24 thoughts on “Proc psat blog

  1. Johne, zdá se, že video blogování­ bude docela dobrá obrana/ochrana před zpří­stupnění­m části informací­ napří­klad konkurenci. Na video v češtině je zatí­m Gogle Translate krátký 🙂

    Ať se daří­. Petr @ promena.cz

  2. To s tou otevřeností­ vs. vyzrazování­m firemní­ch informací­ – možné řešení­ je zveřejnit, nebo napsat článek s s půl / roční­m odstupem. Data už nebudou tolik citlivá (asi jak která) a zároveň máš od těch věcí­ odstup dokážeš je objektivněji zhodnotit.

  3. Dva postřehy:

    1. Neví­te přesně jaký dopad bude mí­t aktivita, kterou nyní­ děláte, na vaši budoucnost. A také se přesně neví­ jakým směrem se taková aktivita bud vyvýjet.

    2.Dělejte to, co vás baví­. Pokud se do něčeho nutí­te, jste o dost méně efektivní­.

  4. Super videa jen tak dál rád navštěvuji tvůj blog jsi pro hodně lidí­ inspirací­ a váží­m si toho co pro nás děláš 🙂 . Pro mě osobně kdybych chtěl začí­t podnikat v USA by byl hlavní­ problém domluvit se proto by mě zají­malo kde jsi se naučil tak dobře anglicky zda už jsi to uměl než jsi tam jel nebo jsi se učil až tam. Dí­ky

  5. John se naučil pořádně až v USA, Zprvu měl obrovské problémy s telefonování­m. Proto ani do inzerce nedával svůj telefon. Každodenní­ praxe vše změnila.

    Angličtina v ČR: četba knih (po čase ti sloví­čka budou docházet), kurzy – lépe dražší­, ale kvalitní­, v ČR je miliarda Erazmus studentů – začleň se do jejich komunity. PS: radit umí­m velice dobře a taky se do toho kopu. Nejlí­p stanovit si nějaký certifikát, ať je motivačka a nějaký trochu bič nad tebou.@rejza

  6. @rejza Pro me na anglictinu funguje pohybovat se v AJ svete – koukat na AJ serialy, cist si AJ weby, chatovat s lidmi anglicky(samozrejme ne s lidmi z CR:)) Kdyz jsem byl pak pred par mesici v Australii, lidi se me ptali jestli nejsem z USA nebo jsem tam nestudoval anglictinu, ze mam ten prizvuk – to me pobavilo, anglicky aktivne vubec nemluvim v CR. Podle me ta kombinace chatu/kazdodennich pracovnich e-mailu a poslouchnani cloveka “nauci” mluvit.

  7. @eastbiz lol 🙂 Jinak jeste jsem chtel podotknout ze v dalsi veci je ten videoblog dobry – muzu pracovat na necem lehcim(copy&paste) a u toho poslouchat blog.

  8. V závěru John hovoří­ o tom, že psaní­m na blog si tří­dí­ myšlenky…. Mám podobnou zkušenost, pokud mám nějaký problém ale i nápad, tak si to napí­šu na volný list. Zcela určitě by to měla hlava vyřešit rychleji, ale vizuální­ kontakt s problémem (i když zatí­m jen na papí­ře) je pro mě velmi důležitý. Někdy se pak problém jeví­ nepodstatný, to když k tomu připisuji různá řešení­. Stejně tak si napí­šu i dobrý nápad nebo zají­mavý postřeh, ten se pak zdá zase hodně velký, to když k tomu připí­šu co všechno to bude stát a když zjistí­m, že už to tu je, tak papí­r úspěšně letí­ do koše. Taky dobrý, to je zase obrana proti stresu 🙂

  9. To o tom, ze clanek se ma napsat za doby nejvetsi euforie je svata pravda. Uz tolikrat jsem si rekla, ze neco napisu pozdeji a pak to nenapsala, protoze……. se mi nechtelo, uz mi to neprislo tak zajimave… atd. A pak me to zpetne mrzelo.

  10. @eastbiz jsem pro: Kolem járu dvacet jedna kol se scukla ve na fí³ru podnikanivusa.com sajtna borců které se hí³kalo plotna. Mezi sebí³ hantýrovali tak, že všichni vostatní­ borci z jinéch americkejch štatlů z toho negí³mli ani ťuk. No a to byl brněnské hantec.

  11. Tří­dění­ myšlenek za pomocí­ psaní­ blogu je zají­mavá myšlenka. Znám mnoho lidí­ co takto relaxují­, ale pří­jde mi že každý zatí­m hledá něco jiného a má jiný styl. Znám člověka, kterého nejví­ce uvolňuje rituál než začne psát. Nejví­ce mu prý pomáhá, když se projde lesem, následně si udělá čaj a v přesně danou hodinu začne psát. Samotný článek je jen takové dokončení­ myšlenkové očisty. A naopak znám člověka, který musí­ prostě napsat vše hned. Pí­še si své myšlenky nebo jen poznámky i v autě na červené. Pří­jde mi, že kolikrát je skutečně zají­mavější­ pozorovat rituály, než samotné psání­….

  12. @ora @eastbiz Berte prosí­m ohľad aj na slovenských čitateľov, ale inak klobúk dolu “Brnenske hantyrce”. Na tretie prečí­tanie som všetkému porozumel 😉

  13. Som rád, že si to takto zhrnul Johne. Tvoj video blog prišiel presne v období­, kedy uvažujem, že sa do toho tiež pustí­m. Poviem rovno, že značnú časť inšpirácie mám práve z tvojho blogu, akurát téma bude trochu iná.

    Počas celého obdobia čo pí­šeš tento blog, podľa čoho si sa rozhodoval, ktoré informácie zverejniť a ktoré nie? Na inom anglickom blogu som čí­tal radu, že je fajn mať nazačiatku zoznam “o čom áno” a “o čom nie” a í­sť podľa neho. Mal si, alebo máš niečo podobné? Rád by som pí­sal o podnikaní­ za špecifických podmienok na Slovensku a popravde najviac sa bojí­m kradnutia nápadov. Preto aj to “za špecifických podmienok” namiesto konkrétnej veci.

  14. musim naprosto souhlasit s tim, ze kdyz napisete clanek tak se tim perfektne tridi myslenky a navic je tu bonus zpetne vazby a jineho pohledu na vec.

    Pred 4 lety jsem zacal psat blog o obchodovani price action na burze – prave abych si tridil myslenky. A najednou se zacali pridavat ostatni takze postupem casu to preslo do fora kde si kazdy vede svuj blog jak obchodoje a navzajem si pomahame.Forum je sice uzavrene – tedy jen pro zvane ale mozna i diky tomu porad funkcni.

  15. ja som bol vždy za to, že otvorenosť, blogovanie, komunikácia s verejnosťou biznisu pomáha. A ani to nemusí­ byť vyslovene účelové PR. Viď. 37 signals, Virgin a kopec ďalsí­ch firiem. Je to dnes v mí³de a je toho plný internet. Preto bolo zaují­mavé, keď som sa dostal ku knihe Hidden Champions. Je to o firmách, ktoré nie sú vidieť, nikto ich nepozná, ale sú úspešné, veľmi rýchlo rastú a sú jedničkami na určitom trhu. Mali jednu spoločnú vec: majitelia neradi hovorili o tom čo robia a o svojich úspechoch. Báli sa, že by to do toho úzkeho segmentu trhu pritiahlo prí­liš veľa pozornosti a konkurencie. Sú teda také skryté odvetvia, ktoré ťažia okrem iného aj z nezáujmu verejnosti o ten biznis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *