Spamovanni (marketing) pres Twitter

Delat marketing na Twitteru je urcite dobry napad. Hledate klicova slova podle vaseho podnikani a oslovite primo lidi, kteri se o nich zmini.

Treba takto to dela jedna moje konkurence, kdyz se nekdo zmini o nejakem nakupovani nebo posilani veci z USA.

Jak vidite tak kazdemu cloveku odepisi a nabidnou sve sluzby. Stacilo by me najmout nejakeho studenta a delat to stejne. Jenze z principu se me do toho nechce. Sam bych nemel rad, kdyby me takto na Twitteru zacali obtezovat dalsi firmy a nabizet sve sluzby.

Mam na to asi podobny nazor jako tento uzivatel co reagoval na reklamu od BongoUS.

Myslim, ze pro vetsinu hladovych podnikatelu je toto prijatelnym zpusobem marketingu. A bez vahani to klidne zacnou delat. Nestoji to moc penez. Muzu to jednoduse outsourcovat. Z mych konkurentu to delaji temer vsichni co maji Twitter ucet. Ale ve skutecnosti to je fakt jen spam. Dlouhodobe to neni udrzitelny model fungovani.

Spread the love

19 thoughts on “Spamovanni (marketing) pres Twitter

  1. Jak píše Dušan, pokud to se řeší konkrétní problémy, tak úspěšnost "ulovení" zákazníka musí být velká. Pokud ale jen hledají na twitteru přes klíčová slova uživatele a potom jim píši, tak to je docela opruz. Mě by to asi štvalo.

    Každopádně by mě zajímal konverzní poměr takovýchto zpráv k osloveným uživatelům…

  2. čeho je moc, toho je příliš,, ono celkově v us je twitter využíván podstatně agresivněji než u nás,, myslím si, že tento druh "spamu" v čr nemá moc šanci na úspěch,, soudím podle toho, kolik lidí a jací lidé twitter v čr využívají

  3. Na jednu stranu je tohle opravdu tak trochu spam, ale na druhou stranu je to pořád lepší dělat to takhle aspoň trochu sofistikovaně a cíleně než když lidem chodí desítky e-mailů. V Čechách by to podle mě mělo také určitou šanci na úspěch, pokud by člověk nabízel něco hodnotného, co lidé skutečně potřebují nebo jim šetří práci a ta výhoda je z toho hned vidět.

  4. Staci neco mene sofistikovaneho, follow daneho cloveka. Budou radi, protoze budou mit ovecku a zaroven se 90% z nich podiva

  5. Zrovna dnes jsem donutil jednu firmu k reakci na Twitteru poté, co nereagovala na emaily. V tomhle je to skvělý nástroj.

    Jsou tweety popsané v článku velmi dobře cílená reklama nebo spam? Zaleží dost na tom, na co přesně reagují, není to podle mě vůbec jednoznačné.

  6. Hodil by sa nejaky link alebo navod ako na marketing cez Twitter, FB, a e-mail marketing. Clovek nevie co si pomaly moze dovolit aby to nebol spam. No John ta ukazka nema chybu 🙂 ale takyto navod je k nicemu 🙂

  7. Ono se to dalo čekat, stačí se podívat na servery typu flippa najdete tam možná už stovky různých ebooku či webu co dávají návody na to jak pomocí twiteru "vydělávat", takže já očekávám že za pár let to bude na twiteru stejné jak na mailu. Pouze minimální procento bude regulerní text, zbytek spam.

  8. Tohle se mi taky nelíbí. Bohužel všude se najdou lidi, kteří neváhají zajít až za hranice "své hrdosti". Také jsem si všiml pár konkurentů, kteří buď rozesílají spam nebo třeba zaplevelují bazarové servery svými inzeráty.

    Na druhou stranu – pokud bych se náhodou dostal k veřejné debatě na téma mého podnikání a věděl bych, že zmínkou o našem webu k debatě (a přiznejme si, že i k povědomí o nás) přispěju, tak proč ne.

  9. Přesně k tomuhle bych se nerad snížil k propagaci mého blogu, pokuď lidi spamují, tak by měli alespoň trochu používat mozek, a dělat to zajímavě. Nicméně to by stálo opravdové peníze.

    Mě se Johne líbí styl jak podnikáš, že si zákazníky získáváš kvalitou a cenou služeb, a nikoliv masivních marketingem. A jak je vidět, tak to funguje!

