Nemovitosti na U.S. Virgin Islands

Navsteva U.S. Virgin Islands trosku pomohla i nepomohla v rozhodovani jestli tady zalozit pobocku nebo ne. Je to krasny ostrov. Nadherne more a priroda. Ma to svoje klady i zapory. Je tady dost americanu co sem dobrovolne stehuje (i bez ucasti v programu na danove vyhody):-). Pro ne jdde hlavne o to, ze si splnili sen bydleni u more.

Da se tady koupit relativne ne moc drahy dum bud primo u plaze nebo s krasnym vyhledem.

Obzvlast na ostrov St. Croix se stehuji lide kvuli tomu, ze je malo obydleny. Nejezdi sem moc turistu a celkove pusobi velmi relaxujicim dojmem. Me se to taky libilo. A asi bych chtel na St. Croix bydlet. I kdyz je tady mene restauraci a zabavy nez na ostrove St. Thomas.

Ukazka domu z St. Croix. Cenova hranice od 400-700 tisic dolaru. Cim blize k plazi tim drazsi. Ale je tady i hodne domu na kopci s krasnym vyhledem, ktere jsou levnejsi.

Tohle je asi muj nejoblibenejsi dum. Nadherna terasa a je hned u plaze. Dum ma privatni schody, kde si sejdete k plazi. Cena 700 tisic plus.

Stejny dum pohled z boku. Dovedu si predstavit travit hodne casu v te venkovni casti.

Zajimavy dum na kopci. Ma nadherny vyhled. A je relativne levny (neco pres 400 tisic).

Neni tesne u plaze. Ale ten vyhled je fantasicky.

Zase pekna terasa.

Pohled z terasy z bocni strany.

Dalsi dum s krasnym vyhledem na more. Cena kolem pul milionu.

Terasa nesmi chybet.

Dalsi dum v jine oblasti. Na St. Croix je cely rok teplo, takze casto uvidite treba venkovni sprchu. Vypada to treba jako normalni koupelna, ale ve sprse chybi strecha.

A tady je strop od te sprchy.

Spread the love

25 thoughts on “Nemovitosti na U.S. Virgin Islands

  1. Na relaxaci to musí být super…Můžeme jen tiše závidět, teda vlastně můžeme začít pořádně makat a pak třeba jednou si pořídit dům taky. (Mít za souseda Johna, to by byl gól 😀 )

  2. [ Pisi anonymne, a to z duvodu, abych nevyvolal zavist. Cechackov je maly a nenavist obcas velka. ]

    Moc se mi zalibila Kreta. A to az tak, ze si tam chci koupit dum. Hlavne v soucasne dobe je nabidka obrovska, poptavka minimalni. Nechci to na trvale bydleni, ale jen delsi dovolene. Prvni problem je jazyk. Vetsina expatu zde neumi recky a podle toho to vypada – jsou vycleneni, maji vlastni komunity, ktere uz vlastne nejsou recke a ztraci to tim sve kouzlo. Zacal jsem se tedy ucit recky. Και μιλάω λίγα Ελληνικά.

    Podle toho co jsem zde cetl vidim urcitou paralelu mezi GR a USVI. Silnice na Krete jsou obcas take priserne (i kdyz diky EU se to uz lepsi), znacky tam jsou normalne. http://www.youtube.com/watch?v=huAK5_w9MAo

    Jenze … po chvili zacnete zjistovat, jak se napr. kupuje nemovitost. A zacnete narazet na lidi, kteri prisli o sve penize. Zjistite, ze musite dat uplatek tady, tam. Ze pravnici nepracuji jako v zapadnich zemi "pro klienta", ale "pro sebe". Ze mentalita mistnich je skvela na pokec, ale horsi na jakoukoliv praci. Ze pravy uhel uz dneska ztratil svuj vyznam, i kdyz starorekove byli prukopnici geometrie. A tak dale…

    Na prvni pohled muze byt zivot v takove zemi idylka, ale na pohled druhy z toho uz vstavaji vlasy hruzou. A prave ty detaily, ktere zivot komplikuji vetsinou nejsou pro turistu videt. Clovek se musi smirit s tim, ze to je "a Greek way".

    Rozhodne me i ty negativni zkusenosti neodradily. Nicmene na jistotu vim, ze podnikat a trvale zit bych tam nechtel. Na dovolenou to je skvele, na zivot priserne.

    Johne, urcite bych se seznamil se spoustou mistnich obyvatel a to starousedliku i "naplavenin". Pronajal si tam dum, treba na nekolik mesicu, a vyzkousel tam zit. Myslim, ze potom uz budete mit zcela jasno jak dale. Kazdopadne hodne stesti 🙂

  3. No najprv by si tam mal "opáčiť" ženy či sú to skutočne panenské ostrovy 😀 Taký report na štýl nebohého ahyde blogu by nebol na škodu.

  4. A dá se tam hrát voleyball? 🙂

    Mě by se tam nelíbilo. Na týden až dva na dovolenou by to šlo, ale pak by mi asi začalo vadit to pooooomaaaaalééééé tempo všeho.

  5. Ses nějak zmiňoval, že už bydlíš u moře v Las Vegas + jsi tu jednou psal o nějakém bytě na Floridě co máš u moře, kolik těch nemovitostí u moře potřebuješ?

    Jestli nastane globální oteplování, jsi bezdomovec 😉

  6. Vypadá to hrozně nudně, a nechápu jak by jsi ty, co jsi si vybral bydlet v Las Vegas a pak v LA, tam vydržel déle než měsíc.

    Takže k tvým dlouhodobým vizím. Jistě začínáš pozorovat, že už je nejvyšší čas na rodinu a rozhodnutí o další fázi života.

    Takže pokud by jsi chtěl jako bohatí v USA mít třeba 4 děti, tak už musíš okamžitě začít. Pak takové děti vytvářejí náplň času sami o sobě, a na U.S. V.I. by s něma mohla být legrace a na nudu by čas nebyl.

    Pokud by to mělo být jen jedno, o které by se starala jen manželka, tak spíše doporučuji založit firmu v Číně na přímí export do celého světa, přičemž mezi těmi firmami s úplně odlišnými účetnictvími už jde poměrně snadno dělat daňové optimalizace.

  7. Ta sprcha otevrena me dostala! Neco takoveho jsem si kdysi jiz predstavoval, ale nenapadlo me, ze jsou na zemi mista, kde to ma smysl realizovat. Proste nadhera.

  8. "Na St. Croix je cely rok teplo, takze casto uvidite treba venkovni sprchu. "

    Johne, jak se to tam "řeší" s velkým teplem v létě? Se opravdu pořád sprchujete a používáte klimatizace (doma, kanceláři a v autě), či jak jinak?

    Protože v ČR ty vedra začínají už taky :(, a celkem mě to ničí.

    Vy to už musíte mít nějak zvládnuté, protože teploty máte ještě větší…

  9. Na kopec! Zjisti si, kam až můžou dosáhnout vlny při nejhorších hurikánech – a dřív nebo později přijde.. A ten panoramatický výhled z kopce je úžasný.

  10. Jaromír Adámek: v CA je snad vsechno klimatizovane a navic tam je morsky vzduch, ktery neni az zase tak neprijemny – neda se to moc srovnavat s vedry u nas, ktere jsou "suche" a nicici.

    A ja osobne mam klimatizaci v CR doma i v aute. Ta uz se zaplatila nekolikrat jen na tom, ze jsem v horku mohl efektivne pracovat.

    A v praci mame okna na sever + studeny vzduch z chodby. Jeden zamestnanec v patek nechtel jit domu, v praci bylo prijemne, venku horko…

  11. 2Ondrej: Na USVI jsou dane jako v USA. I formulare se pouzivaji stejne… Vyhody dostanes kdyz se zucastnis toho ekonomickeho programu a rozjedes tam business.

  12. Vedro tam neni zas tak strasne, protoze porad fouka z vychodu – trade winds, ktere ty ostrovy ochlazuji. Je tam mensi teplo nez treba v Miami nebo na East coast v lete.

    Internet tam je normlani… Cokoliv chces. DSL, T1.. apod.

  13. 2Ivo: Makej at jsme sousedi:-)

    Ono vsechno je skutecne mozne. Kdyz se podivam par let zpet, tak bych neveril jak moznosti budu mit.

    Vse se muze zmenit velmi rychle. Jen to chce jit spravnym smerem a krok za krokem jit za svym cilem.

  14. "Ono vsechno je skutecne mozne".

    Na jedné straně věřím, na druhé straně, jak to, že nejspíš většina tady diskutujících dosáhuje jen zlomku toho co ty??? Je to jen strach???

  15. endorfin:

    "….jak to, že nejspíš většina tady diskutujících dosáhuje jen zlomku toho co ty??? Je to jen strach????"

    Je to tim, ze v USA je v podnikani opravdu mozne vsechno. V Evrope a zvlast v CR takove moznosti proste nejsou (a to me proste nikdo nevymluvi).

    Dum na ostrove bych bral jen jako druhy domov a pripadne jako investici. Tak jak to delaji "snow birds" = lidi ze severu kteri se stehuji na cast zimy do tepla k mori. Po 5 letech na Floride u more jsem zjistil, ze subtropicke pasmo neni tak uplne idealni na stale ziti a ze to stridani rocniho obdobi ma taky neco do sebe. More se casem omrzi a clovek k nemu nakonec po nekolika letech chodi jen sporadicky. Prozil jsem dva hurikany a poznal jsem jak je po nich cela oblast ochromena nekolik dalsich mesicu.

    Bez klimatizace se na Floride neda prezit. Velka vlhkost vzduchu + 105 F ve dne a 90 F pres noc je bez klimatizace nesnesitelne.

  16. Tohle není americký sen, tohle je sen každého podnikajícího člověka. Opravdu nádherné fotky. Klidně sem podobných příspěvků můžeš házet více. Tiše závidím 🙂

  17. 2 MH: Suchej vzduch je urcite vic snesitelnej nez vlhke vedro. Dej si pradelnu ktera te ceka kdyz vylezes kdekoliv z letiste v Karibiku a budes rad ze dejchas:-)

  18. Leto v Las Vegas je pro me konkretne snesitelnejsi nez leto na Floride. Ono to neni jen o teplote a vlhkosti, ale taky o tlaku v dane oblasti, takze nejlepe tu snasenlivost vyjadruje rosny bod (dew point).

    Extrem na Floride (>75 °F tj. >24 °C) je zde popsany jako "Těžko snesitelné dusno, problémy s dýcháním u citlivějších" zatimco opacny extrem v pousti v Nevade (<49 °F tj. <10 °C) je popsany jako "Suché pro citlivější, přijatelné pro ostatní"

    Mapa US:
    http://www.weather.com/maps/maptype/currentweathe

    a vysvetleni tady:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Dew_point
    resp. cesky tady:
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Rosný_bod

  19. Přesně tak, je to o rosném bodu jen jsme tak nějak předpokládal stejnou výši tlaku, což je samozřejmě blbost.

    Ale pokud bychom ji zvažili tak nám wiki a muj subjektivní pocit řiká že vlhke teplo je horší:-)

  20. Další rozdíl ale je, že na pobřeží vždy fouká vítr, kdežto ve vnitrozemí hodně dlouho vůbec nemusí plus na poušti ještě ani není nikde stín.

  21. neco pres 400 tisic

    USD nebo CZK ? OOps, asi USD co? A kdyz tam vypadne elektrika, tak jsi kde? V r… rekl bych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *