Compete.com nebo Alexa.com

Kdyz chci porovnat nejaky svuj web s konkurenci tak se divam na Alexa.com nebo Compete.com. Jestli nekdo znate nejakou lepsi sluzbu tak mi napiste do komentaru.

Ted jde o to do jake miry se na to ale da spolehat? Hodne lidi co znam nadavaji na Alexu, ze se podle toho neda ridit. Docela souhlasim a beru to jen orientacne. Ale Compete.com me snad pripada jeste horsi. Aspon kdyz se podivam na vlastni weby, kde presne vim kolik mam navstevnost a kolik se ukazuje na Compete. Ty rozdily jsou strasne velke.

Nedavno jsem se setkal s clovekem co podle Compete.com posuzoval jak je jaka firma asi velka a kolik dela businessu. No to mi pripadalo uplne divocina.

Spread the love

21 thoughts on “Compete.com nebo Alexa.com

  1. Njn. Návštěvnost ještě neznamená konverze. Ani to nic neříká o koupěschopnosti návštěvníků nebo jejich kupní síle..

    Alexa mi přijde jako v oboru nejlepší. I když netvrdím, že je dokonalá.

  2. No neviem, podla mna nic takeho nie je, kedze alexa je asi najvacsi pripadne najpouzivanejsi toolbar, ak nie jediny. Ale tiez som si vsimol ze je strasne nepresna posledne rooky, kupoval som par domen s alexa 500k, 2m a nemali ziadny traffic, a ten rank nebol fake, lebo je taky doteraz.

  3. Nic lepšího zdarma bohužel neexistuje, jsou nějaké přesnější placené služby, ale ty jsou zcela tvůj jewish budget 🙂

    V českém prostředí to máme snažší, dost webů stále používá toplist.cz, takže lze získat naprosto přesná data 🙂

  4. Pro některá porovnání mi přijde vhodnější dát název firmy/webu/produktu do nástroje Traffic Estimator z Google Adwords a odhadovat významnost spíše podle počtu hledání na googlu než podle Alexa Ranku.

  5. Rychlé měřítko, jak posoudit velikost webu je PageRank, je to mnohem přesnější než Alexa (která má chybovost o hodně větší) a Compete je pro srandu králíkům.

    Jde o to, jaký web člověk měří, pokud velký (nějaký z top 10 – 100 000, tak bude i Alexa podávat dobré výsledky, jakmile ale začneš měřit podle Alexy a Compete web, který má méně, než 1000 návštěvníků za den (Alexa rank větší než 1M), tak jsi prostě v kelu.

    Osobně mám v liště (Quick Search status pro Firefox) PR, Alexa i Compete. Zásadně vždy mrknu na PR (a to i u malých webů), pokud je web velký (tisíce až statisíce návštěvníků za den) mrknu i na Alexu, na compete se nedívám vůbec.

    Pokud se na něco zaměřím, tak se ještě podívám na vlastníka ve WhoIs (člověk vidí podle DNS hosting atd.), traceroutnu si to, podívám se na počet zpětných odkazů atd.

    Google má zaindexovaný celý Internet, takže jeho PageRank je velmi přesný, Alexa vychází hlavně z údajů z jejich toolbarů (pak snad ještě z logů kdoví čeho) a to už je o několik řádů menší vzorek, a Compete už ani nevím. Taky je problém, že toolbar Alexy má nainstalováno hlavně řada lidí z USA, takže podává relativně lepší výsledky pro USA (i když v porovnání s Google stejně špatné), než pro EU třeba.

    Dívej se jen na PageRank a u velkých webů na Alexu.

    Alexu bych v principu používal jen u webů nad 1k a dával na ni důraz u webů nad 10k lidí za den.

    Alexa se u malých webů spíš hodí na to, aby jsi zjistil, že někdo lže. Pokud u někoho kupuješ reklamu, tvrdí ti, že má na webu 30-40000 lidí za den a má rank od Alexy hodně přes milión, tak víš, že těch lidí má jen pár stovek a tedy lže!

  6. Martin Vobr:

    "odhadovat významnost spíše podle počtu hledání na googlu než podle Alexa Ranku"

    Tak to bude Alexa rozhodně přesnější.

    Lidí, kteří chodí přes vyhledávače je velice silná minorita. U malých webů to bude desetina až třetina a u velkých to je i silně pod jedno procento, takže Alexa bude rozhodně lepší.

    Každopádně je lepší se dívat na více parametrů, uvědomit si, že všechny tyto metody dávají dobré výsledky u větších webů a ne u malých.

    Pokud kupujete web s návštěvností 20 lidí denně, tak jsou pro vás všechny tyto metody nanic, ale to je logické, je to jako odhadovat výsledky voleb v ČR podle toho, že se zeptáte své babičky jednou za padesát let koho bude volit, takový to bude asi vzorek…

  7. Aj Alexa aj Compete využívajú na odhad trafficu cca 2 milióny toolbarov.

    Problém napr. u Alexy že je jej najväčšie zastúpenie v US.

    To znamená že ak má človek web s 50k UIPs US trafficu denne tak môže mať Alexa rank 2,000 alebo 5,000 ale s tým istým objemom CZ alebo SK trafficu môže mať človek rank tak 700,000.

    Takže ak je na sajte viac ako 30-35% US trafficu a zvyšok je CZ,SK,PL,HU,RU,CN … tak treba trošku rank zvýšiť (a teda traffic podhodnotiť).

  8. taktiez treba brat pri alexe do uvahy zameranie webu. Toolbar maju nainstalovany vacsinou web developeri a ti navstevuju vacsinou rozne odborne weby (cize tieto su v Alexe taktiez zvyhodnene oproti ostatnym). Napr. Matt Cutts o tom napisal clanok, ze jeho blog by podla Alexy mal mat stvrtinovu navstevnosti Ask.com (co samozrejme nema), prave vdaka tomu ze jeho blog navstevuju rozni webdeveloperi…

  9. Ja sjizdim pro Pixmac kazdy mesic: alexa.com, compete.com, quantacast.com, blogsearch.google.com, twitter.com, Google AdPlanner a Yahoo Back Links. Ten Google je nejmladsi, ale asi velice solid.

    Podle toho posuzuju overall status konkurence. Kdyz to klesa ve vice sluzbach, tak je to jasnejsi trend a neco to znamena. Hazim si to kazdy mesic do XLS a tak vim historii a vyvoj kazdeho konkurenta co je stejny nebo vetsi jako Pixmac.

    Osobni pocit je ten, ze Alexa je nejpresnejsi (refreshuje se denne jako jedina), ale pozor, je to relativni pozice mezi weby. Tj. kdyz rostou vsichni stejne, Alexa rank se nikomu nemeni. Slysel jsem ze podle Alexa se firmy hodnoti a kupuji. Ale byl bych opatrnej…

    Spis by me zajimalo, jestli neni nejaky meridlo "ekonomicke sily" 🙂 to by se mi moc hodilo 🙂

  10. podle návštěvnosti webu přeci nelze posuzovat vůbec nic, na to by musel mít člověk IQ nižší jak šimpanz nebo se snad pletu?

    Pro mne je jediným možným posouzením osobní zkušennost a ta musí být opakovaná, bohužel ani to nemusí být dostatečné

  11. To Jiri Franek: Pletete se. Podle navstevnosti webu se da merit napriklad pocet navstev ve vztahu ke konkurenci a zasah webu. Take se tak da merit relativni velikost a rust webu. Nikdo netvrdi, ze je to spolehlive mereni, ale ktere mereni spolehlive je? A to nemusim mit ani IQ tak vysoke jako simpanz 😉

  12. Já to ale vidím tak, že se zaregistruji u prvního výměnného serveru a za to že budu hodinu denně každý 2 sekundy prohlížet jinej web někde na pozadí v počítači a můj web se někde na pozadí počítače bude zobrazovat někomu jinému což jsem kdysi skoušel zvednu návštěvnost o 1000%. Efekt to mělo takovej, že jsem měl cca 10tisíc návštěv za měsíc, rank na Google mi vyskočil na 5ku během dvou měsíců ale to bylo tak všecko, přínos zákazníků nebo zakázek to nemělo žádnej krom pochvalného klepání po zádech od kamarádů.

    Tedy soudit firmu podle návštěvnosti stránek považuji za břídilství a daleko více mně zajímá odkud jsou na danou stránku odkazy a z čeho ty odkazy vycházejí.Konec konců najduli odkazy na web firmy který je součástí chvály, poděkování za služby a podobně je to pro mne informace nejvyšší priority oproti počtu zobrazení webu

  13. to je taky důvod, proč jsem falšování návštěvnosti jen zkusil a dnes se bavím když web s jednou informativní stránkou má na počítadle denní návštěvnost 800 lidí a to je web o opravách autoelektriky a je to firma s jedním zaměstnancem

    proto jsem a zůstanu přesvědčen že podle vzhledu, návštěvnosti webu, ranku atd. nelze určit nic, ale lze podle odkazů a klientských reakcí

    konec konců doporučení si myslím je stále nejlepší reklama

  14. Také bych spíše web posuzoval z externích faktorů jako jsou zpětné odkazy (vhodný nástroj: majesticSeo.com) a následně analyzovat aktivity webu na internetu.. Jinak z traffic nástrojů apod. zkus semrush.com (pouze na zahraničí)

  15. Jiří Franěk: vidíš to moc negativně. Sám mám poměrně slušnou návštěvnost a mí kamarádi taky. A nikdo nic nefalšuje, jde nám o zisk a ne o nějaké indikátory z toho člověk nic nemá…

    Je to přesně naopak ta jehla v kupce sena je od podvoníků. Pokud si stále myslíš, že většina lidí podvádí, tak si nasaď růžové brýle a nebo dej kakao, svět je vážně pěknej :).

  16. Jaromír Adámek: žiju v ČR takže moje nedůvěřivost je jen životní zkušennost 🙁

    co jsem byl v Californii měl jsem pohled na věc poněkud pozitivnější, ale to se nedá srovnávat ani kdyby zlatý lejna padaly 🙂

    V listopadu tam opět letím takže budu opět positivně naladěn, snad mi to aspoň měsíc vydrží nebo aspoň tak dlouho dokud nenarazím na ouředníka v čechách a jemu podobnej xindl

  17. Jaromí­r Adámek: to určitě existují­ a pár takových i znám, leč v tom internetovém bordelu je to jak hledat jehlu v kupce sena a popravdě internet jako takovej už dávno neposkytuje toliko relevantní­ informace jako tomu bývalo v jeho začátcí­ch

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *