Bank of America se od posledniho tydne snazi vyhovet memu pozadavku at mi vydaji nove kreditni karty na ktere se daji sbirat mile. Kdyz jsem se s nimi pred tydnem naposledy bavil tak jsem jim rekl, ze to je tak jedine o co mam skutecny zajem. Tehdy me nabizeli nejakou jejich komercni kartu s kredit limitem 100 tisic dolaru. Rekl jsem jim at mi daji radeji karty dve (pro me dve firmy) a rozdeli ten limit na dvakrat padesat tisic. Bank of America s tim ma trosku problem to zaridit. Nevim jestli se jim nechce davat karty za ktere se davaji ty mile (frequent flyer program miles), protoze to je treba pro ne drazsi nez nejaky vlastni loyalty program.
Kazdopadne pro me to dela obrovsky rozdil. Kdyz utratim zhruba 65 tisic dolaru za mesic (coz je snadne u plateb za FedEx u Shipito nebo Secretary of State u IncParadise) tak muzu nekam letet first class (dobrou aerolinkou, jedna cesta). To je u karty, kde vydelavam mile. Kdyz to stejne udelam na karte, kde sbiram nejake body, tak dostanu treba $650 cash back (hotovost zpet) nebo treba darkove karty (na nakupy v obchode) ve stejne hodnote. Za $650 si first class letenku nekoupim. Ta ma cenu mnohem vetsi.
Jak to tady uz nekdo napsal v komentarich tak mym cilem je ziskat co nejvice karet, kde muzu sbirat mile, at uz pak jen publikovat fotky s jidlem z mych luxusnich cest letadlem. Kdyz jsem to videl tak jsem se tomu komentari smal, ale v podstate je to pravda!
Citibank se dozvedela jak na me Bank of America tlaci at k nim prevedu vsechny ucty. A chce at zavru ty ucty u Citibank. Takze jsem se velmi slusne Citibank zeptal jestli pro me nemuzou udelat to stejne. Zvysit mi poradne limity na kartach at to je aspon dvakrat tech 50 tisic dolaru. Abych rekl pravdu tak o toto se u Citibank pokousim min. jeden rok. Je to strasne frustrujici proces a vzdy me zvedli limit jen o par tisicovek (nebo vubec ne). Na jedne karte jsem se dostal na max. 21 tisic a na druhe 28 tisic. Vice se mi nepodarilo dostat. Fakt nevim jestli banky jsou tak opatrne u techto karet s milemi. Mozna ano. Jenze ted to najednou slo. Asi jsem sel konece pres spravne kanaly a spravnym zpusobem. Resil jsem to pres cloveka v commercial banking (misto pres pobocky nebo toll free cisla na ktere se vola). A to ze vedeli jak Bank of America chce vsechny ty ucty take pomohlo. Dnes mi prisel email, ze limity byly zvednute. Mam radost.
Musim rici, ze mne posledni posty s jednanim o nove hale moc zaujaly, nemuzu se vzdycky dockat dalsiho prispevku 🙂
Ale k veci proc jsem zacal psat tento komentar: proc vlastne potrebujes pujcky? Kdyz business roste tak bys nemel snad mit potrebu pujcovat (platit urok) nebo necemu nerozumim?
Zkousel jsem cist prispevky a komenty zpet, ale odpoved jsem nenasel 🙁
Inu tomu se říká neviditelná ruka kapitalistického trhu, která tlačí lidi dělat nepříjemné kroky… Mám pocit, že tu v Česku by se na člověka každý vykašlal, než aby dělal něco jen pro něj.
Paráda, už se těším na fotky se super jídlem z letadel :-D:
Myslím, že to je příjemné pozorovat. Jak obrat sám osobě dokáže posouvat limity. Myslím, že to funguje tak i v ČR, jen možná ne každý máme na kartě takový obrat jako John.
Hustý čtení. Dík.
Je to zajimave. S tim ze mi ty karty dali me sami prekvapili. Protoze to fakt byl predtim problem.
Jinak to neni o tom, ze ta kreditka je pujcka. Je to zpusob placeni. Kazdou kompletne splatim kazdy mesic. Ale ty vyhody stoji za to.
jj taky me to bavi, az to Johnovi vyjde, tak si dam za nej (ne)jednu vychlazenou plznicku, kterou chladim ve sklepe 🙂
To sa bude lietat 🙂
Přepočteno na kačky: i limit 28tisíc dolarů zní celkem dobře 🙂
Člověk se pořád učí – když jsi postavil dvě banky proti sobě, vydělal jsi na tom 😀
vazne zajimavy, jak se snazit udrzet klienta
johne, proc je pro tebe vyhodnejsi kreditka, rikas ze to neni pujcka, ale z principu to pujcka je, ty karty nejsou kryte tvym uctem a normalne se uroci (nebo uved jake mas podminky na tech kartach)… u debetni karty, ktera je kryta tvym uctem bysis mohl limit urcit sam, nemylim-li se…
carlos:
1) limity u jakékoliv platební karty si nejde nastavovat sám u každé banky (u mBank mám miliardu, u FIO (karty od ČSOB) jen 30 000 Kč). Záleží na politice banky, většina si to hlídá podle bonity (dvě banky mi dávají asi polovinu zůstatku na účtu) a to velmi tvrdě!
2) Debetní platební karta je jasná, co máš na účtě, můžeš vybrat (pokud pominu limity), platíš jen různé poplatky. Kreditní platební karta ale funguje jinak. Pokud nevybereš hotovost z bankomatu (ta se začíná úročí hned), tak ti třeba za únor příjde dejme tomu 10. března výpis transakcí a máš dvě možnosti, buď to hned vše zaplatíš (třeba do 20. března, pak banka říká, že máš bezůročné období 50 dní (30 dní v únoru + 20 so splatnosti v březnu)) a pak NEplatíš žádné úroky, a nebo zaplatíš jen minimum a spadneš do dluhové pasti s tím, že úroky se ti začnou počítat od doby nákupu a ne od "nezaplacení", ok? Banka si toto může dovolit, protože dostává od obchodníků dvě procenta z obratu přes karty (ať už debetní, či kreditní, či přednabité), takže z těchto dvou procent se pak platí ty míle, body do xyz, slevy, peníze na penzijko atd. Prostě dostane dvě procenta a tobě vrátí přibližně procento… A tak má John kreditky, neplatí úrok, a přesto dostává míle, jenže to platí obchodník, a ten si o to zvedne cenu pro všechny, takhle to funguje…
John: Haha, já se můžu jen smát :). To je síla, jak developer i banky o sobě vše vědí 🙂 HAHA!!! A teď ti dají konečně to, co jsi chtěl 🙂 PARáda Johne! Tak hurá do letadla na sushi :).
Jen připojím příběh, ze svého skromného života 🙂 (oproti Johnovi):
Dnes mi volali z mBanky, že po mě chtějí kopii živnostenského listu (chyba kurýra) a že mám zajet osobně do Ostravy. Jelikož mě jejich kurýr minule děsně naštval, řekl jsem jim, ať mi zruší účty, že nic nebude. Nenechám se od nich terorizovat a urážet. Najednou stačí kopie přes email, a jsou velice zdvořilí a omlouvají se, a reagují do pár minut… To jsou věci, když jim o něco jde, tak se fakt snaží.
Gratuluji k dilcimu uspechu.
J. Adámek – stejně je to jak u neandrtálců, všechno je to už online a stejně člověk musí pořád nosit i veřejně přístupné dokumenty, jako třeba ten živnostenský list. Tohle mě rozčiluje… Ale líbí se mi, jak aplikuješ Johnovy zkušenosti 🙂 Navrhuji, aby každý čtenář tohoto blogu tento týden povinně zavolal do banky/telefonnímu operátorovi, nebo komukoli, s kým není spokojený a řekl že s nimi končí a podělíme se o zkušenosti 😀
Kreditka ma vyhody. Kdyz dojde ke zneuziti (coz se deje hodne casto) tak nerucime vubec nicim. U debitni karty to takova ochrana neni.
Kdyz nekdo udela podvod tak u debitni karty tak to musim zaplatit (strhne se to) a pak bojuju abych dostal penize zpet. U kreditky to neni vubec problem. Nemusim nic platit.
U kreditek jsou lepsi incentives. Ruzne mile, cash back.. dostavas odmeny za utraceni. U debitek to tak agresivni neni a nemuze byt. Pro zakaznika je kreditka mnohem lepsi.
Zaroven setris kapital. Kdyz ti nekdo da kreditku na 50 tisic tak to muzes na 45 dnu zdarma pouzivat.
John: Bohužel chargebacky a refundy v ČR takto hladce nefungují, banky o nich dokonce ani neinformují… V USA je tohle standard.
"U debitek to tak agresivni neni a nemuze byt."
Banka dostává procenta z jakékoliv karty, takže tohle myslím není pravda. Ale asi si do toho počítají i zisky z úroků a dávají u kreditek víc… V principu ale není důvod, proč by se u každé platební karty nemohly vracet plné dvě procenta (nebo víc), kolik banka dostane od obchodníka…
Jaromire, v USA je to asi jinak. Procenta se uctuji jinak u kazde karty. Je to velky rozdil i pro obchodnika s cim lidi prijdou a zaplati. Merchant ti to muze spojit do prumerne jedne rate, ale ve skutecnosti se kazda typ karty uctuje jinymi %