Levne hotely v USA – znovu

Uz jsem o tom psal tady a tady… ale neda mne to znovu napsat. Podivejte se sami na tento priklad levneho hotelu co se mi podarilo dnes vecer zaridit. Jeste se zamyslete nad kurzem koruny a dolaru. Tohle je duvod proc jsem tak rozmazleny z cestovani po Americe. Pak prijedu do Evropy a ma pocit, ze je vsude strasne draho! Tak malo penez penez za luxusni hotely je skutecne neuveritelne.

Tento hotel normalne stoji od $179 na noc. Je to primo na rezervacnich strankach hotelu Doubletree (tuto sit hotelu vlastni Hilton).

[photopress:doubletree.png,full,pp_empty]

Cena pres Priceline $41 na noc! Je to neco jako aukce. Napiste kolik jste ochotni zaplatit za noc. A kdyz jsou volne pokoje a nedate az moc nizkou nabidku tak vam cenu akceptuji.

[photopress:doubletree2.png,full,pp_empty]

Tohle je perfektni priklad jak to funguje v Americe. Hotely chteji mit maximalni vytizenost. Vi, ze prazdny pokoj = ztraceny prijem. I kdyz dostanou mnohem mene nez jejich cenikovou cenu tak chteji mit radeji pokoj obsazeny. V Evrope muze byt hotel prumerne vytizeny na 30-40%, v USA bude vytizeny na 80-90%. V nekterych mestech treba temer na 100% (napr. v Las Vegas,tam je povazovano za tragedii kdyz je vytizenost 94%). Proste ty hotely pro to udelaji vsechno jen aby byly vytizene. Uklizecky prijdou do prace takze jestli uklidi o par pokoju navic nehraje roli. Tento pristup vyzaduje vetsi pracovni zatizeny pro vsechny. V Evrope (nejen v CR, ale vsude v Evrope) vidim spise pristup, ze nez abych prodal neco prilis levne tak to radeji neprodam. V USA radeji prodam levne i kdyz to bude stat vice prace.

Tento zpusob dava ekonomicky smysl. Hotely, ktere to takto delaji nakonec vydelavaji vice nez ty, ktere budou mit neobsazene pokoje. Ale neni to pro kazdeho. Jeden kamarad z CR mi pres ICQ psal jak se mu Amerika nelibi (me se tu moc nelibi, moc se tu pracuje. v cechach je dobre, klidek, pivo).

Pro me je to zase duvod proc se mi v Americe libi. Z tohohle profituji vsichni. Firmy, ktere nejsou line a agresivne (levne) nabizeji sve sluzby. Profituji z toho zakaznici. Asi bych v tolika luxusnich hotelech nespal, kdybych nemel moznost je takto levne koupit (uz v dobe kdyz jsem moc penez nemel). Proste v tom vidim maximalni spokojenost pro vsechny zucastnene strany.

Spread the love

43 thoughts on “Levne hotely v USA – znovu

  1. Jedna vec je neco vytvorit a druha vec to "prodat". Pokud je tu takova mentalita lidi, ze radeji neprodavam vubec nez levneji, tak je to jasne:)

  2. "me se tu moc nelibi, moc se tu pracuje. v cechach je dobre, klidek, pivo"

    Tak to me dostalo :-). Nic proti tomu kamaradovi, ale … Jsme narod vypatlancu, asi lidem to pivo vymylo uz uplne mozek. Nevericne jsem cetl zpravy, jak Siemens na Zlicine rusi tovarnu a krome ztratovosti musi jeste resit co se zamestnanci. Ti matlaci (resp. jejich odbory) chteji nejake tucne vyporadani, jeste v teto fazi si kladou podminky.

  3. Funguje to i pri rezervaci par mesicu dopredu? V tom bych videl nevyhodu, ktera se ale samozrejme da z pohledu hotelu chapat…

    Jinak v sekci pricebreakers jsou opravdu zajimavy ceny. 🙂

  4. K tomu "moc se tu pracuje.." – to beru jako legitimní názor, který není o nic lepší nebo horší než jiné. Je to o jiném přístupu k životu, který samozřejmě s sebou nese to že ceny v dané zemi jsou vyšší a služby horší.

    Ať si každý vybere zda se chce honit za penězi, nebo užívat relativního klidu.

  5. Martin: i kdyz jsem velky priznivce efektivnich trznich mechanismu, musim neosouhlasit se znechucenim ve tvrzeni: "Ti matlaci (resp. jejich odbory) chteji nejake tucne vyporadani, jeste v teto fazi si kladou podminky."

    Je preci naprosto bezne, ze kdyz se rusi pracovni mista, tak zamestnavatel dava odstupne. Na individualni urovni by to nikoho neprekvapilo, jenze tady se rusi 17,000 mist. Ti lide by radeji pracovali nez byli nezamestnani, toto rozhodne neni ukazka ceske lenosti.

  6. Myslim, ze tenhle pristup se da v mensim meritku najit i v Evrope.

    Kdyz jsem nedavno hledal ubytovani v Bristolu v UK, tak jsem ho na LateRooms sehnal 2x levneji nez byla cena na strankach toho hotelu.

    Ovsem nekdy vazne komunikace mezi rezervacnim systemem a hotelem – ve stredu jsem bookoval, v sobotu jsme prijeli a nevedeli o nas a dany typ pokoje nemeli volny, tak nam dali lepsi za stejnou cenu 😉

  7. plaza za $40 by tam niekde nebola? nedavno som sa z tej diery vratil (nyc), priemerny hotel na manhattane +$400. a tusim aj letenky isli brutalne hore. vylet do usa moc levny bohuzial neni.

  8. Otazka zni, je neco takoveho v CR ? (o žádném takovém serveru nevim) pokud takovy server neni, je to zcela jistě zajimavý tip na to co vytvořit a nabí­dnout, souhlasite ?

    La�a

  9. Ten kamarad jsem byl ja, protoze tu zrovna jsem a fakt hodne pracuju (de facto 6am – 10pm), coz neni uplne muj styl :-))

    Bylo to mysleno jako nadsazka, faktem ale je, ze tu lidi makaji uplne jinym stylem nez v Evrope. A naprosta z nich nedosahne ani zlomku Johnova uspechu, takze na Ameriku koukaji taky jinak. Pravdou ale je, ze moznosti tu jsou 🙂

  10. Uz se take tesim na pristi rok na leden.

    Marriot LAX je stabilne za $106 na onhotels.com, bezne za $216.

    Minuly rok ve Van Nuys se hotel za beznych $179 povedl za $84.

    A PRG-LAX se da za $887.

  11. Uz se s tim zacalo …

    Mame za sebou fazi uvodni analyzy. Absolvoval jsem osobni jednani s nekolika znamimi, kteri uz pension ci hotel provozuji. V soucasne dobe definujeme zakladni funkcionality a vlastnosti pro 1. navrh a 1. implementaci.

    Johnovi prvni clanky o "levnem ubytovani" jsem samozrejme cetl se zaujetim, ale neprikladal jsem jim takoveho vyznamu. Az letos v poslednich par mesicich … Stal jsem se majitelem zajimave, dobre situovane reality ve vyznamne turisticke oblasti. Chci z ni udelat pension (a nejen to…). Mam samozrejme nejaky obchodni plan, ale vedle toho hledam ruzne cesty jak se zatraktivnit a prosadit mezi ostatnimi. Protoze jsem v tehle oblasti jeste nepodnikal, je kazdy namet a myslenka zajimava. Minimalne proto, aby si clovek utribil vlastni predstavy, napady a myslenky.

    Takze ja jdu do toho. Nemam tim co ztratit. Ziskam spousty novych zkusenosti, ktere promitnu do sveho byznysu s pensionem a kdyz se mi podari z vlastniho portalu ziskat nejakeho hosta pro sebe, nebo i pro nekoho jineho (samozrejme za nejakou provizi), bude dobre.

    Dalsim sekundarnim efektem muze byt promo a SEO pro vlastni webovky meho pensionu. Myslim si, ze tim muzu ziskat spoustu veci o kterych treba jeste ani dnes nevim.

    Navic diky tomu, ze v tomto nejsem svazanej zadnymi financemi do vyvoje, terminy plneni a podobne, muzu si dovolit psat web bez premysleni a nutnosti jak na tom co nejdriv vydelat. Myslim si, ze pokud se povede dobre napsat to co od toho cekam a sam chci, tak pak se to bude i dobre obchodovat. Nebo tak nejak.

    Takze drzte palce.

    Mate-li neco konkretniho k tomuto, tak klidne pres tento blog, ale i na muj soukromy mail.

  12. Super sluzba. Urcite bych ji vyuzil, az se konecne dostanu na svuj dlouho planovany vylet do USA. Jen pokud se da v tomto systemu platit jenom US kartou, nestalo by za to, nabidnout treba pres shipito, zprostredkovani hotelu $8.50?

  13. Jako zasadni problem jeste vidim to, ze je tu spousta agentur, ktere ziji na tom, ze umi sehnat "levny" hotel. A ty urcite presvedci spoustu spravcu hotelu, ze zucastnit se takoveho systemu je pro ne nevyhodne, ze to srazi ceny, a ze by nakonec i dotycny mohl dostat nejake vsimne kdyz se to nezrealizuje.

    Na druhou stranu to funguje i tak, ze klient takove agentury je pak osloven primo hotelem s jeste nizsi nabidkou. Prijde mi to takove klasicky "cechackovske" :-).

    Jinak zajem o takovou vec by urcite byl, pokud to bude postavene treba pro firmy, ktere tu potrebuji nekoho ubytovat, tam nevidim nejmensi problem.

  14. v usa takto funguje kazdy lepsi podnikatel. ja som zazil napriklad v live center ze ked vo stvrtok nemali zakaznikov na bouling, tak ho dali len za $1. cize namiesto $9.99 si clovek mohol zahrat za par supiek. i tak tam clovek nechal strasne peniaze na drinkoch a vseliakom sajrajte. takze to bolo vzdy daleko vyhodnejsie, ako by tam malo byt prazdno a vsetci len postavali. zarobok $1 je vzdy viac ako 0. lenze u nas je problem aj v plnom obchode, kde predavacky hadzu na vas absolutne nechutne pohlady a vyrazy, su neprijemne a znechucuju nakupovanie. takto je to tu vsade. preto mi chyba velmi usa, kde spravanie je diametralne odlisne.

  15. ehmo jasne, v usa je vsetko fantasticke a unas stoji za prd. dovol aby som sa zasmial. v obchodoch som si nevsimol ABSOLUTNE ziaden rozdiel, rovnako (ne)unudene slecny jak u nas. v restaracii $10 za mineralku obsluha na urovni hocijakeho pajzlu u nas. atd.

    fakt netusim kde teto myty o amerike vznikaju, ale je ich teda hodne.

  16. jonatanus:

    "fakt netusim kde teto myty o amerike vznikaju, ale je ich teda hodne."

    🙂 Neni to treba tim, ze USA jsou velke, a jsou obrovske rozdily napr. mezi Kalifornii a Alabamou ? Ted tipuju, v zadnem "druhoradem" state jsem nebyl. To je jako kdyby clovek soudil celou Evropu podle CR, to by to taky dopadlo.

    Ja se ze sve zkusenosti priklanim k tomu prvnimu nazoru, taky se mi zda, ze u nas to je vsechno nejake zadrene. Poradne zadrene.

  17. Jonatanus: netusim kde si pil mineralku za $10, protoze napr. minuly tyden jsem mel ve Wynn Las Vegas mineralku za $7 na baru a to bylo to nejdrazsi nealko co jsem snad kdy v USA pil 🙂 Nejvetsi rozdil mezi Ceskem a USA vidim prave v chovani lidi k ostatnim, v USA si nevybavuji, ze by se na me nekdy v obchode nekdo tvaril spatne nebo mi nepomohl, zato zjebanej neprijemnou babou v Tescu, ze nemam vozik, kdyz si jdu pro tri rohliky a 20 dkg vlasaku jsem byl nespocetnekrat. A to nemluvim o uradech, v USA mi vzdycky (a to bez vyjimky) pomohli nebo se aspon snazili, zatimco kdyz vidim blizit se ceskou urednici v tech klapacich pantoflich, tak se mi sevre hrdlo a zacnu se potit, protoze vim, ze zase dostanu vynadano za to co vsechno mam spatne, prestoze podle predpisu je vse dobre. A ouvej, kdybych ceskyho urednika upozornil na jeho chybu (resp. blbost). Cest urednickejm vyjimkam, ktery zaplatpanbuh jeste v Cesku existuji. Jen moje neuveritelny zkusenosti jsou na roman. V USA neni vse na 100% idealni pokud to clovek srovnanava s CR/SR, ale nas socialismem poznamenanej narod se ma jeste hodne co ucit jak se chovat.

    Co se tyce hotelu v CR, jednou jsem si objednal pres jednu internetovou agenturu hotel nekde u Brna, rezervaci jsem pak zrusil a to i relativne hodne dopredu. Nicmene den po puvodne zarezervovanem terminu mi volali nekolikrat z te agentury, zda jsem to opravdu zrusil, jestli nevim kdy a jestli mam potvrzeni atd., pak mi volali z hotelu zda bych te agenture opravdu potvrdil, ze jsem to zrusil. Asi 10 otravnych telefonatu, kdy evidentne agentura chtela provizi od hotelu a jeden neveril druhemu. Jiz nikdy bych takto hotel nezarezervoval. Dokud budou trvat tyto "obchodni" vztahy, tak se tezko muze rozjet projekt podobny jako Priceline.

  18. jonatanus: ked si idiot a kupujes si mineralku v penthouse bare v NY 🙂 kto ti to kaze? inak som nikdy nic podobne nepocul, ale ano, kazde mesto/miesto je ine. usa je predsa velke, skusenost je vsade ina. ja som pochodil toho dost malo len vychodne pobrezie, trosku bay area vo friscu, chicago a denver, trosicka floridu a austin. su to len velke mesta, v malickych som bol len velmi velmi sporadicky, ani netusim, naco by som tam siel. kazdopadne, pochybujem ze v mensom mestecku je to horsie ako v tom velkom. ak mas negativne skusenosti, je to tvoj problem, mal si sa presunut.

    ja som tiez zazil par nepeknych situacii, napriklad ked nas "nahanali" policajti, lebo sme sli vraj prirychlo a k tomu ani nezastali. vidiet brokovnicu par cm od ksichtu mi teda nebolo vsetko jedno. ale aj s nimi sa relativne dalo. u nas su policajti daleko brutalnejsi ako tam a nik sa tu nestazuje

  19. ehmo nejde o mineralku, ide o to ze mozem porovnat bratislavu a nyc (tym myslim manhattan od wall streetu po central park, zvysok je samozrejme katastrofa), od taxikarov, od predavacov hot dogov, mcdonald, cez obchody kde predavaju 5 triciek za $20, az po $400-500 hotel, mineralku za $10 a napriklad predajnu s hodinkami od $5000-nekonecno a ak som si vsimol nejaky rozdiel, tak negativny, na vsetkych urovniach.

    iste, keby ma obsluhoval majitel, verim ze by to bolo v usa lepsie, ale obycajny predavac (na hocijakej urovni) neni v usa o nic lepsi, nema byt ani preco.

    nyc=hype

    (zvysok usa ma nezijma a pravdupovediac som velmi rad ze som ho nemusel videt)

    nezeby bola bratislava nieco uzasne, ale co je uzasne? odporucam napriklad vylet do rima, ak si niekdo mysli ze tu mame bordel a ze tu nic nefunguje.

    nyc je dobre akorat na biznis, z turistickeho a "byvat tam" hladiska je to o nicom.. velmi o nicom. vratane tych "priatelskych" amazing preafektovanych ludi, atd.. skoda reci.

  20. cechoamerican: preco je nepomer porovnavat predavacov v nyc a v bratislave? (mesta ako take su samozrejme neporovnatelne)

  21. No, ty zkazky o nepří­jemném chování­ pokladní­ch a další­ho personálu mi přijdou dost divný nebo přitažený za vlasy. Jde o to, že na mě se ještě nikdo nikdy nemraÄ�il, a to ani ta zmí­něná pokladní­ v Tescu. Naopak. Čili moje otázka… Kam na tyhle zkušenosti chodí­te?

    A ještě něco k věci. Trošku mě mrzí­, že se stále zabýváte malým Ä�eským rybní­kem a chcete od něj, aby to bylo jakési skvostné kří­šťálové jezero.

    Nicméně za 30 Euro se dá ve slušném hotelu v Praze přenocovat taky, a bez smlouvání­. A dá se k tomu snadno využí­t několik evropských bookovací­ch serverů, kde je napří­klad Praha vedená jako jedna z hlavní­ch destinací­. Takže no problem. Kdo skuteÄ�ně cestuje, tak ví­.

  22. Ja bych rad vypichnul jeste jeden rozdil. Americane vzdy a vcas plati. Nesetkal jsem nikdy s zadnym problemem okolo plateb. cemz se neda rici tu v Cechach. Zase abych to tu jen nehanel v USA jsou zvykli na extremni zakaznicky pristup. Nereklamuje se vubec nic a ihned se vraci penize, support musi byt extremne pro zakaznicky a za sebemensi prkotinu nabidnout velkou slevu na zbozi atd atd… Samozrejmne toto je prijemna zkusenost z pohledu zakaznika narozdil od Cech kde toto nehrozi a potvrzuje to ma cerstva zkusenost. Nedavno jsem u jednoho z nejvetsich internetovych obchodniku u nas objednal strojek za vlasy vyssi kategorie. U kosiku bylo uvedeno do 3dnu coz jsem akceptoval. Jake bylo prekvapeni kdyz mi po trech dnech prisel mail, ze zbozi bude do tydne u dodavatele. Byl bych jeste ochoten pochopit kdyby se jednalo o prodejce Pepa z Horni Dolni, ale u obchodnika se stamilionovym obratem? to uz ne. A presne toto se Vam v USA nestane.

  23. Mirek Novotny:

    Hehe, shodou okolnosti jsem si taky kupoval novy holici strojek + elektricky kartacek, a prave z eshopu, ktery mel Pepa z Horni Dolni jako vedlejsak ke sve kamenne elektro prodejne. V utery rano jsem odeslal objednavku, rano dosel primo od nej osobne email, ze to mel na prodejne a ze si to u nej zrovna vyzvedla posta a ze "dekujeme za nakup, prijdte zase" :). A ve stredu rano jsem to mel doma.

    Ja vim, ze ty popisujes neco jineho, ale musel jsem to tu zminit 🙂

  24. K tomu Fandorovi…

    Ono mozna starat se o tluste deti, ktere jsou nasrane na svet, ze jsou tluste… a jeli do tabora do ktereho jet nechteli, ale poslali je tam rodice.. To by byla pro me vetsi prace nez podnikani se vsemi mymi firmami zaraz…:-) Ja vim, ze bych to nevydrzel ani tyden. Radeji rozjedu 10 novych podnikani (coz neni jednoduche, ale uspokoji me to vice).

    Toto ale funguje pro kazdeho jinak. Je to subjektivni. Nekomu muze pripadat moje prace strasne tezka a nikdy by ji nechtel delat. Nekdo bude podnikat nekdo jiny bude delat treba socialni praci a starat se o stare/nemohouci/apod. lidi. Tak to ma byt. Je to dobre, ze kazdy dela rad neco jineho. A Fandor mozna nasel svoje volani:-)))

  25. Ano, Igora jsem videl … A to je dalsi duvod, proc jsem se dal na psani vlastni aplikace.

    Technicke zpracovani Igora je velka bida. Ve 4. kroku formulare (Slysite uz jen to "ve 4. kroku"?) A to nevim, jestli je krokem poslednim … nemel jsem odvahu) chybi nektere elementy na strance a jsou tam videt jen "diry po obrazcich".

    Navic je tam spousta jinych veci, o kterych vim, ze bych chtel delat jinak.

    A navic: to ze na trhu uz sluzba je, neznamena, ze by nikdo se nemel pokusit o jeji novou (dalsi, jinou, lepsi, hezci, modernejsi) implementaci. Google taky neni jediny vyhledavac. Umocneno tim, ze jsem presvedcen, ze delat to lepe nez Igor nebude zas az tak tezke.

    Mejte chvili strpeni. Aplikace se uz pise. Po dopsani 1. funcni verze pozadam Johna o jeji "uvedeni" na svem blogu.

  26. 2mika: Tak Ryanair slibuje zavedeni transatlantickeho lowcostu uz leta, jen do praxe to zatim jeste nikdy neuvedl.

  27. 2John: Však já jsem také zmí­nil, že práce na táboře je nároÄ�ná práce a to je bezesporu jak psychicky, tak i fyzicky, když má Ä�lověk zodpovědnost a o něco mu jde.

    Jen se to sem nehodilo jako typický pří­klad toho, jak se v US pracuje od 6-22 hod. Je to spí­še pří­klad charity, Ä�i zájmové Ä�innosti, neboť zcela urÄ�itě to Fandor nedělá pro pení­ze.

    Každopádně se mi to lí­bí­, neboť takový pobyt v reálných podmí­nkách má plno výhod, což jistě všichni ví­me a možná o tom Fandor napí­še na svém blogu něco ví­ce jako motivaci pro ostatní­.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *