Z doslych emailu do kategorie Predstaveni projektu…
Rádi bychom se také zařadili do skupiny lidí, kteří si svůj život a práci řídí sami.
Takže co s tím?
Dospěli jsme k závěru, že jsou dvě možnosti, jak vybudovat úspěšný projekt.
1. Mít originální nápad
2. Zpracovat již existující nápad lepším způsobem a kvalitněji. Neboli udělat konkurenci.
U bodu 1. originální nápad – má obrovskou výhodu.
Zájem uživatelů (poptávku) je možno získat i s méně kvalitním produktem. Nevýhodu je, že při snaze vymyslet nějaký originální nápad jsme vždy narazili na to, že už to někdo vymyslel.
Prostě jak z filmu Jára Cimrman ležící, spící: ‘žTeď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat. Nějaký Graham Bell’¦ .”
http://www.youtube.com/watch?v=rAL1g2FdWxE
U bodu 2. kvalitní produkt – je možností nepřeberně
Protože obor, ve kterém pracujeme, máme rádi, rozhodli jsme se vyvinout software. A jít cestou kvalitního produktu.
Mysleli jsme při tom například na lidi a produkty z Applu. Dělají již dávno známé výrobky, ale dělají je kvalitně.
Udělali jsme tedy projekt, ve kterém jsme vyladili funkčnost, použili profesionální grafiku testovali použitelnost atd., atd.
Následně jsme se dotazovali cílové skupiny – co oni na to? Po tomto průzkumu jsme opět půl roku zapracovávali změny, ladili a opravovali.
Abychom měli co největší možnost získání zákazníků zapracovali jsme i možnost lokalizace. Nyní je projekt v EN a CZ jazyce.
Vzhledem k tomu, že se jedná o náš první start-up, tak zatím nevíme, co od něj můžeme čekat J. Stanovovat si plány typu za rok budeme mít 10 000 registrovaných uživatelů a z toho x % platících nám přijde jako nesmyslné.
Aktuálně tedy máme kritérium pro exit strategii nebo pro další rozvoj.
Rádi bychom však znali odhady lidí, kteří už mají nějaký ten startup za sebou.Máme šanci? J Případně dá se pro zvýšení šance na úspěch ještě něco udělat?
A co je vlastně GeoSpy.org?
GeoSpy je outdoorová hra založená na fotografování objektů. Hraní spočívá v získávání bodů za objekty, v obsazování lokátorů a v možnosti sledovat a porovnávat se v různých statistikách.
Objekty a obsazená území je pak možno prohlížet na mapě.
Obr. 1 Hlavní mapa ‘“ vlastní, zajištěné a cizí objekty
Obr. 2 Hlavní mapa ‘“ obsazené lokátory
Za všechny doporučení a komentáře předem děkujeme J.
Jana Hroteková
www.geospy.org
Sakra, a jak to bude vydělávat?
Kdo mluvil o vydělávání? Autoři si chtějí svůj život a práci řídit sami. K tomu vydělávat nepotřebují 🙂
Ahoj Martine,
jde o tzv. freemium.
Stejně jako Geocaching: http://www.geospy.org/help-profi
Nepochybne GC asi vydelava opravdu hodne a kdyby se vam podarilo ziskat “alespon” xx procent memberu co maji oni, asi byste mohli byt hodne za vodou. Rozhodne tam je velky potencial a doufam, ze se vam podari nadchnout hodne lidi. Ale zajimalo by me kolik pocitate, ze byste museli mit platicich memberu, abyste z toho mohli zaplatit vyvoj a spokojene vydelavat? Muj tip je radove min. statisice.
Jeste jedna vec, jsem dost skepticka k ceskymu trhu… Z ceskych GC for se ozyva spousta nastvanych hlasu, ktere se bouri proti GC premium. Jsou to vecne flamewars premium vs. free, nekteri jedinci jsou skutecne az militantni proti zaplaceni 25 dolaru za rok. Skoro mi to prislo, ze se v CR GC stal tak popularnim diky tomu, ze ho muzou lidi delat zadarmo. Ale to je jen muj pocit, urcite to mate zjistene lip, jestli se vyplati lokalizovat i pro CR.
Ahoj Verzano,
děkuji za Tvůj příspěvek a dotazy.
Zkusím odpověděť bodově:
– Geocaching vydělává dost 🙂
– Hrát je možno i zadarmo, viz: http://www.geospy.org/help-profi
– Opravdu není potřeba statisíce platících uživatelů, ale daleko, daleko méně, aby to bylo OK…
– Čeština / angličtina se přepíná vlevo dole na stránce http://www.geospy.org
– Český trh je jaký je. S tím nic moc nenaděláme. Proto jsme projekt tvořili tak, abychom ho mohli přeložit do všech světových jazyků. Zatím je jen v EN a CZ.
Snad jsem poskytla alespoň rozumné odpovědi 🙂
Jana
jo, diky. Tak pokud je treba o dost mene clenu, myslim, ze se vam to podari:) Good luck!
Nevim, jestli je to zamer, ale prijde mi to podobne geocachingu. Jako fanousek teto hry by se mi to libilo, ale nepripojim se prave proto, ze uz hraju geocaching. Tam sice nejde primarne o foceni objektu atd., ale ja svoje fotky hodne nahravam prave ke kazde kesi, kde jsem fotila. Nevidim co noveho by mi geospy prinesl, tak abych ho uprednostnila pred GC. I kdyz jak rikam, nebyt geocachingu, asi bych si to dovedla predstavit jako podobne zabavnou hru misto toho. Skoda, ze jsem vasi hru nepoznala jako prvni, zcela urcite bych ji propadla 😉
Ahoj Verzano
Systém hry jsi pochopila velmi pěkně.
V GeoSpy oproti geocachingu můžeš například:
– získávat xTR u objektů (hraje se o to, kdo první, druhý třetí zajistí objekt)
– dále je možno obsazovat lokátory na mapě ‘“ viz obrázek v článku
– prohlížet si fotogalerie u objektů, u špionů, dle hodnocení apod.
– sledovat, kdo Ti objekty nebo fotografie hodnotil.
– objekty pro zajištění (s fotografií) jsou přehledně zobrazeny na mapě
– apod.
Víme, že jsme přišli až jako další. Uvidíme, zda prorazíme :-).
Jana
Jano,
diky za vysvetleni. Vetsinu zminenych bodu ma i GC, ale asi to nemaji tak propracovane jako vy. Osobne mi prijde hodne zabavne bojovat o prvni misto, to je perfektni vylepseni. Urcite vite, ze kaceri zurive bojuji o FTF, STF etc., ale neni to oficialni feature. Podobne i ostatni vypichnute vyhody, mimo lokatoru vse ma i GC, ale je super, ze jste se tyto veci snazili vice zdokonalit.
Napada me jeste jedna vyhoda (nebo je to nevyhoda?) vasi hry proti GC. U vas by mi nikdo nemohl ukrast moji kes:) To me strasne s*re, kdyz si s tim vyhraju, ulozim a po jednom nalezu je to znicene, ukradnute apod. Ale zas je to i nevyhoda, protoze uz to postrada ten zabavny element hledani.
Ahoj Verzano,
vyhoda s fotkami je treba i ta, ze se o kesku musi starat, casto zustava jako odpad v lese. Zatimco objekty zalozene na GeoSpy jsou temer vecne – pokud nejsou vylozene zbourany 🙂
Vlastnik objektu ma tedy mene “trapeni” nez geokeser.
Ano, tak, jak pises… Tech pro a proti je tam samozrejme daleko vice.
Ty souteze, co jsou v kartotece Geocaching nema. Kazdy tyden tak muzes videt, jak jsi “na tom” oproti ostatnim uzivatelum. Ten, kdo nerad soutezi se na to nediva a je to 🙂
Jana
Je to tak, maintenance fyzickych kesi je spis nevyhoda GC.
Tech soutezi jsem si nevsimla, to je dobry napad. Hodne kaceru co znam jsou takovi ti “honici bodu” a pro ne je to jak delany.
No nakonec vidim, ze ty zminene vyhody v podobne propracovanosti a novych features tam jsou, ale na prvni pohled jsem to nepoznala. To bych se mozna snazila vice vypichnout at je to videt na prvni pohled v cem jste lepsi proti stavajicim podobnym hram.
Jsem velmi ráda, že jsme u Tebe dokázali vyargumentovat informaci o výhodách GeoSpy :).
V GeoSpy se snažíme držet jednoduchosti, takže jsme na úvodní stránku dali alespoň ty lokátory.
Obáváme se, že pokud bychom takto vše zdůraznili v úvodu, tak by ta úvodní stránka byla nepřehledná. Ale určitě jde vše udělat lépe. Již jsme jí několikrát předělávali :).
Částečně chceme také vidět, zda zafunguje WOM ‘“ ústní předání informace.
Ve hře již máme některé aktivní špiony i ze zahraničí (USA, Jižní Afrika, Jižní Korea apod).
Samozřejmě se snažíme zvýšit povědomí o GeoSpy i takto přes Johna, kterému tímto velmi děkujeme.
Domníváme se, že zveřejnění článku na jeho stránky je naprostý sen všech startupistů :).
Jana
jasne, rozumim.
Vidim, ze na mape je muj domovsky texas jeste zcela panensky. Jak to vidim, tak mam hned chut to zmenit. To je hruza tyhle hry, to pak clovek vubec nechce pracovat:)
Ahoj Verzano,
tak to se těšíme na Tvé objekty 🙂
Případně můžeš někomu v okolním státu , nebo čechách nějaký zajistit 🙂
Jana & Team
Ahoj Verzano.
Velmi děkujeme za založení prvního objektu v Texasu:
http://www.geospy.org/object/GS2WY
I za parádní fotografie monumentu :).
Jana
Diky moc Jano, zvedavost a ta panenska mapa mi nakonec nedovolily to alespon nezkusit 🙂
Zkusim popsat sve subjektivni pocity. Zacnu kritikou (z myho pohledu zasadni veci):
1) nacitani stranek bylo obcas opravdu hodne spatny (v radu nekolika minut a to nejen stranek kde se ctou data z databaze, nebo mapa, ale i u statickych stranek) – toto se nedelo neustale, ale spis narazove, nekdy se stranka nacetla relativne hned a nekdy to trvalo x minut (testovano vcera cca od 8pm do 1am centralniho casu, tedy v dobe kdy predpokladam, ze vetsina ceskych useru spi) – zkousela jsem i ve stejny moment nacitat jine weby a to probihalo standardne, takze myslim, ze problem nebyl u me; naopak kdyz jsem uploadovala fotky tak bylo vse ok
2) omezeni poctu fotek a rozliseni je hodne limitujici, zvlast kdyz jde primarne o foceni (tenhle fakt bohuzel hovori silne ve prospech GC, kde neni omezene ani jedno)
3) kdyz jsem vcera udelala sve prvni FTF u vas a nehla jsem se pri tom od pocitace, citila jsem se hodne divne 🙂 Proste to ztraci uplne to kouzlo, vdyt na FTF je prece to nejvice vzrusujici to, ze uprostred noci, mozna jeste v pyzamu, skocim do auta a jedu nekam lezt po stromech, plazit se krovim, nechat se sezrat divokou zveri apod. a pritom doufam, ze tam jeste nikdo nebyl. To vzruseni kdyz clovek nervozne rozbaluje logbook a nemuze se dockat az uvidi jestli je jeste prazdny, vsak urcite vite co tim myslim… Asi to takhle nebylo zamysleno, ale protoze lze v GS logovat i zpetne, tak k tomu bohuzel bude urcite dochazet, skoda.
4) predchozi bod to v podstate shrnul, celkove u lovu pri GS bych asi postradala ten pocit outdoor dobrodruzstvi pri hledani fyzickych krabic. Kdyz jdu na kesku, tak vetsinou fotim a pak je tam jeste to neco navic, vzruseni z lovu, co GS nema. Proste jen “vycvaknu a jdu” mi prijde tak nejak bez stavy. Je sice pravda, ze kacer owner ma pak vice prace nez u GS, ale zas pokud nechci nemusim byt owner a mam to bez starosti.
5) Hodnoceni objektu – chapu-li to dobre, srdce znamena jak se mi libi objekt, procenta vyjadruji jak dobre je udelany listing o objektu. Skoda ze to neni opacne. Vice me zajima jak hodnoti lidi ten objekt outdoor nez to jakou praci si dal owner s listingem. Takto se hodnoceni vlastne shoduje s GC, jen misto srdce maji favorite point. To hodnoceni listingu ma zbytecne moc vysokou dulezitost.
Co me ale mrzi nejvice, ze jste zatim plne nevyuzili potencial toho hodnoceni. Pozitivni je ze si muzu zobrazit competition nejlepsich objektu pro urcitou lokalitu, ale to nestaci. Minimalne pridat okamzity export xx nejlepsich objektu do GPS. Nechce se mi klikat na kazdy a manualne to pridavat. Ale i tohle ma sve minusy. Napr. uzemi je stale strasne velike, az bude objektu hodne, zas to nebude stacit. Predstavme si ze jedu do nejake zeme na dovolenou, urcite nebudu chtit nejlepsi objekty z cele zeme, ale jen rekneme xx km2 kde budu na te dovolene. Z myho pohledu uplne nejpohodlnejsi zpusob by bylo filtrovani primo na mape – zazoomuju na urcitou oblast, presne tak velkou jakou chci, a jednim klikem reknu, ukaz mi 10 procent nejlepsich objektu v teto oblasti. A jeste moznost exportu techto objektu na jeden klik, nebo jen tech ktere v mape oznacim. Tohle by mi prislo hodne huste a velmi vyrazna vyhoda proti GC. Soucasny geocaching totiz zoufale postrada tuto moznost a tak lovime samy shit a jen obcas prijde pekny kousek. Sice stejne jako u vas vidim ohodnocenou kes, ale jen pokud na ni kliknu, v mape to na prvni pohled nevidim, musim zkusmo klikat na tuny shitoznich kesi. Strasne nepohodlny…
Dobra, snad jsem vas moc neotravila, trochu odlehcim a budu pokracovat drobnostmi (spise nepodstatne veci).
6) zarazila me domena s priponou org. – user muze ocekavat neziskovku a pak uvidi, ze to tak neni, muzete ztratit jeho duveru
7) pri registraci – dropdown vyber statu a dale vyber zeme, jsem zvykla, ze kdyz napisu “T” skoci to hned na staty zacinajici pismenem T, zarazilo me jak to mate vy, moc to neulehcuje
8) na strance Rules – GeoSpy is entitled to share impersonal, summary customer data of users with partners and other third parties. O jaky data se jedna, alespon jeden priklad, at to paranoidni usery trochu uklidni.
9) home page – “occupy locators” (nevedela jsem co si pod tim predstavit aniz bych klikla na odkaz), pokud by tam bylo neco conquer areas by locators uz by mi to asi doslo 🙂 Tohle je podle me jedna z hlavnich vyhod GS na ktere muzete ziskat usery a pretahnout kacery z GC, hodne dulezite aby tomu hned rozumeli.
10) na strance Targets – “Target 1. Securing and createing of objects” – preklep ve slove creating
11) stranka Game description – “you can ass objects to the plan” ass nebo add 🙂
12) v pravidlech je zmineno kolik smim nahrat fotek k secured objektu, ale ne kolik k owned (dozvim se to az kdyz objekt zakladam)
13) chybi mi bubliny (nebo otaznicky) u ikon, zacatecnik nevi co znamena srdce, hvezdicka nebo oko (vim ze je to vysvetleno nekde v pravidlech, ale ja jsem liny user 🙂 Ikona oko (pocet zhlednuti ?) myslim nikde vysvetlena neni
14) nerozumim razeni useru podle locatoru (v competition) – celkova statistika OK, ale vysledky za posledni tyden nezobrazuji usery od nejvyssiho poctu k nejnizsimu, ale podivne na preskacku (mam zapnuty ten spravny sloupec) – vypada to jako nejaky bug
15) neni uplne jasne jake zadat souradnice, pokud je objektem neco vetsiho (napr. velky kanon, reka, pohori), tak jeho presne souradnice zadat nemuzu, zadam tedy spis misto odkud se divam?
16) neni jasne jak daleko muze byt zalozeny objekt od jineho objektu
17) u vysvetleni lokatoru neni jasne co presne rozhoduje, abych obsadila uzemi – pocet vlastnenych objektu, secured objektu nebo oboji dohromady?
18) jak se hra rozsiri masove, lidi zacnou chtit publikovat kazdou hovadinu (treba vsechny patniky v jejich ulici pred domem, aby nahonili body), jak tohle budete resit? Budete odmitat? Na zaklade ceho? Na tohle jsem hodne zvedava jak se vam to podari uhlidat a doufam, ze se nedostanete tak “daleko” jako je tedka GC
19) jak uz bylo receno, mobilni aplikaci by to chtelo
Na zaver jedna dulezita vec – dat lepe najevo vyhody vasi hry proti jinym outdoor hram jako je GC. Priznam se, ze kdyz jsem od vas dostala email o spusteni, jen jsem koukla a se slovy: “OK, dalsi GC, neni treba” a zavrela jsem. Nic na homepage me nepresvedcilo. Teprve comment od vas plus to, ze jste mi tak nejak sympaticti a ta zvedavost, me donutil se na to vice podivat. Prestoze me osobne zatim vice tahne GC, tak si myslim, ze ma stale ma velky smysl rekrutovat z rad kaceru (tech kteri jsou nespokojeni s dnesnim stavem GC a nebo tech co chteji rychlejsi a jednodussi hru “shoot’n’go” bude spousta). A tihle lidi to budou chtit zkusit jen pokud budou vedet, ze jim to da neco jineho nez GC.
Muze byt vytvorena jedna staticka stranka shrnujici vyhody. S tim, ze sporne nebo nevyznamne veci bych nezminovala radsi vubec nebo opatrneji volila poradi. Jako prvni vyhodu bych urcite NEuvedla moznost lovit FTF. Vyhoda proti GC je jen velmi mala – FTFkar, STF a TTF je v listingu videt hned nahore a ne dole. KAzdy kacer, ktery chce mit FTFka u sebe v profilu pouziva externi tooly jako GSAK a ma ty FTFka jeste daleko lepe zpracovane (nejen pocet, ale cely list s odkazy, intervaly mezi jednotlivymi FTF, jak dlouha je nepretrzita snura mesicu s FTF apod.). Bohuzel s tim to mate hodne tezke, protoze hracu GC je tolik, ze tyhle veci tvori sami a proti tomu se tezko bojuje. Navic u vas ta absence dobrodruzstvi pri pouhem uploadovani fotky misto outdoor dobrodruzstvi. Urcite to nevidim jako vyhodu, ktera by stala za zminku, max nekde dole na konci v tom seznamu, kdyz uz.
Dale argument “prohlížet si fotogalerie u objektů, u špionů” – to ma GC taky, user ztrati focus a preslechne to vyrazne plus na konci, tj. “prohlížet si fotogalerie dle hodnocení”. Tohle by naopak melo byt vyrazne vypichnuto.
Takze pomalu se dostavame k tem vyhodam, ktere by mohly presvedcit geokacery:) Za opravdu vyznamne povazuju moznost dobyvat uzemi, to je pekny motivujici faktor a hlavni opravdova vyhoda GS vs GC. Moznost videt 10 nejlepsich fotek hned nahore v listingu je taky super, kazdy se chce divat na pekne fotky a navic kdyz se sam jako autor dostane do desitky, je to pekna a motivujici odmena. Dalsi vec je ten socialni faktor nebo jak to nazvat. To je taky vyrazny plus – vasi owneri budou mit vetsi radost za mensi kus odvedene prace. U GC musi byt keska opravdu hodne dobra aby dostavala body, tim ze maji omezeny pocet tech bodu. U vas se bude asi lajkovat casteji a pro autora je to takova pekna odmena. Navic je dobre, ze bude dostavat lajky nejen za zvoleny objekt, ale zvlast i za dobre pripraveny listing a za kazdou fotku zvlast. A chvaleny bude nejen owner, ale i “securitaci”:) Proste velka spousta pochval urcite potesi, hrajeme to pro zabavu a radost. U GC je casto snaha nedocenena. Myslim, ze tohle je tedy dost vyznamna vyhoda. Dalsi vyhoda, ktera stoji za vypichnuti je moznost vyhravat PRO dny v soutezi (tady ale strasne zalezi, jestli uhlidate ty honice bodu co budou chtit publikovat tuny bezvyznamneho shitu 🙂
To je vse co me ted k tomu napadlo. Snad jsem vas moc neznechutila, to bych fakt nerada. Prestoze se zatim asi nestanu vasim skalnim fanouskem, tak vam fandim a budu vas urcite sledovat. A obcas snad i nejaky ten bodik na mape pridam, ta prazdna mapa je strasne lakava:)
Velka vyhoda techto her je v tom, ze si tam kazdy najde neco jineho a tim padem si myslim, ze urcite najdete lidi, ktere GS pohlti. Kdo vi, treba mi jednou prestane vyhovovat prodirat se krovim za keskou a prijmu GS za prioritni outdoor hru;)
Preju at se dari!
Ahoj Verzano.
Velmi děkujeme za naprosto podrobný
vyčerpávající report 🙂
Vzhledem k tomu, že jsme
betatestery odměňovali za takovéto reporty 30 dny PRO, dovolili jsme si přidělit je i Tobě. Snad Ti udělají radost’¦
Dovolila jsem si také sestavit reakce
na Tvé připomínky.
Ad 1) výkonnostní problém
V aplikaci máme v části Kartotéka ‘“ při aplikaci soutěží výkonnostní problém o kterém víme.
Problém bude odstraněn v následujícím
patchi.
Rychlost mapy ‘“ bude také řešena v následujícím
patchi.
Ad 2) omezení počtu fotografií
Omezení počtu fotografií má několik důvodů. Samozřejmě se jedná o naše omezené možnosti.
Dále chceme umožnit, aby se mělo
možnost do TOP10 více uživatelů. Sledujeme také četnost shlédnutí fotografií s největším rozlišením, která je v porovnání s prohlíženími náhledů 800 x 600
zanedbatelná. Předpokládáme, že většině uživatelů tedy pro hraní toto rozlišení dostačuje.
Ad 3) xTR a zpětné logování
xTR se v GeoSpy logují nezávisle
na datu zajištění. Tzn. pokud jsi první, kdo provedl zápis, tak získáváš FTR a nikdo jiný Ti ho už nevezme.
Chápeme, že získání xTR je na GeoSpy jednoduché v případech, kdy máš odpovídající fotografii po ruce. Předpokládáme však, že v GeoSpy budou i objekty, které každý v zásobě nemá.
Také rozumíme, že srovnáváš Geocaching s GeoSpy. Nutno poznamenat, že systémem práce jsou si hry podobné, ale ne stejné.
Ad 4) Zábavnost GeoSpy
Hra GeoSpy je zaměřena na dobrodruhy,
kteří rádi fotí.
Zda se nápad povedl ukáže budoucnost 🙂
Ad 5) Hodnocení objektu
Každý rád hodnotí něco jiného.
Nyní již budeme muset vystačit a aktuálním stavem. Není možno se zavděčit všem.
Děkujeme zapochopení.
Ad Nevyužití plného potenciálu GeoSpy ‘“ hromadný export)
Za doporučení velmi děkujeme.
Na GeoSpy již pracujeme 2 roky v s diametrálně odlišnými možnostmi než GC.
GeoSpy je nyní k dispozici v první verzi. A běží na ostro přesně 30 dnů. Na jeho zdokonalování intenzivně pracujeme 🙂
Hromadný export máme již evidován jako požadavek od více uživatelů. Ale pro zapracování a rozšiřování GeoSpy potřebujeme získat čas i prostředky.
Ad 6) Doména .org
V dnešní době je již dosti náročné získat doménu s jednoduchým názvem. Doména nejvyššího řádu .org je mnoho let dostupná pro kohokoliv.
Předpokládáme také, že zajímavý projekt si lidé najdou na jakékoliv doméně :-). Kupříkladu dribbble.com bychom také neřadili mezi servery zabývající se grafikou. S nedostatkem domén jde v dnešní době především o obsah, nikoliv o název, či příponu domény.
Ad 7) vyhledávání v DropDownListech
Vyhledávání na GeoSpy probíhá v celém textu, nikoliv pouze od začátku.
Na DropDownListy je použit za tímto účelem speciální plug-in. Má svoje výhody i nevýhody.
Ad 8) Rules
Zde se jedná hlavně o využití dat jako například celkového počtu registrovaných uživatelů (viz úvodní stránka), počty uživatelů v jednotlivých státech
(viz kartotéka aplikované filtry) apod.
Proto je uvedeno to ‘žsummary” 🙂
Ad 9) 10) 11) úpravy / opravy textů
Opraveno.
V aplikaci je 64 normostran textů.
Při takové hromadě nám občas něco uniklo.
Ad 12) počet fotografií při zakládání objektu
Předpokládáme, že u zakládání objektu je ta informace nejdůležitější.
Zatím jsi první, kdo toto připomínkuje. Pokud by to vadilo ještě někomu dalšímu, tak to dopíšeme i do nápovědy.
Ad 13) Hvězdičky, srdíčka a oko – popis
Smysl hvězdiček je popsán v otazníčku v Prohlížení objektu.
Předpokládali jsme, že ostatní již vyplyne z kontextu. Pokud by to opět bylo moc matoucí, můžeme dodělat ještě pomocí nějakého otazníčku / tooltipu, jak
doporučuješ.
Otazníčky jsou v aplikaci poměrně hojně rozmístěné. Stačí na něj kliknout a je tam nápověda ‘žco a jak”.
Ad 14) Řazení uživatelů dle lokátorů v soutěžích
Zde je chyba ‘“ bude opravena v následující verzi. Správně má být seřazeno podle počtu lokátorů.
Omlouváme se.
Ad 15) Zadání souřadnic u velkého objektu
Pokud zakládáš velký objekt je jedinou podmínkou, aby souřadnice ukazovaly kamkoliv na tento objekt.
Další informace zde:
http://etapa1.geospy.org/help-description?chapter=object-river#object-river
Ad 16) Vzdálenost pro zakládání objektů
Aktuálně není uveden žádný požadavek na vzdálenost mezi objekty, aktuálně nám ke kolizím objektů nedochází.
Hlídáme pouze, aby nedošlo k zadání totožných souřadnic a tvoření duplicitních objektů.
V případě rozjetí hry zapracujeme pravděpodobně nějakou podmínku pro vzdálenost.
Ad 17) Co rozhoduje o obsazení lokátorů.
Lokátor je obsazen pokud se v něm nachází jeden Tvůj založený nebo zajištěný objekt viz otazníček ve filtru mapy nebo
Zakládání objektu nad mapou.
Ad 18) Publikování patníků
Již nyní nepublikujeme objekty, které
jsou jednoznačně reklamou. Na patníky zatím ještě nedošlo 🙂
Při publikaci také hlídáme, aby bylo možno dle titulní fotografie objekt identifikovat + další věci.
Pokud by se nám podařilo hru rozjet
souhlasíme, že by bylo vhodné stanovit pravidlo, co je špionský objekt a co již ne.
Ad 19 mobilní aplikace
Mobilní aplikaci by to chtělo 🙂
Souhlasíme. Již jsme zahájili činnost pro realizaci této části.
Samozřejmě pro zpracování budeme
potřebovat nějaký čas.
Ad) Závěr
Velmi děkujeme za doporučení a
připomínky.
Pracujeme na prosazení hry různými
způsoby. Samozřejmě prezentace na Johnových stránkách je pro nás velikým přínosem. Ale víme, že cílová skupina je hlavně mezi geocachery.
Další aktivity pro prezentaci GeoSpy připravujeme, ale nechceme slibovat něco co se nemusí podařit 🙂
Jana
Jano,
diky za vycerpavajici reakce a vazim si toho, ze jste mi pripsali sympatickou odmenu. Urcite jste mi udelali radost:)
Preju at se dari hru dal rozvijet, hodne novych spionu (primarne tech platicich), objektu a peknych fotek.
Jeste me napadlo k tematu ziskavani useru: chodite na GC eventy a zkousite tam o tom mluvit s lidma? Staci spis naslouchat co je na GC stve a pokud je prilezitost tak zminit jestli neslyseli o GeoSpy, ze to treba resi neco co je stve atd.
Ahoj Verzano,
průzkum trhu (co vadí a nevadí….) jsme udělali velmi pečlivý ještě před začátky prací na GeoSpy.
Teď zkusím sepsat odpovědi na Tvůj delší příspěvek. A neboj, nejsme demotivovaní, nebo tak něco 🙂
Naopak, velmi děkuji za připomínky.
Jana
nie je to obdoba Geocachingu ? inac na Twitteri som uz co – to rozbiehal, poradil by som vam viac pouzivat hash – # napr. #startup ak sa nebojite byt drzi tak aj #geocaching a vlastne vsetko, co vas napadne – kde su vasi cielovi zakaznici. 1 -2 followeri za den bi mali pribudat. A urcite pridat este aspon 3 fotky, nech mate na pohlad plnu galeriu ( v profile sa zobrazuje 6 fotiek )
budem vas sledovat, vyzera to zaujimavo, vela stastia !
edit : pri kliknuti na published objects mi to tu vyhodilo v predu orloj, nejake ceske zamky a az okolo 10. miesta je Big Ben. bud dajte celosvetovo najznamejsie miesta do popredia, alebo doplnte web. aplikaciu o zistenie polohy prezerajuceho a v zavislosti od toho sa mu zobrazia k nemu najblizsie miesta.
Ahoj doody.
Ano je to obdoba hry geocaching s tím, že se hraje pomocí fotografií.
Jak píšeme v článku, snažili jsme se udělat něco, co už je, ale kvalitněji a s vylepšeními.
Za doporučení hashe velmi děkujeme. Prostudujeme a využijeme.
Děkujeme i za odhad followerů :).
V aplikaci je nyní přes 8 600 fotografií. A je možno je zobrazovat v různých galeriích. U uživatelů, u objektů apod.
V profilu se zobrazuje defaultně 25 fotografií. Možná jsi se podíval k uživateli, který jich má aktuálně méně?
Velmi děkujeme za přání
Jana
Podle mě zajímavý počin! Nicméně má jednu velmi závažnou chybu – pokud to chcete “prodat” je zapotřebí vybřednout z EU a odletět hledat člověka, který to bude umět prodat do USA. a ne ssry úspěch Geewy Vás nečeká, ale na uživení budu držet palce 🙂
Ahoj,
jestli se nepletu, tak Geewa je ale hra pro Facebook.
GeoSpy je outdoor hra, velmi podobná Geocachingu a je jedno, odkud a kde se hraje…
Objekty jsou již nyní po celém světě, viz mapa: http://www.geospy.org/map/
Jana
Já nejsem odborník, ale není na podobném principu založen hra Ingress od google?
Ahoj Alesi,
vzdáleně ano. Avšak Ingress je více virtuální. GeoSpy.org kategorizuje objekty, atd. Ingress má trochu jiný cíl…
Jana
zaujimavy mix GC a ingress 🙂
drzim palce, urcite sem priebezne piste clanky ako sa to rozbieha 🙂
Ahoj pavle.d
Velmi děkujeme za držení palců. Nejsme si jisti, že by byl John tomuto nakloněn :).
Vývoj je možno sledovat přímo na hlavní stránce GeoSpy.org (počty uživatelů / objektů / fotografií) a píšeme i články do blogu. Máme fí³rum.
Dáváme informace i na facebook a twitter.
Ještě jednou děkujeme za ty palce 🙂
Jana
Ahoj, pred casem me napadlo neco podobneho, ale asi se k tomu nedostanu, tak davam dal:
Rozdil je, ze mista na mape jsou mista odkud byly kdysi porizene stare fotky (>30, 50 let), a ukolem hracu je na mobilu nafotit stejne misto ze stejneho pohledu dneska (pres nejaky interface co zobrazi polopruhlednou starou fotku pres obraz z fotaku).
Daji se tam urcite vymyslet nejake motivatory pro to, aby lidi nahravali stare fotky co maji v archivech, upresnovali jejich lokaci (misto X, foceno z bodu Y), fotili nove fotky, a hodnotili jak dobre nafotili ostatni hraci dane misto.
Vyhody: na netu je spousta nadsencu co to delaji uz dneska bez toolu a imo bez nejake centralni sluzby co by ty fotky agregovala, je to strasne lakavy obsah pro viralni sireni (skoro kazde online noviny apod. cas od casu maji clanek co srovnava ‘jak to vypadalo tehdy’), a ty stare fotky jsou strasne zajimave a neni ted moc jak je najit.
Plus by to mohlo byt super zpestreni turismu – v parizi se krome checkinu na montmartru tady dozvim jak vypadal v roce 1910, apod.
Co vy na to?
EDIT: Ukazka (moc Vencovi drzim palce): http://bit.ly/KPUvRv
EDIT2: Jestli to budete delat, netlacte moc na nejaky porovnavani cisel, ten nejlepsi obsah bude od srdcaru co nepotrebujou milion achievementu a nechteji soutezit s lidma kterym kde o co nejvetsi numero u avatara…
Ahoj Tomáši,
objekty na GeoSpy lze “zajistit” i vlastními starými fotografiemi.
U některých objektů jsou již i fotografie staré 50 let a více let.
Vzniká tak u každého objektu unikátní fotogalerie objektů v průběhu času. Je to jeden z cílů GeoSpy.
Děkuji za tipy a rady.
Jana
Pekny vecer Jano,
cim dal vic jsem skepticky ke sluzbam co chteji delat ‘vsechno a ne-moc-dobre’ – pokud natrefi na dobry napad, nemaji cas na dobrou exekuci, a uspeje konkurent, ktery udela celou sluzbu kolem te jedne dobre featury.
Zkuste si predstavit, ze by nekdo chtel udelat clanek ‘jak vypadala praha pred 100 lety’ z vasi databaze – jak najde ktere ze spousty mist v praze maji stare fotky? Jak vas odkaze ctenarum? ‘Kliknete sem, pak si u mista dejte zobrazit vsechny fotky, no a z tech 50ti je to ta co byla v dobe psani clanku na 16 a 49. miste’?
Na druhou stranu, mate technologii, takze co na tenhle aspekt nahodit samostatnou domenu, kde bude specializovane rozhrani – mapa, klik na misto, jedna stara fotka, pod ni muzu rychle proklikat vsechny nove nafocene, vsechny kombinace ‘stara fotka – nova fotka’ maj sve url a tlacitko share?
Ahoj Tomáši,
děkuji za tipy a připomínky.
Nějak se začít musí. Dokud to nevyzkoušíme, nevíme, zda to má smysl.
Staré fotky na GeoSpy:
– musíš být PRO (k dispozici 15 dnů na vyzkoušení po registraci)
– jdeš do kartotéky
– vyfiltruješ ČR / Prahu
– setřídíš si fotky dle datumu vyfocení
– uvidíš tak, které fotky jsou v Praze nejstarší
– aktuálně je nejstarší fotka Karlova mostu z roku 1970
Nicméně prioritou portálu je hra, nikoliv sběr starých fotografií. Ale i staré fotky je možno najít.
Samostatná doména. Ano i na to jsme mysleli. Zatím hudba budoucnosti.
P. S.: Děláme jen něco a snažíme se o velmi kvalitní a promyšlenou práci.
Děkuji za Tvůj komentář 🙂
Jana
Ahoj Tomáši,
ad EDIT 2:
GeoSpy je navržený a vytvořený tak, aby si každý zájemce našel to své.
Fotografie a objekty lze třídit dle lajků, procent, atd. atd.
Uživatelé, které to nebaví to netřídí a nepoužívá.
Někdo má na GeoSpy fotek a objektů málo, někdo hodně. Každý koná dle své vůle, nikdo není nikam tlačen.
Jana
Velmi libi dobry napad
Historypin.com, Teď, ted´ teď tu byl. Jinak dobrej nápad. Ale člověk rozhodně nemusí být první, aby uspěl.
Porad je to na me moc slozity a dela to vic nez jednu vec :)). Ale jasny, dik :).
Super napad! Nezvazovali jste i nejakeho mobilniho klienta? Prece jenom je to typ hry, kterou bych radsi hral “v terenu”, nez po navratu domu neco slozite vytukavat do pocitace (to me vzdycky nebavilo na GC, proto jsem ocenil ruzne neoficialni aplikace pro telefon). Troufam si tvrdit, ze by stacila nejaka hodne jednoducha (pro inspiraci – pred casem jsem si ve volnych chvilkach vytvoril “Zasad strom” – http://www.shmoula.cz/zasad-strom/ )
Ahoj,
děkujeme 🙂
Vývoj mobilní aplikace pro GeoSpy závisí od zájmu uživatelů o již aktuálně spuštěnou verzi.
Ale optám se:
– Jak dlouho Ti trval vývoj aplikace, kterou zmiňuješ?
– Je pouze pro Android, nebo plánuješ i iOS?
– Jak řešíš zpětnou kompatibilitu se staršími verzemi Androidu?
– V čem jsi aplikaci vyvíjel (framework)?
– Teoreticky bychom mohli začít na GeoSpy s aplikací, která by umožňovala pouze zajišťování objektů (nahrát fotku, přidat krátký popis a odeslat).
Pokud bys nechtěl odpovídat, tak se vůbec nic neděje 🙂
Přeji Ti hezký den a děkuji
Jana
Proc bych nemel chtit odpovidat? 🙂
– Cisty cas vyvoje bohuzel nedokazu urcit, protoze to byl muj prvni geolokacni projekt, ktery jsem navic tvoril ve volnem case a hodne roztahane, navic jsem se snazil o jakousi univerzalnost, takze jsem spoustu casu palil na uplnych “zbytecnostech” a navic delal soucasne i serverovou stranu. Odhadem bych ale nejakou zakladni verzi dneska videl na cca tyden cisteho casu.
– Stromy jsou pouze pro Android a zrejme to tak zustane, jsou ted v “obdobi zimniho spanku”.
– Frameworky pro Android nepouzivam zadne (snad krome utilit jako je Sherlock), server je zalozen na Spring MVC.
– Co se zpetne kompatibility tyce – na tomto projektu jsem se naucil, ze ji resit nebudu vubec. Proste si stanovim minimalni pozadavky pro aplikaci a pres to nepojede vlak (bylo to tu odjakziva – viz hry pro PC), protoze clovek se snazi o zpetnou kompatibilitu a opet ohromne mnozstvi casu stravi na ruznych obezlickach a hackovani a ono to stejne nakonec nejede na 100% a pak je rozladeny vyvojar i uzivatele.
– Jednoduchy klient se zakladni funkcnosti by byl fajn, ovsem zalezi na vas – jakou mate cilovku. Osobne si ale troufam tvrdit, ze nejaky chytry telefon ma dneska vetsina lidi a za zvazeni by to rozhodne stalo.
Pokud mas jakekoliv dalsi dotazy, klidne se ptej.
Pekny vikend
Vasek
Ahoj,
velmi Ti děkuji za informace.
Nyní máme v plánu ladění GeoSpy – potrvá nějaký čas.
Poté se koukneme, co by se dalo udělat s tím, abychom měli mobilního, jednoduchého klienta pro GeoSpy.
Tvoje odpovědi byly vyčerpávající 🙂
Přeji Ti hezký den a děkuji
Jana
Ahoj, rado se stalo ;). Pokud by byl zajem o nejake dalsi informace, pripadne byste shaneli Android vyvojare, posloucham na mejlu vaclav.balak@gmail.com.
Ahoj shmoulo.
Velmi děkujeme za nabídku :).
Aktuálně potřebujeme posbírat k tvorbě aplikace pro mobily nějaké informace.
Zatím to vypadá, že to budeme řešit přes http API.
Pravděpodobně
využijeme již existujících aplikací. S některými tvůrci mobilních
aplikací jsme již dříve jednali a vypadá to, že by nám podporu pro GeoSpy zapracovali.
Děkuji
Jana
Zajímavý projekt, ale osobně by mě moc nebavilo před vycházkou hledat objekt na webu , potom ho nafotit a nahrát na web. Chtělo by to mobilní aplikaci jako sůl – přece dneska všechny ti Instagramy, Pinteresty mají fotky z mobilů!!!
Přitom všechno co tyhle foto sharing aplikace umí je dát filtr na fotku a nějaké to like. Vaše hra tomu fotografování zajímavých objektů přináší úplně další rozměr.
Přibral bych do týmu mobilního vývojáře (začal bych s iOS) a začal na tom intenzívně makat (hlavně to si nenechávat dělat na zakázku).
Můžete začít s něčím minimálním – stačí aby aplikace uměla nahrát fotku a postupně to vylepšoval.
Na český trh bych zapomněl a začal se soustředit na ten anglicky mluvící.
Profilem na CrunchBase bych začal. Vyplatí se zkusit účast v některých akcelerátorech nebo soutěžích.
V zahraničí bych se snažil přesvědčit o spolupráci nějaké organizace , které mají na starost propagaci cestovního ruchu, různé conservation societies atd.
Zvážil bych založení firmy (pobočky) v UK nebo USA , kvůli jednoduššímu průniku na zahraniční trhy a kvůli případným jednáním s investory.
Cíl musí být jediný – být v plusu (čím větší tím lépe :-)), zbytek pak už přijde dřív nebo později sám.
Ahoj.
Velmi děkuji za Tvůj komentář a za doporučení.
Ano, vypadá to, že mobilní aplikaci budeme brzy dodělávat :-).
Zvažujeme zatím zapracovat část se zajišťováním objektů (v podstatě to, co píšeš).
Lokalizace je v EN a CZ jazyce. CZ má velkou výhodu, že jsou zde lidé velmi hraví a velmi nám pomohli s betatestem. Vzhledem k tomu,
jak se v České republice rozšířil geocaching, tak jsme považovali naši
zemi jako jednu z nejlepších pro rozjezd GeoSpy.
Potenciálu EN mluvících zemí jsme si vědomi.
Ve hře je také zapracován velmi jednoduchý systém pro možnost
lokalizace a rozšíření i do dalších zemí.
Na způsobech prosazení se např. v USA pracujeme. Zatím máme profil na angel.co.
Aktuálně se snažíme se dostat na portály pro outdoor hry. V další
práci tímto směrem budeme samozřejmě pokračovat.
A ano víme, že si projekt musí na sebe vydělat :-).
Proto pečlivě zvažujeme do čeho investovat a do čeho nikoliv.
Přeji aby se i Tobě dařilo v čemkoliv na čem pracuješ
Jana
Pro inspiraci… http://ingressia.cz/ 🙂
Ahoj,
děkujeme za inspiraci.
O existenci víme.
proc jste si pred spustenim nekoupili geospy.com nebo nevymysleli brand, kde se .com dalo normalne zaregistrovat
to je jen takovej detail a chyba co sla odstranit dost levne
Ahoj,
protože byla doména geospy.com obsazená…
Vymýšlením “brandu” jsme se také chvíli zabývali.
Jak jsme ale psali v jedné odpovědi Verzane – cituji:
Předpokládáme také, že zajímavý projekt si lidé najdou na jakékoliv doméně :-). Kupříkladu dribbble.com
bychom také neřadili mezi servery zabývající se grafikou. S nedostatkem
domén jde v dnešní době především o obsah, nikoliv o název, či příponu
domény.
No, neni to bohuzel pravda. Lidi si nenajdou vubec nic sami. Vzdycky musi bejt nejakej kanal jak jim aspon ukazat co si maji hledat.
Domena je samozrejme jen jeden z nich.
“Geospy” kw neni spatny, ale pred zacatkem projektu to melo byt zakoupeno a pouzito s .com priponou. Zacinat cokoliv na .org proste je hadicap. Nejde zdaleka jen o tech 10% trafficu co se pri typeinu splete.
Pred zacatkem projektu tipuju se do dalo koupit za XXXX usd, kdybyste meli kliku tak za XXX [spis ne, museli byste se vydavat za domainera, pac si prodejce filtruje lidi skrz socialni site], ted uz to neprodaji urcite niz nez za XXXXX. Ja ted taky neco zacinal na non .com domene z dobryho duvodu, ale samozrejme jsem ji koupil, i kdyz ji dal parkuju. Dokonce i to, ze jste nechali lezet geospy.net za reg fee byla mala chyba. Za tech 10 usd by se redirect na hp vyplatil, lidi si pletou i org a net v omezeny mire. Ale oproti ty chybe s .com je to detail.
Proste bud byste na tu .com pred zacatkem meli a mela se koupit nebo vymyslet jinej nazev. Pokud jste na ni nemeli tehdy, tak uz na ni nebudete mit nikdy, ledaze by se to chytlo a pak to bude za XXXXXX.
Ahoj,
děkuji za připomínku.
Podnikanivusa.com je dle Tvé logiky také chyba.
Přitom jsi tu a nemáš s tím problém. Příklad viz Dribbble.com a milion dalších webů.
Je jedno, jak se co jmenuje. Důležité je něco jiného.
Pěkný večer.
Mnoho stesti s timhle emerickym pristupem. Ano dulezite je vnimat okoli a nepsat tehle bullshitozni velky “T” a dekuji a pekny vecer.
Ja narodil od vas na tomhle vydelavam love na tom, co zde pisu. Pisu, ze je chyba nezacit univerzalni projekt na nicem jinem nez .com domene a ty mi jako priklad das dve .com domeny, pricemz srovavat treba johnuv blog a startup je naprosto mimo (johnuv blog skutecne muze jet s klidem treba na johnvletadlepichaletusky.blogger.com) a napises pekny vecer.
Vzbud se, zapni hlavu. Uz je rano. Delat dokoliv na .org, pokud k tomu nemam dobry duvod (e.g. byt US charitativni organizace) a k tomu mam na vyber na zelene louce ze vsech keywords JE KOKOTINA v kteroukoliv denni i nocni dobu. Nicmene uznavam, ze ve srovnani s nejakou domenovou koncovkou, je absence logiky skutecne zasadnejsi problem.