Firmam se ted v USA nadherne dari

Firmam se ted v USA neuveritelne dari. Je obrovsky optimismus. A je k nemu doopravdy duvod. Kdyz nabizim sklady na pronajem tak mi musi zajemci poslat danove priznani. Presne ukazat kolik vydelavaji za posledni tri roky.

Me tenhle pozadavek pripadal vzdy sileny. Kdyz jsem sam chtel neco pronajmout tak se mi nechtelo danova priznani posilat. Proste jsem to bral jako hodne privatni vec co se jen tak nesdeluje. Ale je to zvyklost a nikdo se tomu nebrani. Majitele nemovitosti to pozaduji, takze kazdy ty financni vykazy hned posila.

Kdyz jsem naposledy resil pronajmy tak prave podle tech financnich vykazu bylo videt jak hodne se ted firmam dari. Moje sklady jsou mensi, takze typicky klient je stredni firma co ma rocni obrat od jednotek milionu az po deset a nekdy i dvacet milionu dolaru.

Co me sokovalo ze skoro kazdemu kdo sklad ode me chtel pronajmout mu ten obrat behem posledniho roku vzrostl o dvojnasobek. A stejne tak jim rostou zisky.

Doopravdy mam pocit, ze to podnikani v USA je mnohem intenzivnejsi nez v pomalejsi Evrope. Neberte mi to za zle, ze takto generalizuji. Ale tak jak vzdy vse leti nahoru tak stejne rychle to leti dolu. Je to videt na cenach nemovitosti, na podnikani, na budovni uspechu… Ta Amerika je takova intenzivnejsi. Bud mate obrovsky uspech, nebo obrovsky krach. To prostredi neni moc stabilni. Me se to osobne libi. Ale je s tim potreba pocitat. Protoze ted jsme v tom stadiu optismismu a nejaky ten krach zase prijde.

Spread the love

23 thoughts on “Firmam se ted v USA nadherne dari

  1. No akcie jedou neuvěřitelně – za poslední­ půlrok těch pár velkých titulů co sleduju vyrostlo o desí­tky procent v průměru :-O Tesla, Google, Amazon, Facebook, Activision..

    1. WOW tak to jsem netusil. Me to pripadalo jako hodne privatni vec ukazovat na cem a kolik se vydelava.

        1. U nas je skvely web finstat.sk alebo zisk.sk zada si clovek akukolvek firmu a hned vie o nej skoro vsetko 🙂

    2. Hmm, jako u veřejně obchodované firmy to chápu jako samozřejmost, ale neví­m proč to platí­ i pro soukromé firmy…

  2. Tak jestli se ti johne libi brutalni volatilita tak to do tech keyptomeno-solarnich panelu urcite jdi. To se ti bude libit protoze co tady se deje to nema obdoby.

    1. Libi, ale jen do urcite miry. U tech nemovitosti mi to pripada srozumitelne. Proc se ceny hybou kam se hybou… ale u tech kryptomen mi to pripada dost nepruhledne.

      1. No je to trochu klondike ale zase ty moznosti jsou pohadkove. I lide kteri se v pocitacich nebo financich pohybuji 20let o tom v drtive vetsine nema anung. Coz je super protoze to je znamka toho ze to je ve stavu jako internet v roce 93. A kde byl internet za deset let ze 🙂 ja si tuhle “kuponovou privatizaci” urcite utect nenecham.

    1. Na to jak EU buzeruje firmy s ochranou osobní­ch údajů, tak obráceně to neplatí­. Jsou zveřejněná rodná čí­sla podnikatelů, adresy, obraty atd. Tak se nedivte, že se uzávěrky posí­lají­ až když rejstří­kový soud vyhrožuje pokutou…

  3. Tak v USA je podnikání­ tak nějak součástí­ společnosti. V Evropě je to jen dočasně tolerovaná úchylka na cestě k socialismu.
    Teď dostane ecommerce další­ ránu, kvůli ochraně osobní­ch údajů a až přijmou zákon o kybernetické bezpečnosti, tak ekommerce úplně skončí­.
    Kupředu levá, zpátky ni krok…

  4. Evropa byla vždy socialistická a záměřená na konvence. (Možná je to dí­ky silné cí­rkevní­ a krvavé minulosti.)

    (V ČR teď mí­sto byznysu v IT řeší­m EET a platbu paypalem, absurdita.)

    Poslední­ roky se v Evropě nedá podnikat a ani se nedí­ví­m, že USA je jinde a je vždy první­ v byznysu (nový obor, nové výrobky, ale taky krach).

    Takže s tí­m poslední­m odstavcem souhlasí­m.

    Vtipek: Jobs by v Evropě nemohl provozovat/podnikat Apple, protože by mu to hygiena zavřela.

    Btw: Jsem, dá se ří­ct tutový geek, s firmou, ale chci (další­) v USA. Nějaký tip na stát, abych neskončil jen na letišti v USA?

    1. Tip na stát? No, on nám sem do USA ten socialismus už taky dorazil. Kdybych začí­nal teď a nevadila by mi zima, tak určitě Wyoming. Stát přátelský k podnikání­, málo byrokracie, státní­ daň z pří­jmu není­ pro firmy ani fyzické osoby a pravděpodobně to i tak chví­li vydrží­.
      K nám do Nevady už bohužel dorazil socialismus z Kalifornie a vše jde postupně do kytek…

  5. Co napří­klad Florida? Vezmu-li státy s dobrým počasí­m a lepší­ dostupností­ k Evropě. Nějaké practical issues ve vztahu k podnikání­ z pohledu našince? Dí­ky

    1. Florida ma tornada. Mna tiez zaujima miesto kam sa prestahovat z EU a zalozit firmu v statoch. Stahujem sa buduci rok a uz by bolo fajn sa rozhodnut ze kam.

      1. Tak si vyber podla mentality ludi. Zakony sa zmenia raz dva, ale napr. my si mentalitu tahame este z rak-uhorska.

  6. Dobrý den Johne, chtěla bych se zeptat v jakém státě USA se daří­ těm kteří­ podnikají­ jako konzultanti? Sama uvažuji o otevření­ pobočky pro startups.Poradí­te mi prosí­m?Děkuji. Petra

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *