Pasivni prijem z webu a AdSense je bullshit:-)

Dnes rano mi prisel email s upozornenim, ze jeden z mych webu byl zneuzit.. Pravdepodobne pres WordPress theme nekdo popridaval clanky a linky na blackjack casino.

[photopress:blackjack.jpg,full,pp_empty]

Jak se to stalo nevim, ale mam na webu WordPressu nejake nesmysly.

Je to web na ktery jsem nesahl nejakou dobu. Kdysi jsem ho udelal kvuli prijmu z AdSense. Neni to pro me nic duleziteho, takze me to zas tak neboli.

Ale je to docela narocne uhlidat kdyz ma clovek vice webu (treba stovky). Pasivni prijem z vlastneni vetsiho poctu webu a prijmu z AdSense je bullshit:-))). Hlidat tyto veci. Delat updaty WordPressu, proste kazdou chvilku se neco musi kontrolovat s perspektivou, ze vydelky spise pujdou dolu nez nahoru. Mnohem vice penez a mnohem jednoduseji se da vydelat jinak.

Podobne me nekdo napadl jednu WIKI (s informacemi pro podnikatele – smlouvy zdarma, apod), kterou se mi pak ani nepodarilo dat do normalniho stavu.

Spread the love

17 thoughts on “Pasivni prijem z webu a AdSense je bullshit:-)

  1. Přesně tohle jsem mazala z webu minulý týden. Bohužel teda naopak zrovna ze svého nejdůležitějšího 🙂 Bez upozornění bych si toho sama nejspíš nevšimla nikdy, protože linky byly skryté, a zdroják nekontroluju.

  2. jednoduse, wordpress je prakticky asi nejpouzivanejsi public skript na internetu a tak se na nej pochopitelne zameruje spousta hackeru. temer pro kazdou verzi existuje spousta verejnych a i mnoho neverejnych exploitu. tech bugu tam bylo opravdu hodne, posledni verze uz jsou nastesti o neco lepsi. hack samotny samozrejme neprobiha pres template jak pise john, ale pres wordpress samotny. hacker si s pomoci exploitu casto proste vytvori noveho uzivatele, ktery ani neni videt v seznamu uzivatelu ale pouze v mysql a pres nej na web napise tyhle clanky. fakt je ten, ze v pripade vice blogu je opravdu otravne a casove narocne to vsechny ohlidat, protoze nove verze a zaplaty vychazeji pomerne casto…

  3. Pro praci s citlivymi info (firemni smlouvy apod.) je lepsi se tem standardnim OS balikum uplne vyhnout. Anebo kdyz uz pak:

    – umistit balik do nestandardniho adresare a nezverejnovat nikde odkaz

    – ke standardnimu zabezpeceni pridat jeste HTTP autentifikaci pomoci .htaccess Znemozni to ruznym robotum prochazet adresare a nalezt co kde mate nainstalovane.

    http://nishkam.blog.lupa.cz/nebezpecny-open-sourc

  4. Rammi: přesně tak, je to stejný jako že nejsou viri na jinde než na windows. Až bude nějakej systém mít takový zastoupení, bude se tomu "věnovat" mnohem víc lidí…

    bétéwé, i tohle jde zautomatizovat… stačí sledovat automaticky akualizace a přehrávat všechny soubory, není to až tak složitá věc.

    A faktem je, že to bullshit fakt je 🙂

  5. @Radim Klaška: jak vypada asi ten tym? Par programatoru, co po vecerech neco smoli pro OSS, pripadne v pracovni dobe, kdy maji delat neco jineho? 🙂 Kazdopadne, je skvele, ze tomu venuji pozornost. Sam pouzivam drupal pro 1 zakaznika. Ale, ze bych tomu veril 100% a nedej boze sveril nejake citlive data. :-/

  6. @Nishkam, Rammi: Netvrdim ze D je bezchybny CMS. (Navic se musim priznat ze WP moc neznam.) To ze je D open source neznamena, ze to tvori nekdo doma po vecerech, viz acquia.com. A co se tyce bezpecnosti citlivych dat v open source, tak to je myslim uz spis na zvazeni v konkretnim pripade, jestli povazuju bezpecnost (ne jen v aktualnim buildu, ale ted myslim i jak cely system vyvoje reaguje na nova nebezpeci) konkretniho open source projektu za dostacujici, pripadne jestli jsem schopen nejake zabezpeceni dodat/vylepsit. (CMS neni vsechno)

    Jeden priklad za vsechny: Red Hat Enterprise a jeho vyuziti v ceskem bankovnicvi 🙂 A pokud vim, tak acquiaD je i Red Hatu.

  7. @Radim Klaška, ono je to dost nebezpečné. Dva roky zpátky jsem měl jeden velký web na joomle. Na čtrnáct dní jsem odjel a nikdo to moc nespravoval. Přišla ale kritická aktualizace, tu ale nikdo neprovedl. No a web šel samozřejmě poměrně rychle do kytek. To nebezpečí tu je prostě, a není vůbec malé. Chce to vždycky minimálně sledovat a hooodně rychle aktualizovat. 🙂

  8. Acquia NENI Red Hatu.

    K bezpecnosti – za posledni rok si nepamatuju vaznou bezpecnostni chybu v Drupalu, ktera by mohla nejakym zpusobem hodne ohrozit data uzivatelu. Mluvime zde o jadru, pridane moduly jsou na tom samozrejme hure.

    Nicmene ne, nedela to par programatoru po vecerech, vetsina vyvoje se kupodivu deje ve firmach.

    Srovnani s RHEL se nabizi, tam se wordpress jeste nedostal.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *