Bitcoin je super!!!

Pred tydnem jsem se smal, kdyz si jeden znamy koupil svuj prvni bitcoin za $10,000. Ale tomu se to mezitim potvrdilo, ze to byla super koupe. Me pripadalo, ze naskakuje na vlak strasne pozde. Proto jsem se tomu smal. Ja bych Bitcoin za tuto cenu nekupoval.

Je to perfektni atmosfera a to nadseni z pocitu, ze se da snadno zbohatnout! Konecne! Protoze ty ostatni varianty jak zbohatnout vyzaduji strasne mnozstvi namahy.

Taky je super, jak se to povedomi o Bitcoinu rozsiruje. Ty clanky jak kazdy nakupuje. Ja osobne obdivuji tu odvahu.

https://twitter.com/zufanek/status/938768281384742912

Uz i nas oblibeny lihovarnik takto jede v Bitcoinu. Neni to nadhera? Ta atmosfera z roku 1999 na me uplne dycha. Kazdy taxikar v USA tehdy obchodoval s akciemi. A vydelal vice tim, ze koupil jakoukoliv akcii a jen chvili pockal, nez vozenim zakaznikum.

Stejna atmosfera na me dychla v roce 2005 v realitach. Zubari a pravnici byli realitnimi investory. Realitni agenti si kupovali nahodne domy od svych vlastnich klientu radeji nez aby je dali na trh. Drzeli je 2-3 mesice a prodali je o 50 tisic USD vice. Dodnes vzpominam na nadseneho kolegu agenta co behal s sekem nad hlavou po kancelari a nadsene na vsechny kricel jak na tom vydelal.

Krasne doby. Krasne vzpominky. Dobra nalada a optimismus. A mame to tady znovu diky Bitcoinu!

Spread the love

76 thoughts on “Bitcoin je super!!!

  1. Mě na tom fascinuje to, že lidé o Bitcoinu tvrdí­, že je to měna budoucnosti, že se v tom bude ve velkém obchodovat. Mě by zají­malo kdo dnes v BTC obchoduje, všichni jej syslí­ a vidí­ se jako milionáři. Ale vždyť je jasné, že to musí­ jí­t na úkor někoho. BTC nic nevyrábí­,nevytváří­, je na to i affil, tzn. někdo na tom vydělává. Takže kde by to hodnotu nabralo. Ale když všichni myslí­ 🙂

        1. Tos mozna cetl, protoze se to pise, ale jako pofiderni individuum ti muzu potvrdit, co jsem rekl.

          Monero nebo Zcash ve skutecnosti nepouziva skoro nikdo ani na DNM.

  2. Johne, jaký máš názor na investici např. řekněme 1/20 kapitálu za 2d low s tí­m že se to reálně na 10x dostane, nebo z toho bude 0. Tzn. buď +50% celkového kapitálu, nebo – 5%.

    Michal

  3. Bitcoin je bublina, ktorá sa nafukuje očákávaným rastom zo dňa na deň. Reálne ní­m nikto neplatí­. Ale napadlo niekoho, že by na kryptomenách mohla zarobiť aj krajina? Naprí­klad Čí­na. Povedzme, že ví¤čšinu litecoinov už teraz drží­ Čí­na (kúpila ich a za pár dolárov) a využije možnosť ako zbohatnúť. Luďom zakázala výbery z burzy. Denne max 10 Bitcoinov, 1000 Ethereí­ a iba 200 Litecoin. Prečo iba 200 litecoinov? Nezamyslel sa nad tým niekto? Naviac tejto meny je 4x viac, je rozší­rená, nemá vysokú cenu v porovnaní­ s inými kryptomenami a je 2. najstaršia, prevody sú rýchlejšie, bude podporovať lightning network a cross chain platby. Čí­na potrebuje kontrolovať medzinárodné platby a potrebuje mať uznávanú menu na celom svete.(Autor tejto meny vie po čí­nsky, vyrastal u čí­nskych rodičov a je istá pravdepodobnosť že spolupracuje s čí­nskou vládou). Ak je táto sci-fi teí³ria pravda, tak možno litecoin bublina nie je hoci je ní­m bitcoin. Ten kto má peniaze a ví¤čí­ balí­k, diktuje si podmienky. Ak chcete niekto dí´kaz že Čí­na tajne nakupuje litecoin, tu ho má:
    Chybička se im vloudila 😉 https://twitter.com/filipdvoran/status/938346893075238912

    1. To, ze tim neplatis ty a tvoji kamaradi neznamena, ze tim nikdo neplati. Ja v tom jsem placen a platim i svy zamestnance.

    2. Musí­ se pořádně foukat a shánět další­ ovečky nebo spekulanty na foukání­ :-))) Jinak to dří­ve nebo později splaskne.. Je to evidetně mí³dní­ záležitost neb polovina lidí­ ani neví­ co kupuje,jen je fascinují­ nárusty.

  4. Podle mě jak ří­káš…Bitcoin je stejný jako .com bubble ovšem technologie blockchainu tu zůstane a změní­ svět stejně jak internet.. takže Bitcoin urcite ne ale Ethereum, Monero nebo Cardano? Potenciál velkej. “…but this difference, that might seem very small, has profound effects. Because it means that governments can no longer just walk in and seize money to pay people’s taxes. People have to actually agree with paying taxes. And that in itself is going to be profound when governments realize this.”

  5. Pro ty z vas, kteri maji Bitcoin, pripadne dalsi meny na Coinbase.com

    Pokud v nekolika nasledujicich letech neplanuji prodej mych kryptomen (nakoupeno jen za par stovek dolaru), mam si je prevest do nejake penezenky pripadne paper wallet?

    Nebo coinbase verite natolik, ze si je nikam nepresouvate?

        1. Mezikrok s debilni online penezenkou nepotrebujes.

          Davat seed do trezoru je uz vubec blbost, presne tam ho kdyztak bude nekdo hledat.

          Plus bitcoin mel a bude mit plno forku, takze je potreba se o nej starat.

      1. OK, take jsem o nem uz slysel… nicmene co kdyz za 10 let ten HW trezor budu chtit spustit a ono nic? Holt je to proste porad elektronika…

        1. S tí­m se počí­tá – trezor se dá obnovit i když ho fyzicky nemáš. Musí­š si ale zazálohovat informace které na tebe vyklopí­ při první­m spuštění­.

    1. Z Coinbase si to co nejrychleji převeď někam “k sobě” – důvod je jednoduchý – při forcí­ch nemáš nárok na nově vzniklé kryptoměny. Jinak možností­, jak kryptoměny skladovat, je celá řada – doporučuji tenhle post https://investplus.cz/investice/penezenky-pro-kryptomeny-kde-uchovat-virtualni-meny-co-je-trezor/ . Pokud máš Bitcoinů nemalé množství­, určitě to řeš HW peněženkou (Ledger Nano S nebo Trezor), v opačném pří­padě postačí­ paper wallet.

  6. Bitcoin už je pasé. Pří­ští­ rok se bude nejví­c rejžovat na tulipánových cibulkách. Kdo má za ušima, kupuje už teď!

  7. John ma pravdu. Bitcoin ma jedinou vadu. Dojdou mu prachy. Jinymi slovy, zakladna kupujicich je omezena a jen se ceka, az dojdou investicni penize a nebo uspory vsem potencialnim kupcum. Jedno jestli jsou to drogove kartely, kseftari se zbranema nebo IT borci. V momente, kdy prestanou masivni nakupy se cena zastavi, a pak zacne klesat. Ted se jen ceka na prvni impuls spoustejici panicke vyprodeje. Jestli to bude za tyden nebo za rok.. Jako u kazdyho letadla, pyramidove hry.

    1. To ale může trvat ještě hodně dlouho. Pořád bitcoiny nemá každá uklí­zečka a nepůjčuje si na jejich koupi přes hypotéku na dům 🙂
      Je škoda, že to takhle dopadlo. Kryptoměny se mi lí­bí­. Bylo by fajn mí­t pení­ze, které si vlády nemohou tisknout. Snad je šance, že i po prasknutí­ bubliny se kryptoměny udrží­.

    2. naprostý souhlas… už jsem to psal jinde trošku začmodrchané letadlo. Na nic není­ fixované.. (akcie,dluhopisy,nemovitosti apod.) Je to jako přeprodávat mí­sto u rybní­ka bez ryb :-)))))))))))) Ono možná by to mohli přejmenovat na “ovlivnitelná loterie”

  8. Problém bitcoinu pro použití­ jako měny je neskutečná energetická náročnost na těžbu i na blbé transakce…

    1. Celou BTC sit a jeji provoz utahne s rstem v nose jedno blbe rabsbery s prikonem 5W. O jale tedy energericke narpcnosti je rec? To ze se na prpvozu ucastni miliony pocitacu ktere nejsou potreba ke vec rozhodnuti cloveka. BTC za to nemuze a vykon site vubec k provozu nepotrebuje.

      1. Masiny na tezbu spotrebovavaji hodne elektriky. Si to asi pletes s POS coiny. Proof of work je narocny na elektrinu a cim vic roste cena, tim vic se tezi a tim vic elektriky se do toho cpe.

        1. Ne nepletu. BTC sám o sobě není­ energeticky náročný – znovu zopakuji – aktuální­ provoz sí­tě by obhospodařilo jedno ušmudlané 15let staré PC. Energie se spotřebovává protože se ověřování­ transakcí­ účastní­ miliardkrát násobně ví­ce výkonu než by bylo nutné. Ale za to nemůže BTC ale lidé kteří­ si chtějí­ vydělat – což je v pořádku – ale není­ to nutné. BTC je hlavně pomalá záležitost což já vní­mám jako zásadní­ nedostatek.

  9. Jakékoliv progní³zy toliko pro volečka dobré jsou, jak vidí­m z nějaké starší­ diskuze, kdy byly kolem 350 doláčů za kus:

    Ondřej Matějka
    20. 01. 2016 19:46 | Microsoft Windows 10 Firefox 43.0
    já to řikal už před 2 rokama že je to celý kravina

    Bylo by krásné se pár stanic v tomto vlaku vézt, ale nemám na to koule…a hlavně nevěří­m na zázraky…kdo nakonec zaplatí­ ten nárůst ceny ? Myslí­m, že ten, kdo přejede v tom stále zrychlují­cí­m vlaku konečnou, kde ale je ? Ale třeba se pletu…

    1. Záleží­ jak se bude vyví­jet,takhle turbolentní­ měna není­ v běžném business akceptovatelná (až na možná fastfood,nebo nějaké vysokomaržové obory) .Pro běžnou měnu musí­ být stabilní­,aby když člověk něco nakoupí­ a prodá,či naopak mohl počí­tat svou marži atd. Ne že koupí­ kamion něčeho za 50tis v kryptoměně a za měsí­c co prodá dostane za to 30tis 🙂 ( i když samo to může bát naopak,ale takhle se nedá plánovat). Jde vidět i u běžných měn,kde se rozdí­ly pohybují­ v procentech,jak to občas zamává trhem,exportéry,obchodní­ky atd.

        1. jojo těhle 2-3dny byly taky dobrý vlny jak na horské dráze zvlášť BTC. Jiné měny trochu méně. Zatí­m se jeví­ dobře Litecoin :-O

        2. I běžné měny tohle umí­ a ještě mnohem důsledněji – napří­klad Rí­šská marka v období­ hospodářské krize. Ráno chleba za 10 milionů, večer už za 100 miliard…. BTC je prostě na začátku a trh stále ještě zjištuje jakou má cenu. Proto ten gain. Jak se cena stabilizuje bude to nudná čára +- 2%

  10. Hehe, tak to je přesné! Když se mě minulý týden zeptal kolega, jak koupit Bitcoiny, že jeho mamka do toho chce taky “investovat” mí­sto government bonds, ří­kal jsem si, že je to jako v r. 2000 – už i každá uklizečka nad tí­m přemýšlí­.

    Nakoupil jsem něco v dubnu s tí­m, že to nechám 10-15 let. Když se to rozší­ří­ a bude použí­vat, vydělám moc (doufám v 50-100 násobek, podle podí­lu daných měn na finanční­m trhu), pokud se to neujme, o nic moc nepřijdu.
    Má spekulace je, že když se kolem kryptoměn vytváří­ infrastruktura, že to tu zůstane, i když ta momentální­ bublina splaskne.

  11. Bitcoin se stal tí­m, čí­m úplně na začátku opovrhoval, bublinou.
    Hledám nějaký pěkný pozemek pro stavbu domu, moje sestra pracuje v realitce a ří­ká, že na trh se skoro nic nedostane, stačí­ zvednout telefon a ří­ct, že má něco pěkného, zájemců je mnoho i v dnešní­ch ší­lených cenách.
    Dávám tomu rok, maximálně dva 🙂

  12. Extremna cena BTC je dana tym, ze ho ludia zacali pouzivat ako komoditu a nie ako menu.
    Ako mena ma obmedzenie na pocet tranzakcii za urcity cas. Nakamoto asi nepocital s tym, ze o to bude taky zaujem.
    Kupit si tym kavu je trosku problem, dostat vyplatu uz nie – clovek pocka a stoji mu to za tranzakcny poplatok.
    BTC je ale uzasne, ze ukazalo cestu.
    Ze ukazalo sposob, akym tu menu modifikovat, ked treba – zatial sa z kazdeho pruseru otriasla a bezi dalej.

    Bitcon dlho neprezije – ma limitovane mnozstvo tranzakcii za 10 minut; skor ako za 10 minut tranzakcia nie je validovana; aby clovek zvysil chut dat si zvalidovat svoju tranzakciu, musi ponuknut uz dost vysoke tranzakcne poplatky; uctovna kniha je kompletne verejna, je sanca dohladat a pospajat vsetky tranzakcie…
    Takze BTC casom asi zanikne, ale nebude to hned a nebude to preto, ze to je “bublina”.
    Ale preto, ze ludia zacnu pouzivat vyspelejsie nahrady.

    Tu mam netechnicke vysvetlenie, co to ten Bitcoin vlastne je https://radovanturan.com/what_is_bitcoin/

    1. Rado, kde beriete svoje rozumy? Viete ví´bec že na bitcoine pracuje X vývojárov, testovacia prevádzka Lightning Network ( ktorá zrýchli transkacie a zní­ži poplatky) už bola testovaná a bude naostro spustená v r.2018, ovšem budúcnosť bitcoinu nie je len LN. Bitcoin je jednoducho fenomén. Korekcia, ktorá je teraz je zdravá, a bola potrebná. Pre bitcoin je podstatné, že technologicky sa bude posúvať, + bitcoin začal akceptáciu na svetové burzy – futures CME spustené v decembri. V roku 2018 sú ohlásené ETF fondy s bitcoinom( nie shicoint bitcoin cash), Goldman Sachs prijala definí­tvne rozhodnutie o sprí­stupnení­ bitcoinu a krypto mien svojim klientom , atd. Čo to znamená? Že po korekcii a medvedoch, ktoré zákonite museli prí­sť, čaká bitcoin v roku 2018 rast. Tento mí´že byť ohrozený hlavne politikmi. Ak sa pozrieme ale na pár dní­ staré rozhodnutie EK, vyzerá to že politici ( minimálne v EU) sa rozhodli regulovať bitcoin a zdaňovať. Čo nie je na škodu, je to ďaľší­ krok k úplnej akceptácii bitcoinu ako komodity. Osobne nepochybujem, že bitcoin ešte zažije veľké výkyvy, ovšem čí­m ďalej budú tieto výkyvy menšie. Panický výpredaj je normálna vec, a ak niekto berie bitcoin ak niečo, na čom zaručene iba zarobí­, je to škola pre neho. Budúcnosť krypto mien je neodvratná, ešte lepšie ako bitcoin vidí­m litecoin, platformu ethereum a systém ripple ( už teraz zoskupenie bánk ohlásilo využí­vanie a akcpetáciu ripple). Vrátim sa k úvodu, ak pí­šete že bitcoin zanikne – to jedine v prí­pade, že by bitcoin sa nevyví­jal, opak je ale pravdou.

  13. Jistěže je na bitcoinu určitá bublina (nikoli, že bitcoin JE bublina), ake minimálně byste mohli vní­mat rozdí­l ve fundamentu třeba oproti těm realitám – realitní­ bublina končí­ tí­m, že se prostě postaví­ ví­c domů, čili nabí­dka dožene poptávku. To se bitcoinu nestane, ten má vlastnosti zlata. A s ní­m je také vhodné ho srovnávat, nikoli s měnou. Měnou na každodenní­ transakce se nikdy nestane. Šikovnou (praktickou, likvidnější­) alternativou ke zlatu ano.

    1. No on má ještě nepří­jemnější­ vlastnost než zlato. A to že jeho množství­ je prostě definitivně omezené na cca 21.000.000 mincí­ a dí­ky tomu, že průběžně se budou hesla k peněženkám ztrácet tak mincí­ v oběhu bude zákonitě ubývat. Obecně se tedy již dnes dá ří­ci, že aktuální­ použitelné množství­ mincí­ v oběhu je +- konečné. Co ale není­ konečné je zatí­m poptávka. Proto cena letí­ nahoru. Další­ BTC nikdo nikde v zásadní­m množství­ už nevyhrabe.

  14. Bitcoin byl “hrozná bublina” když dosáhl 100 USD, pak znovu u 1000 USD a ted když překonal 10.000 USD a žene se dál. Bitcoin roste protože jeho reálná cena ještě není­ známá – nikdo dnes netuší­ jakou má reálnou kapitalizaci. Evidentně ji ještě nedosáhl. Bitcoin je jako kdyby jste dnes objevili zlato a najednou ho všichni chtěli. Jakou by jste mu stanovili cenu? 1cent, pak 1 dolar… 100 dolarů….. jednoho dne se to zastaví­ stejně jako cena zlata ale to neznamená že bublina splaskne. Jen se začne cena motat okolo stále stejného čí­sla. To je ale ještě dost daleko. Bitcoin není­ vhodný jako běžné platidlo ale jako uchovatel hodnoty je naprosto skvělý. Samozřejmě by se dal jako platidlo upravit – zvýšit počet transakcí­ atd… ale není­ důvod. O to se mohou postarat jiné mince – a taky to dělají­. Bitcoin tady s náma bude i za 100 let (pokud se nepodaří­ prolomit šifrování­) jen mi už u toho nejspí­š nikdo nebudem.

    1. To srovnání­ se zlatem kulhá na všechny 4…zlato je v některých oborech velmi těžko zastupitelné a je hmotné a dá se uchopit…kdežto bitcoin je jako slovo boží­…má velikou váhu, pokud tomu někdo věří­ a na opak…pokud na straně poptávky nebude zájem, tak jeho hodnota se bude rovnat nule, držiteli zbude v rukách trochu magnetismu z paměťové karty…to by mě zají­malo, kam ho půjdou držitelé směnit, až jich bude ví­ce než zájemců…to pak bude jí­zda z kopce…

      1. 100procent souhlas ale holt běžní­ lidi kolikrát i študovaní­ věří­ raději zlaté horečče a už se všichni vidí­ ve Ferrari apod :-))))

      2. Tak já ho ke zlatu ale nepřirovnával. Já napsal co by se dnes stalo kdyby se objevilo zlato a nikdo do té doby neřešil jeho hodnotu a najednou by ho spousta lidí­ chtěla protože by si uvědomili jeho skvělou vlastnost. Nejde moc rozmnožit. Zlato je na tom s rozmnožování­m ještě dobře. Na Zemi ho je poměrně dost akorát se ho nevyplatí­ vytěžit (Dnes). BTC oproti zlatu má tu nepří­jemnou vlastnost že jeho množství­ nenafouknete ani kdyby jste vymysleli jakoukoliv ultra hyper super technologii. Takže jako uchovatel hodnoty je to super – Bitcoin je deflační­ instrument kdežto zlato stejně jako pení­ze jednoznačně inflační­. To že zlato má nějakou cenu je postaveno na ví­ře uplně stejně jako že obsah BTC peněženky má nějakou cenu. V tom není­ rozdí­l.

  15. Krásne dvojzmyselne napí­sané. Ešte aby v ekonomike temer všetci podnikatelia žiadali VOPRED peniaze od svojich zákazní­kov s dodávakou o 2 roky a Zem je vlastne zemou zasnúbenou od Hospodina.

    1. V 90tych letech byla platba předem nebo cash při předání­ naprosto běžná u 80procent obchodů a ne jak dnes kdy markety požadují­ 60-120dní­ splatnost…

      1. Dal bych to do zákona. Splatnost max. 7 dní­ – pokud nebude zaplaceno do 7 dnů po splatnosti pozastavení­ živnostenského listu…. ono by se krásně ukázalo kdo žije na úkor koho. Akorát si nedokážu představit co by dělaly nemocnice které jedou s 1-2letými splatnostmi a ještě zaplatí­ jen když jim dodáte další­ zboží­ zase na splatnost.

  16. Zarobiť sa dá na BTCUSD, ale toto není­ budúcnosť. Prečo?

    ad 1/
    Co by ste si pomysleli o človeku, ktorému by ste obmedzovali SLOBODU a ešte sa na to bude tešiť? že je hlúpy ?
    zoznam všetkých platieb, ktoré ste urobili, ak sa podarí­ projekt bitcoin bude vo vašom digitálnom zázname. A myslí­te si, že ho budete nosiť ako penazenku? načo ked je možné inštalovať mirkočip pod kožou alebo odtlačok prsta.

    ad2/ Anonymný systém je lepší­. A pre koho? Pre vás alebo pre mafiu/drogové kartely/teroristov/diktátorov. Kto by chcel anonymne vlastniť majetok? Nie je lepšie SLOBODNE vlastniť majetok? anonymita a sloboda nie je to isté.

    ad3/ komu takýto systém digitálneho záznamu vyhovuje?
    vám??? alebo reklamnému trhu/bankám/danovému úradu?

    Jediné čo chráni SLOBODU ľudí­ je hotovosť. A ked zmizne cash, štát bude vidieť všetky vaše finančné operácie a OECD alias obyčajné občianské združenie, pretože OECD není­ krajina ani nemá právnu subjektivitu na vydávanie zákonov, bude vydávať pravidlá, ktoré štáty prijí­majú a vlastných občanov budú tlačiť do ešte ví¤čší­ch daní­, daňového pekla, aby tie peniaze sa mohli rozhádať na neefektivne investí­cie a štátnu spotrebu. Ono nie je náhoda, že prezidentovi Putinovi obhaujeje digitálne meny. On vie prečo, vždy to asi mierumilovný človek bez vedľajší­ch úmyslov. http://bit.ly/2AfDytL Je to ako CRS systéme od OECD, banky cudzí­ch krají­n hlásia vašemu daňovému úradu údaje o vás. Krásna doba ide, a študenti sa jej tešia, lebo ešte nevedia, čo ich čaká.

        1. Fed prý uvažuje o vytvoření­ vlastní­ digitální­ měny
          29.11.2017 17:57
          Autor: ČTK

          Americká centrální­ banka (Fed) uvažuje o vytvoření­ vlastní­ digitální­ měny. Uvedl to dnes podle severu CNBC prezident Federální­ rezervní­ banky v New Yorku William Dudley. Jeho prohlášení­ přichází­ v době pokračují­cí­ho růstu hodnoty kybernetické měny bitcoin.

          Prezident Federální­ rezervní­ banky ve Filadelfii Patrick Harker v září­ zpochybnil, že by bitcoin někdy mohl podrýt americký dolar, protože této digitální­ měně chybí­ vládní­ podpora.

          Skeptici upozorňují­, že nynější­ růst bitcoinu je klasickou spekulativní­ bublinou, která nemá žádnou souvislost s reálnou aktivitou na finanční­m trhu nebo ekonomikou. Největší­m kritikem je šéf americké banky JPMorgan Jamie Dimon, který bitcoin označil za podvod.

          ======================
          že krásne si vytvorili záujem občanov o kryptomeny a potom ponúknú vlastné riešenie aj s VLADNOU podporou. http://bit.ly/2j1YcXh

    1. ANO ANO je to tak,možná proto i vznikl styl obchodování­ a spekulací­ CRYPTO měn a nalákal masu lidí­ na to aby si sledování­ na sebe nalepili sami :-))) Podobně to bylo s levnou výrobou v Asii – nalákali na levnou pracovní­ sí­lu a dneska je tam výroba dražší­ než v chudší­ch státech EU !! (Rumunsko,Bulharsko apod) které máme v unii a v dosahu 1dne kamionu a ne 5týdnů na lodi.

      1. Všetci vo finančnom sektore vedia tajomstvo, ako dostať ľudí­ do trhu, aby chceli investovať. Není­ to nič tažke.

  17. BTC se s realitní­ bublinou nedá vůbec srovnávat. S dot com už spí­š, protože se jedná o něco nového. Je zde ale jeden velký rozdí­l. Zatí­mco u předchozí­ch bublin první­mi kupují­cí­mi byli VCs apod., zde se jednalo o nadšence. Velcí­ investoři povětšinou kupují­ až teď, takže se bublina ještě pořádně nafoukne 🙂 Naví­c kryptoměny teď mají­ kapitalizaci “pouze” 500 G, takže se to může dostat ještě o řád výše na úroveň dot com.

    1. Pokud by se stabilizovala,ale vzhledem k technickým omezení­m spí­š nějaká ALT kryptoměna,tak by to mohlo bějt fajn na rychlé převody za ní­zké poplatky. Z Bitcoinu se ovšem stalo “kasino” tak pokud někdo očekává použití­ v běžném business bude si muset ještě nějaký pátek počkat,pokud ovšem jeho nafouknutá hodnota nezpůsobí­ problémy lidem co přijdou o pení­ze a další­ okolnosti.V podstatě si lidi přehazují­ horký brambor a ještě za to platí­ 🙂 Otázkou je,jak dlouho to lidi bude bavit a jak dlouho bude pří­liv nových gamblerů…

  18. A jaky je rozdil mezi bitcoinem a kusem papirku? Je to jen o tom, cemu lidi veri…. V Africe bych chtel videt jak je regulovany tisk penez a stejne to lze vetsinou smenit za EUR/USD – takze v tom nasem propojenem systemu vznikaji “hodnoty” dosti zajimave – ale lide se za tim honi protoze si mysli ze tak to ma byt – na ukor mizejicich hodnot, ktere se vytvarely miliony let…zajimave jak tu iluzi berou vsichni tak vazne;-) Je to hra…..

  19. Krásná počí­tačová hra v které “věří­cí­” vidí­ realitu.
    Co dál? Doporučuji, kupujte pozemky ve FarmWille. Otázka času kdy věří­cí­ budou chtí­t k virtuální­m penězům vlastnit i virtuální­ pozemky a k večeři si dají­ virtuální­ kapustu.
    To tady opravdu někdo věří­ že třeba za 100 let bude ta změť čí­sel která spálí­ v r. 2019 stejně el.energie jako USA mí­t nějakou hodnotu.Zlato určitě, tam se cena nemění­ už stovky let. Za unci si koupí­š oblek.
    BTC je spí­š kasí­no, když včas odejdeš ……..

    1. “Krásná počí­tačová hra v které věří­cí­ vidí­ realitu”

      Myslí­š tu hru, kdy soukromá firma tiskne doslova na běží­cí­m pásu téměř bezcenné papí­rky a pak je prodává americké vládě, aby jimi mohla ta vláda financovat nekončí­cí­ spirálu amerického života na dluh? Ve stylu finanční­ch expertů z vyloučených lokalit na Mostecku a Ostravsku? Kdo se ohání­ Bitcoinem, jen dokazuje, že neví­ o čem mluví­. Bitcoin je mediální­ bublina. Dnes je však 1,000+ kryptoměn a desí­tky z nich reálně fungují­. Tak jako dnes už nepouží­váme jen IE browser, AOL mail nebo slavnou AltaVista search engine, tak se vyvijí­ i kryptoměny a válcují­ zastaralý, předražený a těžkopádný Bitcoin. Ten má dnes hodnotu pouze v tom, že je mezinárodně “nejprofláklejší­” a ty další­ desí­tky či stovky kryptoměn můžete směnit ve směnárnách většinou jen právě za Bitcoin (úplně stejný švindl drží­ nad vodou i dolar, než ho ostatní­ státy dí­ky čí­nskému jenu nebo i vlastní­m budoucí­m kryptoměnám při mezinárodní­m obchodování­ obejdou). Kolik z konzervativní­ch anti-kryptoměnových investorů má dlouhodobé vklady do akcií­/fondů v dolarech? V čem je rozdí­l? Není­ dolar od zrušení­ zlatého standardu taky jen o ví­ře? Rozdí­l je jen v tom, že stále ví­c států chce přejí­t na kryptoměnu, a rovněž, stále ví­c států chce přestat obchodovat v dolarech…

      1. Fakt pří­spěvek hodný rudých Novinek…tam také USA a jejich bezcenný dolar každý týden krachuje a spasit ho může jen a pouze Čí­na a putinovské Rusko se svým zlatým rublem…chi, chi

        1. Mí­sto hloupého nadávání­ do zlých kapitalistů jako se to děje na Novinkách, v tvém podání­ jen v opačném gardu, nějaký věcný protiargument by nebyl? Nebo mám věřit tomu, že žití­ na dluh a plátování­ půjček další­mi a další­mi půjčkami je tí­m jediným správným pravicovým jednání­m kovaného kapitalisty? Já myslel, že takové úžasně progresivní­ ekonomické nápady měli jen někteří­ naši spoluobčané, kteří­ spí­še fandí­ tomu rudější­mu vidění­ světa. Málo práce, hodně zábavy. A pení­ze na zábavu? Ty už někde ukradneme (nebo natiskneme doma na inkoustovce). Holt, dnes se evidentně komunismus nazývá kapitalismem… A když už tu zminuješ Čí­nu – kdopak je dnes největší­m věřitelem USA, od koho si USA musí­ půjčovat pení­ze? Není­ to ostuda, že si komunisté v Čí­ně umí­ uprostřed papí­ru nakreslit svislou čáru a na jednu stranu napsat VíDAJE a na druhou PŘíJMY a pak to udělat tak, aby jim vyšel vyrovnaný rozpočet? Ono je hezké chlubit se drahým domem a nadupaným sportovní­m autem za miliony, a tvářit se jako úspěšný kapitalista. Ale když takový chlubil vydělává jen 10 tisí­c měsí­čně, tak i dí­tě na zákl. škole si bude umět spočí­tat, že ani ten dům, ani to auto nikdy nesplatí­ a že mu bude dluh astronomicky narůstat. Protože bude jednu půjčku splácet dvěma další­mi půjčkami. A kdo toho chlubila bude považovat i přesto za ekonomického machra a zodpovědného, pravicově smýšlejí­cí­ho člověka… k tomu pak už není­ co dodat. Každopádně, pokud se tu dělá legrace na ví­ru v kryptoměny, je ví­ra v dolar a v zodpovědnou monetární­ politiku USA ještě větší­ legrace. A bude do doby, než do Washingtonu nepřijede čí­nský strejda s papí­rkem se svislou čárou uprostřed.

            1. Chtí­t po politicí­ch zodpovědnost a hospodárnost při zacházení­ s veřejnými financemi je soudružské 🙂 ok. Čtu velice rád tento blog, protože se tu krásně ukazuje Johnova “východní­” efektivnost v souboji s americkou korporátní­ zkostnatělostí­ a nehospodárností­. Forbes neberu vážně, protože jsem tam v roce 2014 četl články o tom, jak se reakcionářské putinovské Rusko hroutí­ pod ocelovou pěstí­ amerického proletariátu. Stačí­ zadat do googlu “forbes russia economy” a v nástrojí­ch vyjet 03/14 – 07/14. Ono je lepší­ v dnešní­ době nehltat fake-news propagandu, člověk pak nebude tak překvapený. Jen dodám, že Čí­na velice dobře ví­ co dělá, viz hedvábná stezka a umí­ být stejně efektivní­ jako Rusko i v době sankcí­, ropné cenové krize a války v Sýrii. Ale nechci tu Johnovi z toho dělat politickou tlachárnu. Věří­m, že stejně jako budoucnost prokázala trapnost proti-ruské propagandy, ukáže i trapnost pro-americké monetární­ a pro-dolarové propagandy. Na závěr jen drobnost – byla to americká tvrdě makají­cí­ pravice, kdo zvolil Trumpa a kdo si myslí­, že USA už dávno nejsou “great”. Tedy nikoliv Sorosovi rusofobní­ rudí­ soudruzi, šikanují­cí­ (nejen) americkou společnost a zejména její­ makají­cí­, zodpovědnou menšinu… Hezké svátky.

  20. Ahoj Johne,
    chtěl jsem se zeptat tak trochu mimo článek.
    Plánuji si koupit luk is ší­py. U nás to vyjde 2x tak dráž než si jej koupit pří­mo ve státech. Jenže doprava stojí­ skoro 100 USD. pokud to pošlu rovnou.
    Ví­m že už nevlastní­š shipito, ale kolik by mně stála doprava do čr kdybych si to nechal poslat skrze shopito. Tak trochu jsem to tam nikde nenašel. Zaregistroval jsem si členství­ zdarma. Doprava z eshopu na mojí­ shipito adresu je zdarma.
    A je tam ještě asistovaný nákup ten funguje jak? Anglicky neumí­m jen semtam něco.

    Tvůj blog sleduji už opravdu dlouho :ú)
    Pokud bys mi odpověděl na email jestli mi odpoví­š budu rád.
    Přeji hezký den. Děkuji moc za pomoc.
    S pozdravem
    J. Lysek

  21. Musí­m súhlasiť s článkom, Bitcoin sa dá dosť dobre použiť ako platidlo ale aj ako investí­cia do budúcnosti, najskí´r som sa toho bál ale potom som všetko prečí­tal tu na serveri a nakupujú a predávam každý deň, kurzy sú stále dobré https: // bitcoindata. org /, tak sa toho určite nebojte

  22. “Žiju v Barceloně a navzdory tomu, co ekonomové říkají o vývoji hospodářství a cen, tak ceny nemovitostí slušně stoupaní. Realitky tady ve velkém skupují byty, drží je pár měsíců a pak je prodávají až o 30% dráž :/ je to dobrý byznys…
    Ale zpátky ke kryptoměnám! Delší dobu žiji v zahraničí a jsem ráda, že se to dobře chytlo i u nás. Na spoustě webů se dá s kryptoměnou kupovat, o tomto způsobu, jak si vydělat peníze ví (a bere ho vážně) čím dál tím víc lidí. Já tedy investuju do Etherea, bitcoin je podle mě delší dobu hodně riskantní, navíc moc nestoupá, spíš naopak ! Aktuálně je na $4 519 (zdroj : https://finex.cz/kryptomena/bitcoin/)”

  23. Ja zacinal s Bitcoinem kdyz stal 60USD, to ho v CR skoro jeste nikdo neznal. Tezil jsem na starym PC 0,5 btc za mesic a rikal jsem si jak je to strasne malo, ze se to nevyplati :D. Bohuzel jsem pak vsechny sve btc prodal kdyz to vyletelo na 190 USD a ja si rikal, ze vys uz to jit nemuze :).

  24. Já měl 7,3 Bitcoinu ještě v dobách, kdy jeden stál kolem 120 dolarů, bohužel jsem si je uložil do jedné peněženky, která byla později vykradena a já přišel o všechny.. Teď si rvu vlasy, ale rozhodně se najdou lidé, kteří na něm prodělali mnohem víc..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *