Tipy na nejlepsi Help Desk software

Asi nejlepsi emailovy support jsem zazil u hostingove firmy icdsoft.com. Maji nejaky help desk software, ktery si sami naprogramovali. Urcite na neco podobneho existuje hotovy system, takze programovat neco noveho nema smysl. Ale co se me vzdy libilo jak dokazou do par minut odpovedet na jakykoliv dotaz. Support nabizi 24 hodin denne a garantuji odpoved o 1 hodiny. Kdyz zadate dotaz tak do 1-2 minut vidite, ze se zmeni status na TAKEN IN PROGRESS. A behem par minut prijde odpoved.

Kdyz je nejaky dotaz prilis slozity tak je ukol delegovan nejakemu supervisorovi. A vidite status, ze to bylo delegovano. Zakaznik pak neblazni z toho, ze se s jeho problemem nic nedeje. Proste vidi, ze se to resi.

Maji do toho zabudovane hodnoceni odpovedi. Takze vidi kdo jak dobre odpovida a resi problemy zakazniku.

Dobry help desk software take resi organizacni problemy. Treba aby zakaznik nepsal o stejnem problemu v nekolika emailech. To se nekdy stava a jen to pridelava praci.

Jaky software pouzit? Mate nejake tipy a vlastni zkusenosti? Jestli ano tak prosim napiste do komentaru. Zatim jsem dostal doporuceni na Zendesk.

 

Spread the love

40 thoughts on “Tipy na nejlepsi Help Desk software

  1. Jen na úvod. V prokliku Zendesk na konci pří­spěvku je špatná URL – vede na zendex.com

    Nějaký konkrétní­ Help Desk nedoporučí­m, ale doporučuji tuto stránku: http://alternativeto.net …je to stránka, kde se zadá určitý software a vyjede spostu aletnativ. Je tam toho spoustu a často to využí­vám, když najdu nějaký zají­mavý software a skoro vždy na této stránce najdu lepší­.

  2. v práci dost využí­váme systém od již zmí­něného Kayako (včetně chatu, vlastní­ licence – nicméně je možnost si u nich jen zaplatit službu a platit poplatky měsí­čně mí­sto licence) , ale pokud by se jednalo jen o mailové řešení­, vcelku jednoduchý systém, který jsme dří­ve využí­vali, je Cerberus http://www.cerberusweb.com/

      1. pro mailovou komunikaci velmi dostačují­cí­ a snadno nastavitelné, takže následná správa a fungování­ v tomhle systému je jednoduché (včetně zaškolení­ “cvičených opiček”) – jediné problémy byly občas u vlastní­ licence s úpravou vnější­ho rozhraní­ pro uživatele, kdy se kodéři trochu trápili a pak u verze, kterou použí­váme je trochu nestabilní­ “online chat” – nicméně máme starší­ verzi, takže nová by již tuhle neduhu mí­t neměla, ale může mí­t zase jiné..

      2. Pouzivame to v praci, mame vice oddeleni a mezi nimi si tickety predavame(IT, SW, …). Takze se ke me dostane jen to co mam resit. Pracuje se v tom pekne a rychle vcetne zaznamenavani casu a naslednych faktur pro zakazniky.
        Update na novou verzi je vzdy trochu porod(mame vlastni upravy) ale jsme moc spokojeni 🙂

  3. Použí­váme cca 3 měsí­ce Zendesk. íšžasná věc. Velké možnosti customizace (textu, chování­, look and feel) a taky moc důležitá věc – snadná integrace s našimi stávají­cí­mi systémy pomoci API.

    1. Nekdy kdyz ctu reviews… tak se divam schvalne po tech negativnich..
      Zendesk vypada fantasticky.. je tam neco co tam neni uplne idealni?

  4. Jsme naprosto spokojeni s oDesk. Je to opensource, dokaze emaily prevadet na tickey (coz je podle me klicova feature), umoznuje nadefinovat caste odpovedi a ty se pak jen do odpovedi zkopiruji, umoznuje predavani ticketu atd. Zakaznikovi pak chodi automaticky emaily podle nastaveni, osticket drzi celou historii problemu.

    Vic viz http://osticket.com/

    Jindra

  5. My pouzivame opensource osTicket (http://osticket.com) – v podstate to “vyzobava” emaily z urciteho urcu, prevadi na tickety a s temi pak pohodlne pracuje. Vcetne moznosti predavani na ruzne lidi, posilani predvyplnenych reakci a pod.

    Pro zakaznika se to pak tvari jako emailova komunikace. Umoznuje docela slusnou konfiguraci – napr. zaslani emailu “obdrzeli jsme vasi zpravu, vyridime do 3 dnu” atd.

    Pred rokem, kdyz jsme to nasazovali, tak jsme zkousel i SaaS reseni (osobne to preferuji), ale nic nam neprislo tak primocare.

    Instalace je jednoducha, bezi na PHP/MySql.

    1. Request Tracker mal svojho casu problem s napojenim na mailserver – napr. s Keriom fungovat nevedel ‘¦ s qmailom ano

  6. Jenom obecnější­ poznámka, možná OT. Helpdesk systémy se nějak moc hlouběji nezabývám, ale vní­mám (nebo jsem si to v hlavě tak nastavil 🙂 rozdí­l mezi Helpdeskem a Bug Tracking Systémem.

    Je docela rozdí­l, když požadavky má zasí­lat klient výhradně emailem. (využitelné tam, kde je potenciální­m klientem kdokoliv, to tedy vede spí­še ke klasickému helpdesku s emailem – vhodné napří­klad pro správce domén, eshop apod.). Nebo má mí­t pří­stup do nějaké webové aplikace s ví­ce možnostmi. (pro menší­ počet klientů, napří­klad vývojářské firmy, kde je třeba u každého požadavku 100x komunikovat s klientem)…

    Možná je to moje dělení­ nesprávné, ale nějak se mi to takhle vžilo a zvyk je železná košile. 🙂

    Jinak my ve firmě též už hodně dlouho použí­váme Mantis, jak už tu bylo zmí­něno, akorát že nějakou starší­ verzi, kterou jsme si za ta léta přizpůsobili ku obrazu svému. Jak co do přehlednosti, tak mnoha funkcí­. Co obzvláště použí­váme (to jsme si tedy dodělávali), je možnost “rozpadávání­” ticketu na Funkcionality (části úkolů), které řeší­ vývojáři a další­ lidi separátně/samostatně. Pak na jedné straně probí­há komunikace s klientem (stav úkolu, termí­ny, odhady pracnosti, poznámky), na druhé straně (pro klienta skryté) je komunikace interní­. Čili je to něco mezi helpdeskem/BTS a jednoduchým nástrojem projektového ří­zení­. Kromě toho tam máme možnost sledovat kolik hodin je na jakého pracovní­ka naplánováno (taková jednoduchá overload kontrola), kolik odpracoval (i souhrnně za den/týden/měsí­c), kdo za co zodpoví­dá atd. Plánujeme i import z nějakého helpdesk mailboxu, ale to už jsem se dostal trochu někam jinam. :-))

    Pak jsem ještě poznal system JIRA, to je komerční­ SW – http://www.atlassian.com/software/jira/ a spí­še taky BTS pro vývojářské firmy.

  7. Přiklonil bych se k Zendesku. Požadavky splňuje, jen si nejsem jistý, jestli umožňuje nastavit rozlišování­ stavů “nový, “řeší­me” či “delegováno”. Ale nic nebrání­ tyto skutečnosti zákazní­kovi mí­sto automatické notifikace sdělit komentářem, že jo 🙂

    Jinak výhodou jsou už zmí­něné integrace s jinými službami (JIRA pro bugtracking, GetSatisfaction pro práci s komunitou, naše GoodData pro analýzu dění­ na helpdesku atd).

  8. Najrozsirenejsie:
    1. Zendesk
    2. Assistly
    3. TeamSupport
    4. Mojo Helpdesk
    5. OTRS
    6. Request tracker
    7. HelpMaster

    Ja by som siel do Zendesku + Nicereply od Websupportu
    Nieje problem aj pomoct…

  9. Hey John, I use HappyFox (http://www.happyfox.com), to address all my customer support requests. The “My Queue” feature of HappyFox helps me organise requests in any given priority. The in-built knowledge base feature, help handle FAQs. HappyFox with its monthly pricing model has also helped me keep my budgets under control.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *