Xmarks je vyborna sluzba. Sam ji pouzivam na synchronizaci bookmarks mezi ruznymi pocitaci. Za tri mesice konci. Muzete si to precist zde.
Jsou uspesni. Rostou. Dva miliony uzivatelu. Za den pribude 3,000 novych uctu.
Bohuzel nenasli zpusob jak vydelavat penize. K tomu toho neni moc co dodat. Vim, ze Google je vyjimka, ktere se podarilo najit zpusob jak vydelat i kdyz to ze zacatku taky nevedeli. Ale vzdy bych se radeji snazil hned od zacatku nejakeho podnikani premyslet jak se ty penize vydelavat budou. Jinak je to risk.
Nejsou zprávy o ukončení činnosti jen marketingový trik?
Mozno ti pomoze toto riesenie: http://lifehacker.com/5651152/how-to-continue-syn…
Taky jsem dříve používal Xmarks. Dnes mi nejvíce vyhovuje používat Google Chrome a synchronizovat záložky (+ nastavení, rozšíření, automatické doplňování formulářů, motivy…) pohodlně s Google účtem.
Není nic pohodlnějšího než Chrome.
Třeba Firefox má svůj synchronizační systém Firefox Sync, kdy je možnost nastavení co všechno synchronizovat (od záložek, přes historii až po hesla).
Jednoduše je vytlačili tvůrci prohlížečů.
pokud maji 2mega uzivatelu a neumeji na tom vydelat tak je to jejich nesikovnost
Tohle nedava zadny smysl – vsazim na marketingovy tah.
Já myslím, že to dost vypovídá o Internetu jako celku. Za posledních 15 let se podařilo vydělat jenom hrstce internetových projektů. A nových (smysluplných) projektů vzniká hrozně málo.
kolik muzou byt naklady? Kolik byste byli ochotni zaplatit za takovou sluzbu?
Pokud by to stalo do 5$ rocne tak bych nevahal.
Divim se ze nezavedli nejaky obchodni model – synchronizace 20 odkazu zdarma, neomezene za rocni poplatek. (Nicmene netusim kolik jsou napriklad poplatky u PAYPAL, jestli by to ve vysledku nebylo sulnul.)
Spíš přidávat na první místo záložek nějaký reklamní odkaz neplatícím členům.
Imho to není žádný marketingový trik.
Právě že to zpoplatnění je nesmysl, protože Google toto má zdarma a to ještě navíc v mnohem lepším provedení (jak už jsem psal). Není problém kromě záložek synchronizovat víc věcí jako nastavení prohlížeče atd. Je ale třeba použít Chrome, to je logické, nicméně můj osobní názor je takový, že Chrome je v současné době na vrcholu.
Jako na vrcholu mezi prohlížeči :-). Ale je to škoda, že Xmarks končí, i kdyby si to platil jenom někdo, tak by je to mohlo při tom počtu uživatelů dobře živit :-).
Sluzba ktera je omezena pouze pro jednu skupinu nema smysl viz. Chrome a jejich synchronizace zdarma. Tim ze na Chrome neprestoupim nemam moznost vyuzivat jejich sluzby a budu si hledat nahradu. Dalsi vec je ze nabizeji tuto sluzbu prave na podporu sveho produktu – marketingovy tah. (U google je vlastne tezke rozlisit co je vlastne jejich produkt a co je jen podpora, vsechno se to tak nejak micha dohromady)
Jen bych chtel dodat, ze i Opera synchronizaci zalozek a nastaveni zvlada.
Nevim jake jsou naklady, ale co takhle zavest donation system? Mozna by se z prispevku alespon zaplatil provoz. Myslim, ze mnoho lidi by bylo ochotno dat i nekolikanasobne vyssi castku, nez je zminenych 5$.
Xmarks jsem neznal, stacilo a staci mi delicious od Yahoo. Co me vic rozesmutnilo je ze konci bloglines.com. Pouzivam je od roku 2005 a na Google Reader si nemohu zvyknout. Vypada to, ze u uzitecnych sluzeb zdarma to zacina priostrovat, vlastnici zjistuji ze na nich nelze vydelat, i kdyz maji miliony uzivatelu.
VladaM: PayPal Micropayment poplatok je ¢5 + 5 % takže by im ostalo $4,70. A keby si len 1 % ľudí za to platilo, je to stále $94 000 ročne v čistom zisku…
zkusili hodne zpusobu, jak na synchronizaci vydelat, ale nefungovalo to. Viz cast Midle
http://blog.xmarks.com/?p=1886
pro kazdy browser existuje synchronizace zdarma, takze to nemohli zpoplatnit
http://www.xmarks.com/about/shutdown
Podnikam abych vydelal hodne penez, nebo abych mel co nejvic uzivatelu? ..tady to nekdo vzal za ten spatnej konec.
to: Martin z rozhladna.sk
to asi ne – zapominas na naklady, ktere pri tomto poctu uzivatelu nejsou zanedbatelne.
Ale jinak souhlas – napriklad predplatne s platbou za kazdou synchronizaci, pripadne casovym predplatnym.
opera to ma tiez zadarmo a mala to prva… tak ako takmer vsetko, co sa pouziva v modernych prehliadacoch.
To: Veverka
Jasné… mal som napísať $94 000 príde z PayPalu.
A náklady? Nepotrebujú ani široké pásmo, ani rýchlu odozvu a myslím, že ani procesnú silu. Moje záložky majú cca 0,3MB v html súbore, t.j. 60 GB harddisk na 2M používateľov. A koľkokrát za deň ten užívateľ synchronizuje??
Nechcem byť zlý, ale si myslím, že keby som dal toto známemu na server, tak mám prevádzku skoro zadarmo 😀 …ale z lásky by som mu nejaký ten $1000 mesačne podstrčil 😉
Martin, vsak im daj ponuku na kupu. Ak to idu vypnut, tak to mozno radi predaju.
Andrej: možná to je ten nápad jak z toho chtějí dostat peníze. Prostě to někomu prodají. Proč by jinak končili až za 3 měsíce?
Chce to najmout nějakého tvrdého "managora" a ten by už nějak monetizoval 10 odkazy na Amazon atd. Je to jejich neschopnost…
Taky mám službu, které mám horší než moji konkurentni ve všech ohledech a přesto jede, a ještě se za ni v jistém smyslu platí!
Už zase píšu jak hotentot 🙂 tak dobrou noc, je třeba jít spát 🙂 LOL, snad to po mě jde přečíst…
Google se vydělávat nedaří. Dělá spousty projektů, a monetizace není.
Podle mého Google do pár let skončí. Stejně jako Atlavista kdysi. Google nedokáží přijímat zpětnou vazby, jejich vyhledávač se zhoršuje díky jeho zranitelnosti útokům různých SEO a díky tomu, že vyhledávač nestíhá indexovat a rozumně třídit.
TO: Miroslav Ponkrác
Pane Ponkráci prosím Vás, mrkněte se někdy na finanční bilanci společnosti Google:
http://www.google.com/finance?q=NASDAQ:GOOG&f…
Příjmy (tržby) za rok 2009 = 23,7 miliardy dolarů, zisk před zdaněním 8,4 miliardy dolarů. Pro rok 2010 jsou přitom očekávána následující čísla: příjmy 28 miliard dolarů, zisk před zdaněním 10 miliard dolarů.
Googlu se nedaří?? Vždyť se v posledních třech letech stal největším tržištěm s internetovou reklamou na světě! V PPC reklamě ve vyhledávačích nemá prakticky žádnou konkurenci. Posledními dvěma zeměmi na světě, kde nemá prvenství ve vyhledávání jsou Česko (Seznam.cz) a Jižní Korea. Prvenství seznamu na českém trhu s internetovým vyhledáváním přitom letos v zimě skončí, protože Google se podařilo z tohoto trhu ukousnout již cca 45 %. Další silnou stránkou Googlu je Gmail, Google Maps, YouTube, Google Docs a mobilní komunikace (aplikace, vyhledávání, reklama). I tady se brzy monetarizace dostaví… Nevídaný nástup zažívá Google i na trhu internernetových prohlížečů (podíl Chromu míří nad 15 %). Prohlížeče se sice špatně monetarizují, na druhou stranu slouží k propagaci ostatních (Google) služeb a aplikací.
Josef Zemánek: Stejně tak se kdysi mrkl jakýsi excite na bilanci Google a rozhodl se Google nekoupit. Jak se můžete dočíst i na webu zde.
Ona současnost nerovná se budoucnost, víme?
I většina Vašeho komentáře, zejména druhá polovina mluví nadšeně o tom, kolik % Google ukusuje, ale o monetizaci taktně mlčí.
Kolik Google trží na svých silných stránkách? Na gmailu? Na google maps? Na youtune? Na google docs? Ha!
Celý Google je velmi křehký – veškerá monetizace = vyhledávač a z toho PPC.
Jakmile se toto naruší, nezachrání Google ani svěcená voda, i kdyby rok předtím měl 10× vyšší zisky, než letos.
A Google vyhledávání se zhoršuje. Řadu věcí už nejenom já, ale i jiní hledáme na jiných vyhledávačích, protože první stránky jsou často SEO spam a dokonalá reklamní nástěnka. Zatímco to jde, ale měsíc od měsíce to jde dolů.
Monetizace dalších služeb se brzy nedostaví, protože Google se jaksi monetizace ničeho jiného,než vyhledávače + reklamy nikdy nezdařilo. Pokud mi nco uniklo, opravte mně prosím.
Navíc Google dostal přes pracky v Číně – ono není divu, choval se tam stejně nadřazeně, jako se chová ke všem uživatelům, viz i zážitky Johna na tomto blogu. Tím si předem zabil rozvoj v Asii, kde bude mít vždy přiskřípnuté prsty – tedy na nejvíce dynamickém trhu a nejvíce se rozvíjejícím s nejvyšší budoucností.
Google neumí naslouchat – je to hluchý dinosaurus, který kdysi dávno dobře začal, od té doby si zalepil uši voskem a neslyš, nevidí, jen diktuje a rozkazuje. To není dobrá prognóza pro budoucí rozvoj – spíše pro „překvapivý“ krach, který nikdo nečekal.
Já se registroval tady: http://www.pledgebank.com/XmarksPremium , za ty peníze by mi to pořád stálo.
TO: Miloslav Ponkrác
Jasně, až se ve světě objeví nějaká dostatečně kapitalizovaná firma, která přijde na trh s lepší a jednodušší filosofií vyhledávání, než má Google, sláva Googlu třeba zanikne. Jenže nic takového na obzoru zatím není, protože postavit “inteligentní” vyhledávač je minimálně 100 krát složitější než v roce 1998. Yahoo spolu s Bingem si zuby nehty drží podíl na vyhledávání někde mezi 10 až 15 % (dohromady a ještě k tomu pouze v USA), Bingu se to přitom daří pouze díky miliardám dolarů, které do něj Microsoft lije.
Google mezitím staví vyhledávač pro mobilní telefony ovládaný hlasem + spouští navigační systém na bázi Google Maps a Google Earth. Inzerce v Google Maps cílená na konkrétní lokality (ubytování, zábava, nakupování, služby…) přitom tvoří nezanedbatelnou část příjmů Googlu. V Minulém roce se navíc díky inzerci přehoupl do černých čísel server YouTube, no Gmail si každým měsícem ukusuje čím dál větší podíl na trhu… Po finanční stránce není Gmail asi nějaké terno, na druhou stranu se jedná o výborný komunikační (propagační) kanál mezi Googlem a jeho uživateli. Dá se pomocí něho propagovat online kancelářský software (Google Docs) i další aplikace. Část aplikací ve freeware podobě, část zpoplatněna pro firemní klientelu, část financována příjmy z inzerce.
Jinak, jak jste správě napsal, v Číně Google narazil. Jak se proto bude vyvíjet situace na tomto trhu nikdo neví… Čínská společnost Baidu tu vítězí prakticky ve všech oblastech, do kterých se snaží Google proniknout. Tržby a zisky Baidu proto budou už příští rok dosahovat třetiny tržeb a zisku celého globálního Googlu! Prosadí se ale Baidu v celé Asii? Podle mě nemá šanci, protože za hranicí Číny je povědomí o něm minimální. Možná přijde za pár let změna. Kdo ví…
Jsme ale trochu offtopic, takže toto je můj poslední příspěvěk na téma Google.
Google se šíří jako mor, dělá jednu službu za druhou a jedna je lepší než druhá, osobně ho používám kde můžu, je fakt dobrý.
Nyní má penetraci skoro všude a monetizace je jen otázka jediného nápadu a pár týdnů implementace, takže bych si nebyl tak jistý.
Stejně se mi ale P/E typu 20 zdá značně nadsazené. Připadá mi, že na Internetu už nemá kde růst, to by musel expandovat do úplně jiného trhu, jakým jsou mobily a něbo něco podobného. Jeho akcie jsou nahoře spíš jen proto, že je známy a jeho akcionáři ho spíš milují, než se dívají na "řeč čísel" (stejně jako u Apple).
A samozřejmě kdykoliv může přijít další malá firmička, stejně jak přišli Mikro softí hoši hoši, co prodali DOS aniž ho vlastnili, pak Google v garáži, takže je spíš jen otázkou času, kdo tu bude další a zaplní další potřeby trhu, které nyní třeba ještě ani nejsou, či nikoho nenapadly.
Už jen proto se mi zdá kupovat velké firmy s P/E 15 – 20 jako hodně drahý špás.