Investovani do IPO

Investovat kratce pred tim nez firma vstoupi na burzu je casto velmi lukrativni, ale tezko dostupna prilezitost.

Jsou to prilezitosti, ktere si bankeri nechavaji jen pro sve nejlepsi klienty. Velmi casto je to omezenecastkou, kterou vam povoli investovat.

Sem tam se da ucastnit nejakeho IPO kdyz mate ucet u brokerske firmy jako eTrade, Fidelity, apod. Bohuzel ale tech moznosti neni moc. Stalo se mi, ze jsem projevil zajem koupit nejake akcie, a pri zaverecnem rozdelovani na me stejne nic nezbylo.

Velmi dobra moznost je investovat pres LOYAL3. Loyal3 umoznuje kupovat vybrane akcie bez jakekoliv provize nebo poplatku. A sem tam umozni se zucastnit i nejakeho IPO. Take bez poplatku.

Investovani do IPO je povazovano za hodne risktantni, ale zaroven je tam i velka sance vyledat velmi pekny vynos doslova okamzite. Tohle jsou vysledky investicnich moznosti do IPO nabidnutych pres LOYAL3 v minulosti.

ipo

Zdroj: Retirebeforedad.com

Funguje to tak, ze dostanete moznost se ucastni IPO. Potvrdite ze mate zajem. Prevedete na svuj ucet dostatek prostredku. Pockate na finalni coutdown, kolik bude cena za akcii. Kdyz dojte k nejake zmene tak musite znovu potvrdit ze mate zajem (dostanete treba jen 2 hodiny deadline to udelat). Kdyz transakce projde tak dostanete potvrzeni kolik akcii vam pridelili a vidite je na svem ucte.

Spread the love

17 thoughts on “Investovani do IPO

  1. Ahoj

    len taka drobnost mimo IPOs. investovanie cez LOYAL3 je mozno bez brokerskeho poplatoku ale celkom urcite to nie je bez akejkolvek provizie.

    vysvetlim na jednoduchom priklade. v USA je asi 60 marketplacov kde je mozne obchodovat akcie. sice sa hovori ze burza je centralizovana a ceny akcii su transparentnu ale v skutocnosti to nie je uplne pravda. cena sa tvori na tychto 60 miestach v podstate nezavisle. to co drzi cenu akcie na tychto miestach +/- rovnaku su arbitrazne masiny a marketmakeri. (HFT)

    algotraderi si platia , aby mali realny prehlad o orderflow. v podstate platia za rychlost a kvalitu dat .

    firmy ako LOYAL3 ziadny realny orderflow ani rychlost neposkytuju. klienti chcu len nakupit akcie. za nejaku cenu. plati teda ze svoje akcie dostanes, zrejme aj za cenu ktoru chces, ale v momente kedy sa tvoj order exekuuje, je cena na realnom trhu uz niekde inde. ty vlastne ponuknes firme discount.

    ak chces nakupit povedzme 1 akciu za 10 USD tak firma pocka kym cena akcie klesnena 9.98 USD a vtedy ju pre teba kupi.

    ak chces len nakupit akciu za aktualnu trhovu cenu, tak tento transfer pre teba firma urobi ale dostane bonus ktory vyplyva z delayu medzi tvojou poziadavkou a realnou kotou.

    tieto firmy zhromazduju vela drobnych klientov. a objem potom presmeruju na brokera , alebo nejaku vacsiu proprietary trading firm. je to risk free biznis, technologicky nic nemusia riesit. len marketing a akvizicie novych klientov.

    1. podobne funguje aj startup Robin Hood okolo ktoreho bol taky poprask pred par mesiacmi. free stock trading je velmi atraktivny slogan pre drobneho investora. v skutocnosti to ale urcite nie je free.

      1. Ano takto to je asi presnejsi. Nacasovat ten trade nejde. Loyal3 da dohromady objednavky od vice lidi a jednou za den je zrealizuje. Ale presto pro vetsinu lidi co kupuji par akcii nebo za male castky je toto skutecne nejlepsi zpusob.. podle meho nazoru. Ta provize by se jim do malych investovanych castek zakousla mnohem vice.

  2. Jen tak ze zajimavosti, obchodujete nekdo z CR na americkych burzach? Mate ucet u brokera v USA? Nebo z CR? A za jake poplatky?

    1. Mam ucet u Interactive Brokers, coz je asi nejvetsi a kapitalove nejsilnejsi subjekt na trhu. Tam si muzes namixovat vicemene libovolny mix dat a poplatku co se tyce ruznych akciovych trhu. Ale akciim moc nehovim, o tom vi asi vic kolega, co ti psal vyse pod nickem Mika 🙂 Ja i longterm zhodnoceni delam preklapenim mezi menami. Napriklad poslednich par let jsem mel portfolio (basket base currency ruznych uctu) preklopene smerem do CHF a kiwi, ted mam cca 3/4 do USD atd. I jen takovymto kurzovym zhodnocovanim mi to dela avg 6 – 10% rocne a staci na to si cist zpravodajstvi a obcas se zamyslet nad tim, jaky je stav ruzne ekonomiky, jake jsou dluhy a co provede vzrustajici pocet asiatu s penezi co se chteji cpat steaky po zapadnim zpusobu a podobne. 🙂 A samozrejme to chce nadhled, protoze tech 6 – 10 vznika tak, ze je neco chvili +20, chvili +5, chvili – 5 a tak, nicmene to uz znas s akciema. Co chci navic, musim si odmakat jak technologicky, tak na nejakem matematickem fundamentu 🙂 🙂

      1. A jen jeste drobna rada, nikdy bych neotevrel ucet na fyzickou osobu. Precti si obchodni podminky, jaka vsechny rizika vcetne technologickych vypadku neses a pochopis. Coz plati vseobecne pro uplne vsechny brokery a pri pouzivani nejake leverage tim vice. A asi bych to udelal uplne stejne i u Tebe pokud zvazujes ciste akciove portfolio bez leverage 🙂

    2. Obchoduji vetsi objemy v US a mam dobre zkusenosti s temito brokery:

      MB Trading…$4.95 flat rate (do 5 tisic akcii), ucty i pro cizince, kvalitni platforma s zivymi daty zdarma
      http://mbtrading.com/stocksCommissions.aspx

      TD Ameritrade…$9.99 flat rate (unlimited), chteji US danove cislo, kvalitni platforma s zivymi daty a news zdarma
      https://www.tdameritrade.com/pricing.page

      a v Cesku FIO…$9.95 za obchod – to mivalo svoje kouzlo v dobach kdy byvaly investice delsi nez 6 mesicu osvobozeny od dane.

      Pro male objemy akcii jsou vyhodnejsi lowcost brokerages:
      Interactive Brokers….0.005 per share (min. $1)
      Just2Trade…$2.50 per trade,
      evropske DeGiro s nizkymi poplatky na US burzach
      https://www.degiro.cz/poplatky/

    3. ja obchodujem cca 8 rokov. vecsinu casu som obchodoval US a EU derivaty. z mojej skusenosti mozem povedat ze hladat brokera mimo US alebo UK je uplne zbitocne. poplatky su vzdy vecou zobchodovaneho objemu. je to sucast mojej prace vyjednavat tieto dealy.

      co sa tyka interactive brokers. su fajn, pre retail a na investovanie. ale pre proprietary trading su prilis drahy a hlavne nemaju dobry support. commissions su postavene pre retail. pri vacsich objemoch sa daju vyjednat dramaticky lepsie podmienky.

      1. Ahoj 🙂 Ja predpokladam, ze vzhledem k tomu postu pred par dny doporucujicimu radsi podnikat, nez investovat a obchodovat se Johnovi jedna o vicemene dlouhodobe investice a drzeni akcii, ne o priprietary trading. I kdyz pri jeho hrani si s portfolii pujcek kdo vi…

        1. ano, suhlasim s tim co si napisal. post o investovani som cital. chapem jeho postoj investovanie vs podnikanie. z mojho pohladu je to trochu kontroverzne, pretoze prave obchodovanie sa stalo mojim podnikanim.
          ale musim zdoraznit, ze medzi obchodovanim a investovanim je dramaticky rozdiel.

          len som chcel podat kompletnu informaciu. clovek nikdy nevie, co John chysta. takze informacia, ze vyjednat lepsie podmienky je v poriadku.

          nakoniec vidim, ze John ma zalubu v P2P pozickach. a od nich je len na skok k obchodovaniu urokovych derivatov. mozno mu ta informacia na nieco bude 🙂

    4. JJ tradim přes roboty, ale az se ponoris trosku vic do investovani, tak stejne opustis akcie a prejdes na derivaty, ETF, indexy, forex a roboty.

  3. Ano, obchoduji. Aktualne vyuzivam Degiro.cz (stoji za tim Nizozemci). Poplatky maji hodne nizke oproti ceske konkurenci (viz sekce poplatky). Zatim jsem spokojen, vzhledem k tomu, ze jsem mala ryba.

  4. Investovat teraz pred prasknutim startupovej bubliny? Ja som si uz na cely rok zivobytia zarobil shortovanim akcii Intelu a vcera som shortoval Qualcomm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *