Psychologie uzavirani obchodu

Americani jsou hrozne dobri prodavaci. Od malicka se uci prodavat. A umi to! S timto jako cesi mame uz kvuli kulturnim rozdilum obrovsky problem konkurovat.

Cim vetsi kseft se dela tim vice se hraje na detaily. Kazdy zlomek informace ma dulezitost. Kazde slovo co reknete muze vyrazne ovlivnit konecnou cenu. To jak se budete tvarit, jednat a mluvit… vse hraje roli. Obzvlast kdyz jde o kseft na kterem zapojeni jednotlivci vydelaji stovky tisic dolaru na provizich. To uz se dostava do roviny, ze jsou lidi schopni udelat opravdu hodne jen aby to dotahli do konce. (A tohle je nejvetsi zbran, kterou pouzivam ve svuj prospech kdyz ty obchody domlouvam).

Ta psychologie domlouvani takoveho obchou me fascinuje. Kredibilita, ze dokazete dotahnout kseft do konce ma vetsi vahu nez, ze nekdo jiny nabidne lepsi cenu. Kdyz jsem se stejnymi lidmi udelal kseft v minulosti tak mam mnohem vetsi sanci udelat jeste lepsi kseft znovu. Uz proste vi, ze se mnou bylo vsechno bez problemu a profesionalne. Ceho se lidi boji nejvice je, ze vyjednaji obchod na ktere se sice muze vydelat trosku vice, ale nakonec se cely rozpadne. To je uplne nejhorsi scenar, protoze nikdo nechce ztracet cas. Radeji je lepsi udelat obchod na kterem se vydela trosku mene, ale hlavne rychle a jednoduse. A pak je mozne se vrhnout na dalsi obchod. Vzdy je tady nadeje, ze neco dalsiho ceka za dvermi.

To co si myslite, ze nejde vyjednat pak muze jit vyjednat. Ono se o to tezko vysvetluje. A neda se to jednoduse a opakovane replikovat. Kazdy obchod je unikatni. Ale muzete byt prekvapeni co vsechno je mozne a jak relativne jednoduse to jde.

Spread the love

12 thoughts on “Psychologie uzavirani obchodu

  1. Ja to vidim i tady v Anglii ze jsou mnohem lepsi obchodnici nez cesi. Vubec neumime udelat poradny nabidky,vyjednavat, proste nic. Nejhorsi je ze vlastne odmalicka do vas celej system – myslim ted skolstvi etc husti ze se o nicem zasadne nevyjednava. Pak si na to lidi zvyknou a je to tragedie. V realu je to ale uplne opacne vsechno je negotiable. Ale tak co, my cesi si to muzem dovolit my na to mame 😀

  2. Treti odstavec presne opisuje pohnutky realitnych maklerov. Ludia sa totiz vacsinou domnievaju, ze makler vie vyjednat lepsiu cenu pri predaji. Ale maklerovi je jedno, ci preda byt za 300 tisic alebo 310 tisic, provizia bude takmer rovnaka. Radsej preda tri take byty za 290 tisic v co najkratsom case. 🙂

  3. Johne, jako pravidelnému čtenáři, který čte tvůj blog od doby co jsi zakládal kola mi přijde, že to tu v poslední­ době hodně stojí­! 🙁

    Tohle je jeden z těch lepší­ch článků, které jsi sem teď napsal, kdybys psal pravidelněji bylo by to super 🙂

    1. Já si myslí­m, že John má teď spoustu práce a nechce se rozptylovat psaní­m na blog. Chce zvládnout předvánoční­ shon na výbornou, to je priorita 😉

  4. Druhý a každý další­ kšeft se stejnými lidmi nebo i stejnou firmou je opravdu mnohem snazší­. Ve srovnání­ s ČR mě to docela dost překvapilo. Stačí­ aby jednou proběhlo vše hladce a úspěšně a najednou není­ problém podobný obchod za větší­ částku. V ČR to podle mě takový význam nemá, tam se snaží­ zákazní­k spí­š pokaždé hledat lepší­ podmí­nky za každou cenu, tady dá raději přednost něčemu co se už v minulosti podařilo.

  5. Myslí­m, že pokud jde o nemovitosti, tak se to v ČR hodně zlepšuje. Asi je za tí­m masáž médií­ o ochotě majitelů a developerů v době krize zlevňovat…

  6. Nemyslí­m si, že američané převyšují­ v těchto vlastnostech.V Evropě jsou podle mě národy, které mají­ obchod v krvi ví­ce. V USA jde jen o sebevědomí­ a profesionalitu, schopnost hledat vyšší­ cí­le. Myslí­m Johne, že kdybys alespoň jednou zamí­řil někam smerem na blí­zký východ viděl bys to jinak.

  7. Business by mel jit jednoduse…, nejlevnejsi stejne dlouhodobe byt nelze, vetsinou se vzdy najde nekdo kdo bude jeste levnejsi, dulezity je z meho pohledu to co za svy penize dostanu, kdyz je vyvazena cena / dodaci doba / dobra duveryhodnost firmy, pak kupuju.
    Docela by me zajimalo jak se projevujou hurikany na obchodech, je sance se dovolat nekomu na east cost?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *