Moje platforma na tezeni bitcoinu

Je to “work in progress”.  Neustale vylepsujeme  vylepsujeme funkcionalitu. Cilovka je tezeni bitcoinu pro lidi co nechteji resit zadne technicke veci. Chteji se podivat na grafy jak skutecne stroje tezi. Videt aktualni a historicke vysledky. Podle nakupni ceny ASIC mineru a ceny za energii je videt hned aktualne vypocitana navratnost (ROI).

V soucasnosti je platforma uzavrena pro omezeny pocet uzivatelu. Bezi sice v ostrem provozu a porad se dost veci meni. O pozvanku se da pozadat na emailu support@veribi.com

Pro uzivatele  resi zasadni veci kdyz se chteji ucastnit tezeni bitcoinu:

  • Transparentnost vynosu, protoze se daji koupit jiz zapojene ASIC minery. Je jasne videt jak presne hardware produkuje. Kolik bitcionu vytezi a jake je ROI (s historii za celou dobu od zapojeni).
  • Moznost koupit podil a do 24 hodin uz tezit (u zapojenych nabidek). Zadne cekani tydny nebo mesice nez ASIC minery prijdou do datacentra a zapoji se.
  • Odstraneni rizika pri koupi. Nakupy se casto delaji pres krypto platby, ktere se posilaji obchodnikum do Ciny a obchod se finalizuje pres online chat. Riziko, ze se poslou penize podvodnikovi je vysoke.
  • Misto nakupu individualniho ASIC mineru tak koupite podil napr. 10% na 10 ASIC minerech. Vyhoda je, ze kdyz jeden prestane fungovat tak je to ztrata prijmu 10% (a ne 100%). Statisticka poruchovost je 2-5% rocne. Opravy trvaji mesice, protoze jsou servisni centra pretizene.
  • Pro vetsi investory mam moznost, ze si nemusi koupit podil na hardware, ale koupi si tech min. 10 ASIC mineru sami pro sebe.
  • Moznost se podilet na budoucich objednavkach za nizke ceny hardware. Vetsi kupni sila otevira dvere k obchodum, ktere individualni tezar bude mit obtize najit.
  • Diverzifikace pres geograficke rozlozeni (hostovani v Kanade, USA, Rusku … ) nebo pres ruzne nabidky ASICu.
  • Managersky poplatek platforme (profit sharing) je 20% za zajistovani zapojeni, udrzby, reklamaci a oprav.
  • Ten poplatek (profit sharing) zahrnuje funkci pojisteni. Kdyz se stane nejaka katastrofa, tak uzivatel ma dale prijem.
  • Veskere problemy okolo, monitoring, management, opravy, vyjednavani, reseni prusvihu resim ja a muj maly team co je okolo.

ROI se pocita presne podle vytezenych BTC a aktualniho kurzu a je po odecteni vsech nakladu vcetne profit sharingu platforme. Takze to je cisty vynos.

Platforma i resi moznost exitu pro kazdeho uzivatele. Stejne tak jak podil muze koupit tak ho muze  prodat za svoji urcenou cenu. Ale pro lepsi urceni ceny je ta cena jako vyvolavaci a prodeje probihaji formou aukce.

Premyslel jsem nad tim tak, jak bych si to predstavoval jako uzivatel kdybych chtel tezeni bitconu co nejvice zjednodusit a minimalizovat rizika. A tohle je muj vysledek.

Tezeni bitcoinu je velmi rizikova cinnost. Co dokazeme ovlivnit je nakup hardware a cena enegie. Nemuzeme garantovat cenu bitcoinu, spolehlivost jednotlivych stroju, ruzne geopoliticke problemy jako ban tezeni v Cine. Vynosnost se meni kazdodenne podle ceny bitcoinu a kazde dva tydny podle zmeny obtiznosti v bitcoin siti. Je to riskantni podnikani a s tim je do toho potreba takto pristupovat.

Pro ty kdo maji zajem diskutovat tezbu bitcoinu tak na Telegramu mame peknou diskuzni skupinu. 
Spread the love

37 thoughts on “Moje platforma na tezeni bitcoinu

  1. Chápu možnost přeprodeje podílu prostřednictvím aukce. Jak se ale řeší situace, kdy ASIC dosáhne své maximální životnosti (ať už fyzické, či morální)? Dostane se tím hodnota podílu na nulu?

    1. Kdyz nepujde dale opravovat nebo bude ASIC nevykonny, ze se tezeni prestane vyplacet, tak bude jeho cena nulova. Ale i dnes se stale tezi na S9, ktere jsou stare uz 5 let.

  2. Vypadá to úplně super, ale jedna věc, která mě na poslední chvíli odradila to zkusit, byla poznámka někde, že se pojištění nevztahuje na krádež – pokud někdo vybere datacentrum. Což mi připadalo poměrně riskantní. Je to pořád stejné nebo je to nějak zahrnuté do pojištěných rizik?

  3. Ale jo, funguje ti to hezky. Jen je problém, když najednou minery, které měly být zapojené v USA, jsou zapojené v Kanadě se všemi riziky pro někoho, kdo je daňový rezident v USA , tedy 5471 atd. 🙁

  4. Covece tak chapu tu opatrnost, ale mam pocit, ze tohle jsou nevyjasnene otazky a bezpecne je danit tam kde bydlis. Muze se tezit v Kanade, na poolu, ktery muze byt v dalsim state (CR, USA, Cina…)… Ja si nedovedu predstavit, ze to beres jako vlastneni firmy v Kanade a z toho vyplivajici 5471. Ze by to takto prisne nejaky CPA bral. Navic, kdyz platba jeste chodi pres americkou firmu (Veribi).

    1. Je to sporné. Nicméně, já kvůli pár dolarům nechci riskovat problémy. A s tím CPA – znáš Rona… Měl bych si najít nějakého CPA, který není tak úzkostlivý a který mě pořád nestresuje 🙂

      1. @Clayton – chyba je v Ronovi!!!! Vem si kolikrat jsi mel audit v USA co tady zijes a jak dopadl? Ja se fakt ptam jestli mas spatnou zkusenost. Moje zkusenost je, ze buzerace je naprosto nesrovnatelna s CR (ve smyslu, ze je minimalni). Nikdy je nezajimaji detaily. Nikdy nechteli videt faktury. Spise pratelsky par otazek.

        1. Klasický podrobný audit jsem ještě neměl. V podstatě jen dva korespondenční, kdy chtěli odpověď na nějaké otázky písemně. Buzerace je minimální. Na druhou stranum ty zákony týkající se podnikání mimo USA jsou fakt strašné a pokuty likvidační. A ano, znám spoustu lidí, co se tím vůbec nezabývají a ignorují to a neznám nikoho, kdo by na to doplatil 🙂

        2. Jo, a víš jak. Vždy si při podobných diskuzích vzpomenu na Ayn Rand a Atlas Shrugged. Přesně tak to funguje v USA: “There’s no way to rule innocent men. The only power any government has is the power to crack down on criminals. Well, when there aren’t enough criminals one makes them. One declares so many things to be a crime that it becomes impossible for men to live without breaking laws. Who wants a nation of law-abiding citizens? What’s there in that for anyone? But just pass the kind of laws that can neither be observed nor enforced or objectively interpreted – and you create a nation of law-breakers – and then you cash in on guilt.”

  5. Vážím si Johna jako podnikatele, co dokázal z nuly. Od prodeje realit, přes kola XYZ, až po skvělé Shipito, ale zakončit tuto podnikatelskou dráhu těžením BTC? Johne, zkus se zaměřit na něco, co bude prospěšné pro lidi. Možná by se mohl člověk v druhé části svého podnikatelského života zamyslet nad tím co v životě dokázal, kolik toho vydělal a trošku to vracet té společnosti. A to těžení BTC podle mě určitě není. Nechci prudit, ale napsat jsem to musel, když čtu tvůj blog posledních pár měsíců.

    1. Me to v dnesni dobe, kdy vlady znehodnocuji uspory pres inflaci a tisknuti penez, jako jedno z nejdulezitejsich veci pro prospech lidi.

      A s temi trendy jako je CBDC a kontrolou nad tim jak penize utracime nebo k nim mame pristup,tak znovu vidim obrovskou prospesnost bitcoinu pro lidstvo.

        1. Tak vanocni svetylka na stromeckach porad spotrebuji vice energie nez bitcoin network. A vetsina energie je na svete nevyuzita, protoze je casto na mistech, kde ani vyuzit nejde. Jen nevyuzita energie v provincii Quebec by mohla utahnout celou bitcoin sit na celem svete.

    2. jsou situace, kdy se clovek myli tak, ze ani nemuze vic – no a to je tahle 🙂

      nejvetsi technologicky vynalez za poslednich dekolik dekad srovnatelny s antibiotiky, parnim strojem, internetem, letanim

      z moralniho pohledu naprosty game changer v boji se zrudnosti zvanou stat a centralni rizeni

      za dvacet let si budes pripadat jako idiot, neni pozde zacit studovat

      1. Sorry, ale Jarda má naprostou pravdu.
        Bitcoin je klasické letadlo, navíc doplněné velkou zátěží na životní prostředí.
        Myslete si co chcete bitcoin fans, ale bitcoin už z principu jeho fungování nikdy nebude masová záležitost, ale stále jen geekovina pro pár nerdů.
        Inflaci tu máme celou moderní historii a je to fundamentální součást toho jak funguje kapitalistická ekonomika. Bez inflace by nemohla naše ekonomika fungovat.
        Krom toho i kdyby bitcoin nějaký větší potenciál měl, vlády nemohou dopustit ztrátu kontroly nad vlastní měnou a mají asi milion cest jak toho docílit, na konci těch cest jsou silové složky a armáda…
        Bitcoin je zkrátka takové digitální zlato. Ale zlato má aspoň reálné použití v průmyslu a šperkařství. Ale nějaké zlato je taky 99%+ lidí u prdele. Protože nemají prostředky na to vlastnít zlatou cihlu nebo zlaté hodinky.

        1. hele, tak si nech penize v korunach na uctu, nejlip v jedny bance

          kdyz to udelas v dolarech, tak mas nejaky ten rok navic

          a za par let to muzem znovu otevrit… s presvedcovanim jsem davno skoncil, u vetsiny to holt musi byt po zlym

          1. A to je jedina alternativni moznost? Kryptomeny nebo penize na uctu? Existuje spousta moznosti, jak vyuzit penize produktivne.

            1. je to prakticky jedina PASIVNI alternativni moznost – jestli vite o jine, ktera dava smysl, rad se poucim

              jinak samozrejme uspory muzete zhodnotit aktivne na mnoho zpusobu – jen zalezi, kolik mate energie, casu a jake schopnosti

            2. Každopádně ten objem peněz co je zainvestován na účtech bank je stále větší, tak třeba Vy to nejste, ale globálně lidem stačí úrok v bance menší než inflace.
              V ČR inflace 11% a nejlepší úroky pod 4%.

          2. Když se věci poserou hodně, jak ostatně vidíme teď na Ukrajině, tak si s nějakým bitcoinem nevytřeš ani zadek…

            1. Lukino, no prave ta Ukrajina je perfektni priklad. .Jak bys treba jako uprchlik, ktery utika pred valkou prenesl pres hranice 100 tisic USD, aniz by te nekdo okradl nebo nezavreli za to ze vyvazis penize ze zeme.

        2. “Inflaci tu máme celou moderní historii a je to fundamentální součást toho jak funguje kapitalistická ekonomika. Bez inflace by nemohla naše ekonomika fungovat.” – ne, fundamentální součást to opravdu není. Pokud by ČNB cílovala nulovou inflaci, všechno pořád bude fungovat, jak má. Viz např.: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/ekonom-tomas-havranek-rozhovor-inflace-cenova-stabilita.A211215_125014_ekonomika_rie
          Možná si to pletete s časovou preferencí peněz, kdy dává smysl, že za půjčení peněz platím úrok.

          1. Nulová inflace nemotivuje lidi aby s penězi pracovali a utráceli je nebo investovali.
            Nulová inflace by podporovala lidi co dávají cash “do slamníku”, což pro ekonomiku není dobré.
            Nulová inflace by znamenala, že by banky mohli vytvářet méně peněz = méně půjčovat na investiční projekty, což roztáčí kola ekonomiky.

      2. Tak schvalne, co nahradi stat? Souhlasim ze to novodobe otrokarstvi a politicke intriky jsou svinstvo, ale prave tihle karikatury a psychopati si nikdy neodeprou moznost vladnout… Kdyby krypto melo jejich pozici ohrozit, pujdou po tom… Stejne jako kdyz nekdo rekne ze jde do Nata, nekdo kdo oznami ze zacne obchodovat ropu v Eurech atd.. Jak to zasahne do zajmu a cilu velmoci, zakroci se…. Jinak vymena realnych emisi a elektroodpadu za virtualni nic, co jako nekdo veri ze mas hodnotu? Kdyz zkolabuje system, kdo bude udrzovat bitcoin sit v chodu? A co dalsich 2000 krypt? Urcite kdyz zkolabuje system bude nejvyssi zajem udrzovat krypto pri zivote…. Ale diky tomu je videt, na jak virtualnich hodnotach a vire stoji ten pry silny system…. Je to jen iluze a otazka viry… Snad si lidi uvedomi jendou, co jsou opravdove hodnoty….

  6. Ahoj Johne, funguje to pěkně, jen bych preferoval žádné pojištění, zato nižší správcovský poplatek (no ona ta možnost vlastně jak píšeš je, pokud se nejedná o drobný podíl), tak pak už jen nějaký dynamický vývoj cen HW u starých nabídek.

  7. Podle mě super a něco, co jsem dlouho hledal – extrémně jednoduché, přehledné, člověk si může dobře propočítat riziko a odhadnout výnos. I tak jsem si teda musel udělat v Excelu tabulku, abych se ujistil, že chápu uvedené náklady a výnosy. Teď už by mi stačilo se nechat vést uvedeným ROI, které je dobrý ukazatel. A hodně jsem to chtěl zkusit. Co mě ale dost odrazuje od investice je poměr rizika a možného výnosu (neměl jsem předem tušení, jakou výnosnost mining má a čekal jsem tak trochu o něco lepší). Prostě je to pro mě dost na hraně – návratnost investice třeba po 2-3 letech, když se tam někde zmiňuje, že některé minery překvapivě fungují a stále vydělávají i po 5-ti letech. Z toho mám subjektivní pocit, že po těch 3 letech se může klidně stát, že výnos bude o dost menší (poruchy, nějaký miner vypadne), k tomu riziko vyšších cen hostingu, opravy apod. (nehledě na cenu BTC, ale té já zase věřím ;). Zkrátka hodně proměnných, na které nemám dosah a takový subjektivní odhad mi vychází, že do těch 5-ti let můžu mít z investované částky třeba 2-3-násobek (když pominu potenciál ceny BTC) – klidně mě opravte. To je zkrátka k tomu riziku pro mě poměrně málo. Asi bych potřeboval nějaký lepší background k té technické stránce a cenám energií, takže je to možná vhodnější investice pro ty, co miningu víc rozumí. Takto totiž má důvěra k tomu stojí hlavně na Johnovi 🙂 Možná by mi pomohl nějaký jeden nebo dva příklady – třeba 1% podíl na nějaké konkrétní nabídce a k němu jeden s pozitivní scénář, kdy vše funguje podle očekávání a jeden třeba více realistický, kde se třeba započítá nějaký ten výpadek nebo snižující se efektivita těžby, rostoucí náklady na hosting apod. Ale vím, že je to v tomto odvětví vždy jen odhad a vstupuje do toho hodně proměnných. V každém případě držím palce, je to opět něco, co na trhu chybí, jen to není stále tak blízko “retailu” jak bych si představoval. Ale to možná ani není záměr.

  8. Jen takový postřeh:
    * jiná platforma umožňuje nastavit odečet nákladů za energie (hosting credit) z mining income, eventuálně by mohla být možnost směnit BTC přímo na platformě? (jestli to ovšem nenaráží na nějaké obštrukce via podnikatelsko směnárenská činnost?) imho obdobně šel ve vývoji i nicehash
    * když zmiňuji NH – ten přistupuje ke cloud miningu torchu jinak, ale 1PH/s jde na den pronajmout za cca 200USD hmm
    * moc nerozumím, proč není možnost přímo fundovat účet nějakou částkou v USDT(C) a až z toho platit nákupy nebo hradit hosting credit – jestli jsem to dobře pobral, tak tok peněz z marketplace jde na deposit a pak je možnost to využít na zmiňovaný účel, takže jen chybí funkcionalita párování příchozích plateb USDT(C) s účtem?
    * marketplace je super – otázka je, jaká je tam likvidita? Nějaká statistika typu x dní vystaveno, prodáno/neprodáno při xx slevě/premii ?
    Jsem zvědav, jak se celý projekt bude vyvíjet 🙂 Hodně zdaru.

    1. Moc mi není jasné, proč by si někdo kupoval 1PH/s na den za 200USD, když to vychází, že s tím vytěžím maximálně 200USD/den při současné obtížnosti a ceně BTC. To si můžu BTC koupit rovnou a vyjde to líp, ne?

      1. Jak se dá definovat, že to bude 200USD/den celé budoucí období (např. 2-6 let)? Já to beru tak, že to je investice s potenciálem mít na konci víc BTC. Jednoduše když si teď koupíš přímo BTC např. za 2000 USD, budeš mít 0,045 BTC. Může mu růst hodnota ve fiatu, ale absolutní hodnota v BTC je stejná. Když si koupíš podíl na miningu za 2000 USD, samozřejmě nebudeš mít uvedenou hodnotu v BTC hned, ale máš tam potenciál mít nakonec vytěžených víc BTC. Samozřejmě může to trvat několik let a může to i nakonec dopadnout hůř (vysoké riziko).

        1. Vyjadřoval jsem se k pronájmu miningu na nicehash.com, kde nájem 1PH/s stojí 200USD za den, což nedává smysl, pokud tomu dobře rozumím. Samozřejmě se dá spekulovat, že pokud si za fixní cenu ve fiatu koupím mining za tuto cenu na rok dopředu a BTC půjde nahoru, vydělám.

          Jinak na veribi mám zainvestováno, tam mi to smysl dává.

      2. Rozdíl to pro někoho být může. Pronájem je něco jiného než funkce burzy, tak tam nejsou stejné podmínky pro KYC/AML a také se dostanete k pravé vytěženým BTC.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *