Zacali jsme s rekonstrukci

Tak zaciname s rekonstrukci provozovny na pizzu. Zatim teda spise s demolici.

Zadne casove odhady si uz vubec netroufam delat. Porad jeste na meste zkoumaji ten nas pristresek na popelnice! A mame nejake posledni pripominky k instalaterskym planum. Jen se modlim at nedojde k nejakym zmenam a dostaneme ty posledni razitka;-). Zbytek mame poschvalovany. Ma radost, ze se zase trosku hybeme kupredu. Ale jak s oblibou rika president Trump to neni:”Ahead of schedule and under budget”.

Spread the love

27 thoughts on “Zacali jsme s rekonstrukci

      1. ten komentar ma v sobe trochu sarkasmu, je dost vtipnej a zrovna v tomhle pripade by ho John mel i poslechnout…

    1. Souhlasí­m, nechat tak, jen ještě vyklidit.
      Bude to takový industriální­ design, to dneska letí­ 🙂

  1. Pokud to chces jako Trump under budget, tak si rozpocet investice vyplat sobe jako poplatky za manazerske konzultace, dodavatelum nezaplat a nabidni 10centu za dolar, nech firmu zbankrotovat a pak to rozjed na novou entitu 🙂

  2. Ahoj Johne, me udivuje s tvym potencionalem a moznostmi ze v us neudelas neco vetsiho nez takove drobne veci jako tohle nebo pizzerii ? Sam moc dobre vis,cim mensi business tim vetsi konkurence. Mimochodem to zakladani firem v danovych rajich si uplne odpiskal ? Asi predpokladam jo,kdyz na to gower zacaly tlacit ?

    1. “Sam moc dobre vis,cim mensi business tim vetsi konkurence.” – Co je tohle za nesmysl?

      Chtělo by to , aby ses , naučil,dělat , mezery , kde máš !

    2. Radeji si neco vyzkousim v malem, nez udelam rozhodnuti jestli to delat ve velkem. Pro me je to ciste experiment. Uplne novy obor. To ze je hodne konkurence me vubec nevadi. Naopak. Kdyz se mi podari uspet ve velke konkurenci tak je to dukaz, ze jsem prisel na neco dobreho jak to delat. Kdyz nepodari, tak jsem to udelal v malem a nenadelal jsem tak moc skody.

      Danove raje pro firmy v USA moc vyuziti nemaji. IRS (financak) je tady na vse mnohem lepe pripraven nez v EU. Podle me vubec nema smysl ztracet cas reseni nejakych offshore optimalizaci. To co dela Apple, Google.. ti to umi, ale stoji je to doslova miliony USD vymyslet struktury.. coz pro mensi firmy nedava smysl.

      1. Gratulace!! Obrovská gratulace!!

        Teda doufám, že to úřední­ci ještě nezatrhnou, zejména ne kvůli nějaké banalitě.

        Obecně se ale děsí­m toho, jak se po celém světě stává podnikání­ čí­m dál tí­m složitější­, svázané naří­zení­mi, a pří­kazy, a v podstě nemožné udělat s minimální­m rozpočtem.. Má někdo stejný dojem? Čest výjimkám.

        Naráží­m na to, že na Pizzoun by nešel realizovat, kdyby nebyly pení­ze, pět plus lidí­ na full-time a zkušenosti z minulých podnikání­.

        Teď si zhodnoťte riziko. Je 10 měsí­ců pryč, ještě není­ vyrobena jediná pizza, a už je spousta peněz někde v luftě.. Na tenhle projekt by přece v životě jediná banka nepůjčila ani cent.

        1. Přesně tak. John to hraje na jistotu, jako vždy, s minimální­ investicí­ a rizikem. Prostě vyzkouší­me, uvidí­me. Když se to nepovede, vůbec nic se neděje. Jenže ta minimální­ investice je dnes kvůli byrokracii větší­ a větší­. Dnes se nikdo nemůže už jen tak rozhodnout ze dne na den, otevří­t si v Kalifornii třeba stánek a prodávat párky 🙂 Ta investice, která je pro Johna malá a bezriziková, je pro většinu lidí­ nedosažitelná. Dnes je v Kalifornii asi snazší­ založit nějaký klasický startup a sehnat investory než si otevří­t hospodu. Což já vidí­m docela jako průšvih.

    3. Většina velkých firem začala jako garážovky 😉
      FB, Google, Microsoft, Apple, McDonalds… mám pokačovat?? 🙂

      1. 1) Tohle neni garazovka – tady si hraje dolarovy milionar.
        2) Na kazdou velmi uspesnou firmu pripadaji tisice zkrachovalcu – nehlede na fakt, ze cast uspeje jen nahodou, stejne jako cast skonci “nefer”, protoze se proste neco zvrtne a potopi dobry projekt.
        Chci jen rict, ze tenhle argument fakt nefunguje.

        1. Chtěl jsem tí­m ří­ct, že i kdyby John chtěl udělat “velkou” firmu – např. franchise chain pizzerii, asi je lepší­ začí­t s jednou provozovnou a zjistit si jak to v gastru chodí­, než hned proinvestovat všechny pení­ze na 50 poboček bez zkušeností­ a pak zjistit, že ten koncept vlastně nefunguje.

  3. Johne, vsechny ty byrokraticky tahanice a komplikace…je to protoze se jedna o kuchyn nebo to tak je i u jinych typu provozu? Ja si v Britanii otevrel dilnu (mam tam sici stroje) a nic nebylo treba zarizovat, jen jsem zaplatil najem a zalohu a nastehoval jsem se okamzite. Mel bych to ve statech komplikovanejsi?

    1. Ano, je to kvuli tomu, ze se jedna o jidlo/kuchyn. Na nejakou vyrobu by nebyl problem. Ja predelavam prostor, ktery kuchyn nikdy nebyl a tim padem je to asi nejtezsi zpusob co jsem si vybral na realizaci. Kdyby tam uz nejaka restaurace existovala, tak to je o moc jednodussi.

      1. Jasne, to dava smysl. Tusil jsi dopredu ze to predelani na kuchyn bude tak komplikovany? Kazdopadne drzim palce a rad se zastavim na pizzu jakmile budu ve statech.

          1. Pokud ten byznys bude fungovat a udelas z toho “chain”, tak to je super zkusenost do zacatku, ktera ti treba jednou usetri nemaly penize. Videl bych to urcite pozitivne…

  4. Vidim ze pizzerie se zacina zhmotnovat. Mohl nzs priblizit I drugou stranku priprav? Vymysleni a testovani receptu, hledani dodavatelu, priprava skladoveho systemu… Musi Toho byt hodne co neni videt…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *