Tohle je pro vsechny milovniky kvalitnich cihlovych domu, co opovrhuji drevenymi domy co mame v Kalifornii a Nevade. Muzete si koupit cihlovy dum v Detroitu za $7,000.
Viz. clanek z BusinessWeek. Je to o cloveku, ktery kupuje tyto velmi levne domy a pak je pronajima. Detroit ma extremne nizke ceny (kvuli ekonomickym problemum automobilek) a mel je nizke i v dobe kdy byl vsude jinde realitnim boom.
Problem kupovani v takovemto meste? Najit slusne najemniky.
To je zajímavá cena. Nemohl by ses v jednom z příštích článků věnovat nákupu a správě takových domů pro účelý dovolenkových sídel. Něco jako apartmány v Tatrách. Docela si pohrávám s myšlenkou si v USA kouit dům, když je to tak levné.
$7000 wow, to vypada jako luxusni cena.
Ty cihlove domy jsou nejak horsi, nebo je to jen kvuli te spatne ekon. situaci?
Heh, tak to je fakt směšná cena. To si dovedu představit jen něco jako domek v ghettu, kde bydlet znamená denně doufat, že mě někdo nestřelí. Jak je to vůbec možné? Vždyť to musí být hluboko pod nákladovou cenou?
Ty jo, tak za 7000USD si ten dům můžu koupit i já, co studuju na střední škola a na netu se přiživuju 🙂
Naprosto luxusni cena…
Tak pokud jsem si vsimnul (jen jsem to tak prolitl), tak je v tom clanku psano, ze je to prumerna cena. A ty nemovitosti, ale vetsinou musel jeste spravovat. Do rekonstrukce vzdycky dal dalsich x tisic dolaru.
Meli treba ukradnute radiatory… takze v clanku pise, ze musel penize investovat. Jinak postavit dum stoji zhruba vsude stejne.. za 7,000 dolaru nikde novy dum nepostavis… to je jen kvuli ekonomicke situaci.
Nabidka & poptavka… tlaci ceny nahoru nebo dolu.
No jenomže do Detroitu se může odstěhovat jenom blázen, natož tam jezdit na dovolenou. Schátralý domy a fabriky, žebrající socky, obroská kriminalita, nezaměstnanost… prostě jak říkají v USA dying city. Detroit je snad nejhnusnější město co jsem v USA viděl…
PS. V Janově nebo Chánově mají taky super laciný byty :-)))
A presne kvuli tomu jsou ty ceny tak extremne dole.. protoze neni zadna poptavka. Na dovolenou tam urcite nikdo taky jezdit nechce.
Cim atratktivnejsi oblast tim drazsi ceny nemovistosti. Nekde ceny neklesly vubec.
tiež by takéto ceny boli u nás doma. Na svojom blogu som minule porovnával cenu luxusnej novostavby v Turecku na pláži s výhľadom na hrad, 2 room apartman tak tiež na plážy na Floride s bazénom a fitens a Starý domček na východnom slovensku. Hádajte ktorý bol najdrahší :)))
Nezapominejme, ze ta cena o necem vypovida (misto, dum je nejspis neobyvatelny atd). Na druhou stanu bankou prevzate nemovitosit se ted prodavaji prakticky za pusu, jelikoz banky nemaji zdroje, aby se starali o kazdou chatu. Problem je, ze banky rady drazi domy v baliccich (prodavaji treba 100 domu najednou), takze lide co maji prostredky na hromadne nakupy by meli pekne za vodou za par let. Jak se v USA rika: kdyz je krev na ulicich, kupuj nemovitosti.
cena je dobra, ale uvedomtr si ze je to cihlovy dom, ktovie kolko rokov stary, a hlavne ze je v DETROITE!..nic proti Detroitu, ale su aj krajsie a bezpecnejsie mieta..
Jan: přesně něco podobného mě napadlo. Ale jak vidno je to Americký Chánov, takže nic…
ad Detroit: byli jsme tam pracovně loni v dubnu asi na 3-4 týdny. Už tehdy to na mnoha místech vypadalo jak město duchů. Jen kostry vymlácených továren a obrovských staveb relativně blízko centra. V centru několik výškových budov zcela prázdných. Či dole obchody úplně zavřené. Coby neznalci místích poměrů jsme občas prošli i ty čtvrti kam by se místní mnohdy ani neodvážil a zažili jsme tam i celkem horké chvilky. Za jedním z nás tam na poslední týden přijela přítelkyně a když na ambasádě a následně na letištní kontrole uvedla důvod účel návštěvy jako turistka – tak si ji pořádně proklepli, protože do Detroitu nikdo nejede jako turista. Nad Detroitem stále vysí meč v podobě možného krachu jednoho hráče z jejich velké trojky (GM, Ford, Chrys.) ať už dříve či později. Takže v Detrotroitu bych nekupoval ani za 500 dolarů.
Mel bych mensi dotaz na zde pritomne. Znamy rikal, ze by si rad udelal mensi dovolenou v USA, asi tak co ESTA da (alias mesic) a ptal se na nejlepsi moznost ubytovani. Ma otazka je tedy nasledujici, muze si clovek s turistickym vizem pronajmout na mesic byt/nemovitost v USA, resp. bude nekdo ochoten mu ji pronajmout? Posledni otazka, nedavno tady padla castka tusim 500-800 usd za pronajem ve Vegas, je zvykem uvadet tuto castku jako finalni nebo je potreba jeste pripocitat znacnou cast za elektriku,vodu, atd? Diky za odpovedi!
Utilities (voda, elektrina, telefon, plyn) se plati zvlast. V malem byte pocitej kolem $30-$70 za elektrinu (podle toho jestli je leto a bezi klimatizace), plyn $20, voda $15… Tohle si ale vzdy plati najemnik sam.
Jinak kratkodoby pronajem je v USA problem. Majitele domu nejradeji pronajimaji na 1 rok. Nikomu se nechteji delat kratsi pronajmy a je to problem.
Na takove ubytovani nejsou spatne hotely jako http://www.homesteadinn.com/ daji se casto domluvit dobre slevy kdyz je ubytovni na mesic. Treba kolem $35-$40 na noc.. mas tam malou kuchynku… uklizi ti, apod.
Jak rika John, ja mam pronajem v San Franciscu na 6ti mesicni intervaly. Ale mesic je problem, obzvlast pokud potrebujes zarizeni. Delsi pronajem hotelu s moznou slevou je lepsi volba.
Ok, diky za rady. Az si rozmysli, v jakem state by chtel ten pobyt zrealizovat, tak se mozna jeste prijdu poradit na dobry hotel.
P.S.
Sam planuju taky drobny vylet a hodlam vyuzit rad, ktere tady John zverejnil. Takze az priletim, mas u me nejakou flasku, abys zase americanum mohl vykladat nejake hezke historky jako s tou Becherovkou. Jeste nevim, kdy to uskutecnim, ale pak se ozvu. 🙂
🙂
Tak tomu říkám dobrá cena, jen tam bydlet. 😀