  10. PeJa: Já bych to zase tak kriticky neviděl. Posílat spamové e-maily lidem je skutečně již za hranicí, ale na druhou stranu v podstatě všichni děláme nějakou formu spamu. I to, že si hodně z nás v komentářích pod články dává odkaz na svůj web je jistá forma spamu. Nebo podpisy pod příspěvky na diskuzních fórech jsou také určitou formou spamu, apod. Prostě všichni se snaží získat co nejlevnější reklamu a dát o sobě vědět tak, aby to moc nestálo. Jedině tak budeme mít levnější produkty a služby. Kdyby si každý platil reklamu, což je snad jediná úplně čistá forma marketingu, tak by všechno stálo dvakrát tolik. Já to beru tak, že se všichni snažíme dosáhnout úspěchu a děláme to různým způsobem – více či méně úspěšným. Ono co je horší – poslat někomu přes twitter nebo facebook nabídku na své služby nebo lidi zblbnout videem, ze kterého na první pohled nabídku nepoznají a teprve za čas jim dojde, že si koupili předražený produkt nebo službu?

  11. Taky si nemyslím, že je to něco co se v podnikání nevyplatí. Souhlasím, že to vrhá špatné světlo na propagovanou službu jako takovou, otázka je zda dlouhodobě. Kolik takových reklam je? Podle mě se moc neliší například utracení miliard korun za reklamu našich operátorů, kterou potkáte všude, od billboardů, webu, MHD, poštovních schránek, telefonátů, uličního prodeje… Jasně, některým se leze vyhnout, ale třeba venkovní reklamě, či obtěžujícím flashovým banerům ne.

  12. Spamování je trapácký, ale lepší než mít hlad. Každý druhý mega úspěšný ešoper aka Vivantis vyrostl na spamování a pak už jedou +/- legálně.

    Problém je jak začít, na každý má na to (mentálně a finančně) rozjet to jako John, který berličky nepotřebuje. Osobně spam neposílám, ale chápu proč to druzí dělají a inteligentní spam mi nevadí.

    Samozřejmě firma spame přiznává, že už neví kudy kam a nic jiného ji prostě nenapadá. Ale nezatracoval bych to, někdy to může zachránit firmě život.

    Kdyby Shipito spamovalo, musel by John vysypávat v moři před LA ostrovy jak šejkové v Dubaji, aby měl kde skladovat.

    Byl by to Shipito World nebo Shipitoland, země kde se neplatí daně, registrují firmy a posílají balíčky bez sales tax 🙂

  13. Za SPAM bych střílel! Okrádá mě o čas, tedy o to nejcennější, co každý člověk má.

    Vembl: to není SPAM, SPAM je nevyžádané obchodní sdělení. SPAM by to bylo, pokud by tu někdo psal blbosti, či by bylo cítit, že jediné o co mu jde, aby lidé viděli odkaz… A samozřejmě tohle prostředí reguluje John (mimochodem jsou odkazy nofollow, což se mi nelíbí) a pokud by tu někdo spamoval ve stylu posílání příspěvků "1", pak "2" atd, tak by to jistě zarazil.

    SPAM je tehdy, když něco člověka otravuje. Není to doporučení od tvého kamaráda, a není to i podpis (což je mimochodem tady na blogu, i signatura v emailu).

    Mimochodem, co mě naprosto dostává je, když mi lidé na ulici skáčou do cesty s letáky, či jinými blbostmi (chtějí po mě peníze, přesvědčit mě na víru atd.). Tohle nerespektování soukromí nesnáším a vždy mě to strašně vytočí. Tenhle SPAM v reálu je to nejhorší.

    Taky je nanic SPAM typu letáky. Jsem si jednou stopnul, že čtením letákům strávím půl hodiny za týden, od té doby (je to pár let) je nečtu. Vezměte si, co jste schopni vydělat za 20 hodin ročně… To máte za 50 let 1000 hodin, tedy 5 plných pracovních měsíců po 200 hodinách, s dovolenými a svátky je to vlastně půl roku… A takových věcí je.

    Když mě někdo příště na ulici osloví, asi mu rozbiju držku.

  14. Jsem tomu bongous vlez do ceníku a zase to rychle zavřel, zůstávám u shipita:DD

    DaN: tohle bych si byl ochotnej přečíst, kdyby mi to napsal někdo koho znám. Jak vidim krátkej text s odkazem od někoho koho neznám, tak to ani nečtu, nedej bože abych na to snad kliknul. Mě připadá přístup shipita k marketingu přinejmenším výjimečnej – nikdy mi od nich nepřišel žádnej spam ve stylu "vyzkoušejte naší skvělou novou službu" kterejch mi od ostatních choděj tuny, ani nic podobnýho. Takový věci už podle mě dneska nikdo nečte. Když něco chci, tak si to najdu (třeba kouknu na shipito do news po přihlášení) a nepotřebuju aby mi kvůli tomu někdo plevelil schránku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *