Moje oblibena platforma na investovani konci (Loyal3)

Jsem velkym zastancem principu tzv. dollar cost averaging u investovani do akcii.

Spociva to v tom, ze pravidelne kupujete (napr. kazdy mesic) vybrane akcie a predem vybrane castky. Bez ohledu na to jestli jsou akcie nahore nebo dole. Jednou se rozhodnete do jakych firem chcete investovat a pak uz pravidelne probihaji nakupy. Kazdy mesic. Bez vyjimky a vzdy za presne urcenou castku.

Kdyz jsou akcie zrovna dole s cenou, tak za tu castku jich dostanete vice. Kdyz jsou nahore, tak mene. Je to jednoduche.

Moc se mi libila platforma Loyal3. Zadne poplatky a zadne provize. Nevyhodou bylo, ze nemeli v nabidce vsechny akcie, ale jen vyber. Vyhodou bylo, ze muzete investovat i malou castku (od 10 dolaru). I kdyz jedna akcie ma hodnotu treba $500, tak koupite zlomek te akcie.

Ta nejvetsi vyhoda je, ze nemusite nad nicim premyslet. Jednou to nastavite. A nakupy probihaji automaticky.

Treba si vyberete 5 akcii a do kazde chcete dat $100 mesicne.

Me se ten dollar cost averaging pristup vyplaci nejlepe. I kdyz jsem investovat do stejnych akcii pres separatni brokersky ucet a kupoval jsem vzdy v dobe, kdy jsem si myslel, ze je pokles, tak jsem mel horsi vysledky. Na Loyal3 mam vynos 28% za zhruba posledni rok a neco. Na regularnim uctu 13.76%.

Jen me mrzi, ze ta platforma konci.

Spread the love

14 thoughts on “Moje oblibena platforma na investovani konci (Loyal3)

  1. Johne, u dollar cost averagingu pocitas uz predem s delsi dobou drzeni akcii, je to tak? Prijde mi to idealni, ale pouze pokud bych akcie pak drzel minimalne nekolik ctvrtleti. Jinak podle ceho investujes, pouze firmy, ktere znas nebo hledas aktivne atraktivni spolecnosti?

    1. Ano pro dlouhodobe drzeni. Tak jak to dela Buffett. Vybral jsem co povazuji za atraktivni firmy a pak jsem u nich zustal.

  2. Existuje něco podobného v ČR, ať už pro obchodování­ na pražské burze nebo pro americké CP? Dost se mi ten princip lí­bí­. 🙂

    1. Tak tento princip můžete aplikovat prakticky na čemkoliv. Ale o obchodní­kovi, který by umožňoval nakoupit zlomek akcie v ČR neví­m. Alternativou jsou podí­lové fondy, kde klidně nastavte trvalý pří­kaz a bude to fungovat obdobně.

    2. Tento princip před pár lety na pražské burze fungoval “implicitně”. Nebyl problém koupit jednu akcii (byť to postrádalo smysl). Pak zavedli minimální­ poplatek za obchod a veškeré obchodování­ s akciemi v ČR začalo být automaticky těžce ztrátové, neproběhl-li obchod v řádu alespoň desí­tek tisí­c korun.

  3. Neplánujete nějaký update článků na téma P2P půjčky? Jak ovlivnil vaše investice “skandál” kolem LendingClubu. V ČR je to teď na vzestupu a chtěl bych se zapojit jako investor.

    1. Tak to by me take zajimalo, zadne poplatky a zlomek akcie? Z ceho tedy ta firma vytvarela zisk a proc konci?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *