Vyserte se na zkusenosti

Dobry clanek na Techcrunch zahlednuto na Twitteru via @oci via @RomanStanek.

Zamysleni o tom jake zamestnance najimat. Prectete si cely clanek. Nebudu to tady prekladat nebo rozebirat.

Jen se me velmi libila nasledujici veta k jednomu z pristupu k vybirani zamestnancu. Je to tom nevybirat budouci zamestnance na zaklade nadherneho zivotopisu, zkusenosti a kvalifikace. Princip spociva v tom dat sanci lidem, kteri maji touhu nekam to dotahnout. Neboji se pracovat. Dostanou prilezitost a musi se ukazat. Tohle je i muj pristup k podnikani. Mluvi me to naprosto z duse.

Eff experience. I want to know whether you can deliver. If you can, you’re golden. You’ll go a long way. If you can’t ‘“ you’re toast. Are you up for it?

P.S. Jen male vysvetleni k tom Eff experience, kdyby to nahodou nekdo nevedel. Eff je slusny zpusob jak rict Fuck v anglictine. Takze fuck experience.🙂 Ja si to snad musim vytisknout a dat na stenu ke stolu.:-)

Spread the love

13 thoughts on “Vyserte se na zkusenosti

  1. Nová fotka 🙂

    Souhlasí­m, hodně lidí­ se ale i přesto nevyví­jí­ a chodí­ s tou samou blbostí­ i po půl roce, pak je úplně jedno, jak moc chce. Další­ důležitá věc je myslí­m attitude… jako když jsi psal o francouzí­ch, třeba byli motivovaní­, ale neměli to správné tempo…

  2. Mně se zase lí­bilo nejví­c tohle:

    “Startups. We know the mantra: Team matters. Is this philosophy exaggerated? Overrated? Cliché? No. Team is the only thing that matters.”

    Naposledy jsem to viděl teď na první­m #IPOGTM – 9 týmů, dle mého s nadprůměrně kvalitní­mi nápady/projekty. Hlavní­ problém je v lidech. Buď není­ zkušenost, nebo není­ drive. V některých pří­padech bohužel ani jedno.

    Jinak to “serte na zkušenosti” se dá chápat z pohledu startupu i takto: “Zase nějak moc ty mentory neposlouchejte, protože někdy je to co mentor, to názor. Vyslechněte je a pokud uznáte za vhodné, vemte si z to co ří­kají­ to lepší­. Ale jděte si za svým a dělejte to podle sebe.”

  3. Tak do životopisu si můžeš napsat co chceš, stejně (alespoň v ČR) ty údaje nikdo neověřuje (snad krom maturitní­ho vysvědčení­, které sem tam chtějí­ vidět).

    Jinak jsem taky přijí­mal lidi a ta motivace je opravdu důležitá. Bohužel často není­ chyba jen na straně zaměstnance, ale i na straně zaměstnavatele, který třeba není­ ochoten zaměstnance úkolovat či zaučit – mých několik špatných zkušeností­ se zaměstnavateli.

  4. Zkušenost 🙂 kterou mám za pár let praxe je že je jedno jaký člověk přichází­ na danou pozici, ale musí­ být zodpovědný, nenechat problémy vyhní­vat a poučit se ze svých chyb. Zkušenosti, láce, pří­jemnost, to všechno jde stranou, když na něj nebude spoleh, je to zabitý.

    U nás se nedá ří­ct “chuť někam to dotáhnout” protože v ČR je obecně šance někam to dotáhnout nižší­ – i když budete dobrý a makat jak fialový, tak seniorita se tu pořád ctí­.

  5. @markoniuss Len treba vediet rozlisit motivaciu od nadšenia. Je to skoro to iste a tazko sa to rozlisuje. Nadsenci pri problemoch utekaju,schovavaju sa…Skor mam rad “šede myšky”,ktore proste svoje urobia hned ,lebo to povazuju za samozrejmost. Ale samozrejme zalezi na aky post prijimam ludi.

  6. @Rado Souhlas, někdy nadšení­ opravdu vyprchá rychle. V životopise snadno vidí­š z dat nástupů a odchodů, z mezer mezi zaměstnání­mi, jak je člověk vytrvalý, jde toho hodně vyčí­st. Někdy zase půlroční­ nicnedělání­ nemusí­ nic znamenat. HR by na to měly být dobře školené.

  7. @markoniuss No, to neni uplne pravda. Xkrat jsem zazil to, ze k nam si nekdo volal pro referenci, stejne tak jak jsem se na daneho kandidata vyptal u Google a u predchozich zamestnavatelu/klientu.

  8. @ociMě se to teda nestalo nikdy a to už jsem vyměnil pěknou řádku zaměstnání­, skoro bych řekl, že jsem silnej fluktuant. Největší­ drzost co jsem kdy udělal bylo to, že jsem v životopise uvedl, že v poslední­m zaměstnání­ jsem strávil 3 roky, skončil jsem tam před měsí­cem a personalisce, co si zakládala moje CV jsem přinesl zápočťák s tí­m, že jsem dělal 3 měsí­ce úplně jinde ve zkušebce mě vylili a úplně to popí­ralo data v mém CV – bylo z dokumentů zřejmé, že lžu. Stejně to prošlo… Málokdo, opravdu málokdo ty údaje ověřuje, nepřu se s tí­m, že nikdo, ale je to spí­š minimum.

  9. @oci Naví­c, a tady je kámen úrazu, kdo ověřuje ty firmy? Já znám spoustu společností­, co vyhodili 10 lidí­ při obsazování­ jedné pozice = nikdo jim nebyl dost dobrý. Ví­m o firmách, co se hromadně se zaměstnanci soudili, co skončili v konkurzu a neměli na výplaty a je to dost firem. Ono když jsme u toho ověřování­ solidnosti, je fajn ří­ci, že spousta společností­ nemá vůbec čistý ští­t.

  10. pracuji jako personální­ mng. Musí­m rici ze do finale je to vzdy o pristupu. Jestlize ma nekdo drive tak se vse douci a jde do predu. Pokud nekdo tohle v sobe nema, tak muze mit tunu “zkusenosti” a nikdy z nej dobry mng. nebo vedouci nebude.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *