1. Kdyz to clovek dela chytre tak to pozitivni cash flow. Vetsinou to nebyva nejaky zazrak, ale je dobry pocit vedet, ze se neprodelava.
2. Pak ma mam nejradeji kdyz doslova na ty nemovitosti zapomenu. V praxi to znamena, ze se nedeji zadne prusery. Kdyz je vsechno v klidu tak to znamena, ze najemnik plati najmy. Nic se nerozbilo. Vse je v poradku. Cim dele ten klid trva tim lepe.
3. A pak se jednoho dne probudite (po par letech) a zjistite, ze se ceny vyhouply nahoru. Nebo v horsim pripade zjistite, ze sly ceny dolu. To je lepsi moc nesledovat a soustredit se na bod jedna. Mit to pozitivni cash flow a prezit zase dalsich par let. A jednou nastane lepsi doba (kdyz jste nekoupili ve spatne lokalite). 😀
A na zaver vypadate jako genius kdyz prodate a vsem vykladate jakou jste meli vizi a koupili ve spravny okamzik. 😀
Johne, kupuješ nemovitosti jako fyzická osoba, nebo na firmu? Zajímaly by mne výhody a nevýhody jednoho a druhého modelu. Mám dva byty, které už pronajímám a chystám se na úvěry kupovat další byty (50% z vlastních peněz, 50% z úvěru), stojím před rozhodnutím, jestli si kvůli tomu založit firmu nebo raději byty kupovat na sebe.
Do nemovitostí chci vkládat volné prostředky, které mi zbývají z mého podnikání a které nepotřebuji.
Vetsinou pres LLC – kvuli asset protection a take daneni.
Me se libil ten projekt Ofiplex. Libila se me tam ta snaha vymyslet neco noveho.
Protoze kdyz se nad tim zamyslite, tak jsou nemovitosti hrozna nuda, alespon v tom smyslu, ze uz je v tom oboru vsechno vymysleno, zarizeno, nalinkovano… koupite, pronajmete, prodate, pri trose stesti nejake procento vydelate…..
ale me by treba prislo zajimave zhodnoceni 100%+ p.a. nebo nejaky jiny vyznamny uspech, ktery se doposud mohl zdat v nemovitostech uplne nedosazitelny… nejaka pridana hodnota, kterou kdyz nabidnete, tak Vam lidi utrhaji ruce a vydelate na tom bambilion.
Tak ono u komercnich nemovitosti je presne v tomto for.. dokazat tu nemovitost nejak lepe vyuzivat nez drive a tim zvednout prijmy/hodnotu.
Jestli se jedna o byty v CZ a uver je taky od banky v CZ, vzhledem k moznosti hypoteky bych jej poridil na fyzickou osobu. Uvery pro podnikatele (i hypo pro pravnicke osoby) maji vyssi urok (a to i znacne).
Ahoj Johne,
chci se tě zeptat na tvůj názor na investování do nemovitostí přes tuto společnost http://www.nemovitostivusa.cz
Způsob investování: rent to own, kdy je dům odkoupen od banky za nižší, než tržní cenu a poté prodána finálnímu kupci – “nájemníkovi”. Děkuji za názor.
Neznam je.. jinak banky nic za nizsi nez trzni cenu neprodaji.. prodavaji to stejne jako ostatni prodavajici jen treba vyzaduji platbu cash.. ale porad to jsou trzni ceny.. obzvlast v dnesnim prostredi.. Rent to own – OK, kdyz nemas pristup k hotovosti, ale vetsinou to zmensi vyhodnost celeho obchodu. Pro investory nevhodne. Pro koncove lidi co jednou chteji koupit dum a maji spatny kredit to je mozna cesta (ale stoji to navic)
Děkuji za odpověď. Jakou bys tedy doporučoval investici v USA, pro někoho, kdo to chce “řídit” z domu (z česka) a má menší kapitál? Existuje něco, jako “společné vlastnictví”, kdy více, než 1 člověk investuje do stejné nemovitosti, aby se rozdělily náklady (pořizovací cena, daně, atd.)? Případně, jaký způsob investice, pro někoho z ČR, na dálku doporučuješ. Děkuji ještě jednou.
Investovat na dalku moc nedoporucuji krome tzv. NNN investici do komercnich nemovitosti. Nekde jsem to tady na blogu psal. Ty jsou doopravdy nejmene problemove.. napr. si koupite budovu ve ktere sidli Mc Donalds a ma podepsanou smlouvu na 20 let a stara se kompletne o vse (udrzbu, dane, pojisteni) a vam jen posila sek.
Dobře, beru to částečně i jako odpověď na moji první otázku, tzn. investovat přes české firmy, které nabízí zprostředkování prodeje atd. v USA je příliš rizikové a v podstatě formou, jakou to prezentují i utopické. Takže děkuji za odpověď. 🙂