Koncept virtualnich restauraci

Moje oblibena italska restaurace konci. Bavil jsem se s majitelem a rikal, ze mladi lide uz nechteji chodit do restaurace a vse si chteji jen objednat na dovezeni domu.

Ten trend je hodne videt. Cim dal vice lidi si bud do restauraci jen prijede a vyzvedne si jidlo nebo si ho rovnou nechaji dovezt domu.

Nedavno jsem cetl clanek o virtualnich restauracich, ktere existuji jen pro rozvazku jidel.

Asdemand for food deliverycontinues to grow, restaurants and their delivery app partners are finding ways to serve more customers. One method that’s proven intriguing with investors is the advent of so-called“virtual restaurants”‘” kitchens that exist only to serve delivery customers ‘” and now popular delivery app DoorDash is getting on board.

Kdyz jsem rozmyslel nad mou pizzerii tak presne tohle jsem citil. To ze kvuli nedostatku parkovacich mist nemuzu mit zadna mista na sezeni v restauraci a mam povoleno delat rozvazku nebo pick up jsem bral dokonce jako vyhodu. Naklady na provozovnu jsou pak mnohem mensi.

Kuchyni mame naplanovanou aby se tam dalo varit vice jidel nez jen pizza. Moznosti jsou otevrene na ruzne experimenty.

P.S. Jeste ten koncept muzu vzit o krok dale. Jestlize nekdo chce zkusit prorazit s nejakym jidlem v USA, tak tohle by pro nej mohla byt moznost jak to vyzkouset s minimalnimi naklady a rizikem. Vybavena kuchyne pro zazemi je k dispozici. A vyresene distribucni kanaly pres ruzne ty sluzby jako Uber Eats, Eat24… a vlastni rozvazku. Davam to sem jako otevrenou nabidku. Ze stejne kuchyne muze operovat vice virtualnich restauraci. Kazda pod vlastni znackou a s vlastni nabidkou.

Spread the love

13 thoughts on “Koncept virtualnich restauraci

  1. To je zajimave, v dnesni uspechane dobe i docela logicke. I kdyz doufam, ze bude rozdil mezi indickym fastfoodem a zazitkovou luxusni restauraci. Byl bych nerad, kdyby i ty lepsi museli casem skoncit a vsechno bylo jen na dovoz. 😛

  2. Ahoj, presne takhle funguje v Praze http://www.foodbox.cz, ale ty to maji taky, ze maji realne restaurace a na rozvazku maji dedikovanou virtualni kuchyn, kde vari jidle ze vsech techto oblibenych restauraci…takze takovy hybrid pristupu z Tveho clanku 😉

  3. Beru te za slovo…premyslel jsem o vedlejsim byznysu, konkretne vyrobu oat milk, ale netusim jak moc je velka konkurence v LA, byl to plan pro Londyn. Mam o cem premyslet 🙂

  4. Johne, ja ti muzu nabidnout praskokrky a gulivary.
    Mohl bys tam udelat v menu rubriku prekvapeni tydne a zkouset kazdy tyden neco noveho. Treba bys nasel jednou za 2 mesice nejaky hit, ktery bys prevzal do menu.

    Jinak az budes priste v Singapuru, projdi si tam vsechny food courts, najdes tam na nejmensi plose asi nejvic pestre jidlo z cele Asie, tam urcite najdes inspiraci.

  5. Je se cemu divit? Rekneme ze nerad varis, nebo pokazis i kafe a jsi middle class clovek ktery se snazi nekam posunout a tudiz nechce hazet penize do wc – ta pridana hodnota na jidle ktere je dobre (pripadne i vyzivne) je vysoka. Ale na druhou stranu ti jeste neupadly obe ruce aby jsi nemohl otevrit lahev piva bez 100% prirazky nebo lahev vina bez 300% prirazky. Natoz se trkat Xkm do restaurace, pak cekat 30 minut na jidlo a Xkm zpet.

    1. Proč přirážky? V restauraci se platí­ za službu a obsluhu (i když ne vždy kvalitní­)….
      Na tobě je si vybrat good restaurant.

  6. Popravdě osobně nevidí­m jediný důvod k tomu chodit do restaurace, krom těchto pří­padů – rande, chlast akce s kamarády/kolegy z práce, nají­st se na cestách… 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *