Zkousel jsem zjistovat kdo zaklada firmy na U.S. Virgin Islands. Hledal jsem nejakou podobnou firmu co mam ja (IncParadise). Proste nekoho kdo zalozi firmu levne, rychle a online.
Nic dobreho se neda najit. Nektere WWW stranky vypadaji jako z roku 1995. Nikdo nema zverejnene poradne informace. A kdyz uz nekdo firmy zaklada tak velmi draho.
To co ja delam za $89 + statni poplatek (zalozeni firmy) na USVI stoji klidne $1,500-$2,000. Jestli tam zalozim pobocku tak to asi bude jedna z cinnosti, kterou bych nabidl. Zda se mi skoro neuveritelne, ze ty firmy nikdo nezaklada za rozumne penize. V podstate bych to mohl uz ted delat sam, ale potreboval bych tam mit kancelar s nejakym zamestnancem.
Takze zatim se musim spolehnout na ostatni firmy. Jen me to trosku desi jestli tam takto funguje vice veci:-).
@John: Ja bych se toho nebal. Vypada to na zajimavy startup. Otazkou pak ovsem potom bude, jestli urady funguji aspon na 75-80% stejne jak v domestic USA…
John: Však rozšiř IncParadise, ne?
JaromirA: Vzdyt presne to John napsal. Priste si prvni 2x precti prispevek nez napises komentar.
John: Ja sdilim tve obavy. Jak jsem psal k predchozimu prispevku: lidi v Karibiku jsou velmi lini a od toho se tam podle me vse odviji. Na vsechno je cas, minimalni ambice – proste klidek pohoda. Pro ambiciozniho a pracoviteho cloveka ciste peklo. A drobne rypnuti k tve poznamce o designu jejjich webu – IncParadise IMHO taky vypada jako z roku 1995. Ale tvuj nazor na dulezitost designu uz z blogu zname 🙂 jen je zajimave videt, ze te spatny design webu taky dokaze rozhodit…
Jestli tam je tak "draho" a ty to dokazes udelat o hooodne levneji, tak proc do toho nejit? Cim horsi sluzby jsou uz na trhu, tim vice se da zlepsovat s novou firmou. Jak tak ctu, tak sice tam jsou lidi pomalejsi, ale za to se da urcite moc hezky vydelat.
Ovsem je to vzdycky jen na tobe, Johne.
Petr: 🙂
@John: Kolko to vlastne stojí to založenie firmy na USVI ak si to človek zakladá sám? Inak asi treba na založenie registrered agenta pre USVI, a ako sa ním stať?
Re: Petr
Desing IncParadice je klasickej americkej.
Ve světe jsou takový desingy (jednoduchý, přehledný) normální. To jenom v ČR každej vyžaduje všelijaký grafický blbinky.
Tak zaloz si firmu cim skor, Kalifornia je v TOP 10 statov ktore pravdepodobne skrachuju resp. vyhlasia default tento alebo buduci rok.
Asi maji slabou konkurenci… treba je "vyvest z raje" 🙂
Spise myslim, ze nikdo nema zajem se z toho raje vyvest:-)
Jinak pametnici snad souhlasi co povazuji za design z roku 1995:
http://www.stcroixscuba.com/diving.htm
Nebo trosku i tuto banku, kterou me doporucil mistni pravnik. I kdyz ta je mozna tak rok 1998-9. 🙂 http://www.mcbvi.com/
Kdyz volame do banky, ktera ma zavirat ve 4 odpoledne (!) tak uz 3.30 prestavaji brat telefony:-))
Re:Petr2 Dovolil bych si nesouhlasit, i moderni web muze byt strohy a prosty, ale musi vypadat duveryhodne a sveze… a to ten u IncParadise zkratka nevypada…nic proti Johnovi, jeho podnikani fakt obdivuju, ale ten web je graficky hroznej a zaslouzil by si predelat – nevedet komu patri budil by ve mne znacnou neduveru…
@HonziiK – web co ma IncParadise je dobry, da sa na nom najst vsetko co potrebujes. V tomto pripade nejde o grafiku ale o obsah. Existuju pekne weby na ktorych nic nenajdes a su k nicomu.
Ak web funguje a prinasa zakaznikov, tak preco ho menit? Koli imidzu?
@FilipD:
"tak preco ho menit?"
co treba proto aby vydelaval vic?
@John:
prvni web o scuba je nahodou perfektni – hned na zacatku nabidka 4 moznosti, ktera te okamzite vezme na obsah. zadne nacitani – proste super!
banka vs. incparadise – naprosto stejny styl
CEO banky mas asi stejnou filozofii jako John (a FilipD): kdyz to vydelava, tak proc to menit 🙂
To jsem rad, ze se ti to libi. Mas dobry vkus
Přesně tak, řekl bych že by mohl vydělávat o mnoho víc, takhle musí řadu lidí odradit…netvrdím že kvalita vzhledu webu souvisí s kvalitou služeb, ale proč by John nemohl mít hezký design webu, když už ty kvalitní služby nabízí? Ano, změnil bych ho kvuli celkové image společnosti…přeci jen dnes seženeš kvalitni vzhledy za par dolaru a vzhled webu je prostě vizitka společnosti, stejně jako třeba manažer co se slušně obléká a nenosí místo toho šusťáky a sandále…a tenhle web má ty šusťáky už dost vytahaný 😀 ( Promiň Johne ale je to tak 🙂 )
Tak uz je to tady:-)
Vsichni kritikove prosim davejte do prispevku odkazy na svoje weby at se muzu inspirovat:-)
Zklamu Tě, Johne, já osobně žádný web nemám, natož firmu..nicméně si zkus projít třeba TemplateMonster.com nebo podobné weby, kde najdeš stovky vzhledů pro firmy…zkusenejsi jiste radi doplni adresy i renomovanejsich webu zabyvajicich se touto tematikou 😉
Me to taky tak prijde, ale kdyz to funguje, zrejme bych do toho nehrabal. Na muj vkus je tam prilis mnoho textu na jednom miste 😀
Inak neviem aku ma navstevnost IncParadise.com, ale podla mojej intuicie, viac zakaznikov ma John z dobrych referencii ako z webu.
Ako to vlastne je?
Je to web co zaraba, alebo referencie?
@John:
ty sis ale tentokrat zacal. Vetsinou se lidi zacnou sami navazet do tvého design. Když si si do nich musel rypnout, tak jsem to proste musel okomentovat 😉 sorry
John: 😀
Johne, sorry ale tvoje stranky incparadise taky nevypadaji slibne.
Nic proti 🙂
když jsem na eshopu vyměnil design puvodniho zencartu, za pekny novy, svěží a atraktivní design, nespozoroval jsem ve statistikách vůbec nic.
2Ramni: Jak to? Prodeje se prece museli aspon zdvojnasobit! Minimalne!:-)))
$1,500-$2,000. za založení firmy? To je to tam s úřady těžké? Kolik lidí musíš zabít abys tam založil firmu? Tohle je co mě napadlo jako první 🙂
No uradu zaplatis treba $150.. zbytek je nekomu kdo se o to postara + poplatek za registered agenta (podobne jak to delame v NV a jinde v USA: http://www.incparadise.net/text/registered-agent….. Jenze na USVI si treba uctuji za RA $350/rok… apod.
No právě že já bych ty náklady přičetl vysoké korupci. Jestli chceš něco rychle, tak budeš muset zaplatit více, a s tím už tam pak nic nenaděláš. Podle jednoho indexu v roce 2008 byli v korupci na 2. místě v celé USA.
Asi bych tipnul, že ti to tam moc nevyjde, ale ty zkušenosti z karibiku se ti určitě budou hodit až budeš chtít rozšiřovat do 3. světa 😉
Travis, neblazni. 🙂 Pred USA je minimalne 50 krajin, kde je vyssia korupcia.
Peter, neblázním, těch států je určitě více.
Vysoke ceny za INC:
Ja bych si spis tipnul, ze hacek bude v tom, ze na USBVI se moc korporaci nedela (narozdil od Nevady, Deleware a Wyomingu). Offshore banking tam asi taky moc nefrci, vedle na BVI to bude lepsi 🙂 Z toho duvodu taky maji nizky GDP 14,500 $ per capita (zatimco hned vedle na British Virgin Islands je to skoro 3x tolik – aspon podle wiki)
Na USVI jsem zila dva roky, v USA na ruznych mistech 10 let, zkusenosti se zakladanim firem mam z ruznych statu US, vcetne USVI, vcetne mnoha zahranicnich destinacich…. cena se logicky odviji od toho, jak sluzby a byrokracie funguji… USVI je nadherne prostredi, ale bohuzel se za to plati dan – uroven a rychlost sluzeb se neda srovnat se sluzbami v USA. Ziskani ‘business license’ v Nevade v podstate online behem dne se neda srovnat ziskanim ‘business license’ v USVI, kdy se predem musi ziskat dokument z danoveho uradu, od policie, pripadne i od hasicu 🙂 a i pri vyuziti sluzeb cloveka mistniho a znaleho vsech triku toto muze trvat tyden ci dva 🙂 A to se jeste nesmite strefit do mistnich svatku ci karnevalu, to pak nepracuje nikdo a ten podpis ci razitko proste nedostanete… v Karibiku proste plati obrnit se trpelivosti a brat vse v klidu, pak se najednou veci zacnou dit 🙂
@PaMe Nechces se podelit o vice zkusenosti s zivotem a podnikani na USVI? Treba i v samostatnem clanku.
@eastbiz Proc ne, rada… clanek? to nevim, nejsem moc na slohy 😉
@eastbiz @PaMe Ok, tak jsem to sepsala. Mas to v emailu…