Podle zakladani firem se ekonomika v USA zlepsuje

Lonsky rok byl na zakladani firem slabsi. Predlonsky jeste horsi. Letos se vratil optimismus a lidi znovu zakladaji nove firmy ve velkem. Je to dobre. Mam radeji tuto optimistickou naladu, kdy se rozjizdi nove firmy a lidi maji chut podnikat.

Tech par let zpet byly docela depresivni pro IncParadise. Ale tak to v podnikani je. Ne vsechno se da ovlivnit. Prijde krize. Odejde krize. Dulezite je bud se prizpusobit, zmenit, vydrzet a hlavne neprodelat.

Spread the love

12 thoughts on “Podle zakladani firem se ekonomika v USA zlepsuje

  1. Ty Johne můžeš něco ří­ct k StartUp Visa Act? Potažmo určitě ví­c lidí­ by uví­talo něco ví­ce o “ví­zové problematice”. Při založení­ Inc dostanu E-2 (je to tak?), ovšem co když chci zaměstnat neameričany? Pak se situace komplikuje a to i dokonce startupům, které dostanou investici od VC ze Silicon Valley viz 9gag.com či bufferapp.com … Dí­ky za odpověď!

    1. Imigracni politika je problemova. Je to slozite, pracne, casove narocne… daji se najit nejake cesty, ale nic jednoducheho a levneho. Pri zalozeni firmy E-2 viza nedostanes. Musis proto udelat mnohem vice. Proste dokazat, ze v USA neco investujes, vytvoris prac. mista a podporis nejenom sebe ale i zamestnance (tzn. generujes zisk a platis dane).

    2. Moznosti zamestnani cizincu:

      1) H1B viza (jen kvalifikovane pozice) – velky problem u techto viz je jejich limitovany pocet, letos po dvou mesicich vycerpany. Mimochodem i tohle muze byt ukazatel, ze se USA trochu dostava zase na kone, minuly rok viza vycerpany az po 7-8 mesicich. Zaridit H1B vizum vyjde radove 5-10 tis USD vcetne pravnika a je treba prokazat ze nemuzes na tu pozici sehnat Americana.

      2) L viza – pro preveleni zamestnance z ceske pobocky do americke, zase tam jsou nejake vyssi naroky na kvalifikovanost pozice, dobu zamestnani v CR atd.

      3) J1 viza – asi nejmene narocne, ale pouze na rok s moznym prodlouzenim o jeden dalsi rok. Hodi se pro studentske Internshipy.

        1. No ja bych chtel videt nejakou zemi kdekoliv na svete kde by toto bylo mozne. Prijet, zalozit firmu a automaticky tim ziskat viza na podnikani.. to by byl pekny ideal. Ale takto to nemaji jednoduche lidi nikde na svete.

          1. Srry Johne ale v Londýně(založí­š Ltd skákneš si pro insurance number, po cestě zpět účet v bance a je to) nebo Singapuru s tí­m nemají­ problém…

            1. Ano, to je pravda. Ale jen pokud si z EU. Jako Američan v UK to budeš mí­t skoro stejně složité jako my v USA.

            2. Tak EU samozrejme pro tebe. Ale pro nekoho z jine zeme uz to taky neplati. A v Singapuru to vubec neni primitivni dostat resident permit, abys tam mohl bydlet. Jen zalozeni firmy na to nestaci.

              1. máš pravdu Johne. Samozřejmě sem to myslel v rámci evr prostoru. nicméně i těžká americká imigrační­ byrokracie se dá očůrat, z tohoto projektu(mimochodem cofounder je býv zakladatel PayPalu) Vám setsakramentsky spadne brada!:D
                http://blueseed.co/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *