Dane v Singapuru

V Singapuru jsou jednoduche a nizke dane na podnikani.

Tax rate on corporate profits for up to 300,000 SGD 8.5%
Tax rate on corporate profits above 300,000 SGD 17%

Kdyz vydelate zisk do 300,000 SGD (coz je zhruba $215,000 USD) platite jen 8.5%.
Kdyz vydelate nad 300,000 SGD tak 17%.

Dale se mi libi toto pravidlo pro nove startupy.

Zero tax for new Singapore companies on the first 100K annual profits for the first 3 years

Zadna dan na prvnich 100,000 SGD zisku po prvni tri roky. To je sympaticke pravidlo. Startup potrebuje prvni tri roky kazdy dolar. Je to nejrizikovejsi obdobi. Takze tohle pravidlo pekne pomuze.

Pral bych, aby se v USA zavedli podobny system. To se nestane, nekdo musi financovat valky:-(.

Spread the love

17 thoughts on “Dane v Singapuru

  1. Johne, ty nulove dane pro prvni tri roky se mi nejak nezdaji jako moc velka vyhoda. Kolik startupu ma zdanitelny zisk v prvnich trech letech?

    Jo, kdo financuje valky:-)? Kdyz se podivas, kdo kupuje U.S. dluhopisy, tak zjistis, ze Cinani. Bez nich by zadna US valka nebyla:-).

  2. investicneportfolio.blogspot.com:

    Ale takle to v CR funguje. Viz napriklad TPCA – nekolikalete danove prazdniny.

  3. Jo, jo, v Singapuru jim to fakt myslí. Do vlády lákají nejlepší mozky. Je to jedna z mála zemí, kde mají politici vyšší peníze než business lidé. Jeden čas byl nejlépe placeným politikem na světě premiér Singapuru … A efektivita státní správy je tam velká. Potřeboval jsem zařídit prodloužení víza – zařídili to na počkání. Kam se na ně v tomhle hrabeme …

  4. Momentík. Za co ty mínusy? 🙂 Co máte proti tvrzení, že se válka nefinancuje z daní? Vždyť je to pravda. Nefinancuje. Výběr daní v USA nestačí ani na pokrytí federálních výdajů. Natož aby stačil na nějakou válku..

    Všechno se to financuje přes úvěry, odpisy (tj. dluhem) – no a v pravý čas se to vyrovná totální devalvací (destrukcí hodnoty) měny. Daně v tom hrají roli nepatrnou… kdyby ne, dávno by musely být na hodnotě zhruba 89 procent na hlavu, aby to k něčemu bylo.

  5. Cappy: No jasně ty chytrolíne, z daní se 100% financují jen sociální dávky, proto se musí snížit aby se mohli snížit i daně.

    Přitom zákoně to je spíš naopak, protože třeba důchody se platí ze sociálního pojištění, což prý nejsou daně a je to čístečně odděleno od rozpočtu.

    Ovšem prakticky se vše platí z daní a dluhopisů, takže v USA kromě mnoha jiných věcí i války se platí tak ze 3/4 z daní a 1/4 dluhy co si kupují všichni co mají něco v US dolarech.

  6. No jo pěkně to tam vedou.

    Ale nesmí se zapomínat, že tam už skoro 50 let mají vládu jedné strany, a nejvyšší mocenská pozice se dědí.

    Takže největší výhody mají z téměř nulové korupce, a spravedlivého soudnictví, pokud se nesoudíte zrovna s místním politikem.

  7. Myšlenka dobrá, jen by mě zajímalo zda i to je dostatečné na udržení konkurenčního prostředí vudči firmám z číny, které jsou pro změnu silně podporované státem.

  8. Dloho uvazuji o to zmenit prostredi a jit do Ciny nebo Singapuru, libi se mi ten pristup vseho jak delaji efektivne, vse podlozeno hodnotou atd. cetl jsem o tom hodne posledni dobou, dalsich nekolik desitek let bude Cina a region na vzestupu a budou tam velke monstrozni byznysy s celym svetem. Dane jsou zlo pro lidstvo, vymyslene pred sto lety, staci si precist historii jak to s nima do dnesni doby bylo a kam se ritime jako Evropa, atd., v Singapuru to funguje, jelikoz tam je jina mentalita, nenadarmo se rika ze asijska v asijske kultrure je ucitel nejrespektovanejsi osobou, v Evrope nejhur placenou, navic uci manipulativni nesmysly 😀 a jak rika v posledni knize Kiyosaki, tak vlada ani chamtivci co je ridi se nezmeni nikdy, musime se zmenit my a otevrit svou mysl a vydelavat snadno a mit se lip, a jeste doplnim jedno rceni nad kterym jsem uvazoval nekolik tydnu nez jsem to pochopil, ze "penize jsou slova" 😛 stara ekonomika jak existuje tady uz 50 let je zastarala a krachne, nastupuje nova ekonomika, ale pro lidi neviditelna, velmi doporucuji precist, navedlo mne to na mnoho neskutecnych myslenek jak byt uspesny, a jeste bych soporucil novou knihu Chamtivost bez hranic, prave vydanou, docela sila, skoda ze lidi nectou a veri porad ve stare systemy 😀

  9. No keby som mal mať >300k SGD tak si buď kompenzujem účtovníctvo nejakými nákladmi alebo to rozbijem na viac firiem. Hatatitla company 1 má zisk 200k SGD a Hatatitla company 2 má zisk 200k SGD.

    Zaplatím 34k SGD.

    Kdežto pri jednej firme so 400k SGD by som zaplatil 68k SGD.

    No ale asi tam nemajú postkom. podnikateľov keď tam môžu mať takto deravý a ľahko obchádzateľný systém daní.

    Na startupy majú dobré riešenie. Ale na malé podniky nie, lebo možno dokážu konkurovať len vďaka daňovému handicapu väčších firiem. A to podľa mňa nieje OK.

    Možno je to klasická politická hra, vie sa že to malé firmy obchádzajú a veľké sa tomu nevyhnú nijak tak platia 17% a pritom väčšina menších podnikateľov je spokojná aké má nízke dane.

  10. Vojna nie je stratova. Z dlhodobeho pohladu je velmi ziskova. No zalezi aj o aku vojnu sa jedna, ci je to len nacionalistické blábolenie, alebo kolonizačné tiahnutie. Prehrata vojna je samozrejme minus. Povedzme taku vojnu ZSSR voci Afganistanu. Teraz sa USA podarilo ochabit vodcov v Afganistane a dosadit tam svojich ludi. A maju doslova "baňu".

    A co takto vojny v Afrike? Poviete si ako ochudobnuju tu uz davno chudobnu krajinu. Je to pravda az na tych vodcov, ktory sa o peniaze nerozdelia na rozdiel od vlady USA :-). Nie je to najlepsie prirovnanie, ale ak naklady su mensie ako zisk, tak sa to oplati. Ono je to skoro jedno, ci budu toho vojaka platit za cvicenie v USA, alebo za ostre nasadenie, aj ked je tam nejaky rozdiel vo financnom ohodnoteni.

    Ja osobne si myslim, keby USA "nekolonizovalo" polovicu sveta a "necicalo" z nich nerastne suroviny tak uz je davno USA take ako ich pozname nie su.

  11. A hele, EastBiz Inc. se dostalo mezi 5000 fastest-growing private companies in America.

    Congrats.!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *