Reklama v casopise pro diplomaty

Jeden z nasich zakazniku vydava casopis pro diplomaty v Maroku. A ted nam tam udelal reklamu.

Vymenou chtel upgradovat svoji virtualni schranku. Mam rad takoveto nabidky. Bez rizika zjistit jestli reklama funguje.

Ted se z neho stal uplny evangelista. Pomaha nezistne s prekladem webu do francouzstiny a ma zajem se stat nasim zastupcem pro customer support.

Spread the love

22 thoughts on “Reklama v casopise pro diplomaty

  1. Shipito je druhej Google! Měl bych zájem o akcie.

    Shipito zní překvapivě dobře ve všech jazycích a navíc se dobře pamatuje. Někdo měl prostě šťastnou ruku. Auru to má jako open source, šíří se to jako MLM a jedna franšíza stíhá druhou.

    Možná to má dokonce nějaký další skrytý potenciál o kterém tady nikdo netušíme. Časem to může být třeba celosvětová nákupní komunita a firmy se budou předhánět, aby tam mohly dodat svoje zboží. Vlastní platební systém jako Paypal, vlastní chat a telefony. Už jen čekám kdy začne John posílat z USA i auta.

    V podstatě John objevil zlatou žílu, ale teď bude háček jak to vytěžit. Možností a směrů je hodně, času málo.

  2. No a díky Johnovi se poprvé po 20. letech přehoupne bilance zahraničního obchodu USA ze záporných do kladných hodnot :-). K tomu je ale potřeba jedna "maličkost" – zvýšit roční tržby Shipita (export zboží z USA) o cca 400 miliard dolarů:
    http://www.shadowstats.com/imgs/2009/520/hyperinf

    Johne přidej, ať se zapíšeš do historie ;-). Jak už částečně nastínil Bagawas, na trhu chybí globální eshop… Třeba se nakonec propracuješ i k tomu vlastnímu platebnímu systému a vlastní flotile letadel, abys dál mohl pracovat na snižování nákladů.

    Kdybych měl tvoje snažení přirovnat ke snahám některého z významných byznysmenů historie, pak je to jednoznačně Henry Ford a Tomáš Baťa.
    http://www.euroekonom.cz/osobnosti-clanky.php?typhttp://www.euroekonom.cz/osobnosti-clanky.php?typ
    Všichni tři jste nastartovali svůj byznys poměrně amatérsky (Ford dokonce testoval svůj první motor v kuchyňském dřezu, auto pak stavěl v kůlně), všichni tři jste chtěli široké mase lidí zpřístupnit to, co si mohlo ve své době dovolit jen pár jednotlivců (levná auta, levné boty, levné nakupování v zahraničí), všichni tři jste během několika let obsadili 50 až 80 % trhu (tohle na tebe teprve čeká), všichni tři jste byli posedlí neustálým zvyšováním produktivity a snižováním cen svých produktů. Ford i Baťa nakonec dosáhli vyšší produktivity založením vlastní dodavatelské sítě prakticky u veškerých polotovarů – výroba plastů, pneumatik, podrážek…) + revoluční organizací výrobního procesu. S Fordem a Baťou máš ještě společnou unikátní formu marketingu. Ford sázel na předváděcí akce technicky či cenově převratných produktů, Baťa na moderní reklamní prvky + na intenzivní komunikaci se zákazníky, no a ty si v začátcích vsadil na psaní blogu a dál pak na frenčízing (tohle máš zas společné s Rayem Krocem – spoluzakladatelem společnosti McDonalds http://www.mcdonalds.cz/cs/onas/spolecnost/milnik….

    Držím palce a těším se na další vývoj. Jen doufám, že nakonec neuděláš podobnou chybu jako Henry Ford na vrcholu své slávy – tj. naprostá spokojenost se svým produktem a z ní plynoucí nulové inovace. Nezapomeň, že konkurence nikdy nespí a stejně jako Forda tě usilovně kopíruje…

  3. Jak tady píšše Begawas a Jarda, jsi strůjcem něčeho velkého. A v kombinaci s tím, co se tady píše a tvou snahou o max. úspěch je pravděpodobné, že to tak dopadne.

    Ať se teda daří!

  4. Well done Herr Zemanek,

    nejde tady o vzdělání ani technické ani ekonomické. Jde o obchodní talent. Pak ti zmiňovaní pánové vidí to, co zbytek populace míjí bez povšimnutí. Baťa byl extra třída a myslím, že jsme ho ještě doteď zcela nepochopili a nedocenili. Možná tak za 10 -15 let.

    Nicméně jste práve Johnovi nastavil docela vysokou laťku 🙂

    Ještě by to chtělo zmínit R. Bransona a jeho Virgin cokoliv – jeho totální vizi a daňové ráje kam se člověk podívá. Taky to není zrovna inženýr ekonomie.

    Pro "absolutní" úspěch, se těch faktorů ale musí sejít pohromadě opravdu hodně. Kromě talentu, pracovitosti, intuice, vize,….. štěstí ……… taky charakter a schopnost pracovat se svým egem, které nakonec každého zahubí. Nutně nemusí, ale děje se to.

    Až bude Obama číst tenhle blog, aby se něco naučil, můžeme říct, že John dosáhl úspěchu.

    Chvilku jsem si říkal, že by mohl být i guvernér Kalifornie. Až to tam zkrachuje, někdo to bude muset dát dohromady.

  5. TO: endorfin

    Dík za pochvalu webu, shodou okolností mě k založení vlastního eshopu dostatečně namotivovaly právě Johnovy články na tomto blogu :-).

    Bez nich by to byla velká cesta do neznáma… Člověk z Johnových článků pochopí základní principy obchodu a logistiky (především praxi) + se seznámí s celou řadou nástrah, tipů a zajímavých myšlenkových procesů. Pak už jen stačí experimentovat a průběžně osekávat náklady automatizací veškerých procesů souvisejících s provozem eshopu + aktivními zásahy do procesů svých dodavatelů.

    Člověk by pomalu ani nevěřil, kde všude lze dosáhnout úspor. Pokud se nad celou věcí pořádně zamyslíte, zjistíte, že prakticky veškeré náklady související s výrobou a přepravou zboží k zákazníkovi jsou ZBYTEČNÉ a lze je tedy snížit až k limitě blížící se nule! Otázkou pouze zůstává, jak rychle tohoto dosáhnete. Snižovat se dají přepravní náklady směrem od výrobce k vám, i směrem od vás k zákazníkovi. Prakticky veškerá administrativa se dá díky různým předem připraveným šablonám a velmi levným IT řešením automatizovat tak, aby se například původně hodina lidské práce scvrkla na pět minutu. Snižovat nákupní ceny produktů lze opět automatizací veškerých možných i nemožných procesů přímo u výrobce, eliminací zbytečností, velkoobjemovými nákupy apod.

    Pokud člověk provozuje eshop s froté textilem, zjistí, že mezi jeho současnými a "nulovými" náklady stoje vlastně jen jedna překážka. Tou překážkou je cena bavlny na světových trzích :-). Aby provozovatel eshopu dokázal její cenu ovlivnit, musel by začít bavlnu sám pěstovat, což už ale hraničí se sci-fi. Třeba takový Baťa spolu s Fordem se ale právě tímhle směrem vydali… Když Baťa potřeboval levnou a kvalitní hovězí kůži na levnou a kvalitní obuv, začal na vlastní pěst investovat do chovu skotu v Argentině. Když Ford potřebovat levné a kvalitní pneumatiky pro své automobily, začal skupovat kaučukové plantáže.

    PS: Župany budou, sortiment rozšiřuju po malých, ale jistých krůčcích. Pokaždé, když přidávám do shopu nějakou novou kategorii zboží, musím mít jistotu, že zboží v ní budu moci výhledově nabídnout za nejnižší cenu na trhu. To vše bez negativního vlivu na výši zisku z průměrné objednávky. Pokud jistotu nízké ceny nemám, zboží raději nepřidávám, protože na vysoce konkurenčním trhu by ho stejně skoro nikdo nekoupil.

  6. Jediná věc co mě trochu znepokojuje je kvalita a přehlednost grafiky jak na webu tak v reklamě jako je tato. Jinak přeju dál hodně úspěchů…

  7. Pěkně Johne, tvůj zákazník získal konto "zdarma" a ty máš reklamu, pěkný bárter :), ale co opravdu potěší je spokojený zákazník evangelista :)!

    Dej pozor ať takové zákazníky někdy nenaštveš, jejich myšlení se pak překlopí do přesně opačné pozice.

  8. @Jaromire: Nejidealnejsi je kdyz ti muze odesilat dodavatel. Sem fotograf a resim to tak ze tiskarna mi pres UPC, musim zmenit na FEDex poradil John 🙂 zasila klientovi. Ja dodam podklady, adresu, oni vytisknu, zabali, vetsinou az 120 cm fotky a zaslou. Ma to spustu vyhod. Tiskarnu sem hledal 2 roky kym sem byl spokojen. A co se tyce bartovani sem za to 🙂 a takovyto bych taky bral. Taky ponukam barter 😀

  9. Laco: chci přesně takhle prodávat své fotky (kromě digitální podoby přes web i fyzicky). Máš Skype? Můžeš mě kontaktovat (viz mé stránky)? Na tvých je jen email, rád bych si s tebou pokecal o tisku fotek a distribuci.

  10. TO: Jaromír Adámek

    Zásilky expedujeme z eshopu "osobně" (Česká pošta, DPD). Máme totiž několik dodavatelů (výrobců), z nichž část sídlí v zemích mimo EU. Nějaký dropshipping nebo přeposílání objednávek proto nelze použít. Vlastní expedice zásilek má navíc několik podstatných výhod:

    1. Čím více zásilek odešlete, tím větší slevy od přepravních společností získáte (je to podobné jako se vztahem Johnova Shipita k FedExu…). Jakmile slevy získáte, můžete díky nim snížit ceny prodávaného zboží.

    2. Pokud eshop dosáhnete určitého objemu prodeje, vyplatí se nasadit vlastní rozvoz zásilek pro část ČR a tím dosáhnout dalších úspor i vyššího komfortu nabízených služeb. Momentálně například testujeme večerní rozvoz zásilek, což oceňují hlavně ti lidé, kteří jsou od rána do večera v práci. Pokud se večerní rozvoz osvědčí, nasadíme ho oficiálně pro několik okresů ČR.

  11. Večerní rozvoz?

    Zajímavé. Zajímalo by mě, jak moc to může být úspěšné. Jako nápad to nezní špatně. Teda pokud bych nebyl ten, který to rozváží;)

  12. TO: endorfin + Laco

    Večerní rozvoz z eshopu má ekonomický smysl jenom tehdy, pokud se vám podaří koncentrovat na malém území a ještě k tomu během 2 až 3 dnů velké množství objednávek. Nedá se to tedy použít pro celou ČR, ale například pro oblast několika sousedících okresů to je ekonomicky zajímavé řešení. Ideální pro večerní rozvoz je například i Praha, kde je obrovská koncentrace domácností. Jak ostatně nastínil Laco, spousta lidí nenakupuje v eshopech jenom kvůli tomu, protože jsou přes den v práci a nezastihnou ani PPL, ani DPD ani Českou poštu. Česká pošta má oproti PPL a DPD alespoň výhodu v tom, že nechává nedoručené balíky ležet 7 dní u sebe na pobočce a zákazník si je tak může "kdykoliv" vyzvednout. Jenže to kdykoliv většinou znamená do 16 nebo 17 hodin, takže je to stejně jenom pro lidi co pracují na částečný úvazek nebo mají zaměstnání v místě bydliště. No a dál pak pro seniory a ženy v domácnosti. Zbylých několik desítek (stovek) tisíc potenciálních zákazníků eshopům stále uniká…

    Další podmínkou úspěšného večerního rozvozu je přehledný automatický webový systém, ve kterém si zákazníci rezervují termíny dopravy zboží k sobě domů. Znovu ale poznamenávám, že večerní rozvoz teprve testujeme na vybraných zákaznících a oficiálně ho začneme nabízet až za několik týdnů (možná měsíců).

    endorfin –> "zamestnanec se nemuze stezovat nebo jo?"

    Večerní rozvoz je náhodou pro řadu lidí zajímavou možností, jak si přivydělat na částečný úvazek. Nástup do práce v 16 hodin, konec práce ve 20 až 21 hodin, žádné zácpy na silnicích = pohodová a ještě k tomu placená "romantická" projížďka :-)). Mimochodem, Česká pošta sváží obchodní balíky jedině v noci.

  13. @Josef: jdou svatky takze toto je ten pravy cas na rozbehnutie tohto systemu dodavky do bytu. Ked nepresvihnes cas, tak se to lidem napali do hlav. Ako uz nekdo tu vravel, mas pekny busines. A este by som sa zameral na mlade rodiny s detmi, teda aj specialne pre deti osusky,.. Deti rastu a takto sa Ti recykluje zakaznik. Drzim palce.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *