Treba podle toho jak casto volate a ptate se na update ohledne nejake realitni kseftu urci za jakou cenu se ten obchod nakonec zrealizuje.
Doopravdy jde o takove detaily. Kdyz volate moc casto tak vas druha strana oznaci za “desperate”. A vyjednavani dostane jinaci dynamiku.
Dal jsem nabidku. Ta byla odmitnuta a dali mi protinabidku. Zhruba 5 dnu se neozyvam. Vola mi muj broker, ze broker prodavajiciho uz mu potreti volal jak se k tomu postavim. Tak rikam at mu sdeli, ze mam nejake alternativni moznosti na koupe na kterych zrovna pracuji. A ze zvazuji jestli vubec budu davat dalsi counter offer. Tohle je presne dynamika, ze kdyz se jim neobjevi alternativni kupujici a zaroven chteji prodat, tak proste za chvili pristoupi na pro me velmi dobry deal. Pravidlo je, ze musim byt opatrny i co reknu pred tim mym brokerem. Ten si taky musi myslet, ze se treba divam na nejake dalsi sklady nekde jinde. A ono ja se vetsinou divam po skladech uplne vsude takze pravdomluvny muzu byt.
Tyhle detaily a dynamika jsou pro me vzdy fascinujici. Plati to teda u vetsich obchodu (komercnich nemovitosti). Ne treba pro koupi domu. Tam ta dynamika je zase jinaci.
Johne dík za príklad. Ak sa však nemýlim, tak tá posledná veta má širší význam. A to čo si písal je zaujímavé všeobecné pravidlo z ktorého sú dosť výnimky, však? A ak sa nepletu, tak práve tie výnimky a ich rozoznanie robia skvelého obchodníka…
Ja ako technik však nemám rád výnimky:-)
Uplne to samy funguje s zenskejma. Kdyz, se ozves moc casto, jsi “desperate” 🙂