Trip report prvni trida Air France

Omlouvam se predem, ze uz jsem liny delat poradne trip reporty. Tak jen velmi strucne. Takto vypada nova prvni trida Air France. Je to velmi podobne te starsi verzi, ale novinkou je ten zaves, ktery vytvari kompletni soukromi. Jednoduche reseni. A me osobne se velmi libilo. Na fotce jsem dal jen uz rozestlanou postel. To spani v letadle uz proste povazuji a absolutne nejdulezitejsi benefit. Nic jineho pro me neni dulezite:-).

Co me trosku zaskocilo, ze uz v letadle byli pouze ctyri sedadla pro prvni tridu. Na jednu stranu je to velmi prijemne, ze sedite v kabine ve ktere je jen par lidi. Dodava to velky pocit soukromi. Nevidite kolem sebe proudit dalsi lidi. Na druhou stranu to pak bude cim dal tezsi sedadla v prvni tride najit, kdyz to budou aerolinky neustale omezovat. Coz skutecne omezuji. Prvni trida vymira!

V cem ale Air France exceluje je pozemni servis. Naprosta spicka a neni lepsi aerolinky na svete kdo by to delal tak dusledne. Vzdy kdyz priletite do Parize tak na vas ceka limuzina primo u letadla. V tomto pripade to byl sedmickovy bavorak. Lufthansa to flaka. Swiss v Zurychu mel taky limuziny a taky uz to flakaji. Air France to dela dusledne a vyborne pokazde!

Uz v letadle letuska prisla za nami a rekla, ze na nas bude cekat specialni odvoz a mrkla vyznamne ocima (ostatni lidi cekali na autobus, protoze jsme pristali mimo terminal). Vyvedla nas ven. Vzdy vidim jak lide vystupuji z letadla a maji tazave pohledy proc tam na nekoho ceka auto. A ja mam radost jak se nebudeme cpat v autobuse a kdyz je malo casu na prestup tak si v klidu stihneme jit do salonku. Tam nas odvezli. Air France ma v salonku i imigracniho urednika. Takze si jen sednete. Date si kafe. Asistentka odnese pasy imigracnimu urednikovi. Ten da razitko a vse je vyrizeno.

V salonku nas po obcerstveni vyzvedla a privezla primo k letadlu. Takze znovu neni potreba sledovat hodinky. Vse perfektne nacasovano. At necekame moc dlouho v letadle. Nechybelo to, ze vysilackou zkontrolovala, ze mame nalozene kufry. Pro ten pocit jistoty to mam rad!

Ze salonku byl odvoz v nejakem zvlastnim aute. Asi to mela byt taky nejaka luxusni verze, ale model neznam. Pripadalo mi to trosku divocina. BMW bylo lepsi:-)

Ale kazdopadne je to nejlepsi styl jak prijet k letadlu. Nikde se neprodirat. Necekat. Za me absolutne perfektni. Jidlo v Air France taky vyhovujici. Na tom me uz tolik nezalezi, protoze jim uplne podle nalady. Objednavam z jidelnicku kdykoliv a cokoliv, tak abych nejlepe bojoval s jet lagem. Coz je dalsi vyhoda prvni tridy, ze to tak presne jde. A ocekavaji, ze to tak budete delat. Jdete spat kdy chcete a jite v letadle taky kdy chcete.

Stoji to za to. Cestovani je cim dal vice unavujici (s tim jak clovek starne). Takze doporucuji!

Spread the love

21 thoughts on “Trip report prvni trida Air France

    1. Ale John má 100% pravdu, tohle vydávat za luxusní auto je fakt divočina 🙂 Ale Francouzi nic lepšího z domácí produkce nemají, tak jsou na to náležitě pyšní! Prostě Francouzi…
      4 místa ve First Class? A jak mám jako letět, když chci s rodinou? Napadlo to někoho? Diskriminace nás, co mají hodně dětí!!!

    2. Myslím, že luxusní je nesprávný výraz. To auto je jenom vizuálně vytuněné. Používají velká kola, lepší hliníkové disky, chrom a někady lakování. Jinak je to defakto obyčejné auto. Jinak jsem teď viděl v novém luxusním Mercedesu motor od Renaultu, takže už je otázka, co je luxus. 😀 Dokonce tam nechávají i odlité logo. Majitel byl hodně překvapený. 😀

      1. Mercedes citan = Renault Kangoo, Mercedes X = Nissan navara, tu si ale aspon dali zalezat, nech to vyzera inak. U Citanu je len maska ina a loga. Renault Twingo a jeho takmer dvojca Smart ForFour. (Smart vlastni Mercedes)

  1. Kolko hodin/minut treba byt na letisku pri first class letoch? Lebo tie 2-3 hodiny pred economy letom su ubijajuce. Bud je to malo alebo vela. Nikdy to nie je idealne.

    1. Check-in je obvykle pro first class oddělené, security je často společná s business class, ale třeba na LHR je separátní. Takže toho času moc nepotřebuješ. Na druhou stranu, je fajn přijít včas a stihnout se v salónku třeba ráno nasnídat.
      Ještě je třeba zjistit si, jak dlouho předem musí být odevzdané odbavené zavazadlo. Třeba šmejdi z United vyžadují třeba nejméně hodinu před odletem a není s nimi moc řeč, ani když letí člověk ve first (já je ale nakonec ukecal, takže se to dá i s menším zpožděním).

  2. Nj, tak ono asi už není moc lidí ochotných dávat za 1st class 3x tolik co za business. Když business už je dnes na úrovni 1st class přes pár lety…
    Co tak vídám reporty na YouTube, tak 1st class většinou bývá poloprázdná a někdy se dá dohodnout docela levně upgrade z byznysu na 1st přímo v letadle (třeba jen za 1000 USD)…

  3. Ahoj Johne,
    Páčia sa mi tvoje trip reporty, ale aby som pravdu povedal je z nich cítiť aj dôvod prečo si sa tak skoro vzdal a zavrel pizouna – nechce sa ti predierať s davom. Spohodlnel si.
    Máš samozrejme na to právo, veď si sa na to vypracoval. V čase budovania Shipito a jej predchodcov by si asi vydal viac snahy a energie na to aby si nespalil tak jednoducho stovky tisíc USD – aby si z ekonomy mohol do busisines a potom do first class.
    Lenže už si vo first classe a nemáš kam postúpiť vyššie a tak máš málo motivácie makať ako za mlada.
    Navyše ako si sa zmenil ty tak aj svet sa mení. A z tvojho opisu tých troch mesiacov a pred tým budovania prevádzky – svet ide opacnym smerom ako ty. Ty sa rozvijaš a svet blbne a upadá.
    Ľudstvo má kocovinu z oslavy svojich uspechov v technológiách a snaží sa zabudnúť na svoju ľudskú podstatu.
    Aby som len nefilozofoval, som zvedavý na tvoj plán B. Predpokladám, že to bol les späť do.US, a tak sa blíži jeho realizácia, je to tak?
    Tu je inak zaujímavý článok o nadchádzajúcom CESe a o technológii, ktorá asi ešte viac umrtvi malé food prevádzky: [Breadbot: autonomní robotická pekárna upeče 10 bochníků chleba za hodinu – VTM.cz](https://vtm.zive.cz/clanky/breadbot-autonomni-roboticka-pekarna-upece-10-bochniku-chleba-za-hodinu/sc-870-a-196583/default.aspx)

    1. Tak já to beru tak, že ta letenka jedním směrem stojí jako měsíční náklad na platy v té pobočce pizzouna. Tedy je to fakt asi taková náplast na to mrzení. V každém případě v době shipita a IncParadise John vše co nejvíc (celkem odvážně) delegoval. Aspoň takhle jsem to vnímal. Zde se to nepodařilo podle mne z prostého důvodu: najmul si na vedoucí práci kuchaře co už je oborem pokřiven a má to na háku. Tedy plán B bude prostě delegování na vyšší úrovni. Jsem zvědav jak to bude nastaveno.

      1. Neumím si představit vyšší úroveň delegování v pizzárce s 2 zaměstnanci na směně…dle mého John prostě s gastrokšeftem šlápl vedle a budíž mu k dobru, že na to přišel relativně brzo a nijak ho to doufám nevyšťaví a pojede dál v něčem jiném…

        1. Delegování řízení ekonomiky,objednávek,lidských zdrojů jedné pobočky zaměstná jednoho člověka, který bude po otevření dvou a více poboček zajišťovat provoz. John nechť se aspon z počátku babrá se stavebníma úřadama a dodavateli surovin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *