Dolarove obchody v USA

Obchody kde se vse prodava za jeden dolar jsou v USA hodne uspesne.

Napr. DollarTree nebo 99 c only.

Je to takova niche, ktere se dari. Lidi maji pocit, ze je vse levne a nakupuji. A ono to je skutecne levne. Ja jsem tam treba jednu dobu chodil nakupovat ve velkem noze na rezani krabic (box cutter). Stejny nuz stal v Home Depot $10-$13. V porovnani s 99 centy to stalo za to.

Co me vrtalo hlavou je kde vubec to zbozi shaneji. Vse je tak strasne levne, ze se nemuze pomalu vyplatit takove zbozi hledat a pak jeste nekam prevazet. Kazda manipulace stoji cas a penize. Jak mit vymyslenou logistiku, aby se pri tak nizkych cenach jeste dalo vydelavat.

Ale neni to zas tak strasne slozite. Nahodou jsem zjistil, ze existuji velkoobchody, ktere se specializuji na zasobovani dolarovych obchodu. Treba tento – Kole Imports. Nakupovali jsme tam pro jednoho Shipito zakaznika. Proste zbozi koupite s dalsi slevou, treba za 60-70 centu (takze i obchod ma rezervu na marzi). Ted jen premyslim za kolik to kupuje ten velkoobchod. A jak to ti cinani dokazou vubec vyrobit a jeste dovezt do USA za tech par centu.

Spread the love

17 thoughts on “Dolarove obchody v USA

  1. Nedovedu si predstavit, ze by nekdo neco podobnyho rozjel v CR :-). Cilova skupina prudici a socky, co jdou po kazde korune, aneb cesta do pekel. V USA to bude asi nastesti trochu jinak.

  2. V ČR se něco podobného rozjíždělo taky, já jsem například často vídal obchody, kde bylo vše za 30 Kč. Přijde mi ale že ty obchody docela rychle zmizely, pravděpodobně ne tak dobře zvládnutý business model 🙂 a nebo to bylo prostě faktem že to tam vypadalo a působilo jako hrabák.

  3. Přesně tak, u nás je to přece taky, viz vše za 39,- a pod…

    V Číně je možné všechno, nevím jestli je to ta správná cesta :-/

  4. Tak ja si naopak myslim, ze to muze byt velmi slusny byznys. Spolecnost Vse za 39 ma 50% hrubou marzi a v roce 2008 otocila 50 mio. Take jsem si lamal hlavu, kde se takovy dodavatele hledaji…

  5. Me pripada hodne veci v $ shopu jak na hrani a ne na pouziti 🙂 Taky jsem premyslel za kolik to kde vyrobili aby se jim to vyplatilo dovezt a jeste s marzi prodat. Na druhou stranu se tam da nakoupit drogerie levnej nez ve Wal-Martu (viz treba http://familydollar.com/ )

  6. Michale mnoho lidi ma hluboko do penezenky. Rozjet neco podobny? Vzdyt existuji obchodaky vse za 20,30,40 korun, neni to neco podobne?

  7. Podobný obchody jsou i v ČR a daří se jim skvěle 🙂 Třeba v brně na masarykově ulici je jeden takovej a furt je tam plno 🙂

  8. "A jak to ti cinani dokazou vubec vyrobit a jeste dovezt do USA za tech par centu!?

    … že by například fixlovali s Juanem? Ve velkém? Inu, proč se třeba vyvážely v 80 letech z Československa Škodovky do Británie se 70 procentní slevou? 50 procent pod výrobními náklady?

    Jestli je tu nějaký ekonom, tak ať nám to objasní v hlubších souvislostech. ÄŽ 🙂

  9. Cinani dokazou vyrobit cokoliv a za jakoukoliv snad i zapornou cenu. Z ebay jsem si nedavno objednal ctecku pametovych karet(myslim ze jen sd, ale normalne funguje) za 0.5$ vcetne postovneho. U nas za tu cenu neni ani znamka na dopis.

  10. Podobné obchody se objevují i v Praze, obvykle vyplňují místa po zaniklých obchodech do doby, než se najde solidnější nájemník. Je to teda úplně jiná liga, výstižné slovo je "hrabárna". Prostě špatně osvětlená místnost, kde jsou špatně prezentované špatné výrobky a mezi tím spousta důchodců, co každý výrobek pečlivě ochmatají…

    Mě vždycky přišlo, že skupují neprodejné zboží. Takové, které buďto prodáte pod náklady, nebo vůbec.

    Někdo si v Číně objedná zboží, ale dorazí děsný šunty. Takový šunty, že je žádný rozumný obchod nepustí do regálů. Třeba proto, že se to rozpadá, nebo to smrdí, nebo to obsahuje zmíněné olovo, nebo třeba dioxin…

    Co teď s tím? Vyhodit a nepokrýt ani část nákladů?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *