Docela me unavuji dotazy lidi, kteri chteji konzultaci nebo zalozit firmu v USA s tim, ze chteji usetrit na danich. Problem je, ze v USA zas tak nizke dane nejsou. Ano, spousta veci je tady jednodussich. Ale zakladat firmu v USA jen kvuli danim je blbost. Obzvlast kdyz budete sedet na zadku doma v CR a v USA vubec nechcete podnikat.
Jeste horsi je, kdyz mi takto nekdo napise, ze to dela jen kvuli nejakemu extra prijmu ze zahranici v rozmezi 10-20 tisic dolaru, ktery nechce danit v CR (za Adsense nebo freelancing). To uz je uplna blbost. Vubec se to nevyplati. Nedava to smysl z takovych duvodu firmu v USA zakladat. U americke firmy take musite vest ucetnictvi. Budete se ucit novy system. Budete platit rocni poplatky a danove priznani. Pridelate si spoustu starosti navic, o ktere nestojite.
Ano, mam na to tento presvedcive negativni nazor. Jde o to, ze by se tito lide nejdrive meli zamerit na to, at skutecne poradne vydelavaji, nez na nejake optimalizace. Ono moc zalezi, cim si zaplnite svoji hlavu. Podle toho pak budete mit vysledky.
K tomuhle bych mel jeden dotaz. O zakladani firem v USA tu toho bylo napsano dost, ale nikde to nebylo vysvetleno. Jak je to s pravni zodpovednosti? Jestlize si nekdo zalozi firmu na dalku (bez podpisu, obcanky atp.) a nebude treba platit dane, hrozi mu neco jineho nez zruseni te firmy a pripadne zablokovani bankovnich uctu? Neni mi moc jasne, jak ten system funguje, kdyz si vsechny udaje clovek muze v podstate vymyslet.
Tak IRS jde po te firme. A kdyz je odpovednost na majitelich (fraud) tak po nich. Treba u bankovniho uctu si nic vymyslet nemuzes takze oni si to casem spoji
Diky za odpoved.
Já si myslím, že řadě lidí ani nejde o optimalizaci jako spíše o vyjádření určité nechuti dávat peníze státu, který připouští rozkrádání státních peněz ve velkém, podvody s dotacemi a podobné věci. Člověk si pak řekne “proč mám platit x tisíc ročně a mít za to na oplátku jen buzeraci od úředníků, předražené dálnice a nekvalitní služby?” Raději budu odvádět daně v zemi kde si mě lidé budou vážit proto, že jim dávám práci a úředníci mi nebudou házet klacky pod nohy. V USA nebo UK jsou podmínky mnohem přísnější a nikdo se s firmou nepárá když se snaží podnikat nestandardně. Ale člověk o tom ví a může se podle toho zařídit. Navíc se zákony o podnikání nemění třeba 70 let, zatímco v tom našem absurdistánu je každý rok tolik změn, že to člověk bez účetního prostě nemá šanci zvládnout.
Problemy jsou vsude. Tady podporujes danemi nesmyslne valky. Moje zasada je soustredit se na vlastni zivot a podnikani. A nenechat se prilis rozptylovat neco cim nemuzu ovlivnit
Co takhle založení firmy v USA jen kvůli tomu, že v ČR platí novela loterijního zákona?
Učit se nové, jen z tohoto důvodu potřebné věci o daňové problematice se mi vůbec nechce, na druhou stranu je to zase rozšíření obzorů.
O co jde s tim loterijnim zakonem?
Na objednávku místních sázkovek byl přijat zákon, který zakazuje provozovat v ČR zahraniční internetové sázkovky, internetová casina. Je to nápsáno tak, že si zde v praxi ani nemůžou udělat pobočku/licenci.
+ Je zakázáno propagovat je!!! Což je celkem problém, když hráči Realu Madrid mají na dresech sponzora Bwin.
Čeští hráči nemůžou oficiálně hrát ani online poker.
v US je online gambling zakázaný už dávno…
Johne kdy bys tedy doporučil zakládat firmu v USA ? (pomineme-li skutečnost, že firma bude působit jen v Americe a že zakladatel žije v Americe..)
Mě osobně napadají 3 důvody:
1) i onen AdSense – samozřejmě od např 50 000 USD ročně a více (dolar je byl a snad i bude silnější měnou než je CZK nebo EURO) takže pokud dotyčný na ony peníze nesahá může to být užitečná pojistka pro případ, že se dostanou k moci komunisti nebo Sobotka..
2) budování kreditu pro pozdější imigraci či pouze pro snadnější budování druhého domova na jiném kontinetnu
3) expanze na Americký trh a hranici bych viděl 20 000 USD/ročně – zisk jen z Americké sestřičky
*4 ještě jako bonus mě napadá stabilnější zákony a třeba i záštita největší světové ekonomiky – např. situace: plánuji expanzi do Zambie a místo české firmy tam bude mít své aktivity má americká firma – proč ? protože si tamní úřady v případě nějakých politických změn budou rozhodně dovolovat méně na Americkou firmu než na firmu z nějaké malé země, kterou ani nedokáží najít na mapě..
předem děkuji za Tvůj názor Johne 🙂
Ja bych to doporucoval pouze lidem, kteri drive nebo pozdeji chteji zit v Americe. A toto je zpusob jak toho dosahnout.
🙂 V USA je pri moci Obama, teda americký Sobotka. To každé volebné obdobie budeš zakladať firmu v novej krajine? Štátov je na svete dosť. O to nejde. Ale myslím že to nie je efektívne.
Zobuďte sa konečne a začnite rozmýšlať nad tým ako zvýšiť tržby, zisk, kapitál a nie nad hovadinami typu – kde založiť na svete firmu pri tržbách 20 000 usd z Adsense.
Někde jsem četl, že celkem frčí britská Ltd. A kdyby bylo nejhůř, tak se tam dá i doletět. Do USA už je to přece jen dál.
Kdyz jsi zminil zakladani firem, dlouho mi lezi v hlave jedna otazka. Jsem v USA a chci postupne investovat do nemovitosti. Samozrejme, pokud z nejakeho duvodu nebudu treba platit mortgage, tak si po me banka vyslapne, sebere majetek a znici kredit.
Co kdyz bych se ochranil tak, ze bych zalozil firmu, ktera by moje nemovitosti vlastnila. Jde to? Je to lepsi? Predpokladam, ze v takovem pripade pak muzu prinejhorsim prijit “jen” o dum a firmu.
Z toho, co jsem zde na blogu pochytil, bych urcite doporucil zalozit na vlastneni nemovitosti firmu uz jen z toho duvodu, ze v pripade soudniho sporu (uraz apod.) riskujes jen tu jednu nemovitost, ne tvuj ostatni majetek. Jak je to ale se splatkami nevim.
Ja mam v tyhle oblasti hodne otazek. Potrebuju se do ty problematiky vic ponorit. Nejaka literatura by bodla, ma nekdo tip? Mozna by John mohl napsat clanek? 😉
Ja bych urcite zacal tady: https://www.podnikanivusa.com/category/nemovitosti-v-usa/ 🙂 A pak by mozna stalo za uvahu zkusit treba tu realitni skolu (kterou John zminuje), abys mel lepsi pristup k informacim. To ti ale bude muset poradit nekdo jiny, ja se v tomhle fakt neorientuju.
ČR je daňový raj. Kto má skutočne veľký príjem, tak sa stačí len poobzerať po možnostiach doma a nevymýšlať hovadiny typu: založiť firmu v USA.
nuze porad nam nevzdelanym, ako sa na CR vyhens daniam..
Ked pocujem “usetrit dane” tak US je posledna krajina co ma napadne..ako prve ma napdne offshores, typu karibske ostrovy..hm?