Prodany dum v Las Vegas tentokrat s mensim ziskem

Pred tremi lety jsem psal, ze nakupuji nemovitosti v Las Vegas.

Jeden vikend jsem letel do Las Vegas a nakoupil nekolik domu a bytu.

Letos jsem zacal postupne prodavat. Nedavno jsem prodal tento byt (koupeno za $50 tisic, prodano za $69 tisic). Uplne nejlepsi na vydelek byly male a levne byty. O tom jsem psal tady. Koupeno za $34 tisic a prodano za $59 tisic. Ve stejne komunite jsem takto koupil a prodal rovnou dva.

Posledni prodej (dnes podepisuji smlouvu) je pekny rodinny domek (na vegaske pomery).:-) V uzavrene komunite.

Kdyz jsem ho koupil, tak vse bylo jako nove. Size zadne velke upgrady. Ale pekny cisty domek.

Od koupe v roce 2009 to bylo do ted pronajmuto stejnemu najemnikovi za $1,100 mesicne. Ten ho kupodivu vubec neznicil. Takze jak se odstehoval jsem to dal na prodej (zhruba pred mesicem).

Na vrcholu trhu v roce 2006 se dum prodaval za $300 tisic USD. Ja jsem ho koupil za $110 tisic (zabaveny od banky). Ted je prodan za $125 tisic. To je trosku zklamani, ale ceny domu moc nahoru nesly. Koupit byt za $34k a prodat za $59k je mnohem lepsi investice, nez koupit dum jako tento. Puvodne jsem si myslel, ze to bude obracene. Ale ty male byty byly tak levne, ze to asi davalo mnohem vetsi smysl.

Jeste mi zbyva jeden pekny dum (ten je ted pronajmuty) a jeden byt na prodej. A tim uzavru kapitolu investovani do nemovitosti v Las Vegas. Nejhorsi je, ze po tech letech vidim uplne jasne, jak a na cem se da na nemovitostech v Las Vegas vydelat. Vcera jsem mluvil s agentem, co pro me pred roky pracoval a uz jsme resili, co by se dalo koupit. Ale uz me to nebavi. Nebavi me tam jezdit. A vubec se mi tam nechce s tim piplat. No je to hruza. Clovek se nauci na necem vydelavat penize a pak ho to prestane bavit;-).

Spread the love

30 thoughts on “Prodany dum v Las Vegas tentokrat s mensim ziskem

    1. Už sem to tady psal. V pří­padě Johna by se aktuálně jednalo o velmi drahý “koní­ček” když vezmeš v potaz fakt, že každá jeho hodina, kterou musí­ věnovat tomuto “koní­čku” ho stojí­ ve skutečnosti xxxxUSD… suma sumárum, kdyby v tom pokračoval tak určitě ne z pohledu “byznysu” jako před pár lety, ale jen jakéhosi diverzifikování­ majetku, což se ale určitě nedá považovat za koní­ček… Opravdový koní­ček je u lidí­, pro kterých je každá hodina opravdu, reálně moc drahá(např 10k USD/hod) napří­klad tenis, golf, motorbikes, surf atd…zkrátka opravdové oddychové aktivity tedy skutečné koní­čky v ryzí­ podobě:)

  1. Ty ceny těch nemovitostí­ v US mi připadají­ jako strašně levné, ale uvařuji o tom, že tam asi taky nebudou nejnižší­ poplatky za vodu, teplo, elektřinu a údržbu jako v ČR. Nebo je to fakt, že pro američany jsou ty nemovitosti s jejich platy tak dostupné? Protože barák v ČR mimo Prahu za 2-3 mil. Kč koupí­š taky, ale průměrný plat tu je 12.000 Kč čistého, z toho to hypo fakt nezaplatí­š.

    1. Kde pořád přichází­te na těch 12k? To máš z té bullshitové grafiky co obí­hala FB? Ať čtu jak čtu, průměrná mzda v čr je cca 24tis hrubého, což 12 čistého fakt není­.

      Ad energie – záleží­ kde bydlí­š, někde se celoročně vůbec nemusí­ topit 😉

          1. Ginniho koeficient je pre CR/SR cca. 0.3, co je vcelku “rovnostarske” cislo.

            Pocet ludi, ktorych mzda je okolo priemeru je cca. 35-40%, co si myslim nie je az tak zle. IMHO – priemerna mzda 12.000 hrubeho = vymyvanie mozgov

            1. Faktem je, že 2/3 lidí­ na průměrnou mzdu nedosáhnou, a lidí­, kteří­ se pohybují­ okolo CZK 12000 čistého bude, když ne většina, tak např. třetina či jiné podstatné procento – odhaduji na 25 – 39% zaměstnanců).

              Kolik asi berou ty lidi na hypermarketech, u kasy apod… Že by brali průměrnou mzdu? 🙂 Možná jo, ale s kolika desí­tkami hodin přesčasů?

              Uvědomte si, co je to průměrná mzda – do toho se pří­jmy většiny z vás nezapočí­távají­ (poslanci, podnikatelé aj.).

              Podle mě, v dnešní­ době vydělávat realitami, nedává moc smysl (pokud teda nemáte možnost VELMI levně – výrazně pod cenou – kupovat)…

              1. Bavme se tu o prokazatelných čí­slech – zatí­m jsem je ukázal jen já. Průměrný plat je prostě statisticky průměrný plat, neví­m, co je na tom k nepochopení­.

                Je jasné, že vždy bude někdo brát méně a vždy bude brát někdo ví­ce.

    2. Kdyz jsem bydlel v Vegas (v mensim byte ne v dome) tak jsem platil za vodu pausal mesicne $20 a za elektrniu $80 v lete (klimatizace) a $25-$30 zbytek roku.

      Co je drahe je property tax – dan z nemovitosti. Zhruba 1% z ceny rocne.

    3. Pokud jde o porovnání­ cen za elektřinu a plyn, když jsem to nedávno počí­tal, tak mi vycházely sazby v USA zhruba poloviční­. Je pravda, že ve Vegas je třeba v létě klimatizovat, ale v ČR se zase dost protopí­, takže to podle mě není­ až takový rozdí­l. Problém je opravdu daň z nemovitosti.

  2. Je jasné, že v Blavě a Praze jsou nemovitosti dražší­. Uvědomte si ale, že ČR napří­klad má prakticky zanedbatelné daně z majetku… Property taxes tady v USA dělají­ hodně velký rozdí­l a platit je prostě musí­te. Naví­c na fotkách tyhle domy v Nevadské poušti vypadají­ super, ale kolem je fakt kamenitá poušť a celoroční­ vedro, musí­te klimatizovat, takže se prohnete na účtech za elektřinu atd. Všechno má svoje pro a proti a není­ to jen o ní­zké ceně a na první­ pohled pěkném vzhledu ulic a komunity.

    1. Co znamena prohnete? Ja platim okolo 90-110 USD mesicne a mam v tom klimu, co v lete chladi, v zime topi. To je oproti Cesku smesne … Samozrejme s vetsim bytem roste spotreba, ale mel jsem barak v CZ na elektriku (investor nedotlacil plynarny k rozvodum) a i kdyz dum byl dobre izolovan a byl vetsi, sla elektrika do cca 8 tisic mesicne v prumeru (vcetne nejake klimatizace v lete). Sazba za elektriku je tu (v USA) opravdu smesna

      1. Asi se ti to ví­ce doplňuje, a asi bych se vydal stejnou cestou, ale pořád by mi vadilo, že se jistí­m něčí­m, co je ví­ce závislé na ekonomice než potřebách žití­ jednotlivců. Taková krize ale snad nepří­jde.

  3. Mam stejné zkušenosti s malometrážní­mi byty, ať už na pronájem nebo prodej.. zisk je většinou % větší­ než u velkých nemovitostí­.. nehledě na pří­padné náklady za údržbu’¦

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *