Uzavirani realitnich obchodu tesne pred dovolenou

Vzdy pred odjezdem na nejakou cestu se zacina v praci neco komplikovat. To je pravidlo, ktere spolehlive funguje.

Mam rozjednane dva prodeje. A zacalo se mi to pekne rozpadat. Jeden obchod mel byt uzavreny minuly tyden. Zacal se prodluzovat termin uzavreni. Na posledni chvili se nasly problemy.

Prodavam sklad a kupujici jsou jak masozrave rybky pirane. Pri vyjednavani jsem udelal taktickou chybu. Kdyz jsme resili datum uzavreni tak jsem jim rekl proc trvam na datumu v v polovine prosince. Delam tzv. 1031 exchange. Vynos z prodeje nemovitosti nemusim danit kdyz koupim do 180 dnu jinou nemovitost. V mem pripade to delam jeste komplikovaneji. Tzv. reverse 1031 exchange (nejdrive jsem koupil novou nemovitost a teprve ted prodavam). A musim splnit tu deadline, abyto vyslo. Jenze toho se brutalne chytli a dali strasne nizke nabidky s tim, ze se splni ta deadline. Doopravdy je lepsi rikat mene nez vice. Kazda informace je a bude pouzita proti vam!

Druhy prodej je moje retail centrum ve kterem jsem mel Pizzouna. Tam se to taky zacalo komplikovat tesne pred prodejem. Muj nejzabavnejsi najemnik mel znovu ruzne problemy s placenim. Tentokrat vlozil penize na ucet do banky. Vse vypadalo dobre par dnu, ale pak cast penez banka z uctu odebrala. Dal tam totiz kombinaci hotovosti a seku. A ten sek byl znovu nekryty.  Resil jsem to az tak, ze jsem volal jeho rodinnym prislusnikum, coz myslim  zafungovalo.

Teste pred uzavrenim obchodu se objevil dalsi problem. Cast pristavku ve kterem ma zubar kompresor pry presahuje na sousedici pozemek. Ten pristavek byl postaven tak minimalne pred 10-20 lety. Nikdy to nikomu nevadilo, ale chapal jsem kupujiciho, ze z toho ma strach. V tom okamziku jsem uz odjizdel na dovolenou (je to tzv. dovolena od dovolene) a nestihlo se to vyresit. Osobne jsem si myslel, ze uz je po prodeji. Kdybych byl v kuzi kupujiciho tak bych vyzadoval vyraznou slevu. Ale ukazala se velka pridana hodnota realitniho brokera, ktery nechtel prijit o temer uzavreny obchod. Broker obvolal ruzne zubare a dodavatele zubarskeho vybaveni. A hledal jak draho a slozite by vyslo, kdyby se kompresor musel prestehovat do jineho prostoru (a ten pristavel zbourat). Vsechno pozjistoval. Vysledkem byla velmi rozumna cena o kterou jsem kupni cenu snizil, protoze to bylo doopravdy v tom celkovem objemu zanedbatelne. Ale kdyby tu praci ten broker neudelal, tak se ten obchod neuskutecni.

Nakonec vse dobre dopadlo. Nemovitost jsem prodal o zhruba 300 tisic dolaru vice nez jsem ji koupil, coz byl krasny bonus na pokryti nakladu, ktere jsem do Pizzouna investoval.

Spread the love

26 thoughts on “Uzavirani realitnich obchodu tesne pred dovolenou

    1. john ma svoju sukromnu pec na zahrade, pizzu robi ako hobby (to si myslim bol dovod, preco nakoniec nesiel do tej kaviarne, ale do pizzouna (teda este bol v tom myslim blby parking pri kaviarni)) … bol tu dokonca niekde clanok, ze ako relax poobede po praci tam dve hodiny dava drevo a potom po dvoch hodkach tam na 5 minut praskne tri pizze a mas svoju pizzu 🙂

  1. Rikat lidem, ze te tlaci cas je velmi skolacka chyba 🙂 Jsme se pochlubili, ze se stehujeme do USA a letime druhy den rano, a nabidka bazaru na odkup auta odpovidala tak zhruba cene benzinu v nadrzi. Pan pochopil, ze prodat musime ted hned.

    1. Tjn, tak prodávat auto poslední den před odletem (a ještě to zmiňovat bazaru).. to je fakt pěkná blbost 🙂

    2. vela napriklad robi aj ako clovek vyzera. ked som siel na prehliadku bytu, tak som sa obliekol do najstarsich siat, ziadne hodinky a stary mobil 😀

      1. Staré hadry na prohlídku bytu? To moc nechápu 😀
        Dneska je situace taková, že se ceny bytů spíš draží a cena jde nahoru, než že by prodejci byli nuceni dávat někomu slevu podle ohozu, protože zájemců je víc než bytů 😀

      1. Aky luxus, ta dievcina ma zviazane nohy, aby nekopala. To nie je ziaden adrenalin, len falosna ciarocka do CV cestovatela.

        1. tak změnili peníze lidi, dnes mají všechno, že je jim vzácné podojit i krávu aspoň takto 🙂 tohle mi příjde už divná zábava

  2. Ahoj John
    Ak sa chces podelit zaujimalo by ma preco predavas sklad. Ocakavas ze pojdu ceny dole, alebo ti dali tak dobru ponuku ktora sa neodmieta?

    Retail chapem, spominal si ze to nie je tak dobry business ako sklady

    1. Filip, radeji bych chtel pronajmout. Nabizim ten sklad od zacatku roku. Na pronajem jsem dostal dve nabidky (v obou pripadech nebyl najemnik dostatecne bonitni), takze jsem mel obavu, ze by nedokazali najem platit.

      Ale naopak vetsina zajemcu ma zajem kupovat. U vetsich komercnich nemovitosti trva i to vyjednavani casto dlouho (firmy musi mit ruzne board meetingy na svoje rozhodovani). Mam nabidek nekolik. Nektere velmi solidni (platba vse v hotovosti bez jakychkoliv podminek). Takze to je duvod proc se priklanim k tomu prodeji a radeji bych investoval do nemovitosti v jine oblasti (a jine velikosti).

      1. Ahoj, ve svych starsich clancich jsi psal, ze vybudovat (=ziskat povoleni) restauraci je slozite. Nejen financne, ale taky casove…. Kdyz jsi tedka prodaval tu restauraci (pronajatou nejakemu polo-lajdakovi), tak zaplatil Ti kupec nejen investici do budovy a do restaurace, ale taky za ten cas ktery jsi Ty spotreboval na vybudovani restaurace?

        Anebo Ti ten novy majitel zaplatil vpodstate jen castuk za nemovitost a za vybaveni uvnitr?

      1. Proč jsou vlastně v USA pořád tak populární šeky jak před 100 lety?

        Já to v dnešní době moc nechápu, když je možné pomocí mobilní appky online možno zaplatit instantně s prakticky nulovými náklady.

        Přijde mi úplně úchylné někomu dávat nějaký dlužní úpis na papírku jako ve středověku….

        1. No, dřív jsem to taky nechápal. Ale když se podívám na to, co se v Kalifornii v současnosti děje, např. ty rozsáhlé a dlouhodobé výpadky elektřiny, tak některé výhody šeků začínám pomalu chápat 🙂
          Oni se tam k tomu středověku zase pomalu vrací, takže teď rušit šeky asi nedává moc smysl…

        2. Protože jakmile se v USA něco zavede, tak už není boha aby to někdo zmodernizoval.

          Proto máte v USA Fahrenheity, libry, míle, palce a nikoli metrický systém. Proto máte v USA šeky. Atd.

          Je jedno, co je lepší. USA vždy trvá na tom, co bylo zavedené jako první, a už nikdy to nechce měnit. Tak to v USA chodí, co jsem vypozoroval.

          Kdyby byla Evropa jako USA, tak tu dodnes měříme na sáhy a lokte. V Rusku budou versty. A bude se v Evropě orat vynálezem bratranců Veverkových

          1. Kazda zeme je prirozene konzervativni. Progresivnejsi jsou obecne jen ty mensi zeme, kterym je zmena vnucena.

            Seky taky nejsou jen zalezitosti USA. Tem lidem to proste nejak funguje. Americani se taky v Evrope odjakziva smejou radici pace.

            1. V podstatě skoro celý svět je progresivnější než USA. USA se zatím nedostaly ani k metrickému systému, což drtivá většina států světa – malých, středních i hodně velkých – zvládla.

              To není o velikosti států, to je prostě kulturní specifikum USA. Jakmile se něco zavede, bude to v USA prostě pořád. Ať je to funkční/nefunkční, nové/zastaralé. Já to nehodnotím, jen odpovídám, že dle mého pozorování takto USA funguje a fungovat bude.

                1. O tom řeč nebyla. Řeč byla o tom, proč jsou v USA tak zastaralé věci a technologie na řadě míst. I když třeba fungují. Dodnes je funkční placení šekem, měření v palcích a stopách, nebo kupování elektrických drátů v překomplikovaném a nepřehledném AWG systému.

                  Když půjdete do extérmů, klidně bude perfektně funkční třeba i placení skořápkami od mlžů namísto dolary, děrné štítky namísto disků v počítačích, nebo sekání dřeva pazourkem.

                  O funkčnosti se nehádám. Stejně jako chápu argument, že jakákoli modernizace je většinou mnoho peněz.

                  1. Úplně s tímto nesouhlasím, nebyl jsem sice v US, ale žil jsem v UK a šekama jsem platil, je to neskutečně pohodlné a má to své nesporné výhody, navíc nevím jak teď, převody z účtu na účet v UK přes internet banking nebyly tak jednoduché jak v ČR.

                    Jinak s US jsem v kontaktu, pomáhám tam s IT, a dělám cloud a rozhodně nelze říci, že by US bylo pozadu oproti Evropě, právě naopak, Evropa žije ještě v minulém století.

                    Mimo jiné ČR je dost konzervativní země, už třeba jen tím, kolik lidí tu dává peníze na spořáky a neinvestuje, to v US je velmi obvyklé investovat.

                    Mimo jiné tu taky nemáme třeba systém kreditního skóre, ale jen negativní registry, zatímco v US teď chtějí skoro zavádět půjčky podle chování na účtu.

                    Metrický systém je v mnoha ohledech blbost, zjistěte si třeba něco o stavitelství, místo trámků 4 palce tam najednou budete dávat trámky 10,28 cm???

                    Jděte se taky někdy vzdělat, jak se staví v US, jak je tam bydlení dostupné (nebavím se teď o Californii), jak seženete stavební povolení za 7 týdnů a američan ještě nadává, že to tak dlouho trvá, vezmete standardní projektový plánek dřevostavby, a knížku “stavení pro debily” a postavíte si barák sám.

                    ČR má taky dost svých much, a když jsme u toho konzervatismu, tak češi furt strašně myslí v komunistickém směru, že by měli být věci zdarma, i když toto se naštěstí mění, bohužel dost pomalu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *