Komercni nemovitosti (kancelare, obchody, sklady…) muzou byt velmi zajimavou investici. Ja osobne mam radeji commercial real estate nez residential real estate (domy, byty…). Jde o to, ze je mene problemu s najemniky. Napr. u pronajmu kancelari je dost velka stabilita. Kdyz si jednou firmakancelar pronajme tak vetsinou vydrzi hodne let na jednom miste. Jakmile si jednou vytiskne vizitiky, tak uz se snazi ve stejne lokalite zustat. Pri pronajimani domu a bytu je to tak, ze se lidi stehuji mnohem casteji. Najdou neco lepsiho nebo levnejsiho a hned pres prestehuji. Nebo proste zmeni praci aprestehuji se, aby nemuseli tolik dojizdet do mista kde pracuji. Najemnici domu a bytu vam tajebudoucasteji volat s ruznymi problemy, kdyz jim prestane svitit zarovka, splachovat zachod, apod.
Komercni nemovitosti v USA mohou cizinci kupovat bez jakychkoliv omezeni. Zhruba budete potrebovat 30% v hotovosti a nazbytek muzete ziskat vyhodnou pujcku na 5-10-15-25 let. Poujcky vyrizuji tzv. mortgage brokers nebo primo banky. Mortgage broker vam vetsinou najde presne typ pujcky, ktery budete potrebovat.
Jako nejlepsi zdroj nemovitosti po celych USA povazuji tento web: www.loopnet.com Muzete hledat online a zdarma (omezene, ale jde to). Placeny ucet stoji myslim kolem $35 mesicne a ziskate plny pristup. Ja sam jsem se dlouho obesel s uctem zdarma a placeny ucet jsem objednal jen kvuli tomu, ze se prodejem nemovitostimoje firma profesionalne zivi(www.millionsaver.com).
Prodej nemovitosi funguje nejcasteji pres realitni brokery. Jeden zastupuje kupujiciho a druhy prodavajiciho. Veskere papiry a prevod penez zprostredkuje Title a Escrow company. V nekterych statech to jsou pravnici, ale vzdy to je nejaky nestranny prostrednik, ktery zajisti, ze title (prava na vlastnictvi) jsou v poradku, ze vsechny zastavy jsou vyplacene, daji pojistku na pripadne budouci problemy s title, a zajisti ze se vse zapise v Recorder office (neco jako katastr nemovitosti).