Lepsi je nechat penize zahalet nachystane pro budouci prilezitosti

Tak si nemuzu pomoct a musim reagovat zase na dalsi clanek:-). Tentokrat od JB, kdy psal o tom jak ma nejdradeji vsechny penize proinvestovane. A v podstate ma pocit, ze ho pali v kapse, kdyz by mu jen tak lezely a zahalely.

JB-ho mam rad. Beru to jako diskuzi o tom jak podnikat. A znovu rikam, ze je dobre, kdyz takto ruzni lide pisou na internetu. Je to pro inspiraci, porovnani nazoru a vubec si myslim, ze je dobre nad vsim premyslet a vedet jak to delaji ostatni lide kolem nas.

Drive jsme mel podobny pocit jako on. Kdykoliv jsem videlal nejake vetsi penize tak jsem hned premyslel jak je investovat. A taky jsem mel pocit, ze me pali v kapse. Dokud jsem je neproinvestoval tak jsem byl skoro nervozni, ze penize zahali.

Ted uz to mam trosicku jinak. Samozrejme s tim mam taky porad problem nechavat penize na ucte, kde dostanu minimalni uroky. Ale taky jsem zjistil, ze uplne nejlepsi prilezitosti prijdou v okamziku kdy na ne clovek ty penize nema. A takto je propasne, kdyz je nahodou nema pripravene. Chce to obrovskou sebedisciplinu ty penize doopravdy nechat zahalet a cekat na tu pravou prilezitost. Jak rikam sam to poradne taky neumim, ale snazim se. Tohle ted vidim jako ten spravny smer jak s penezm zachazet. Nesnazit se je za kazdou cenu okamzite nekam investovat. A nebat se pockat na tu spravnou prilezitost (coz je asi jeste mnohem tezsi).

Na druhou stranu kdyz clovek nema penize tak ho to vybicuje byt doopravdy kreativni a najit reseni. Tohle taky funguje a je to potreba vzit v uvahu. Kdyz mam penize na ucte tak zacinam byt linejsi. Kdyz je nemam tak se o to vice snazim.

Spread the love

9 thoughts on “Lepsi je nechat penize zahalet nachystane pro budouci prilezitosti

  1. Takhle, já jsem celý život šetřil, a pak jsem jeden den kvůli zdravotní­m problémům málem skončil, hodně jsem všechno přehodnotil, došlo mi, že pení­ze si do hrobu nevezmu!

    Trošku jinak uvažuje děda, je mu 85 a má na účtě relativně dost peněz (pro tebe asi drobné) a furt šetří­, to ví­š nerozsví­til by si žárovku, protože to plýtvá elektřinu, … Takových lidí­ je spousta.

    JB je extrém, člověk by asi měl mí­t rezervy, ale ne třeba 100 platů 🙂

    1. Starší­ generace (moji rodiče např.) obecně je ví­ce šetřivá. Neví­m – možná že dří­v byla taková výchova a hlavně byla to asi i nutnost k přežití­ např. v době stvětových válek a předtí­m, kdy opravdu byli lidé, co měli hlad nebo obecně hrozil nedostatek základní­ch životní­ch potřeb a lidé se museli uskromňovat.
      Pení­ze jsou od toho aby se točili a když už člověk má bydlení­, auto, nějakou rezervu na pár měsí­ců, na co šetřit potom? Na rakev…?

  2. Při “pálení­ peněz v kapse” se taky velice rychle o ně dá přijí­t. Člověk vezme i nabí­dku/investici, která je pří­liš riziková.
    Má to také jednu výhodu. Jakmile o ně přijde, už ho nepálí­ 😀

  3. Souhlas. Hledam, networkuju jako blazen na angel.co kazdy den. Velke usili najit ‘the next big thing’, seed investment, ktery vydela 1000%+ 🙂

  4. No tak jako vždy záleží­ na velikosti.
    Půl milií³nu korun na krizi se hodí­ mí­t u sebe.
    Pokud někdo investuje velkou část do pří­ležitostí­ co najde tak jednou za rok až dva, tak ten asi potřebuje mí­t to maximum v hotovosti.
    Ale jestli má někdo hromadu firem, tak je pro něj jednoduší­ do nich vše vrážet, s tí­m, že na další­ pří­ležitost může pení­ze zí­skat vždy zadlužení­m nějaké té firmy (s tí­m že takovej člověk má stejně na účtu klidně 10 milí³nů, ale je to pro něj zanedbatelný zlomek majetku).

  5. Dá se to řešit kontokorentní­m úvěrem – pení­ze jsou připravené a moc to nestojí­. Na druhou stranu jsou to půjčené pení­ze, tak přece jenom riziko člověk zvažuje ví­ce.

  6. Mam jednu otazku John, ked uz sme pri SciFi. Ak by bolo povedzme 90% ludi rovnako inteligentnych ako ty (v suscasnom svete je to naopak a patris do toho opacneho spektra, teda 10% sikovnejsich) a boli rovnako tazko ovplyvnitelny (rozumej oklamatelny) ako ty, aky model fungovania spolocnosti by si navrhoval? Dokazal by si na tuto otazku odpovedat?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *