Prevod americke firmy na jineho majitele

Dobrý den,

potřebuji vUSA založit společnost za účelem prodeje této společnosti třetí­ osobě. Je obtí­žné firmu vbudoucnu přepsat na jinou osobu nebo firmu?

Děkuji za odpověď

V USA se majitele firem nevedou v nejakem registru jako je treba obchodni rejstrik. Kdyz budu chtit prevest svou firmu na nekoho jineho tak postup je nasledujici.

Je to stejne jak pro LLC nebo INC firmu. Jako stavajici akcionar prodam sve akcie nekomu jinemu (bud firme nebo osobe). Sepisu si o tom nejakou smlouvu, kde se to zaznamena. Ja osobne bych to udelal na specialni schuzi akcionaru. Vzory mate k dispozici zde a zdarma. V ramci schuze by byl jeden bod jednani prevod akcii. Prevod se take zaznamena do tzv. STOCK LEDGER (seznam akcionaru v ramci firmy).

Vsechny papiry zustavaji ve firme. Neni potreba je nekam posilat. Nechodi se nekam na urady.

Spread the love

4 thoughts on “Prevod americke firmy na jineho majitele

  1. to je mazec… u nas se udela valna hromada se zapisem u notare (za poplatek) a potom se papiry nesou na krajsky soud (za poplatek), a tam kdyz nenajdou zadny problem, tak zmeny zapisou do obchodniho rejstriku.

    Jak si ale v USA overim, ze clovek se kterym mluvim opravdu muze za danou firmu vystupovat?

  2. Jasně, je to, jak jsi psal příklad o tom kasínu ve své knize, že se každý může napsat na ředitele kde chce, a že to je jednoduché… Oceňuji tuhle jednoduchost, malou byrokracii a důvěru úřadů k lidem, že si můžou měnit věci.

  3. Jmena reditelu a officers (president, treasurer, secretary) jsou verejna.. takze ti jsou jedini co muzou za firmu mluvit, otevirat ucty v bankach… Majitele jsou jen majitele. Dokud nemaji funkci ve firme tak nemuzou verejne vystupovat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *