Date si negativni hodnoceni od zakazniku primo na vas web?

Dali byste si na svuj vlastni web negativni hodnoceni od zakazniku? A zamerne je propagovali spolecne s temi pozitivnimi?

Ono se to moc nevidi. Kazda firma si o sobe nejradeji da jen to, co je pozitivni. A treba to negativni radeji rovnou vymaze. Videl jsem to u sve konkurence, kdyz jim nejaky zakaznik na Facebooku napsal, ze nebyl spokojeny. Po par minutach ten prispevek zmizel. A zustaly jen nadsene prispevky uzivatelu, kde vsichni pisou, jak je vse dobre.

Ale verim, ze tim se kompletne ztraci ten ucel a autenticnost. Ja treba kdyz neco kupuji, tak vetsinu ctu vice ty negativni hodnoceni, nez pozitivni. A pak se rozhodnu.

Ono to je docela rozhodnuti, ktere vyzaduje trosku odvahy. Je to taky risk, ze to potencialni zakazniky odradi, kdyz uvidi negativni hodnoceni treba rovnou na homepage.

Spread the love

34 thoughts on “Date si negativni hodnoceni od zakazniku primo na vas web?

  1. Jednotlive negativa su ozivenim, ale aj tak je velka skupina klientov, ktora to nevie pochopit, ze su sucastou zivota. Ocakava len pozitiva aj ked su casto len vymyslom PR agentov.

  2. Slovenská firma websupport na svojom blogu nechava aj negativne prispevky, s tym ze vzdy necha zakaznikovy so zlou skusenostou na seba kontakt priamo CEO. A snazia sa to nejak riesit. Na mna ako zakaznika to robi vyborny dojem. A to ze websupport je jednotkou na trhu je dokazom ze to zrejme robia dobre.

    1. kontakt na CEO? To má bejt pravděpodobně gesto, ale zákazní­kovi je kontakt na CEO úplně na nic 🙂 pokud to ovšem není­ člověk, co řeší­ reklamace :)) což je dost pochybný

  3. Ahoj, pokud to budeš mí­t nastavené tak, že komentáře budou moc dávat jen tví­ skuteční­ zákazní­ci, pak bych v tom neviděl problém, i když se vždy najde někdo vysí­rací­, který tě bude pranýřovat za blbost atd. Pokud to budeš mí­t free (jako jsem to měl jeden čas já) využije to časem konkurence a budeš tam mí­t spoustu záporných hodnocení­ od lidí­, kteří­ s tebou v reálu vůbec neobchodovali.

    Já osobně v tom pří­nos vidí­m a je mi to sympatické. Nicméně počí­tej s prací­ a nervy naví­c.

  4. Já osobně, když čtu některá hodnocení­ na Heureka.cz, tak se dí­vám hlavně na negativní­. Pročtu si jich pár a shodnotí­m, jestli jsou to opravdu negativa nebo jen kraviny, které by si lidi přáli, aby ta firma dělala. Pokud jsou to maličkosti anebo opravdu blbosti, tak nemám důvod nakoupit. Jestliže ale firma selhává v zásadní­ch věcech jako je komunikace, doba dodání­ (i když pí­ší­ skladem), jiný druh zboží­ atd, nevidí­m jediný důvod, proč nejí­t ke konkurenci…

  5. Ano, davame si vsetky hodnotenia automaticky. Hodnotenie maju moznost pridat iba zakaznici, ktori s nami naozaj obchodovali (na zaklade unikatneho linku). Hodnotenia musia byt autenticke, inak nemaju zmysel.

  6. Moje zkušenost je taková, že lidé, kteří­ jsou nespokojení­, jsou daleko hlasitější­ než ti, kteří­ jsou spokojení­ a většinou mají­ i větší­ potřebu svou negativní­ zkušenost sdělit. Bál bych se proto, aby negativní­ pří­spěvky neměly moc velké zastoupení­ nebo aby nedej bože převažovaly… Ber to tak, že i kdyby bylo jen 0,01% nespokojeno s tvojí­ službou Johne, tak to při tvých objemech může znamenat stovky/tisí­ce nespokojených lidí­…
    Na druhou stranu, sám mám rád, když se dozví­dám “vyvážené” zprávy o obchodech, kde nakupuji… Někomu něco přijde pozdě, někomu neodpoví­ na mail, ale většina lidí­ je spokojena -> to ve mě budí­ důvěru.
    Co se mazání­ pří­spěvků na Facebooku týče, to se nedělá!
    Ideální­ je podle mě nechat si hodnocení­ posí­lat a pak je namixovat na web tak, aby tam byly třeba i negativní­ hodnocení­, ale celek vyzněl pro tebe pozitivně.

  7. Negativní­ch reakcí­ bych se nebál, uvedl bych ale k nim vyjádření­, kterým bych z negativní­ho hodnocení­ udělal v podstatě neutrální­.

  8. Negativni komentare na Facebooku i v komentarich na webu nechavame a resime je. Dulezita je pro nas prave ta moznost reakce. Negativni komentar by mel koncit bud vyresenim z nasi strany (omluva, naprava, nejake odskodneni apod.), nebo se ukaze, ze zakaznik nema pravdu (i takove tam nechavame). Mazeme jen odkazy na konkurenci nebo komentare uplne mimo misu.

  9. Pokud se dá ověřit, že je komentář opravdu od zákazní­ka, který od tebe nakoupil tak to potom nevidí­m jako problém. Samozřejmě to použí­t k zlepšení­ služeb a pokud to s tí­m uživatelem řeší­š (veřejně) tak to má opačný efekt a je vidět že firma žije a má zájem to řešit. Žumpy typu Heureka.cz jsou dle mého irelevantní­. Cca 5x do měsí­ce mě někdo pí­še jestli bych mu nenapsal nějaké hezké hodnocení­ na jeho produkt. Samozřejmě to nedělám protože je to neobjektivní­. Ale jinak jsem zastáncem, že na stránkách by neměly tyhle komentáře moc co dělat. Tohle patří­ na socka-sí­tě. Tam to má dle mého větší­ váhu než když si to dáš na stránky. Vzniká riziko domněnky, že jsi si to vymyslel sám (myslí­m ty pozitivní­ – taky jsem to zažil). Samozřejmě neví­m jak tohle funguje v U.S.A. v CZ je to dost blí­zko tomu co pí­šu.

  10. Ano, dal bych si ho tam, ale muselo by být autentické, t.j. musel bych mí­t nějak ověřeno, že je to skutečně můj zákazní­k – třeba by se přihlásil svým loginem. A za druhé bych k tomu napsal své vyjádření­.

    Já si kolikrát čtu negativní­ hodnocení­ uživatelů na heurece a upří­mně často je to neprávem. Lidi by si představovali, že s minimální­ marží­ nabí­dne prodejce maximální­ služby, ale tak to prostě nejde.

    Takže pokud jsi někomu zpozdil balí­ček, tak prostě reaguj a nemaž. Mí­sto mazání­ napiš “ano, v tomto pří­padě se to stalo, pochybyli jsme a jako omluvu jsme neúčtovali náš poplatek 8 USD” atd… Nepí­šeš přesně čeho se to hodnocení­ týká a jak je pravdivé.

  11. Takové komentáře nechávám jak na FB, tak ve foru. Důležité je přidat také vlastní­ komentář / omluvu / kompenzaci. Další­ zákazní­ci pak vědí­, jak se staví­me k problémům, že je řeší­me a jak je řeší­me.

    1. Naprosto souhlasim, pokud vidim nekde na fb / foru negativni reakce, ktere doprovodi majitel / provozovatel navrhem reseni, tak to jen podpori dobry nazor… tedy samozrejme pokud reakce nejsou jenom negativni :))

    2. Souhlas. Jako zákazní­k, když vidí­m negativní­ hodnocení­, tak mě samozřejmě zají­má, co se stalo a jdu si ho přečí­st, ale zají­má mě také, jak se k problému staví­ firma, jakým způsobem ho se zákazní­kem řeší­, řešila… celkově jakým stylem firma reaguje (frajerský, arogantní­m, či snaha domluvit se, nají­t řešení­, apod.). Chci vědět, jak firma funguje nejen v pří­padě, že je vše ok, ale i v momentě, kdy se něco stane.

  12. u sociální­ho kontaktu (vlastně u kontaktu se zákazní­ky vůbec) jde podle mě o to, aby na negativní­ věci bylo reagováno, a hlavně aby byl zákazní­k uspokojen a jeho problém vyřešen. Osobně mě zají­má spí­š styl řešení­ problému, než naprostá neproblémovost u služby, protože problémy mají­ VŠICHNI i ty nejlepší­ firmy ze všech… 🙂 Čili já osobně bych si negativní­ komentáře na fb rozhodně nechával a ukazoval bych, jak jsme schopni řešit problémy…

  13. Jak už tady padlo, zveřejnit i negativní­ hodnocení­ bych se nebál, ale jen s komentářem někoho pří­mo s firmy, kde vysvětlí­, co se stalo, proč se tak stalo, omluví­ se a nabí­dne nějakou kompenzaci. Pak to může mí­t smysl.

    Bez tohoto komentáře to spousta zákazní­ků bude brát jako “jo, podí­vejte se, tady mají­ i negativní­ komentáře, a přitom jejich konkurence má jen samé pozitivní­, půjdeme k nim” – nemusí­ jim vůbec dojí­t, že konkurence negativní­ komentáře prostě maže.

    A samozřejmě ideál by byl, kdyby negativní­ hodnocení­ mohli psát jen skuteční­ zákazní­ci, aby ti ho nepsala konkurence.

  14. Jsem rozhodně pro – nechávat i negativní­. ALE, musí­ u nich být tvá odpověď – vysvětlení­, omluva, atd.
    Osobně na mě zapůsobí­ ví­c, když vidí­m mezi pozitivní­mi i nějaké negativní­ hodnocení­ a u něj SLUŠNOU REAKCI – to mi dá jistotu, že firma se nebojí­ řešit pří­padné problémy (kterým se nikdo nevyhne) a přesvědčí­ mě to ještě ví­c, než když vidí­m jen pozitivní­ hodnocení­ – to je mi totiž jasné, že nějaké negativní­ byly, ale nebyly zveřejněné a hned si ří­kám: tak kolik jich asi bylo?… 🙂

  15. podle me lidi zají­mají­ jen ty pozitivní­ komentare a kdyz uz u tebe uvidí­ nejaky negativní­ (ve tvem pripade jich snad bude minimum) a k tomu Odpověd, proč se tak stalo,atd…tak by tam to hodnoceni melo byt k uzitku

  16. Ja by som to povedal asi takto. Ak prí­dem na nejaký web kde je tab ohlasy zákaznikov, rozkliknem ho a sú tam samé superlatí­vy. Tak si hned poymslim ze si tam tie prispevky firma napisala sama (podla mna to tak aj u vacsiny je) Ked ten tab otvorim a je ich tam aj par negativnych tak mi je jasne ze to pisu realny zakaznici firmy.

    Asi tak.

  17. Využí­vam na to Overené zákazní­kmi od Heureky, funguje to spoľahlivo, prakticky tam nemám negatí­vne reakcie – robí­m veci tak aby zákazní­ci mohli len chváliť 🙂

  18. Inak – teda ak už také niečo neexistuje

    Nápad na StartUp – spraviť systém, kde by zákazní­ci mohli hodnotiť obchod – presne ako Overené zákazní­kmi od Heureky, akurát by to bolo univerzálne použiteľné – v celosvetovom merí­tku, že idem si kúpiť hocičo tak si predtým pozriem hodnotenia obchodu (s tým, že by to nebolo spojené len s porovnávačom cien)

  19. Souhlasí­m s Máriem Roženským … strategie tvářit se jako nejdokonalejší­, je v podstatě fake a mnozí­ to podvědomě pochopí­ … naopak nechat negativa vysvitnout na světlo a pak na ně reagovat, je pří­nosné.

  20. Myslis primo na web firmy? Jako treba v Shipito do te zlute bubliny v pravo nahore, kde se ted zobrazuji pochvalne zkusenosti s Shipito?

    Na to bych asi odvahu nemel, nicmene jestli do toho pujdes, tak klobou dolu :-).

    Neco jineho je forum nebo diskuse pod blogem.

  21. Vsechny tyto systemy jsou precenovane.

    Kdyz ma clovek realny duvod nakoupit, tak prehledne jakoukoliv negativni reakci. Proste zavre obe oci a riskne to.

    A jelikoz negativni image je dnes hlavni kriterium vseho (od vecernich zprav az po seriozni recenze = tj. snaha dokazat jak je vse blbe a na prd), tak ani nema cenu delat se s pozitivnima reakcema, protoze uz se predpoklada, ze je to bud zmanipulovane nebo tam neni recena uplna pravda.

    Credit se da budovat i jinak, nez pres “jedna pani povidala”, “ze to pred lety bylo fajn”.

  22. Pokud je clovek ferovy tak tam ten negativni komentar prida, ale prida dodatek s napravou. Jako ano uznavame chbyba byla u nas, dnes se vse dela jinak pro spokojeni zakaznika apod.

  23. Mazání­ negativní­ch hodnocení­? To už je překonáno. Dneska mi volal obchodní­k z jedné reklamky (nedávám odkaz – nebudu jim dělat reklamu) a nabí­zel mi tzv. Brandbuilding. Služba spočí­vá v tom, že někdo z jejich firmy občas proleze všechny fí³ra a blogy, kde by se o vás mohlo něco psát a zaplaví­ to pozitivní­ma referencema. To mi nepřipadá moc korektní­….

  24. Souhlasí­m s Máriem. Třeba takové hodnocení­ e-shopu na Heuréce. Odstranit nejde, někdy bych možná rád, ale takhle mě to staví­ do pozice vyjádřit se k tomu. Podle mě to potom vypadá dobře, když do pár minut od negativní­ho hodnocení­ přijde i odpověď e-shopu a je vidět, jak se k tomu staví­.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *