Tak mam zase radost z rozjizdeni noveho projektu

Rozjizdim jeden takovy postranni projekt. Je to odnoz od IncParadise sluzby na zakladani firem v USA. Tenhle projekt bude na zakladani firem po celem svete.

V duchu si rikam proc si vlastne pridelavam vice prace, kdyz toho mam uz i tak dost?

Byt podnikatelem nebo startupistou je asi neco jako nemoc. Mate pocit, ze by neco mohlo fungovat a mate chut to uvest na svet.

Proste me to neda. Nemuzu si pomoci. Uplne mam detinskou radost jak se vse realizuje. I kdyz je na tom prace a ne vzdy se mi chce vsechno delat tak me to v celkovem pohledu bavi. Proste je to radost videt jak neco vznika.

Na web zatim nechodi zadni navstevnici (krome @oci co stacil zatweetovat nez jsem dopsal clanek:-). Ono to v podstate jeste ani spustene neni, protoze porad zbyva dost prace. Ale me to neda a chodim se na ten web parkrat denne sam. Jen se tak podivat a pokochat se. Zmenit nejake slovicko. Trosku neco upravit. Treba malickosti, ale kazda z nich to zase trosku posune kupredu.

I kdyz vim, ze me to nejak neovlivni jestli to nebude uspesne (jakoze na tom financne nezavisim) tak mam motivaci delat vse, aby to bylo uspesne. Je to jako skola, kde si vyzkousite jestli vase teorie budou fungovat v praxi. Proste zhodnocuji vse co jsem za svuj zivot nasbiral a zkousim to znovu uplatnit do praxe.

Spread the love

76 thoughts on “Tak mam zase radost z rozjizdeni noveho projektu

  1. Super doména. Design webu mě mile překvapil, ta mapa na hlavní­ stránce je skvělá :-). Snad až jen na logo, to je takové laciné, chtělo by to něco originálnější­ho – zapamatovatelnější­ symbol.

  2. Johne pěkný nápad a výborná doména. O “přestěhování­” firmy offshore jsem ještě před poslední­mi volbami dost vážně uvažoval, dokonce proběhly nějaké konzultace s na to specializovanými poradci.

    Celé to ztroskotalo na tom, že jsme nenašli region, který by neměl své ale – napří­klad nutnost mí­t mí­stní­ho statutární­ho zástupce atp. Hodně lokalit vypadlo proto, že offshore firmy nemohou obchodovat s jinými offshore sí­dlí­cí­mi tamtéž (což je dost problém, protože hodně našich partnerů už offshore jsou).

    Chci tí­m ří­ct, že cena za založení­, kterou ten web masivně propaguje, je úplně to poslední­, co mě zají­má. Naopak mě hodně zají­mají­ různé regulace a jak to fakticky funguje. V tuto chví­li je ten web zaměřený až na poslední­ fázi rozhodování­, tedy když přesně ví­m, kam chci – v žádném pří­padě mi nepomůže při výběru, speciálně když jako výhody uvádí­ věci typu “fantastic weather”. Chtělo by to identifikovat pár zásadní­ch věcí­, podle kterých se CEOs rozhodují­ a udělat napří­klad nějaký průvodce, který pak vyhodí­ vhodné lokality.

  3. @redwasp

    Toto je podla mna dobry napad –> pokial dokazes poskytovat informacie o denej krajine / preco a za akych podmienok je mozne vedenie a sprava firmy. Tak urcite nalakas viac potencionalnych klientov pre svoje sluzby. Nehovoriac o tom ze SEO bude viac “long tail”.

  4. Jen tak mimochodem rozjet globální­ startup jen aby nebyla nuda, tak tomu se ří­ká frajeřina. Tady v Česku by nám to trvalo minimálně rok dva než bychom se rozhodli “jak to správně uchopit”. Design i doména jsou fajn a věří­m, že se časem kolem Startuperu vybuduje mezinárodní­ komunita a doplní­ ty lokální­ “chytáky a špeky” co každá země má.

  5. Ta mapka je krasna, ale nektere ty zeme jsou hodne spatne videt. Jinak velice podarene a ciste. Logo dobre klidne bych zrusil tu sipku predtim…

  6. Jej to jsem rád, že se to tak rychle rozjí­ždí­, já myslel, že se do toho pustí­š až po shipsourcingu. Už se těší­m na Maledivy nebo aspoň Seychelly.

  7. Obdivujem ako rychlo posunies myslienku k akcii. Myslim, ze so vznikom tej firmy asi nastal cas na blog resp diskusiu o tom v ktorej krajine sveta je najvhodnejsie podnikat, kde je najlepsie mat trvaly pobyt, pripadne obcianstvo a kde je najlepsie mat umiestneny server pre globalne podnikanie.

  8. toto je asi najhorsi napad aky existuje. ak si niekto mysli ze si za $278 zalozi firmu vo wyomingu alebo BVI a nebude musiet platit dane alebo robit uctovnictvo tak sa mozno jedneho dna ocitne v base za neplatenie dani.

    existuje dovod preco advokati, uctovnici a danovy poradcovia beru peniaze za to co robia a tvarit sa ze vsetko co je treba na podnikanie je zalozenie firmy za $289 hranici s klamlivou reklamou. na stranke chyba VELKE CERVENE varovanie obcanom statu A ze zalozenie firmy v state B obnasa obrovske poplatky danovym poradcom a uctovnikom za papierovacky.

  9. @redwasp nerozumies tomu. ziadny CEO nestuduje stranky ale ma na to draho zaplatenych danovych poradcov ktori robia vyber za neho. ak to robis sam tak to znamena ze asi nemas $$ na to, aby si dokazal tych drahych danovych poradcov zaplatit a preto by si do toho radsej ani nemal ist. dobra rada nad zlato.

  10. @vita aha, a ty si myslis, ze fimu v USA si zaklada kazdy stavbar? Ci hovoris z vlastnej skusenosti? Uctovnictvo v USA je velmi jednoduche (so SR sa neda ani porovnavat). nehovoriac o tom, ze Startupr ponuka aj sluzby s tym spojene.

    Btw Johne, neches rozsirit okruh posobnosti aj o zakladanie firiem na SR a CR?

  11. @patrik aky ma zmysel zakladat firmu v USA ked chces podnikat v CR alebo v SR?

    ak si v USA a chces podnikat v USA tak je lepsie najst si uctovnika ktory ti pomimo uctovnictva zalozi aj firmu. cenovo to bude rovnake ako startupr.

  12. @vita Dí­ky za info, už jsem se chystal, že si zří­dí­m podnikání­ bez daní­. Takhle ale podnikat v zemi, kde mi může kdykoliv spadnout kokos na hlavu nebo jiná nechutnost se rozchází­ s mou představou o podnikání­. Raději budu podnikat doma v Horní­ Dolní­, kde mám své jisté.

  13. @vita @patrik je asi 10 důvodů proč si založit firmu v USA když chceš podnikat v ČSSR. Mezi dva hlavní­ patří­ mnohem menší­ zdanění­ a mnohem větší­ anonymita ….

  14. @vita asi neví­š že další­ Johnův projekt je soukromá věznice v Oregonu (zatí­m pod krycí­m názvem sklad) a sí­ť právní­ch kanceláří­, které platí­ tučné provize. Snad si tady nikdo nemyslí­ že Johna živí­ přeposí­lání­ balí­čků za pár šupů?

  15. @vita @redwasp tak to si mne rozesmál. Hádej asi, s kým jsme ten záměr konzultovali. Jenže za rozhodnutí­ jsi nakonec zodpovědný ty a jedině ty – od toho jsi CEO. Představa, že tak zásadní­ rozhodnutí­ necháš na nějakých poradcí­ch je úplně mimo. Offshore je hodně šedá ekonomika a stačí­ opravdu málo k tomu jí­t natvrdo sedět za daňový únik.

  16. @vita a mimochodem, pokud už jsi opravdu ten level, kdy si zaplatí­š napří­klad PWC nebo něco podobného, tak to úplně poslední­ co tě zají­má je, jestli to založí­š za $89 nebo $149 – což je to, co tu John tlačí­…

  17. @redwasp no ved, aky ma zmysel zakladat za $89 alebo $890 ked len uctovnik a danovy poradca ta vyjde 10x viac. preco nepouzit cesku sro ak ides podnikat do ciech a vyhnut sa zbytocnym problemom

  18. @Begawas @patrik neexistuje jeden dovod preco mat firmu v USA ked chces podnikat v CR/SR ibaze rad vyhadzujes peniaze na pravnikov a uctovnikov.

  19. @redwasp @vita Jenže co firmy jako PWC zají­má jako úplně první­ je co největší­ vejvar, takže klidně často mí­sto svých předražených zaměstnanců to nechají­ udělat co nejlevněji specializované firmy jako je Johnova, a pak to akorát u sebe během deseti minut přeúčtují­, aby od nich klient dostal tu nejluxusnější­ a nejdražší­ službu.

  20. Ja se na toto divam ze sveho pohledu. Kdyz chci expandovat do jinych zemi a jak to udelat co neefektivneji. O tomto tento projekt je. Rozhodne nechci nabadat nejake firmy z CR at jdou nekam offfshore a usetri na danich. To je blbost.

  21. @vita @patrik hele, jsem sice socka z vesnice ale základní­ strukturu jak podnikat v česku a neplatit žádné daně ti vyčůrám do sněhu za 2 minuty. Na právní­cí­ch a účetní­ch ještě ušetří­š ve srovnání­ s ČR. Nepracuješ ty náhodu na FU?

  22. @vita @Begawas tych dovodov preco zakladat firmu v USA je hned niekolko, ako pisal begawas. Tak isto ak sa slovenska vlada rozhodne spravit zmeny v daniach a odvodoch tak ako to planuje, mat firmu na slovensku bude cista dotacia do statnej kasy (mozem si firmy rovno premenovat na “charita pre radicovu”) a ak clovek nebude chciet dotovat ciganov a darmozracov na uradoch, bude musiet operovat v sedej zone. a to mi pride ako mensi risk zalozit offshore.

  23. @vita @Begawas tych dovodov preco zakladat firmu v USA je hned niekolko, ako pisal begawas. Tak isto ak sa slovenska vlada rozhodne spravit zmeny v daniach a odvodoch tak ako to planuje, mat firmu na slovensku bude cista dotacia do statnej kasy (mozem si firmy rovno premenovat na “charita pre radicovu”) a ak clovek nebude chciet dotovat ciganov a darmozracov na uradoch, bude musiet operovat v sedej zone. tym padom bude fungovanie offshore firmy cistejsie, ako prevadzka slovenskej firmy.

  24. @vita @patrik Když podnikáš v SK tak jako organizační­ složka (normální­ IČO) v UK (=EU) registrované Limited. íščetnictví­ vede normálně organizační­ složka (OS), jen zisk si rozdělí­š v podstatě libovolně mezi matku (UK limited) a OS takže FU ti pak nemá v podstatě moc co kontrolovat vyjma DPH. Další­ výhody jsou stabilní­ a férové právo v UK a třeba kontroly účetnictví­ max 12 měsí­ců zpětně – reálně spí­še 9. Stačí­ se podí­vat do obchodní­ho rejstří­ku v SK (nebo třeba i DE) kolik tam podniká Limited firem a bude jasno. Vzhledem k tomu, že jsme v EU, můžeš si v rámci EU založit jaký typ společnosti chceš a podnikat zase kdekoliv chceš. Takže pro podnikání­ v ČR/SK není­ nutné mí­t české sro, dokonce je to mnohdy horší­ a dražší­ než OS. Takže nad tí­m popřemýšlej a pak sám přijdeš na to, proč firma z USA neplatí­ žádné daně v SK pokud tedy sama nechce 😉

  25. @Begawas @vita @patrik Pánové daň pří­jmů PO je ten nejmenší­ problém, to je v ČR i SR flat sazba a nic naví­c. Fakticky by vás mělo zají­mat, jak ty pení­ze z firmy vytáhnete pro osobní­ použití­ – tam teprve nastává ta řezničina. Buď je daní­te dvakrát (PO + rozdělený zisk) nebo si je nějakým způsobem vyplatí­te a pak vám neúměrně roste to, co platí­te jako FO (ani ne tak daň, ale předevší­m socka).

    Problém offshore je, že s tí­m druhým problémem vám moc nepomůže, protože abyste mohli danit mimo ČR, musí­te tam půl roku fakticky pobývat. Vznikají­ tak komické situace, kdy si platí­te minibyt někde v tahu, dvakrát do roka tam přijedete a pustí­te naplno kohoutky od vody, abyste se mohli ohánět alespoň fakturou za vodu, že jste tam jako skutečně žili (to si nedělám srandu).

    Offshore researchem jsem asi před rokem strávil fakt dost času a stálo mě to hodně peněz, nakonec jsem ale zůstal v ČR. Radši zkousnu opravdu nechutnou částku, co platí­m na daní­ch a socce, nežli ží­t výše uvedeným způsobem a být stále jednou nohou v kriminále.

  26. @redwasp @vita @patrik To máš pravdu, ale já jsem nepopisoval offshore – to je opravdu pro normální­ lidi divočina. Co jsem popisoval Ví­ťovi je jednoduchá struktura, kterou si udělá každý tele a dostaneš pení­ze z firmy ven jedna báseň. No a pokud máš Ltd tak protáhneš celý soukromý život přes náklady firmy a taky na 99% legálně. Jde to i s sro, ale už se musí­š dohadovat s FU což za to nestojí­. Samozřejmě je rozumné nějakou daň vždy a všude zaplatit a to nejen pro dobrý pocit 🙂

  27. K designu a obsahu, ač je ve fázi vývoje, bych měl už teď několik připomí­nek 😉 (profesionální­ deformace, ale když to trká do očí­, tak je to třeba hned a zčerstva okomentovat…:)

    Hlavní­ navigační­ menu – nepoužil bych kurzí­vu a jinak bych ho graficky oddělil, připadá mi utopené v hlavičce.

    89USD motiv v pravém rohu fajn, ale jako jedno z hlavní­ch sdělení­ bych ho ví­ce zdůraznil v samotném obsahu (pravděpodobně bude). To rohové udělal proklikávací­.

    Velkou část homepage zabí­rá interaktivní­ mapa, přičemž není­ po pří­chodu jasně zřejmé, co že ta služba vlastně nabí­zí­, je dobré věnovat většinu HP na takovou mapu? budou opravdu pří­chozí­ návštěvní­ci přejí­ždět myší­ přes oranžové státy a čí­st si popisky (zí­skávat informace touto cestou), nebo budou chtí­t nejdří­v zí­skat důležité informace o službě?

    K ší­řce hlavní­ho obsahového bloku na podstránkách – obsah je jednosloupcový a široký 900px – to je na jednosloupcový design podle mě pří­liš, docela nepohodlně se to čte, možná proto jste zvolili tučný font? S normální­m fontem by to asi vypadalo dost prázdně, ale toto podle mě není­ správné řešení­. Text “Pricing” už tučně není­, jako by to byly méně důležité upozaděné informace, nemělo by to být naopak?

    Jinak logo se mně lí­bí­, možná jen bez té šipky na začátku by se obešlo, bez ní­ by podle mě bylo homogenější­.

  28. BVI je jasny offshore.. Ale Wyoming, Nevada.. proste nemaji treba statni dane. Ja jsem kvuli tomu taky zacinal v Nevade misto treba Californie. Vybral jsem stat, kde je nejnizsi byrokracie a nejmene poplatku. Ale toto je naprost legitimni. Rozhodne bych nekoho nenabadal at sedi na zadku v CR a zaklada si firmu ve Wyomingu a pak neco prefakturovava.. to je blbost. @vita

  29. @Begawas @redwasp @vita @patrik Muj naprosty souhlas. Radeji budu uzivat majetek napsany na firmu, nez majetek vlastni. Typickym prikladem muze byt treba pan Charouz (Ford). Pokud neznate, googlujte. 🙂

  30. @server82 to je blbost, stále ty prachy musí­š zdanit v ČR, pokud nezijes v zahraničí­.

  31. @redwasp vsak prave o to ide. minimalizujes svoje vynosy v CR tak, aby si mal minimalny (pripadne skoro 0) zaklad, ak nepotrebujes ziadat v CR o uver. v zahranici neplatis dane (napr LLC z Wyomingu neplati dane z medzinarodnych prijmov, takychto moznosti je niekolko 10tok). spolocnosti zalozene offshore budu vlastnit Tvoju cesku sro/as, vsetky zisky v CR prevedies na tuto spolocnost a hotovo. v CR ako fyzicka osoba priznas 100% napr spomenutej LLC z Wyomingu, kde si vyplacas minimalnu odmenu (tak, aby si dociahol na cesky dochodok a mal pokryte socko/zdravko-kludne si zijes dalej v CR 🙂 ). vsetky svoje ostatne naklady hradis cez LLC. samozrejme, cele sa to oplati az od urciteho objemu operacii/vynosov/zisku/velkosti spolocnosti

  32. @server82 nic o tom nevies. ked sa bude niekto radit tvojimi radami (fiktivne faktury na management free, nezdaneny nepenazny prijem) skonci v base sa kratenie dane.

  33. @vita nie management free, ale management fee 🙂

    ziadne fiktivne faktury, cez svoju americku LLC ktora vlastni sro/as, budes riadit tu sro/as, poskytovat know how, atd.. tych konstrukcii je tolko…

    ziadna basa a ziadne kratenie dane..

    nie je nelegalne, ak LLC/Ltd vlastni sro/as a ak proste z tej sro tie peniaze legalne dostane.

    nezdaneny nepenazny prijem. ak vsetku moju spotrebu pretiahnem cez LLC, nie je to moj prijem. z LLC dostavat odmenu iba vo vyske, aby to stacilo na poistenie.

    treba rozlisovat Tvoj osobny prijem (minimalna suma LLC) a vynosy/zisky LLC

  34. @server82 @vita server82 má pravdu, takto se to běžně dělá a pokud se to dělá rozumně tak je to 100% legální­ a FU jen zí­rá. Samozřejmě je ale lepší­ v ČR podnikat jako organizační­ složka Limited company třeba z UK a ty akcie tohohle Ltd vlastnit na firmu v USA kam nakonec ten zisk doputuje a nedaní­ se. Není­ to offshore – UK a USA jsou ctihodné země a ne daňové ráje a není­ už žádné podnikání­ v ČR jak Ví­ťa stále nechápe, ale jednotný trh EU a firmu si prostě můžeš založit kde ti to ví­ce vyhovuje. Že někdo neví­ jak to udělat, ještě neznamená, že to nejde. Že je na podnikání­ v ČR/SK potřeba sro je fikce jako blázen. Stačí­ se podí­vat do obchodní­ho rejstří­ku SK kolik je tam Ltd. V base končí­ spí­še majitelé sro 😉

  35. @server82 chces vazne povedat ze tvoja jednoosobova firma poskytuje tvojej inej jednoosobovej firme know-how a management? je to danovy podvod.

    okrem toho prijem LLC musis zdanit…

    tvoje rady su fakt na basu

  36. @Begawas @server82 do USA ten zisk doputuje ale potom ho musis ako FO zdanit ked ho z firmy vyberies. organizacna zlozka limited company je prakticky rovnaky typ ako ceska sro, dokonca mas povinnosti navyse co ceska sro nema.

  37. @vita pocuj…je jedno kolko osob je vo firme..1 je majitelom druhej..uznavam, management fee pre 2 1-osobovky by bola blbost, ale ozaj som ratal s nejakymi zamestnancami… uz som videl 1 osobovku, ktora vlastnila firmu s 5 zamestnancami…

    zdanenie LLC…LLC nezdanuje medzinarodne prijmy…ak budes vsetky svoje naklady hradit z LLC, vhodne ich investovat=minat tak, aby LLC nemalo skoro ziadny uctovny zisk (nehovorim o pomere vynosov/nakladov, ale o konecnom zisku pred zdanenim), tak nemas v CR proste co zdanit…

  38. @vita … a kde je receno, ze si nemuzes jako firma koupit treba dum, ci auto? Proc vytahovat z firmy penize pro osobni potrebu a danit je, kdyz prece muzes nakupovat sluzby a majetek i jako firma a snizujes si tak jeste danovy zaklad… Vito doporucuji ti precist si neco od Kyosakiho, mozna pak to pochopis.

  39. @server82 nie je to tak:

    ak budes vsetky svoje naklady hradit z LLC => musis ako FO (prijemca) danit nepenazny prijem.

    vhodne ich investovat=minat tak, aby LLC nemalo skoro ziadny uctovny zisk => osobna spotreba ani investicie takeho typu nie su danove naklady, neznizia ti zisk

    ozaj to nie je take jednoduche ako sa zda

  40. @TomPodlesny firma si moze kupit auto ak ho vsak pouzivas na osobne ucely a nie na podnikanie nemozes ho odpisovat.

  41. @vita @TomPodlesny No to je sice pravda, ale kdyby byla pravda, co se tu snaží­š namluvit, tak by půlka podnikatelů byla ve vězení­ :-)) Umí­š taky něco, nebo je bubu tvoje hlavní­ umění­? 🙂

  42. @vita ak si firma kupi auto a ty ho pouzivas aj na osobne ucely, firma ho moze odpisovat,ak je zaradene do registra majetku. ak si das vsetky svoje naklady do repre, je to naklad firmy (samozrejme za splnenia urcitych podmienok=obed v restauracii s obchodnym partnerom (napr niekto kto ma druhu LLC,sro) nie je Tvoj nepenazny prijem).. firma nakupi napr akcie do majetku. firma kupi dom, ako svoje sidlo a Tebe ho zcasti prenajme za rozumnu cenu. kupi mobilny telefon a pausal. vsetko toto nie je Tvoj nepenazny prijem (zase za splnenia urcitych podmienok). treba rozlisovat co zahrnies do prijmov/nakladov firmy, kde si jediny majitel a co zahrnies do vlastnych prijmov ako FO.

  43. @Travic @TomPodlesny presne o tom to je. chces podnikat jednou nohou stale v base? (to je to bubu). ja nie.

  44. @vita @TomPodlesny Dělej si to jak chceš, je to tvůj boj. Podle mě máš prostě jen málo zkušeností­, abys věděl, jaké rizika a postihy za jednotlivé věci jsou.

  45. @server82 “ak si firma kupi auto a ty ho pouzivas aj na osobne ucely, firma ho moze odpisovat,ak je zaradene do registra majetku.” – nie.

    §24 ods. 4 hovori opak

    “(4) Pri odpisovaní­ hmotného majetku a nehmotného majetku, ktorý sa iba sčasti použí­va na zabezpečenie zdaniteľného prí­jmu, sa do výdavkov na zabezpečenie zdaniteľného prí­jmu zahÅ•ňa pomerná časť odpisov.”

    “ak si das vsetky svoje naklady do repre, je to naklad firmy”

    nie, §21 ods. 1 pí­sm. h) a i)

    “(1) Daňovými výdavkami nie sú výdavky…

    h) výdavky na reprezentáciu

    i) výdavky na osobnú potrebu daňovní­ka”

    “firma nakupi napr akcie do majetku”

    ani to nie je vydavok. §19 ods. 2 pí­sm. f)

    “firma kupi dom, ako svoje sidlo a Tebe ho zcasti prenajme za rozumnu cenu” – a z toho najomneho bude musiet platit dan.

    ako vravim, nie je to take jednoduche ako si predstavujes.

  46. @vita Dobre, tak si ti ho pronajme za symbolickou 1Kc za mesic. Celkove naklady za dan jsou pak nula cela h***o. Mas v nekterych vecech poradny gulas a pletes jabka a hrusky dohromady. Rozlisuj prosim vydaje firmy a pak tvoje osobni vydaje, ono v tom je podstatny rozdil! Hledas strasaka za kazdou pPíPvinou. Ono se ne nadarmo rika, ze na priposraneho i zachod spadne. Radeji nepodnikej, protoze jednoho krasneho dne se zblaznis strachem jestli jsi nahodou v nejakem formulari neudelal carku spatnym smerem, ci sis nekoupil jednu bagetu navic nez zakon dovoluje. 🙂 Osobne nevidim problem v tom, vyuzivat jen moznosti, ktere jsou legalni (sice kolikrat na hrane), nicmene ucinne proti vydriduchum, kteri by nejradeji zavedli i dan z toho, ze dychame (a skodime tak mozna zivotnimu prostredi).

  47. @vita Nemas pravdu, pokud bude ta US firma vlastnit firmu treba v UK, pak muzes vesele podnikat i v CR bez nutnosti mit organizacni slozku v CR. Jde jen o uhel pohledu na vec a moznostech, ktere se nabizi.

  48. @TomPodlesny nie, nemas pravdu, org. zlozku potrebujes aj ked mas firmu v UK.

    to je presne to o com hovorim. John ponukne lacnu UK firmu ludom ktori o tom nic nevedia a ti sa potom dostanu do problemov lebo si myslia ze im staci to, co si precitali na jeho stranke.

  49. @TomPodlesny o tom presne hovorim, nerozumies sa do toho ale mas pocit ze o daniach vies vsetko. pPíPviny su dolezite lebo su to casto pPíPviny, ktore znamenaju rozdiel medzi legalnym podnikanim a basou.

    tvoje znalosti dani su skromne a vazne ti radim poradit sa pred tym nez zacnes zakladat firmy v zahranici s danovym poradcom a advokatom.

    je len skoda ze John umoznuje svojimi startupom ludom ktori sa do toho nerozumeju narobit si zbytocne problemy s “bernakem”.

  50. @vita @TomPodlesny ach jo, na nějaký typ byznysu je lepší­ mí­t v ČR organizační­ složku (OS) a na nějaký je i ta OS zbytečná – napří­klad poradenství­ nebo registrace firmy na Maledivách přes Startupr. John může mí­t CZ stránky v češtině a milion českých zákazní­ků a zakladát pro čechy firmy aniž by spadl pod český FU – plnění­ je v zahraničí­. V Česku bude provozovat jen semináře Starupr cesta ke svobodě, které budou zdarma. Podniká v ČR nebo nepodniká?

  51. @vita John nebo Startupr poskytuje lidem na celým světě (nejen hejlům z CR/SK) infrastrukturu, aby si sami založili firmu kde a jak chtějí­ a na co chtějí­. Pokud se v tom nevyznají­ a narazí­, je to jejich problém. Když prodáváš třeba PC tak to těm lidem může pomoc nebo jim to zcela zničí­ život -> porno, poker, hry, online sázení­, viry. Může ze to Dell, Apple nebo Asus? Naví­c založit si firmu v zahraničí­ není­ a priori žádná ilegalita – tak to vidí­ jen zaměstnanci FU. Co je legální­ podnikání­ a co není­ je druhá otázka. Osobně neznám jedinou úspěšnou firmu co dělá vše 100% “legálně” jak se má a sluší­ a nevyuživá možností­, které se ji nabí­zí­. Že většina echt českých úspěšných firem je registrovaná někde na Kypru nebo Holandsku, taky o něčem svědčí­ (z poslední­ doby snad i seznam.cz).

  52. @Begawas ved v poriadku, nech kazdy robi co uzna za vhodne.

    pisat vsak na stranku “No taxation on any kind of income, capital gains, or other taxes” a “No auditing” je zavadzajuce, lebo 99% zakaznikov ktori si objednaju firmu na BVI nezije na BVI a preto by mali dostat informaciu, ze BVI nevyzaduje vedenie uctovnictva ale CR/SR (a ine staty) ano.

  53. @eastbiz Je zcela legitimní­ vybrat si takovou strukturu, která je pro nejvýhodnější­. Máš právo využí­vat konkurenční­ výhody mezi státy. Je legitmní­ chtí­t ušetří­t na daní­ch, pokud se tak neděje nezákonně. Ní­zké daně nebo offshore není­ sprosté slovo. I jako občan EU máš právo využí­t lepší­ podmí­nky jiné země a založit si napří­klad UK společnost. Odmí­tám pohled, že každý má jako ovce trpět to, do čeho se narodil.

  54. Johne, pěkný a moderní­ design, myslí­m, že to funguje přesně jak má, rychle se orientuju a vše mám přesně tak, kde to potřebuju. Dotazy:

    1) nějaký rozdí­l při založení­ firmy třeba v nevadě mezi incparadise a startupr?

    2) kdy UK? 🙂

  55. @redwasp Nezapomí­nejme, že tohle je globální­ byznys. Tj, John může, a nejspí­š bude, zakládat anglickou firmu angličanovi, stejně jako už zakládá nevadské a další­ firmy američanům. Čili v tomhle kontextu je to úlně o něčem jiném.

  56. @czBartolomej No jak si John už ověřil mimo jiné na Shipitu, skvělá služba dělá z loga dobrou značku, nikoliv obráceně 🙂

  57. Ceny pro USA jsou stejne na incparadise a startupr.. rozdil je v pristupu. Na Incparadise mame 99% zakazniku z USA a tim maji uplne jinaci pozadavky. Musi ty objednavky byt slozitejsi, mit vice moznosti a byt prizpusobene pro US trh.. U Startupr to udelame maximalne jednoduse a zamerene na zahranicni firmy . UK snad jiz brzy. 15 cervna by se melo rozhodnout presne datum.. prijizdi partner z UK, ktery by to mel delat. @Krt

  58. Trochu se tu rozvášnila debata jinam, než o čem je článek. Ohlendě offshore by se mi lí­bil nějaký článek od Johna. Určitě s tí­m má nějaké zkušenosti.

  59. @Begawas Opet naprosty souhlas!

    @vita Je trochu smutne, ze o danich toho budu vedet mnohem vice nez ty, ale nema smysl se hadat s nekym, kdo neni schopny uznat i jiny nazor, nez svuj vlastni. HOWGH a vic k tomu nemam co rict.

  60. Zakony v USA jsou mnohem prisnejsi nez co mate v Evrope. Spousta reportingu navic.. form 5471, fbar regulation, .. nemuzu si dovolit vlastnit jakoukoliv zahranicni spolecnost bez toho aniz bych reportoval jeji vysledky americkemu financnimu uradu. To stejne pro bankovni ucty. Jsou legalni cesty co se daji delat.. ale je to velmi slozite problematika.. Delat to dobre je docela draha zalezitost… konzultanti, pravnici.. apod. Je to zajimave tema, ale je to hodne jinde nez ta diskuze nize;-) @pepperos

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *