Takto desive vypada me danove priznani

Pekne to nabobtnalo. Mam nekolik firem a cele podnikani roste a komplikuje se. Takze podle toho vypada i danove priznani. To co me jeste nedavno stalo par stovek dolaru za priznani ted vyskocilo na 5 mistnou cifru, kterou platim danovym poradcum. Kdyby se ty danove zakony v USA skutecne nejak zjednodusili tak bych byl velice rad.

A ani se me neptejte na castky co ted platim na danich. Pred par lety bych neveril, ze to vubec mozne. Myslim si o sobe, ze jsem docela skromny clovek. Na nejakou osobni spotrebu toho moc nepotrebuji. O to vice je to sok, kdyz vypisuji sek a vysi castky, kterou ted posilam financnimu uradu.

Spread the love

32 thoughts on “Takto desive vypada me danove priznani

  1. Tak vydělávej tolik, abys pokryl svou osobní­ potřebu, když ví­ce nepotřebuješ… V čem je problém? Možná v tom, že tvé tvrzení­ není­ pravda. 🙂

    1. Myslim, ze John vydelava tolik penez, ze i kdyby vubec nebyl skromny a utracel fakt hodne, tak to porad bude jen zlomek jeho prijmu.

      Spis jde o to, ze clovek s takovymto vztahem k praci to proste nezabali jen proto, ze uz ma vydelano. Vybudovat nejaky projekt je precejen docela narocne a clovek si k nemu potom vytvori urcity vztah.

      Proto Steve Jobs neodesel z Applu okamzite pote, co se zajistil do konce zivota. A stejne tak je to i u dalsich lidi. Neumim si predstavit, ze rozjedu nejakou gigantickou firmu a budu z ni uplne nadseny, ale jakmile budu mit dost penez, tak se na vsechno vyseru…

  2. íšplně z jiné strany: to je pěkné: ty “post-it” s označení­m mí­sta podpisu a data;-) (dobrej nápad pro nějakou malou tiskárnu)

  3. Me se libi ty zlute papirky s instrukcemi kde podepsat 🙂 Neni nad to kdyz se vam vrati dokument jenom kvuli jednomu zapomenutemu podpisu…

  4. Vysoke dane jsou v poradku, pokud za to od statu neco skutecne dostavas. Kazdy mesic je mi zle z toho, kolik odvadim ja a mi zamestnanci na danich a pojisteni, a pritom vidim, ze nedostavam doslova nic (jen prekazky) a zivim mraky vyzirku parazitujicich na nasem socialisticky orientovanem statnim zrizeni.
    Nevim o pomerech v USA poradne nic, ale mam tak trochu pocit, ze je tam vetsi “spravedlnost”… Nebo se mylim? Muzes napsat, jaky mas pocit v tomto ohledu?

    1. Jo mýlí­š se.
      Google platí­ 4%, a další­ gigantické korporace podobně malé hranaté.
      John by platil přez 30% ze zisku firmy, kdyby nestí­hal odepisovat za stále nově kupované sklady.

      Ale samozřejmě to stále nic není­ proti průměrnému českému zaměstnanci, jehož zisk z práce je pod různými názvy zdaněn 50%.

  5. Závidí­m, že to zvládáš podávat v termí­nu (pokud je to tedy soukromé daňové přiznání­). Já kvůli svým cz a sk firmám prostě 5471 včas dohromady nedám, takže potřebuju prodloužení­.
    Taky bych byl rád, kdyby se v USA daňové přiznání­ zjednodušilo, ale bohužel se děje pravý opak. Zejména je neustále obtí­žnější­ podnikat z USA v zahraničí­ – letos přibyl formulář 8938. Je možné, že všechny tyhle daňové hrůzy mohou být také jední­m z důvodů, proč investoři z USA nechtějí­ investovat do firem mimo USA…

    1. Chtelo by to zjednodusit … ale moc si nadeje nedavam. Jinak ja to mam vzdycky vcas.. mel jsem to pripravene uz davno, ale cekal jsem na oficialni ukonceni IRS auditu.. a pani zrovna byla na dovolene do konce brezna:-)

  6. John a kedy sa chystas presunut firmy do danovych rajov, resp. optimalizovat dane ala Google(Double Irish), Facebook… ? Velmi rad by som si precital postup ako na to od niekoho ako si ty.

      1. Myslí­m si, že ty k tomu jednoduše nemáš důvod. Tobě podnikání­ na území­ USA vysloveně vyhovuje, daří­ se ti, v podstatě ti vyhovují­ i zdejší­ zákony.
        IT firmy jsou na tom hůře, z důvodů snižování­ nákladů jsou neustále nuceny přesouvat své aktivity částečně do zahraničí­.

  7. Amerika zacina bejt stale neprijemnejsi co se tyce dani, ale i ruznych dalsich reportingu, ktere delat musite a za ktere jsou celkem velke sankce,kdyz je opomenete

    Nekdo tu dnes zminoval, ze by John mohl presunout svuj majetek do danovych raju. S tim je vsak trosku problem.

    Pokud je John citizen nebo alespon permanent resident, pak se na nej vztahuje Expatriation Tax ve chvili kdy ma net worth vice jak dva miliony dolaru – coz bych tipoval, ze bez problemu splnuje.

    No a na Expatriation Tax je vtip v tom, ze si IRS muze teoreticky vzit az max 50% hodnoty veskereho jmeni (secteneho celosvetove).

    Tim jenom chci rict, ze expatriace a presun do danovych raju neni zadna sranda a ze si Amerika docela dobre (tvrde) hlida, aby ji penizky neodchazeli…

    1. Tipnul bych si, že John nemá Green Card ještě 8 let, takže zatí­m není­ Long Term Resident for Tax Purposes. Expatriate tax by se tedy ještě mohl možná vyhnout… Ještě je čas prchnout za svobodou (daňovou) 🙂

      1. vztahuje se to na tebe okamzite kdyz mas trvalou green card.. ani to nemusi byt 8 let… jenze co budu delat jinde? Diky Americe se mi dari jak se dari. Nevim jestli bych takto vydelal nekde jinde

        1. Johne, kde jsi se dozvedel, ze se to na Tebe vztahuje okamzite a ne az po 8mi letech?

          Na strankach IRS ctu toto:
          You are an LTR if you were a lawful permanent resident of the United States in at least 8 of the last 15 tax years ending with the year your status as an LTR ends.

          Moc me zajima, jestli mas nejakou jinou informaci.

          Jinak samozrejme diky Americe jsi tam, kde jsi. Platis za to taky pekne dane 🙂 Jde tu o svobodu mit moznost ze systemu odejit.

          1. Mozna si to pamatuji nepresne, a diskutoval jsem to v souvsilosti s prodejem firmy jestli jde nejak usetrit kdybych v dobe prodeje nebyl residentem v USA. A moc povzbudive to nebylo.

  8. Ale zase dí­ky těm daní­m si zí­skal tolik levného kapitálu do firmy od bank, že to je až k neuvěření­. A tvoje firma právě stojí­ na tom levém kapitálu, takže být poctivý se ti asi fakt vyplácí­.

    Mě jen překvapuje, že na daní­ch platí­š tolik, to z té firmy vytahuješ tolik zisků? Psal jsi, že jsi relativně skromný, tak přece když ty prachy investuješ zpět do firmy, tak by si z nich žádné daně platit neměl, ne?

    1. Tak treba u zakladni firem uz asi neni moc do ceho investovat. A Shipito si zase na sklady pujcuje, tak se asi taky nejak moc penez neutraci…

    2. Ono kdyz koupis nemovitost (sklad) tak to nemuzes hned odecist do nakladu. Odepisuje se to postupne a velmi pomalu.

      Ano diky tomu profitu neni problem s bankami a to je velka vyhoda. Posledni sklad vychazi hned od zacatku lepe nez kdybych ho pronajimal a vim, ze mam fixovanou urokovou miru na hodne let dopredu.

  9. Pred lety jsem cetl, ze sekundarni naklady americkeho danoveho systemu jsou cca 700M dolaru rocne, a proto to neni mozne zjednodusit, protoze ty lidi co vydelaj tyhle penize by najednou byli bez prace…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *