Uspech se neda zaridit okamzite

Zadny uspech se nestane pres noc. Nikdy to neni, ze se rozhodnete najednou byt uspesny a hned se to zrealizuje nejak samo o sobe. Vzdy to zabere nejakou dobu se vypracovat. Nemusi to byt zas tak strasne dlouho, ale vetsinou to je otazka aspon par let.

Sami si rozhodujeme jak prozijeme svoje zivoty. Jestli treba stravime pohodovy zivot nebo budeme na necem makat. Znam hodne lidi, kteri jdou tou jednoduchou cestou. Nekdy jim trosku zavidim, ze jedine na co premysli co budou delat pro zabavu. Rikam si jak jsou krasne nezatizeni. Jenze pak jednoho dne prijde situace, kdy zjisti, ze maji nejake financni problemy. A najednou hledaji okamzite reseni. Jenze takove resnei neexistuje. Jeden kamarad se me takto ptal co mam ted delat, kdyz neuzivi vlastni rodinu. Jenze ja na to nejsem schopen odpovedet. Nad svou karierou je potreba premyslet kazdy den. Ne az kdyz jde do tuheho. Kdyz jsou dobre casy tak je potreba setrit, investovat, vzdelavat se.. proste porad jit kupredu. Kdyz prijde tezsi doba tak se z toho cerpa.

Spread the love

22 thoughts on “Uspech se neda zaridit okamzite

  1. Znam par lidi kteri si ve 40+ dostudovali magisterske tituly nebo udelali rovnou celou 5ti letou VS. Byli zamestnani v nadnarodnich spolecnostech, dalo by se rici ze to bude pozice “naporad”. Nicmene nyni kdyz jim je 50+ se jim to bouzel stejne nevyplatilo – propusteni. Necekali to a to je chyba.

    Neverme proto v kariere tolik titulum (jak je v CR zvykem) ale selskym rozumem si uvedomte co krome toho byste na tom trhu prace mohli nabidnout, budujte networking, zkuste jak business by se dal delat (klidne i maly rodinny pokudn nebude hodne ztratovy).

    1. Souhlasim. Bohuzel i nekolik mych pribuznych si takto delalo titul a ted mozna pomalu dochazi do stadia, kdy zjistujou, ze to samo o sobe neni zadny terno. Pomerne dost lidi si mysli, ze staci dostat ten papir a pak uz se nebudou muset nic ucit, snazit se, bude proste splneno a automaticky jim nekdo nabidne to teply mistecko. Jenze pak prijde rozcarovani. V CR ma dneska titul snad kazdy druhy a kvalita nekterych ustavu je znacne diskutabilni. Behem cca desetileteho pusobeni v akademickem sektoru jsem potkala prekvapive hodne pohodlnych lidi s mnoha tituly, ale s nulovou pouzitelnosti pro prakticky zivot/soukromy sektor. Pocet titulu podle me uz moc nerozhoduje, mozna jen u tech lidi co si mysli, ze titul je vsechno. Vyhrava ten, kdo jde dopredu a pracuje stale na tom, aby se zlepsoval, ucil se nove veci bez ohledu na to jak dlouho pred tim studoval. Dulezite je pochopit, ze ten papir je jen zacatek a jeden z mnoha bodu v zivote jak se posunout dopredu, pak to chce plynule navazat a delat dalsi kroky a vytrvale jit za uspechem i kdyz se to nedari a trva to dlouho. Verim, ze pokud se neprestane bojovat, tak to jednoho dne prijde at uz s titulama nebo bez nich…

      1. Máš samozřejmě úplnou pravdu. Zrovna ty ale asi ví­š, že k něčemu je pořád ten zatracený papí­r nezbytný – třeba když člověk nutně potřebuje pracovní­ vizum do USA 🙂

          1. Vybojovat se to da vzdycky 🙂 ale s titulem je lepsi vychozi pozice urcite co se tyka imigracniho. Navic kdyz mame v CR tituly zdarma, proc si neudelat aspon toho Bc. ze 🙂

            1. Mas pravdu v tom, ze pokud sem chce clovek jit jako zamestnanec v komercnim sektoru na delsi dobu, tak to bez titulu jde dost blbe. Ale je to jen zakladni podminka, chce to vic… Tituly mam, zamestanavatele ochotnyho zaplatit pracovni viza taky, ale na mistni imigracku to nestacilo. Proste maji urcity pocet viz a pokud je vycerpaji, vic nedaji. Nastesti mi jeste zbyva par skulinek kudy prolezt, takze bojuju:)

  2. Jsem teď četl kní­žku o tom, jak se stát konzultantem a hodně mě zaujalo toto “nevěnujte se marketingu až ve chví­li, kdy nemáte klienty”. Já bych se chtěl zpočátku živit jako IT konzultant až mě vylejou z mého teplého mí­stečka v nadnárodní­ korporaci, ale už teď se věnuji pravidelně marketingu (blog, web, sociální­ sí­tě) a networkingu (konference atd…) a další­mu vzdělávání­ (kurzy AJ, IT kurzy), nebudu jen nečinně čekat do doby, kdy pak všichni jenom řeknou, že už mě nechtějí­ 🙂

    1. Tim Ferris podle me pise hodne naivne a tak, jak to lidi chteji. Jeho metody vypadaji na prvni pohled zajimave a ucinne, ale dlouhodobe jsou neudrzitelne.

      1. íšplně bych s Vámi nesouhlasil. Samozřejmě, pro většinu lidí­ je to zcela nepoužitelné, stejně jako pro řadu podnikatelů, kteří­ mají­ standardně zajeté firmy a nemusejí­ nutně nic měnit. Jsem ale toho názoru, že každý si v té knize najde to, co potřebuje. Řada Ferrisových tvrzení­ mi přijde přinejmenší­m bláznivá a nepoužitelná, ale zvlášť v dnešní­m informační­m věku jsou některé jeho rady ohledně automatizace (či outsourcingu) poměrně zají­mavé. Sám teď rozjí­ždí­m vlastní­ byznys a přestože se stále musí­m starat o spoustu věcí­ (reklama, zákazní­ci, vylepšování­ služeb, apod.), už teď vidí­m, že až se vše dostane na určitou úroveň (samozřejmě finanční­), tak půjde celkem snadno vše zautomatizovat, nechat běžet a buď si uží­vat volného času, nebo pracovat na něčem jiném. Indické “online pomocní­ky” po vzoru Ferrise bych asi nenajal :), ale jsou i jednodušší­ cesty…

      1. I v ČR je něco podobného. Milionářem do roka, ale pokud podle těch rad bude za rok 10 milionářů, tak to bude hodně. Naví­c když jsem viděl cenu za ten kurz…

        1. Myslis Milionove imperium? Celkem me prekvapilo za jakyho zajice v pytli jsou lidi ochotni zaplatit takovy ranec penez, a kolik tech lidi bylo. Kirs tem lidem lil do hlavy BS, jak jsou vyjimecni jen protoze chteji k nemu do kurzu + ze budou milionari. A tohle chteji lidi slyset radsi nez: tvrde pracuj, vydrz a pak z toho budes neco mit.
          Libi se mi jak to delaji obdobni online info podnikatele tady, resp. asi to nejsou jen Amici – nejdriv me presvedci svoji kvalitou produktu, daji info zadarmo, ktere opravdu k necemu je, vse je transparentni a ja jim na zaklade toho moc rada zaplatim za jejich dalsi produkty nebo pres affiliate linky. Je mi zahadou proc lidi od Kirse zaplati 10k za kurz, kdyz to info, mozna lepsi muzou mit i zadarmo.

          1. Myslí­m. Nemohu kurz hodnotit (neučástnil jsem se), ale třeba za půl roku (už nějaký půlrok kurz běží­) tu bude tisí­ce milionářů (já jim to
            přeju).

            Spí­še si myslí­m, že pokud jich bude 10 tak to je moc.

            Vytvořit kvalitní­ infoprodukt stojí­ obrovské úsilí­ a je potřeba mnoho zkušenosti. Ví­m z vlastní­ zkušenosti, sice to není­ infoprodukt, ale
            pí­šů články o Microsoft Excel (včetně programování­ VBA).

  3. V dnešní­ch dnech (myšleno obecně ve stávají­cí­ krizi), je snadné podlehnout náladě, že se stejně nedá nic dělat a je lepší­ zůstat tam kde člověk je a teprve až krize odezní­ pak bude lepší­ se o něco snažit. Toto slýchám velice často a to je veliký omyl. Až krize odezní­ a začne růst ekonomika vyrojí­ se spousta takto čekají­cí­ch lidí­ a pak se uvidí­ kdo se nad svým osudem a kariérou zamýšlel a kdo ustrnul.
    Je velmi težké profesně se vzdělávat s výhledem, že se tato investice projeví­ až za pár let po skončení­ krize, až začně opět fungovat pracovní­ trh.

  4. u nas je choroba, ze kazdy chce byt milionar za 1rok – prinajdlhsom, a rovno z toho miliona si kupit najdrahsi mercedes.

    Ludia to maju v hlavach pomylene. Ja som zazil, ze partner kpmg chodil fiatom, pricom jeho nasledovnik si kupil ferrari. na zamyslenie, ako ludia vnimaju peniaze a zivot inak.
    je to problem najma mladych ludi, ktori chcu vela /spotrebna doba – poterbujem znackove oblecenie, auto, steaky, kvalitne vino etc/ a chcu vsetko ihned. a potom sa stava, ze sa krivia charaktery a zmiznu chrbtove kosti.

    1. Ano ano je to tak … a je to tim,ze v CZ,SK apod neni zadna tradice podnikani – vsichni byli zvykli za komancu ze meli jistou praci,jisty domov,same jistoty. Ted prisla jina doba a i po dvaceti letech mnoho lidi se nenaucilo podnikat,vazit si penez atd. Pletou si proste obrat s marzi a marzi se ziskem… o tom ,co pises ani nemluvim,ze vydelaji par penez a hned si naberou na leasing auta,nakoupi haraburdi, a pak se divi,ze kdyz prijde nejake klopitnuti v podnikani,tak na to nemaji a konci

  5. Diky za clanek, uz ho posilam dale 😉

    Jinak zde jsou tvrda data k tematu:

    “The median time to exit (either sale or IPO) is 4 years after receiving
    VC investment, but that doesn’t really say much: there are huge
    individual differences in when companies get sold or IPO. Most exits
    take place somewhere between 10 months and 7 years after the initial VC investment. And even that doesn’t say much: twenty percent of all exits occur more than 10 years after the initial investment.”

    Zdroj: http://www.whiteboardmag.com/vc-success-in-europe-versus-the-us-the-myths-and-facts/

  6. Johne tak by mě zajimalo, máš služebnou… ? Jak jsem naplno podnikal tak jsem měl mladou sympatickou…jsme se kousali a škrábali…. platil jsem ji 50kč / hod. neví­m kolik to může stát v usa…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *