Situace kdy se nemusi platit Sales tax pri nakupu v USA

O tom jak funguje sales tax jsem uz psal. Jen pro rychle shrnuti: sales tax funguje jinak nez DPH.

Jestlize objednate pres Internet zbozi od firmy, ktera ma pobocku napr. v Kalifornii a nechate si zbozi poslat na adresu v Kalifornii tak musite zaplatit sales tax. Kdyz si zbozi nechate poslat do statu ve kterem ten obchod zadnou pobocku nema tak vam sales tax nebude uctovana. Sales tax je vetsinou automaticky zauctovana do nakupniho kosiku, takze nemusite moc premyslet jestli vam ji nekdo bude uctovat nebo ne. Staci si dat zbozi do kosiku a kliknout na CHECKOUT. A uvidite jestli vam bude sales tax nauctovana.

Nedavno jsem delal asistovany nakup (Shipito) v obchode Zipzoomfly. Je to obchod s elektronikou a zakaznik si kupoval notebook. Zipzoomfly to ma velmi dobre osetrene, protoze nabizi moznost se rovnou zaregistrovat jako RESELLER a Sales tax se pak neuctuje. Reseller znamena, ze zbozi je urceno na dalsi prodej. Coz je presne tento pripad. Delame asistovany nakup a zbozi prodavame zakaznikovi v CR. Takze spravne a oficialne sales tax nemusi byt uctovana. Zrovna treba v pripade notebooku, ktery stoji okolo $1,000 dela sales tax skoro $80. A to je cena postovneho do CR. To neni spatne, ne? Za usetrene penize mate postovne zdarma.

Jestlize nekdo narazite na nejaky jiny obchod ve kterem se da velmi jednoduse zaregistrovat jako reseller tak mi dejte vedet. U toho Zipzoomfly to jde velmi dobre a maji na to nachystany cely system. Firmy vyzaduji tzv. Seller permit nebo reseller number. Je to registracni cislo (mozna neco podobneho jako DIC v CR).

Spread the love

8 thoughts on “Situace kdy se nemusi platit Sales tax pri nakupu v USA

  1. A nepsal jsi kdysi, že v každém státě kde prodáváš musíš být zaregistrovaný a platit tam daně? Nebo to platí jen když tam chceš mít kamennou prodejnu, na prodej po internetu se to nevztahuje?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *