Predstaveni projektu – BridgeArt.net

V ramci predstavovani ruznych projektu ctenaru blogu PodnikanivUSA zverejnuji dalsi email, ktery mi prisel. Proc tyto projekty ctenaru zverejnuji? Vsichni se muzeme poucit ze zkusenosti jinych. A pro autory projektu jde zase o cennou moznost ziskat feedback od ostatnich webovych podnikatelu. Me na tomto projektu nejvice zaujaly ty landing pages v jinych jazycich. Docela by me zajimalo vice detailu kolik navstevniku je takto mozne privest. Docela dobry tip pro SEO. (JV)



Dobry den,

bych chtel podekovat za velmi inspirativni blog a predstavit svuj webovy projekt – BridgeArt.net

Jedna se o anglicky psany web uzce zamereny predevsim na projektanty velkych staveb jako jsou mosty a vyskove budovy; web by mel poskytnout zajimave informace take studentum, dodavatelum staveb a odborne verejnosti. Jadrem webu je databaze stavebniho software, ktera je volne propojena s ostatnimi prvky webu: oborova wiki, sledovani novinek na ostatnich serverech a portal clanku.

Protoze se projektu venuji ve svem volnem case, uz od zacatku jsem se snazil minimalizovat naklady a pouzit strategii, ktera umozni budovat web sice postupne, ale tak aby byl uz od zacatku prinosem pro navstevniky. Rad bych se podelil o nasledujici dve zkusenosti, ktere me vyrazne pomohly minimalizovat naklady:

(1) Pouzivani open source software. Cast webu pouziva redakcni system Drupal a dalsi cast webu pouziva wiki instalaci MediaWiki. Na zacatku jsem vynalozil pomerne hodne usili abych nasel co nejvhodnejsi open source redakcni system a wiki instalaci pro svuj web. S odstupem casu musim rici, ze se toto usili bohate vyplatilo – Drupal a MediaWiki dokazi vyresit vetsinu pozadavku, ktere na web mam. Obecne, hlavni vyhodu open source vidim v tom, ze clovek se nevaze na jednu firmu, ktera muze pozadovat vysoke poplatky za kazdou zmenu. Zakladni web se da pomerne jednoduse a zdarma vybudovat nainstalovanim open source programu a zadanim pocatecniho obsahu. Pripadne zmeny a rozsireni systemu se daji udelat pomerne jednoduse a levne, protoze existuje spousta programatoru, kteri se daji pro tuto praci najmout. Open source vsak neni vhodny pro kazdou situaci – napr. databazi software jsem programoval v PHP a MySQL, protoze zadny open source program nedokazal jednoduse vytvorit presne to, co jsem potreboval.

(2) Automaticky preklad a SEO. Uz od zacatku jsem vedel, ze web nabizi informace i pro navsteniky, kteri maji pasivni znalost anglictiny, avsak anglictinu bezne nepouzivaji pro vyhledavani informaci na internetu. Proto jsem s pomoci automatickeho prekladu (Google Translation a Altavista) vytvoril landing pages ve zhruba desitce nejrozsirenejsich jazyku (cinstina, spanelstina, arabstina, italstina, francouzstina, rustina, portugalstina, japonstina, …). Tyto “pristavaci stranky” privedou na web pomerne hodne nastevniku; statisky dale ukazaly, ze vyznamna cast techto nastevniku prejde na plnohodnotnou anglickou verzi webu a stanou se z nich uzivatele, kteri se pravidelne vraceji.

Web v soucasne dobe vydelava par stovek dolaru za mesic pri mesicni navstevnosti zhruba deset tisic uzivatelu. Statisky ukazuji, ze pocet uzivatelu i prijmy rostou temer primo umerne s mnozstim obsahu na webu. Protoze se jedna vicemene o komunitni web, zajimaly by me nazory a tipy ctenaru na vybudovani kvalitniho komunitniho webu. Jak motivovat uzitele, aby se aktivne zapojili do prispivani obsahu? Jak nejlepe, a pritom ne prilis agresivne (mohlo by to odradit ctenare) web zpenezit? Rekl bych, ze kvalitni obsah a pravidelne pridavani noveho obsahu jsou zakladem, ale zajimaly by me dalsi tipy a zkusenosti s tvorbou komunitnich webu.

Spread the love

6 thoughts on “Predstaveni projektu – BridgeArt.net

  1. taky je škoda že tam není nějaký online bridgebuilder, to je dobrá gamesa 🙂

    a ty landing pages, jak solidní překlad to vytvořilo?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *