Napad na podnikani cestovni zavazadlo na vino

Kdyz nekam cestuji tak si rad zpet dovezu nejake vino. Hledal jsem jestli existuje nejake sikovne zavazadlo na vino a nejake jsem nasel.

Jen ta cena je trosku sok. V tomto pripade kufr na 12 flasek vina stoji $475. Koukal jsem na Alibabu za kolik podobny kufr vyrobi cinani. Vypada to tak na rozmezi 15-50 dolaru. Jen je otazkou jaka je to kvalita. To by si clovek musel ohlidat.

Tak jsem premyslel jestli si nekoupit kontejner zavazadel pro vino. Do kontejneru by se jich melo vejit asi 400. V pripade, ze cena bude kolem $50 za kufr tak je to investice $20,000. Doprava kontejneru do USA kolem $1,500. Marze se na to da narazit dost velka a porad by clovek mohl byt nejlevnejsi na trhu. K prodeji je potreba web a trosku vymyslet jestli neudelat nejaka partnerstvi s weby co prodavaji vino (affiliate program, apod.).

Dokonce mam i volne misto ve skladu odkud by se to mohlo rozesilat. Tohle by bylo neco do ceho bych se pred casem pustil jen tak z legrace. Abych si vyzkousel jestli to jde. Kdyz se pohlida kvalita zbozi tak si nedovedu predstavit jak na tomto prodelat. Cena je vyborna a pripomina mi to, kdyz jsem zacinal xyzbikes a prodal prvni kontejner behem jednoho mesice a zdvojnasobil penize co jsem do toho vlozil.

P.S. Kdybych uplne odvazal fantazii tak bych z toho prodejniho webu udelal nejakou socialni sit at se lidi daji dohromady. Treba jedu na dovolenou do Australie a do zavazadla nalozim nejaka Kalifornska vina a zpet si dovezu Australska. No ja osobne bych to bral hned, kdyby mi tak nekdo dovezl sem tam moravska vina a ja mu to vymenil za kufr dobrych kalifornskych vin.:-)

Kdyby me nekdo nadchl s tim jak to dokaze uvest v zivot a marketinkove zvladnout tak mu ten prvni kontejner klidne zafinancuji. Jen nemam cas se o to starat a neco vymyslet.

Spread the love

31 thoughts on “Napad na podnikani cestovni zavazadlo na vino

  1. tak ta taška na 12 ks by šla udělat s hlinýkovýho boxu a dát do toho nějakou pěnu s dí­rama na flašky aby se nerozbily, docela bych do toho šel akorát nemám zkušenosti s domlouvání­m výroby v zahraničí­ 🙂 a ještě ten na 400 ks by měl mí­t velikost jako paleta?

  2. Nechci být pesimista, ale co na takový kufří­k plný ví­na řeknou celní­ci na letišti? Neplatí­ nějaká omezení­, kolik bezcelně je možné převézt? Protože podstupovat celní­ ří­zení­, kvůli pár flaškám…

    Jinak v rámci EU, USA… je to na převoz určitě ideální­.

      1. Jak kde, pred 14dny jsem na Vancouveru, BC absolvoval slusnou kontrolu na toto tema. Celní­ limit byl něco pres litr tvrdeho alkoholu -ve ví­nu neví­m-, které je možné bezcelně dovest do zěmě. V ramci EU si pamatuju že takové limity platí­ taky, jen to asi nikdo moc nekontroluje.

  3. Pokud se spravne pamatuji, tak pri priletu do US se vyplnuje formular (oznaceni z hlavy nevim), na kterem prohlasujete, ze neimportujete zadne jidlo. Neco se snad dramaticky zmenilo, nebo vino lze jen tak bez dalsiho naimportovat?

    1. Neni v tom zadny problem. Vozim takto vino porad a zaskrtnu to v te kategorii jidla. Vino jako jidlo nevadi. Problem je ovoce, salamy, apod. Tady pisou CASE OF ALCOHOL. Case je treba 12 flasek. A ten kufrik se da udelat na 6 nebo 12 lahvi.

      There is no federal limit on the amount of alcohol a traveler may import into the U.S. for personal use, however, large quantities might raise the suspicion that the importation is for commercial purposes, and a CBP officer could require the importer to obtain an TTB import license (which is required for all commercial importations) before releasing it. A general rule of thumb is that 1 case of alcohol is a personal use quantity – although travelers are still subject to state restrictions which may allow less.
      https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/190/~/bringing-alcohol-%28including-homemade-wine%29-to-the-u.s.-for-personal-use

    1. Zkus si někdy kopnout třeba do batohu naleženého lahváčem a pak do hliní­kového transportní­ho boxu, ve kterém se převáží­ např. zvukové vybavení­, osvětlení­ atd. koncertů. Uvidí­š, kdy tě bude noha bolet ví­c a taky, jak moc se potom budeš moct napí­t 🙂

  4. Nápad je to dobrý. Chtělo by pořešit otázky ohledně celnice. To by mě samotného zají­malo. Podle mě by to neměl být problém, kdyby to šlo do zavazadlového prostoru. Ale je pravda, že při pří­letu do USA jsem z kufru vyndaval okurku a ovoce, abych náhodou neplatil vysokou pokutu.

    1. Tohle davas do zavazadloveho prostoru. V letadle si uz zadne vino neprevezes od doby co se nesmi brat na palubu zadne tekutiny. O to vice takovy kufr dava smysl.

  5. Podľa mňa je tu veľmi úzky profil zákazní­kov. Povedzme 100 nech je celá populácia USA. Z toho nech na dovolenku do zahraničia chodí­ preženiem to 40 ľudí­. Z toho si 30 ľudí­ ví­no domov nenesie a 10 neci si donesie domov 1 až 3 fľaše ví­na ktoré dokáža zabaliť do bublinky a k batožine. Tých ktorý cestujú a chcú doniesť 3 a viac fliaš a ešte sú k tomu ochotný dať 400 dolárov za box na ví­no je podľa mňa veľmi málo. Už aj keďi si ho niekto kúpi tak si ho kúpi raz a má ho na celý život.

    Na druhej strane sú tu ešte skutočný znalci, obchodní­ci s ví­nom a firmy ktoré prevážajú ví­na v hodnote tí­siciek dolárov. Tam je možno klientela o čosi ví¤čšia ale tým zasa záleží­ na kvalite , bezpečnosti a značke a nie na cene.

  6. Hrozně se mi lí­bí­ velikost USA trhu. Kdybych tohle chtěl prodávat v ČR, nedovedu si představit, že bych toho prodal ví­c jak 10ks ročně. Na výrazně větší­m trhu v tom ale asi není­ problém a prodat se dá takřka cokoliv v rozumném množství­.

    1. Ano ten trh je v USA obrovsky.. vemte si treba moje beach cruisery, kterych se prodavali stovky mesicne… a porovnejte s nejakym bike shopem kolik proda kol v CR.

  7. Vidim ze stale nad vinom a aky startup k tomu spustit 🙂
    Ja zas pracujem v projekte 101corks.com. Nieco ako navigator a socialna siet pre ludi ktori sa chcu zorientovat vo svete vina. A mozno by sme mohli dat rec (ak by si mal zaujem) o tom, mozno zistime ze by sme dokazali v niecom spolupracovat.

    1. Tak jen o web nejde:-) Musi se to jeste doladit a dat tomu hodne lasky.. tzn.nekdo musi jeste pekne intenzivne zapremyslet:-)

  8. Zají­má mě, to…pokud by to fungovalo celosvětově, má to slušnou šanci. Chtělo by to podpořit jako komunitu a soustředit se jak na ty, kteří­ si case koupí­ pro svou potřebu – vinaři, organizace a milovní­ci ví­na (a cestovatelé k tomu), tak ti, kteří­ si case třeba jen pronajmou a dovezou z Kalifornie ví­no někomu do Francie a odvezou si francouzské. Ideální­ jsou na to spí­še lidé, kteří­ cestují­ na krátké období­ – služební­ cesty apod., netahají­ sebou moc věcí­, ale zvykli si ze svého způsobu života těžit to nejlepší­ (ví­no, delikatesy apod.).
    Umí­m si představit, že by existoval web, kde by někdo zadal poptávku, co by si přál odkud přivézt a někdo, kdo by tam jel, by poptávku “přijal”, dovezl a na oplátku dostal zase svoje oblí­bené “kousky”.
    Riziko ale vidí­m v tom, že dnes už dovoz ví­na funguje velmi dobře takřka odkudkoliv, takže pokud někdo chce ví­no z Kalifornie, zajde si do mezinárodní­ vinotéky nebo ho poptá u dovozce. Stále ale zůstává hodně ví­n, na která narazí­te cestou a nikde nejsou k dostání­ – to už ale předpokládá, že člověk se tí­m ví­ce zabývá a je ochoten tu námahu do toho investovat. Za pokus by to ale stálo.
    Pokud máte chuť, napište, kde můžeme probrat detaily. Budu se těšit. Vlasta

  9. Hmm zaují­mavý nápad, stále by to za rozmyslenie.

    Ako som čí­ta nižšie prí­špevky tak ma napadlo, že by to nemuselo byť všetko len o peniazoch,, ako naprí­klad, že v dnešnej dobe si dokáže každý z každého konca svete hocičo kúpiť na donášku. íno to je pravdo ale toto by som hlavne videl určené tým ľuďom ktorý netrú biedu, to znamené buť podnikaťeľom alebo managerom, ktorý ako ste spomí­nali na vašom prí­klade John, že si rád donášate z ciest ví­no z konkrétnej krajiny. Spojiť to so sociálou sieťou, kde by si ľudia predávali skúsenosti a tovar knázi bartelovým obchodom, nešlo by prednostne o to, dostať sa ku obľúbenému ví­no najlahší­m spí´sobom ale práve o všetko to okolo toho. Z vlastnej skúsenosti viem, že čí­m viac ľudia pracujú (špeciálne senior manageri a rí´žni portfolio manageri a majiteľia malých stredných ví´čší­ch podnikov) tak sa radi zúčastňujú podobných aktiví­t, ani nie tak za účelom najjednoduchšej a najacnejšej cesty ako zí­skať produkt alebo službu a za účelom možno ten pridanej hodnoty. Sám som bol prekvapený koľko starší­ch ľudí­ tu v USA vie o weboch ako meetup a couchsurfing, kde ide najmí¤ o tú sociálnu stránku. Skúsim tento nápad prekonzultovať s rí´znymi ľudmi a zí­skať pár rád a postrehov, náhodou mám dobrý kontakt na jedného z najúspešnejší­ch slovenských someliérov tak sa skúsim aj jeho popýtať na typy.

    inak John, prosim Vás, ako by som si najjednoduchší­m spoí´sobom kúpil vašu knihu v .pdf lebo cez amazon mi nechce ví´bec zobrať mí´j post code, a primo na stranke cez google shopping mi vypisuje stále chybu, ďakujem

  10. Jednoznačne by to stále za porozmýšľanie,

    Po prečí­taní­ všetkých komentárov, by som rád poznamenall, že v tomto projekte by ani tak nemuselo í­sť o to ako zí­skať čo najrýchlejšie najjednoduchšie a najlecnejšie dané ví­no, ako ste spomí­nali, že v tejto dobe si každý dokáže dať poslať akékoľvek ví­no pomocou DHL alebo podobne. íno to je pravda, ale prišiel by o všetko okolo toho, čo by mu mohol tento projekt ponúkať. K tým lacnejší­m verziám “prepraviek”. Tento projekt vidí­m ako určený pre užšiu skupinu ľudí­ (keďže by išlo o spojonie z predajom dosť špecifického výrobku), a to ľudí­ prevažne zo skupiny managerov a malých alebo stredných podnikateľov. Čiže o to či by sa lepšie predával kufrik za povecme 250 dolárov alebo taška za 100 by som sa nebál. Ako som spomí­nal šlo by tam predovšetkým o tú atmosféru, výmeny, výmeny tovaru, skúseností­, vedomostí­. O tvorbu nových priteľstiev medzi ľudmi ktorý majú podobné záujmy, čo je super. Sám som bol prekvapený koľko dobre zarábajúcich ľudí­ v USA a prevažne starší­ch vie o projektov/weboch ako meetup alebo couchsurfing či geocaching. Kde ide o tú sociálnu stránku a možno trošku dobrodružstva a zábavy. Tým chcem povedať, že často krát bohatší­ ľudia (vo všeobecnosti hovorí­m skí´r o amerike) hľadujú priestor kde by sa mohli “socializovať” alebo nadví¤zovať prieteľstvá s ľudmi podobných záľub, lebo v biznise alebo práci na to moc priestoru nie je, ak som to dobre vystihol. Čiže tento projekt by teoreticky mohol mať úspech, ale chcelo by to v prvom rade porozprávať sa s rí´znymi ľudmi, zí­skať typy atď. Náhodou mám kontakt na jedného z najúspešnejší­ch slovenských sommelierov tak by som to skúsi prediskutovať aj s ní­m.

    inak, John, chcel by som Vás poprosiť, aký je najjednoduchší­ spí´sob ako si kúpiť vašu knihu v .pdf, lebo cez amazon mi nechce zobrať mí´j post code z MA, a vašu stránku a google shopping my stále vypisuje chybu. ďakujem

  11. Nápad je super (ten bychom měli), tedy jak samotný produkt, tak možnost kombinace se specializovanou výměnnou sociální­ sí­tí­. Ale kdo za to bude reálně platit? Opravdu se najdou lidé, kteří­ se spolehnou na výběr ví­n (dobře, v systému může být zadání­ kritérií­) dotyčnou úplně cizí­ osobou? Co předání­ (mí­sto, čas, koordinace)? Bude se někomu vůbec otravovat s nákupem? A PŘEDEVŠíM, najdou se lidé, kteří­ zaplatí­ za toto pení­ze, když můžu skáknout do obchoďáku naproti a vybrat si z desí­tek ví­n z celého světa za velmi rozumné pení­ze? Něco mi tam chybí­, něco, co by službu povzneslo nad tu hranici kuriozity a dobrého nápadu do opravdu ziskového podniku.

  12. presne podobny problem som riesil pre kamarata, ktory potreboval hlinikove kufre na motorku a v obchodoch za to chceli nekrestanske peniaze. staci moj otec sustruznik a kamarat zamocnik, a kufre boli na svete

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *