Legalni offshore firma v USA s minimalnimi danemi

Ruzne offshore spolecnosti jsou docela proflaknute. K tomu se stupnuje politicky tlak, aby se znemoznilo jejich vyuzivani k danove optimalizaci. Mit nejake faktury v ucetnictvi ze znamych offshore lokalit je “red flag”, ktery muze prinest potencialni problemy s financnim uradem.

O to zajimavejsi jsou oficialni programy, ktere vytvorila americka vlada na podporu ekonomiky v U.S. teritoriich jako je treba U.S. Virgin Islands.

Vytvorite novou firmu, ktera pomuze k rozvoji mistni ekonomiky (nova pracovni mista a primerena investice) a muzete ziskat tyto vyhody:

Mate klasickou americkou firmu. Americke zakony a fungujici system (soudy, zakony, apod.).

  • Ziskate 90% redukci na federalnich firemnich danich.
  • Majitele si muzou nechat vyplatit dividendu a ziskat take 90% ulevu. Dan z dividend je v USA 15%. Takto zaplatite pouze 1.5%.
  • Kdyz neco budete dovazet do USA a protahnete to pres U.S. Virgin Islands tak neplatite bezne clo. Clo je snizeno na pouze 1%.
  • Kdyz budete dovazet vyrobky, ktere jsou ze 70% slozene a udelate zbytek kompletace na U.S. Virgin Islands tak muzete oznacit vyrobky jako Made in U.S.A.

Podminkou pro tyto vyhody je, ze prijem vasi firmy bude mimo uzemi USA. Vetsina americkych firem toto nemuze vyuzit, protoze maji zakazniky prave v USA. V podstate kdokoliv ma zakazniky po celem svete (mimo USA) takto muze naprosto legalne minimalizovat danovou zatez.

Zrovna nad timto vazne uvazuji.

Spread the love

42 thoughts on “Legalni offshore firma v USA s minimalnimi danemi

  1. Toto sa mi velmi paci. Urcite by som do toho isiel, byt tebou. Samozrejme rozbehnut aj biznis na zakladanie offshore firiem v tejto krajine (ak este nie je). 🙂 A potom nas informovat o vyvoji. 🙂

  2. Na světě, speciálně v USA je spousta způsobů jak využít tzv. "daňové optimalizace" jen musíte znát ty správné taktiky. 😉

  3. Martin: $100,000 investice a 10 pracovnich mist. Ale ono by to slo spojit (vice firem, vice cinnosti.. s timto ucelem.. a naklady tak snizit).

  4. "Kdyz neco budete dovazet do USA a protahnete to pres U.S. Virgin Islands tak neplatite bezne clo. Clo je snizeno na pouze 1%."

    Tohle vypadá, jako "trojský kůň" do USA…

  5. $100 000 mi neprijde az tak kriticke jako tech 10 zamestnancu – to je dost silena podminka, ale chapu ji. To znamena tam mit plne funkcni firmu, ne jen papirovou firmu, ktera by resila par veci "z nutnosti".

  6. To John toto fakt dobra informace, jak to myslis ze vice firem napr i vegas + virgin island. Jo tech deset zamestnancu to da zabrat. Kolik treba na nich platit odvody nebo co to u vas je? Tech $100000 se muze treba prerozdelit?

  7. Utkvela mi v hlave jedna Johnova poznamka, uz bude nejaky ten rok stara.

    Bylo to neco ve smyslu, ze by podnikatel mel radsi zamerit sve usili na hledani novych zakazek, obecne zvyseni prijmu jeho spolecnosti nez na to, hledat kde a jak neco ulit na danich: )

    Osobne proti tax heaven nic nemam, na tvuj typ businessu se to hodi vic nez nekde jinde. Jen, ze je to trochu rozpor nebo nazorova evoluce;) A ja jsem se zrovna tou puvodni myslenkou tak dobre ridil:))

  8. pane vachmajstr, vy ste hlavaaa!… mam cist fast company, inc., a podobne? nebo kde jsou podobne dobre tipy?

  9. To si neumím představit. Zaměstnat na takovém místě na plný úvazek 10 lidí, bez nákupu plantáže či hotýlku, fakt ne.

    Jedině jestli by potřebovali místní prostitutky legální příjem, tak by jsi jim mohl platit minimální mzdu za nic, s tím že by si povinně kupovali od tebe luxusní mýdlo za 800 dolarů měsíčně. Pak by firmě stačil jeden účetní co by tvým firmám pronajímal všechny nemovitosti, značky a weby, plus by poskytoval poradenství, aby mohli být neustále v obrovské ztrátě.

  10. Akosi nerozumiem nadpisu clanku. Kazda offshore firma je legalna, pokial sa cez nu nevykonavaju nelegalne aktivity. Aj u nas v EU aj v USA by si mali uvedomit, ze "prave" offshore je v provom rade o znizeni byrokracie na minimum. A myslim si, ze to dokaze spravit viac ako znizenie dani.

  11. Mě by spíš docela zajímalo jak stabilní to rozhodnutí je, případně na jak dlouho to platí. Abys tam nerozjel pobočku, za rok se někdo z vlády nerozhodl že už to stačilo a ty výhody nezmizely.

    Jinak mi taky až tak moc nevadí platit daně… nebo spíš než že mi to nevadí, tak mi to vadí mnohem míň, než všechna ta byrokracie okolo, která kdyby nebyla, tak toho udělám 2x tolik. A to jsem jenom živnostník, u s.r.o. si to nedokážu ani představit. Na přiblblej formulář abych si bral účetní. Všude spousta výjimek a hlavně se snad každej půlrok polovina věcí mění, takže to člověk musí sledovat neustále, jinak přijde úředník a pošle ho na dlažbu… Nestabilita právního prostředí a byrokracie jsou 2 mnohem horší věci, než samotný placení daní (ač nekřesťansky vysokých).

  12. Je vide, ze v USA proste nejsou hloupi… i kdyz se to da velmi zneuzit, asi vedi, ze se to ve finale vyplati (predpokladam, ze to skutecne vyuziji nove vznikajici ci male spolecnsti)

  13. Slyšel jsem, že daňové zákony jsou v USA tak rozsáhlé, že jim ve skutečnosti nerozumí vůbec nikdo.

    Neznám situaci v USA, ale z minulých článků Johna odovozuji, že v USA nemá finanční úřad takovou tendenci Vás uvařit.

    Protože kdybychom měli tak rozsáhlý daňový zákon, tak všichni podnikatelé skončí na pracáku poté, co jim finančák začne dělat problémy.

    Navíc u nás pochybení FÚ vyšetřuje ten FÚ, který pochybil.

  14. PJ: máš naprostou pravdu. Jen za minulý rok, se změnily dvakrát paušální výdaje pro živnostníky a změny v zákoně o DPH za poslední roky nemá ani cenu počítat.

    Jako hlavní důvody, proč jít do offshore vidím toto:

    1) stabilní právní prostředí = malá či nulová byrokracie

    2) výše daní

    3) společnost je anonymní (což v závistivé ČR hraje taky roli)

    V ČR pokud člověk podniká, tak by měl každý večer číst novely k zákonům a jeden měsíc vyplňovat lejstra. Navíc ty chuťovky typu, že finančák vyhazuje náklady z účetnictví atd.

    Například minulý rok jsem měl na začátku roku přeplatek u okresní správy sociálního zabezpečení (důchod), tak jsem v druhé půli o ten přeplatek zaplatil méně, oni mi ale řekli, že jelikož se k 1. 5. (či jakému datu) změnil zákon, tak že se mi ten přeplatek nepočítá, že musím zaplatit jako bych ho neměl, že mám u nich tímpádem dluh. Tak jsem jim musel vše doplatit a teď mi to zase po vyúčtování vratí. Je to bordel, člověk jim zaplatí víc, tak pak si to sám sníží aby byl za rok na nule a podle nich, i když je na nule, je vlastně ve fiktivním dluhu, díky kterému mě pak buzerovali.

    HUmus a humus.

    Přesně kvůli téhle buzeraci lidé zakládají společnosti v offshore lokalitách, protože pak je nikdo nebuzeruje a můžou se naplno věnovat podnikání, a ty nulové daně jsou opravdu jen milý bonus, protože když spočítám to co mám platit na daních, tak je to z obratu jen něco kolem 12 procent, takže jen kvůli daním lidé neodcházejí.

  15. Jsem živnostník fyzická osoba.

    Příklad:

    Obrat 1M Kč.

    "Reklamní činnost" = výdajový paušál 60%

    = Zisk 400 000 Kč

    Daň z příjmu 15% – 24 840 Kč = 35 160 Kč

    Sociální (důchod) 14,60% = 58 400 Kč

    Zdravotní daň 6,75% = 27 000 Kč

    Celkem 120 560 Kč, tedy 12,056% z obratu.

    ——————

    Typický živnostník, ale daní nezbytná minima, tedy deklaruje obrat kolem 353 425 Kč

    Zisk 141 370

    Daň z příjmu 15% – 24 840 Kč = 0 Kč

    Sociální (důchod) 14,60% = 20640 Kč

    Zdravotní daň 6,75% = 9542, Kč

    Celkem 120 560 Kč, tedy 8,54% z obratu !!!

    ——

    Naopak je třeba poznamenat, že ten kdo začíná, či ma nízké obraty sice NEmusí platit daň z příjmu (díky velkému odpočtu je to nula), ale u sociálního a zdravotního pojištění platí minimal. Zdravotní pojištění akceptuji, když je člověk nemocný, tak se doktor "hodí" :). Ale platit sociální v minimech je nespravedlivé, protože sociálním si vlastně platíte důchod, a ten se vám počítá z vyměřovacího základu, a když máte malý obrat, ten je naprosto mizivý, takže sociálním pojištěním, které je paradoxně TA NEJDRAŽŠÍ daň, pak jen přispívát do průběžného systému stávajícím důchodcům ale sami při nízkém obratu z toho pak nemáte nic, protože do důchodu se berou data z vyměřovacího základu (což je polovina zisku). Takže každému živnostníkovi, kdo platí minima bych doporučil maximalizovat zisk právě na těch 350k Kč, ať pak do důchodu, když se bude počítat vyměřovací základ za posledních 30 let se to má azpoň z čeho počítat :).

  16. Jsem nemocný, ten druhý příklad jsem celý zkopal, zapoměl jsem na minima, tedy ještě jednou:

    Typický živnostník, ale daní nezbytná minima, tedy deklaruje obrat kolem 355 685 Kč

    Výdajový paušál 60%.

    Zisk 142 274 Kč

    Daň z příjmu 15% – 24 840 Kč = 0 Kč

    Sociální (důchod) 14,60% (minimum 1731Kč*12) = 20772 Kč

    Zdravotní daň 6,75% (minimum 1601Kč*12) = 19212 Kč

    Celkem 39 984 Kč, tedy 11,2% z obratu

    =====

    Suma sumárum, živnostník (pokud to není zemědělec s vyšším výdajovým paušálem 80%, či pronajimatel bytu s menším) platí daň těch +- 12% z obratu.

    Navíc je dobré být plátce DPH, pak si dá člověk vrátit DPH skoro ze všeho (což ušetří 19% ze všech nákladů…).

  17. Máte tady někdo offshore firmu? Zajímalo by mě, jestli můžu skončit s podnikáním v ČR a přesunout firmu jinam ???

    A jak se řeší účetnictví a jiné věci?

  18. Ano, papirova firma to byt nemuze. A asi to je duvod proc to vubec muze dlouhodobe fungovat. Ze se nenajde spousta chytraku co by si zalozilli jen papirove firmy kvuli nizsim danim.

    Ty ulevy se davaji treba na 10 let.. Je to tam rozdeleno podle oblasti, kde chteji vice nalakat firmy.

    Jinak tohle je program, ktery v podstate ridi sam financak – IRS. U.S. vlada. V tom je ta krasa, ze to neni nejake obchazeni zakonu nebo sediva zona.

  19. networ: Jo, je teď 20%, pořád se to mění…

    Samozřejmě si to musíš obhájit, jako cokoliv jiného.

    Mě finanční úřad vrací peníze každý kvartál a kontrolu jsem měl (dopadla dobře a to si dávám do nákladů opravdu všechno co má jen nějakou souvislost s mým podnikáním (mobil, Internet, HW k PC, kancelářské vybavení, literaturu a tunu všeho dalšího kolem, jedu na to opravdu tvrdě)).

  20. Cadiluck: udělat to můžeš, ale pokud budeš stále fyzicky provádět svou činnost na území ČR, či jiného státu, tak většina státu má podmínku, že u nich MUSÍŠ danit, pokud podnikáš na jejich území více, než polovinu roku.

    Samozřejmě můžeš zaregistrovat firmu v daňovém rájí, podnikat na ní, a hrát to na anonymitu, jako všichni ostatní. Ale čisté to není. Že to tak všichni dělají a je to prakticky nevymahatelné je jiná věc, ale obhájit si to před sebou musíš sám.

    Nemůžeš pak přijít na finančák a říct, že máš firmu někde na banánovém ostrově…

  21. Mimochodem, jedna z věcí, proč zmizet z ČR je přesně to co povídal Jaromír Adámek.

    Například fikce doručení, kdy dopis se považuje doručený za 10 dní, i když jste na dovolené, a samozřejmě není nikterak zajištěno, že ho vůbec dostanete – pošťačka ho klidně může po 10 dnech hodit do schránky, do koše, dopis se může ztratit – byl Vám doručen a právní účinky jsou platné a bere se, že jste ho četl.

    Pravomoci exekutorů a jejich nedoktnutelnost je něco co by jim záviděl capo di tuti capo všech mafiánských organizací.

    Kombinace rozhodčího soudu, který vydá exekuční rozhodnutí je další geniální pomůcka, jak z někoho udělat bezdomovce a dlužníka až do konce života, přičemž následná oběť nemusela vůbec nic podepisovat!

    Přiznám se, že mám Česko rád, ale kdybych emigroval, zcela jistě bych se sem už nevrátil.

    V Česku je už příliš vidět, že stát i ostatní se snaží za každou cenu Vás jenom vydojit. Zákony jdou tomu na ruku. Krásně je to vidět i ve volbách, kdy už nezáleží na ničem jiném, než prosadit si další dojení lidí. Strany (zejména pravicové jako ODS a TOP09, ale i jinde) čekají na to, co druhá strana, a jsou ochotné až příliš okatě k čemukoli, co by je udrželo u vesla a zdroje peněz.

  22. Podnikatelske zvyhodneni, ale je mozne najit i v ramci ruznych regionu CR, kde jsou vypisovane granty. Jako napriklad v krajich s vysokou nezamestnanosti je daleko snazsi dosahnout na dotace nez treba v Praze.

  23. Ta sadzba cla je velmi zaujimava, hlavne ak chcem dovazat do USA. Vyvoz z EU ma este naviac tu vyhodu, ze vam pri vratia DPH. Vyhoda pri predaji do USA je ta, ze predavany tovar konecnemu spotrebitelovi (neplatcovi DPH) predam lacnejsie ako v krajinach EU. Plus navyse spotrebitel nezaplati ziadnu Sales Tax. Skoro ako DUTY FREE :-))) Az na tie naklady na prepravu.

  24. když to tak čtu, tak by mě zají­malo, jestli by si to nechtěl teď využí­t pro Shipito? Nejví­ce asi ta část se clem, ale neví­m, jestli je možné tu slevu na clo využí­t i při vývozu a jestli to po roce stále platí­ 🙂

    1. Tam je to o clu pri dovozu do USA, ale jen za urcitych podminek. Je to tak spise pro nejakeho vyrobce co chce dovazet do USA a hleda moznosti jak to delat vyhodneji.

      1. Cely smysl dovazeni veci do USA je tam taky to zbozi prodat ne? V clanku ale pises ze to neni pro firmy co maji zakazniky v USA. Chapu to dobre ze evropska firma doveze zbozi do USA pres Virgin Islands, proda ho v USA americkym firmam a zisk jde do evropy?
        Pokud by to takto slo, bylo by to vyuzitelne i pro pobocku evropske firmy v USA (normalni sesterska LLC nebo C Corp.)? Vyrobce v EU posle zbozi sve pobocce v USA pres VI (tim padem male clo atd.), pobocka ho proda a penize jdou nasledne z pobocky zpet do EU. Pokud by to takto fungovalo, bylo by to skvele.

        1. Psal jsem to z pohledu americke firmy, ktera chce vyuzit ty danove vyhody.. oni se jen snazi chranit, aby nekdo nepresunul cinnost z hlavniho uzemi USA na USVI a nechtel 90% redukci na danich..

  25. No tak to by se mi mohlo asi hodit , mohl bych se touto cestou dostat částečně na trh USA při výrobě a prodeji sportovní­ch přileb . Tady je vyrobit část dopravit do USA a tam prodat . A protože v USA neprodávám vůbec byl by můj zisk vlastně z velké části z EU . Jenže nemusí­ se to zboží­ pří­mo vyrobit na Americké půdě ? nebo stačí­ když má Am. firma pobočku např. v Čechách a tady zboží­ také vyrábí­ a zároveň v Evropě prodává ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *