Nevyrovnanost prijmu

V Americe se resi obrovsky problem s tim, ze je tzv. income inequality. Je to ted velmi politicky citlive tema. Pise se o tom spousta clanku a vede hodne diskuzi. Hodne bohatych americanu (demokratu) ma pocit, ze je potreba pomahat tem mene stastnym, takze je potreba dale zvedat dane (napr. podpora v nezamestnasti je v USA ted 2 roky z puvodnich 6 mesicu a podobnych prikladu je vice).

V teorii maji pravdu. Ano je potreba pomahat. Ale za zadnou cenu se nesmi odstranit prilezitosti, ktere umoznovaly se mezi ty nejbohatsi americany dostat. Podivejte se na stovky pribehu imigrantu, kteri prisli temer s nicim a dnes jsou milionari nebo miliardari. Je to neskutecne mnozstvi lidi a Amerika vzdy byla zemi obrovskych prilezitosti. Tohle si Obama a hodne americanu neuvedomuji. Tim, ze pridame trosku vice regulace, par formularu navic, trosku vice prace pro firmy, trosku vice dani, par poplatku navic… vsechno se scita… a dela to rozdil jestli je jednoduche podnikat nebo slozite. A kdyz je to jednoduche tak je to mnohem snazsi se vypracovat uplne na vrchol.

Mezi americkymi demokraty je ted trend, ze to nejbohatsi jedno procento jsou ti spatni a tech 99% jsou chudaci. Dale mluvi o tom, ze tech 99% se nema sanci nikdy vypracovat nahoru. Ze proste prilezitosti nejsou. Jenze ja se na to divam tak, ze jsem se dokazal mezi to jedno procento behem tech let tady vypracovat. Ty prilezitosti tady porad vidim. A nevim jestli by se mi to stejne podarilo nekde jinde. Osobne si myslim, ze ne. Amerika je (a doufam zustane) skutecne velmi unikatni zeme na podnikani.

Spread the love

38 thoughts on “Nevyrovnanost prijmu

  1. To video je dí­lem levicového intelektuála z Harvardu a slouží­ jako palebná pří­prava k další­mu zdanění­ těch, co ještě vydělávají­ nějaké pení­ze a nežijí­ z přerozdělování­. Dří­ve se lidé v USA dí­vali na podobné grafy s nadějí­, že to bude fajn až se jednou dostanou nahoru a budou mí­t také tak vysoké pří­jmy. Dnes by chtěli těm bohatým vše sebrat a přerozdělit. Už na sobě nechtějí­ pracovat a zkoušet se dostat nahoru. Mimochodem, souhlasí­m s tí­m, že něco je špatně a grafy rozdělení­ bohatství­ by takto vypadat neměly. Ale nelze je napravit následným daňovým přerozdělení­m. To není­ ani reálné. V dnešní­m globální­m světě jsou bohatí­ mobilní­ a utečou tam, kde to bude pro ně lepší­ – třeba i do Ruska… Nemohu se zbavit dojmu, že graf přerozdělování­ vypadal lépe v dobách, kdy se vlády nesnažily vše regulovat a omezovat.

  2. Tohle je nepochopitelne. Absolutne absurdni, zavadejici srovnavani. Nesmyslna debata. Neco podobneho se debatovalo uz pred vznikem prvnich trustu. Teda pred vice nez sto lety. Pred vznikem idei, jako byl Marxismus. Komunismus. Pred prvnimi prerozdelovacimi mechanismy. Socialismem. 80% zdanovanim. Znarodnovanim. A vysledne rovnosti v chudobe – a nulove moznosti se z ni vyhrabat.

    Jestli si to chce nekdo zopakovat..?

    Ja bych treba debatoval o tom, ze za poslednich sto let je prave ted na svete nejmene lidi zasazeno chudobou. A ne o tom, ze ja vydelavam mene, nez Venca Lopata, a ze Venca Lopata zase vydelava mene nez Bill Gates..

  3. Pod tenhle prispevek bych se rad podepsal. Naprosto souhlasim!

    Z Ameriky se krok po kroku stava neco, kvuli cemu vlastne utekli puvodni otcove zakladatele z Evropy. Do roku 1913 v USA neexistovali dane! (Alespon ne na federalni urovni)

    Dneska Obama zavadi Evropsky socialni manyry jako mandatorni zdravotni pojisteni, davky v nezamestnanosti atd. Danovymu kodu IRS uz dneska nikdo nerozumi a asi je slozitej jen proto, aby meli danovy poradci co zrat. Ale o tom tu asi nemusim nikoho presvedcovat, protoze na to nazor mame stejnej.

    Me nejvic vadi asi fakt, ze USA danemi trestaji i ty, kteri si udelaji prijem/zisk v zahranici (i kdyz v USA treba nezijou). Utect pred novymi zakony a danemi lze jenom odevzdanim Americkeho pasu a zaplacenim tucne “exit tax”.

    Oproti Evrope je ale porad jeste to tu v USA pro podnikani dobry a i ja doufam a verim, ze USA zustane zeme moznosti!

    My 2 cents:-)

  4. Co na to rict? Je mi z toho trochu smutno. Bojim se kazdeho kroku “doleva”, co se tady ted zavadi, zacina to byt trochu desive. Take ale doufam, ze jsme tak daleko pred CR/Evropou, ze to jeste nejakou dobu bude vyhodne tu zit a podnikat…

  5. Duvod proc tolik imigrantu je uspesnych je ten, ze dany clovek nema vubec nic a vlastne nema ani co ztratit. Tim padem se pousti do ruznych veci a snazi se dostat mezi ty bohate. Coz se mu ve vetsine pripadu povede, pokud opravdu maka.
    Naopak starousedlici, ti uz maji sve pohodli a nechteji se tolik stresovat a pridelavat si starosti – chteji svuj klid.
    Takto to neni jen v USA, ale vsude jinde.
    Mam par kamaradu, kteri jsou v CR imigranti a kdyz se divam kde jsou, tak mi z toho jde hlava kolem. Protoze uplne stejne moznosti maji i moji vrstevnici, ale takoveho uspechu nedosahli. A proc? Protoze maji sve pohodli a nehodlaji se nikam honit…

  6. Johne,
    hodne bych se divil, kdyby jsi patril mezi procento nejbohatsich americanu.
    Ten graf je desivy a urcite bych nechtel zit v zemi, kde je takhle distribuovano bohatstvi. To co amerika provadi a provadela je socializace ztrat a kapitalizace zisku. Je to takovy socialismus naruby. Nebo spise je to navrat k feudalismu.

    Navic:

    Vetsina lidi kteri jsou extremne bohati k tomu dosla tak, ze se umeli narodit. Pokud by jsi se ty osobne narodil s IQ pod 100, tak by jsi proste nemel sanci dosahnout takoveho uspechu jakeho jsi dosahnul. S IQ pod 100 se rodi 50% populace….. Mel jsi proste stesti ze jsi se narodil s urcitymi predpoklady a vychova a okoli ti dalo nejake vlastnosti ktere ti umoznily dostat se tam kde jsi.

    Mozna by trochu pokory neskodilo… totiz za kazdym emigrantem ktery je uspesny je tisic kteri uspesni nejsou….
    PS: uz pres 20 let lidi stvu ze se mam dobre, takze tohle nejsou vymluvy neuspesneho cloveka

    1. Muze clovek mit urcite geneticke predpoklady k uspechu, ale porad je to o tom tvrde pracovat a umet ze svych schopnosti co nejvice vytezit. Spousty lidi ma na vic, ale nechce. Prijde jim pohodlnejsi zustat vecer doma u tv, popripade si zanadavat v hospode.

      1. Souhlasí­m s tí­m, že pro úspěch je potřeba vždy něco udělat a každý ho má ve vlastní­ch rukou. Na druhou stranu platí­, že jen 5% lidí­ je v životě úspěšných a dosáhne finanční­ svobody a nezávislosti. Je pravda, že řada lidí­ má tendenci se vymlouvat a hledat důvody proč něco nejde namí­sto toho, aby hledali způsoby jak to udělat, aby to šlo.

        Ovšem je také pravda, že někdo má k dosažení­ úspěchu vytvořené lepší­ podmí­nky než ten druhý. Pokud se narodí­m do bohaté rodiny, kde se mi dostane kvalitní­ho vzdělání­ a vedení­ od mých úspěšných rodičů mám pro dosažení­ úspěchu mnohem lepší­ předpoklady než stejně tvrdě pracují­cí­ a stejně inteligentní­ člověk, který se narodil chudým rodičům, má jen základní­ vzdělání­, musí­ se starat o nemocné rodiče, apod. Podnikání­ je často o penězí­ch a o kontaktech a člověk, který kontakty nemá ze školy, apod. má mnohem těžší­ startovní­ pozici než někdo kdo nemusel nikdy v životě řešit jestli si mí­sto 10 dkg salámu k sní­dani má koupit jen suchý rohlí­k, aby mu zbylo na zí­třek nebo neměl těžce nemocné dí­tě či rodiče, o které se musel postarat a nemohl se kvůli tomu věnovat podnikání­.

        John nám zde na blogu ukazuje, že se úspěchu dá dosáhnout tvrdou a poctivou prací­ a má v tom pravdu a je pro řadu z nás velkou inspirací­. Na druhou stranu bychom ale neměli ří­kat, že tvrdá práce je 90% úspěchu, protože je prostě něco jiného když mi tatí­nek dá na rozjezd mého podnikání­ 5 milií³nů korun nebo mám 20 kamarádů ze soukromé školy, kteří­ mi dokážou dohodit kvalitní­ zakázky hned na začátku mého podnikání­ než když budu chtí­t ve stejném oboru prorazit bez koruny v kapse nebo bez kontaktů.

        Prostě pro úspěch v podnikání­ je potřeba obojí­ – tvrdá práce a také kus toho štěstí­. Když se jednoho nedostává je to vždy těžké.

        1. Taky zalezi jak se na takovy uspech divas. Snazim se to videt i v tech relativnich cislech – kdyz nekdo rozjede uspesny podnikani skoro bez penez povazuju ho za uspesnejsiho nez toho co mel rekneme “proslapnutou” cesticku, prestoze ma lepsi vysledky z absolutniho pohledu. Je ten druhy opravdu tak uspesny?

        2. Je otázkou, zda takové lepší­ podmí­nky opravdu pomohou. Mě třeba nikdo nic nedal, na salám k sní­dani jsem opravdu neměl (takže jsem to, pravda, nemusel řešit) a stejně to šlo. Do jisté mí­ry to cí­tí­m i jako výhodu. Je pravda, že lidé kteří­ začí­nali úplně od nuly se chovají­ podnikatelsky dost jinak, aspoň mě to tak připadá. Jsou ví­ce opatrní­, nesnaží­ se o rychlý růst za každou cenu a exit, spí­š budují­ firmy s dlouhodobější­ perspektivou. No, prostě se bojí­, aby zase někdy neměli hlad 🙂

          1. Souhlas… Muj tata mi vzdycky vtloukal do hlavy “tezko na cvicisti, lehko na bojisti” a to mi myslim do zivota dalo vice nez kdyby jen platil na co jsem si prstem ukazala. Tenkrat jako dite jsem byla obcas nastvana, ze kamaradi neco dostanou a ja ne, ale ten pristup, ze nic neni zadarmo a clovek si to musi “zaslouzit” se doopravdy hodi.

    2. Je vseobecne zname, ze se daji trenovat svaly. Stejne tak se da trenovat pamet a ja osobne verim tomu, ze se da trenovat i schopnost logicky uvazovat (to je to IQ).

      Kdyz mozek nepouzivas, ma tendenci degenerovat. Stejne logicke uvahy trvaji cim dal delsi dobu apod. Naopak kdyz mozek pouzivas, cvici se a dokazes ruzne podnety vyhodnocovat rychleji a lepe.

      Navic je nutne si uvedomit, ze vysoka inteligence automaticky neznamena nejaky uspech. Vidim okolo sebe hodne inteligentnich lidi, kteri ale v podstate nic neumi – protoze nechteji. Nechteji se nic ucit a radeji se budou proste flakat.

      Diky tomu, ze se od 7 let venuji IT a od 9 let se ucim programovat, dnes neco malo umim. Rozhodne nemam pocit, ze bych byl tehdy nejak vyjimecne inteligentni, nebo dokonce genialni. Ja jsem se tim proste zabyval navzdory tomu, ze mi to vubec neslo.

      Zrovna podnikani je podle me oblast, kde inteligence neni prvorada zalezitost a osobnostni kvality, ktere si kazdy muze zlepsovat dle sveho gusta, proste vitezi. Schopnost najit a udrzet si motivaci, dotahovat veci do konce, soustredit se a a nebat se prace je (minimalne obecne vzato) mnohem dulezitejsi.

      Nevim, jestli jsi cetl archiv tady na blogu, ale John tu docela detailne popisoval, jakym zpusobem rozjizdel ruzna podnikani. Ty myslenky jsou vetsinou strasne jednoduche a neni to nic, co by clovek s IQ 80 nemohl pochopit. Johnuv uspech je podle me postaveny v prvni rade na tom, ze se neboji zkouset ruzne veci, zbytecne neriskuje (penize) atd. Diky vyssi inteligenci se mozna rychleji naucil anglictinu a mozna si rychleji dostudoval urcite veci, ale fakt jsem presvedcen o tom, ze i vyrazne mene inteligentni clovek by byl schopen dosahnout stejne uspechu jen tim, ze by opravdu chtel. Mozna by mu to trvalo o neco delsi dobu, ale zvladl by to i tak.

    3. Nemyslim si to. Je to podobny jako kdybys prohlasil, ze vetsina olympijskych vitezu to ma diky talentu a pokud by ho nemeli, nebyla by sance…

      Jak se clovek narodi (IQ, bohatstvi, talent) IMHO ovlivnuje budouci uspech tak max z 5ti procent, zbytek je vlastni pricineni.

    4. Tak ony se ty statistiky delaji podle prijmu ne podle net worth… a to fakt neni problem se do 1% nebo i 0.1% dostat… rekl bych, ze i tady na blogu je nekolik lidi co znam, kteri tam jsou nebo se dostanou velmi rychle treba tim, ze jeden rok prodaji svoji firmu… to skutecne neni nejaky vysneny cil, ktereho se neda dostanout. Je to dostupne hodne lidem a kazdemu preji az toho dosahne at mu z toho usili zustane co nejvice a nikdo mu to nebude chtit prerozdelit. Protoze za vsim je spousta usili a prace.

      1. Přesně tak. Pokud se dobře pamatuji, tak pro top 1% je hranice roční­ho pří­jmu asi $370,000 (pro top 5% je to asi $170,000). Podle mě nejsou problémem ani lidé s pří­jmem patří­cí­ mezi 0.1% ($1.7mil). Až ti si podle mě mohou ří­kat bohatí­.
        Problém USA začí­ná až s lidmi s pří­jmem patří­cí­ mezi top 0.01% (asi $9.1 mil). Ti mají­ ve svých rukou soustředěno až nebezpečně mnoho financí­ a předevší­m politické moci. Jim bude vyhovovat každá vláda – ať už demokraté nebo republikáni, se s vými kontakty si vždy poradí­ a umí­ si zajistit daňové výjimky a zvýhodnění­.

    5. swene s tí­m IQ s tebou nesouhlasí­m. Pro mě inspirují­cí­ člověk Richard Branson má IQ 92 a založil přes 150 firem. Ptejme se proč tomu tak bylo a je viz. http://blog.iqmatrix.com/richard-branson … Mimojiné typů INTELIGENCE je mnoho – emoční­, intrapersonální­, prostorová atd. A je velmi jednoduché takhle podle IQ paušalizovat schopnost uspět v podnikání­.

      1. Ano, s IQ testy je to složité a jak zní­ stará známá definice, IQ test je pouze čí­slo vyjadřují­cí­ schopnost řešit IQ testy…Nicméně to, že Richard Branson má IQ 92 není­ pravda. Branson je dyslektik a to je jeden z důvodů, proč měl problémy s IQ testy. Na těžší­ dyslektiky prostě takové testy nefungují­ a ke zjištění­ jeho skutečného IQ by bylo třeba použí­t jiný typ testů.

  7. Jenomže ono to často není­ tak, že se zdaní­ 1% nejbohatší­ch, ale 30% střední­ tří­da, a to je to nejsmutnější­. Ti nejbohatší­ můžou daní­m často legálně lehce uniknout dí­ky daňovým poradcům atd…, dobře vydělávají­cí­ zaměstnanec ovšem nemůže!

    Nejhorší­ je, že to přerozdělování­ problémy neřeší­, ale naopak stupňuje. Jak ří­kám já, když nějaký důchodce nemá v Praze na nájem, měl by se odstěhovat třeba do ústí­, kde ten nájem je 1/4 a uvolnit byt tady těm, co tu pracují­ a potřebují­ být kvůli práci.

    Paradoxní­ je, že se mnou spousta lidí­ nesouhlasí­, protože chudák důchodce je přeci zvyklý celý život ží­t v Praze, je tu usedlý atd… Nikdo ale už nevidí­ to, že aby jeden “chudák důchodce” žil v Praze ve 2+1 na které mu ještě přispí­vá stát pří­spěvkem na bydlení­ (jen pro info známá bere 7.000 Kč pří­spěvek na bydlení­), tak na to se musí­ uskromňovat často mladý pár žijí­cí­ v 1+kk uvažují­cí­ o tom, zda-li si budou moci poří­dit dí­tě, ale těm stát nedá ani korunu. A ten mladý pár se opravdu nemůže přestěhovat, protože třeba v onom íšstí­ kde jsou levné nájmy by nenašel práci.

    Ono pomáhat potřebným často znamená někomu ří­ct, že on je ten nepotřebný, ale to spousta socialistů nevidí­!

    1. S těmi důchodci jsem to od tebe už někde četl a vesměs souhlasí­m. Má to samozřejmě také jeden háček a tou jsou sociální­ vazby těchto lidí­ na další­ lidi atd.
      Protože, kde se hlavně tvoří­ kamarádi? Na škole, v práci, pří­padně v nějakém kurzu. Pak už moc ne, protože nemáme moc čas druhého člověka dobře poznat. Tzn. když se onen důchodce přestěhuje, tak ztratí­ veškeré své sociální­ kontakty, které měl. Ano, může navázat nějaké nové, ale to už je pro něj složitější­.

  8. Johne opravdu si myslí­š, že tato šance pro všechn 350mil američanů? Už z principu je to stejný nesmysl, jako ří­ci, že když budou všichni na sobě makat, tak budou v závodě první­.
    Prostě nebudou.
    Jen posunou offset pro vní­maní­ své pozice ve společnosti. Tí­m ovšem nechci obhajovat Obamovy kroky.

    1. No doopravdy si myslim, ze kdo tvrde maka tak se v USA bude mit velmi dobre. Ne kazdy bude super bohaty, ale bude se mit velmi dobre.. prave kvuli tem podminkam co tady vzdy byly.. hodne prilezitosti, mensi zdaneni, mensi regulace podnikani… a to se meni… Jinak spousta lidi bude linych, neboud chtit riskovat a radeji se budou divat na televizi, hrat hry, chodit do hospody a nikdy se nebudou snazit i kdyby byli prilezitosti jakekoliv. A to je skutecne jejich rozhodnuti jak chteji zit. Jde o to nepokazit to tem, kteri doopravdy chteji neco dokazat. Nechat jim ty prilezitosti do budoucna.

      1. Mne sa to nejak nezda. To tvoje podnikanie. Vraj sa to zacalo “s minimalnimi naklady udelat velmi uspesne podnikani”…
        Prisiel si do USA nikoho nepoznal, zalozil stranku, ktora mala zabespecovat zalozenie firiem a bola len v html a nemala ziadnu navstevnost. Zrazu vsetci tuto stranku objavili a zacali volat, a zakladat si firmy. Ty so slabou anglictinou si odbavoval telefonat za telefonatom a vsetci amici boli happy. Ako v rozpravke!

        Ak si aj zohnal zensku, ktora ti odbavovala telefonaty, musel si jej platit aspon 2-3tisic dolarov mesacne, a samozrejme vyhodit dost penazi na reklamu aby sa stranka mohla zviditelnit. Takze aspon $10k na rozbeh, co si myslim, ze nie su minimalne naklady! A nehovoriac o konkurencii, ktora musila sa hned objavit po tom ako si biznis rozbehol. Ak povazujes 100k za minimalne naklady, tak potom ano…

        1. Tak to si myslim, ze jsem popisoval na blogu nebo v knizce.. nemel jsem hned full time zamestnance. Presmerovaval jsem telefony z 800 linky na externi pracovnici co byla uplne v jinem state.. jen mi pomahala se supportem.. A ja jsem ji platil provize ze zalozenych firem. Kolem $1,000 mesicne.

          1. Ako si zviditelnil svoju stranku a odkial ta pracovnica mala doveru v cudzinca, ze jej bude platit? A cim si vobec tvoja stranka ziskala doveru americanov?

            1. Pracovnice byla jeho kamaradka dlouho zijici v USA (Ceska), ohledne zviditelneni stranky atd. to uz je tu vsechno xkrat popsane. CTI!!! Je neprijemne cist takovy spam, jak se xkrat pta na neco, co uz clovek ktery to tu sleduje a chce neco vedet, nic nevi a nezjisti si. To je prave ta lenost. Nic si nenajit. Dokonce ja delam to, ze si obcas znovu ctu stare clanky v rubrikach, abych si to pripomnel. Tak do toho.Ptej se jen na to, co tu neni…

          2. dalej by ma zaujimalo, ohladom realit. Ako si ziskal financie na ich kupu. Banky neposkytnu uvery cudzincom pokial nemaju legalne papiere. A ako si ziskal pracovne vizum. A co credit history, ktory sa buduje minimalne dva roky? Inak banka neposkytne uver. Dalej musis pracovat, aby ti dali uver. Vizum nie je tiez zadarmo a vobec garantovany…Vsetky tieto drobnosti, stoja peniaze. Udrzat sa legalne v USA nie je lahke, pokial nemas zelenu kartu. Mat usetrene 10k a riskovat to si nedovolia ani mlady bez zavaskov, lebo ak nemas pracu, tak ich minies behom par mesiacov.. Takze tu je vidiet, ze si musel mat uz nieco vybudovane a nebolo to zo dna na den ako to vyznieva z tvojho blogu. Opija to cechoslovakou a vytvara to predstavu, ze podnikanie je hrackou a kto to nedokaze je luzer.

            1. Protoze smyslem tohoto blogu je zrejme mj. motivace ostatnich lidi. Kdyz se podivas na uspesne podnikatele, tak vetsinou problemy ignoruji a proste to vyresi za behu. Takze jasne, muze tu byt vsude napsano: “No, ale dalo to strasne moc prace, trvalo to hrozne dlouho, mel jsem docela stesti a nikdy jiny to nema sanci dokazat”. To by se ti asi zamlouvalo vic, ze? Hlavne aby ten blog nahodou nekomu nepomohl (se nekdy podivej do komentaru, kolika lidem ten blog pomohl a zacali i diky tomu podnikat a pak se vyjadruj).

              1. Moc dobře napsáno. John podle mě pomohl (a stále pomáhá) strašně moc lidem, včetně mě. Moje žena tu právě hlásí­, že dí­ky Johnově knize a jeho radám na blogu vyděláváme aspoň o 20% ví­c než bychom vydělávali jinak 🙂

                1. Pravda, me osobne pomahaji nejen jeho rady, ale je to i pekna motivace k praci, kdyz vidim kam se dostal. No a mam samozrejme radost, ze nejaky cech to dotahl tak daleko, i kdyz nejsem zrovna prikladny vlastenec…

            2. Já si nemyslí­m, že by John někdy někomu doporučoval přijí­t sem jako ilegál s prázdnou kapsou. Ano, i takovým lidem se tu podařilo uspět, ale to asi není­ ta nejsnazší­ cesta. Je vcelku logické začí­nat od nuly doma, kde je to pro nás logicky snazší­. Myslí­m si, že většinou platí­, že pokud někdo nedokáže ani trochu uspět v ČR, nemá cenu sem zkoušet ani jezdit. Určitě budou lidé, kterým se zde podniká lépe než v ČR, to podnikatelské prostředí­ je tu obecně znatelně lepší­, na druhou stranu se asi najdou i ti, kterým to tu nevyhovuje a ač byli třeba úspěšní­ v ČR, tady jim to nepůjde.
              Myslí­ si, že John svou cestu velmi dobře popsal ve své knize a že je to cesta, kterou se mohou vydat i další­ a uspět. Samozřejmě, záruka úspěchu žádná není­, je to i o štěstí­, ale většinu věcí­ člověk může sám ovlivnit a slušně uživit by se měl dokázat každý, kdo je ochotný tvrdě pracovat a učit se nové věci.

      2. Johne, právě jsi popsal důvod mého dotazu. Můj kamarád ří­ká, že v US je fajn, pokud máš pení­ze(dobrou práci) a jsi zdravý. Pokud jedno z toho nemáš máš problém.

        Neví­m proč se pořád dí­váte na lidi, jako na potencionální­ lenochy, většinou tomu tak není­.

        Kolik stojí­ u hry, televize a kolik vzdělání­? No a část lidí­ už má risk za sebou a ocitla se na dně.

    1. Souhlasim… a doufam, ze se to nezmeni.. Proto ja i nekteri dalsi lide mozna prehnane reagujeme, protoze si uvedomujeme proc jsme tady uspesni… Ono to podnikatelske prostredi hraje obrovskou roli

  9. Je to o tom jak chce kdo ží­t. Znáte tohle? 🙂
    “Přijde manager k chudému rybáři co sedí­ u vody a chytá ryby. Poví­dá mu: Proč nemáš 2 pruty? Chytil by si 2 ryby mí­sto 1. – Rybář: Proč bych to dělal? – Druhou rybu by si prodal a časem by si mohl koupit sí­ť a chytit ryb třeba 10. Rybář: A proč bych to dělal? – Pak by si mohl koupit loď a chytal by si jich ještě ví­c. Rybář: A proč bych to dělal? – Pak by si mohl tu loď prodat a do konce života jen tak sedět u vody a chytat ryby… Rybář: Ale to už přece dělám!” 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *