Moje oblibena cinnost – konferencni hovory

Ja se tech konferencnich hovoru uplne asi nezbavim.

Pisu lidem co se staraji o tu moji pojistovnu, ze uz nevlastnim Shipito a bude potreba zmenit pojistovaci smlouvy na me firmy. Tak mi pisou zpet, ze by chteli domluvit konferencni hovor na kterem jim reknu jake zmeny mam v mych firmach.

Pisu zpet, ze vsechny moje ostatni firmy jsou kompletne beze zmen. Jen ze uz nevlastnim Shipito. Ze v ramci efektivity tohle je plne vypovidajici informace.

Tak a ted mi pisou jestli teda ve stredu v 9 rano muzeme dat ten konferencni hovor. A probrat to!

Doprcic, kam ten svet speje. Ja vim, ze uz jsem o tom psal mockrat. Ale fakt nechapu, jak je dnesni business postaven na takove neefektivite. Jakoby kazdy chtel jen ukazat jak je zaneprazdneny, mel plny kancelar schuzek a telefonu. A nikdo nepremysli nad tim jak ten cas radeji setrit a radeji udelal nejakou praci!

Spread the love

16 thoughts on “Moje oblibena cinnost – konferencni hovory

  1. Přesně. Nejde to, fakt se toho nejde zbavit. Je to naprosto strašný. Nemáte někdo nějaký fungují­cí­ postup?

  2. Ste hluchý alebo hlúpy? Pí­šem, že je tu jediná zmena, tak to urobte. Lebo ja urobí­m to, že vymení­m firmu, ktorá sa o všetko stará. Napí­sal som vám jasne, ako sa veci majú, tak prestaňte otravovať a spravte to. Chcete tie prachy alebo nechcete?

    Toto je mí´j fungujúci overený postup. Sí­ce ma pár ľudí­ považuje za hulváta a idiota, ale nakoniec je aj to po mojom 😉 A o to ide, nie? 😉

  3. Jojo, tohle je vecny kulturni problem USA / CZ. Budto to delat jak pise Trulys, nebo ja to resil tak, ze jsem si sel za svym cilem v ramci toho hovoru. Tj. nadefinovat si co je treba od protistrany potvrdit/vyvratit aby ten hovor netrval dele nez 3 minuty.

    Pouzivam otazky typu:
    – co tam mame dal?
    – je to jasne?
    – k tomu uz asi neni co vic rikat ne?
    – kdyz bude neco nejasne, tak mi napiste, ok?

    Efektivni amici zase pouzivaji fintu “Have to run gyus, please discuss and solve this without me and send me report.”

    1. To se samozrejme snazim, aby ten hovor netrval dlouho kdyz uz na nem jsem a tlacim to kupredu jak to jen jde. Ale me neuveritelne irituje si nabourat den tim, ze si vubec neco musim zaznamenat do kalendare, ze nejaky ten hovor mam:-) Ten cil je mit uplne prazdny kalendar:-))

  4. Konferenční­ hovory jsou hlavně USA záležitost. Pracuju ve firmě, kde jsme v kontaktu s klienty z celého světa a co se týče Evropy, Asie – většinou stačí­ stručně a jasně vysvětlit řešení­ problému např. mailem. Američan téměř vždycky chce svolat konferenční­ hovor, kam pozve tak 5-10 lidí­.

  5. Tak já bych zavolal pří­mo tomu člověku hned teď bez pří­pravy na mobil, žekl bych mu, že jsem prodal firmu a to je všechno. Kdyby ještě něco potřebovali vědět, tak ať pošlou seznam otázek na mail.

    1. Samozrejme nikdo nezvedne telefon, protoze jsou prave na schedulovanem konferencnim hovoru s nekym jinym:-). Takto jsem na to zvykly pri jednani s dodavateli co vzdy milovali konferencni hovory a schuzky, ale nikdy jsi je nemohl zastihnout kdyz se stal pruser. A to jsme treba zkouseli volat 5 lidem co na te schuzce nebo hovoru byly.. a rikali jsme si, ze aspon jeden nam ten telefon zvedne. Jako uz se tomu smeju, ale je to fakt silene jak funguje korporatni svet.

  6. Lidé mi přestávají­ volat a začnou komunikovat důležité věci přes email když jim předvedu špatně srozumitelnou angličtinu…

  7. To je uplne normalne. Viem to z predchadzajucej firmy kde som robil. Management musi vykazovat cinnost. Takouto konferenciuou zabije 1-2 hodiny. Ak ich ma za den niekolko, tak vsetci vidia ako je strasne zaneprazdneny 🙂

      1. Zajimava stabni kultura. Zda se ze nekde produkuji misto prace pracovni hodiny… To mi vazne sedi spis na statni sektor (nic ve zlym).

        Vzali by to kdybys napsal … Sorry consult me by email only?

        1. carlos: Statny sektor? Toto funguje aj v najvacsich sukromnych firmach. Viem o com hovorim – dlhe roky som behal po vsetkych moznych firmach po Slovensku.
          Najhorsie je vsak to, ak management zacne vykazovat cinnost tym sposobom, ze chce od podriadenych rozne vykazy, tabulky, grafy, zoznamy, prognozy, reporty… Ty hore tomu castokrat absolutne nerozumeju, ale tvaria sa ze to strasne potrebuju, cim enormne zatazuju podriadenych, ktory potom nemaju cas na inu robotu. Podklady, ktore dostanu potom prezentuju na poradach pricom si ich este pred poradou daju vysvetlit podriadenym, aby vedeli o com hovoria.
          Ak by sme z firmy o ktorej hovorim vyrazili 80% managementu (radovo by to bolo niekolko 100 ludi) tak by si to nikto ani nevsimol. To myslim vazne!

      2. Je to přesně tak, jak pí­šeš. V momentě, kdy jsem začal ve firmě vynechávat pro mě nepří­nosné konferenční­ hovory a začal se ví­ce věnovat skutečné práci, bylo mi řečeno, že jsem málo “vidět,” a tak bych tam měl opět začí­t chodit 😉

  8. A to jsi ještě na tom dobře, tyto záležitosti můžeš odmí­tnout a ří­ct si podmí­nky schůzek atd. Mnohem horší­ to je, když podobné problémy přijdou ze státní­ správy. nemáš sebemenší­ šanci si cokoliv upravit a naopak se ještě ty musí­š uvolňovat své termí­ny, aby jsi jim vyhověl v první­ řadě… .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *