Jak jsem dopsal clanek o vyberu nazvu domeny/firmy tak jsem trosku brouzdal v Google a nasel tuto stranku od Andrew Woolridge:-)
Generator nazvu firem pro Web 2.0
Tohle je spise vtip. Parkrat dejte refresh stranky a vyberte si nazev nove Web 2.0 firmy, kterou zalozite. Zaroven vam to napise i jaky bude vas hlavni produkt. Zkuste to rovnou poslete nejakym investorum jestli vam na to daji par milionu:-)
http://noemata.net/nbng/
Dalsi generator nahodnych jmen. Nektera nezni spatne!
http://unique-name.perceptus.ca/word-mixer.php
Mixer na slova. Zadate ruzna slova a namixuje to ze slabik nove slovo. Zajimave, ale nevim jestli bych mel odvahu nektere ze jmen pouzit.
http://www.makewords.com/
Tohle mi pripadalo asi nejlepsi kdyz chcete najit novy nazev a zaroven zjistit jestli je volna domena. Dokonce funguje se slovnikem ruznych jazyku vcetne cestiny. Muzete zadat pocet pismen, klicova slova, jazyk, apod. Uvazoval jsem pouzit domenu KANCLE.com jako unikatni nazev pro projekt s pronajmem kancelari. I kdyz pochybuji, ze by to americani byli schopni vyslovit:-)
a co Kancly.com? to je jako cancel 🙂
Zajímavé, ale sám vím, co to je, vymyslet příjemně znějcí jméno, které má navíc volné hlavní domény (cz, com, eu). Nejlépe všechny najednou. Sám jsem si na jméno kladl více podmínek a nakonec něco vymysleli, ale v dnešní době je to již těžké.
Zdravim. Je to opravdu celkem srandovni, ale moje teze je spis takova, ze jde spis o to, co s tim nazvem pak delate, jak ho propagujete. Myslim, ze nazev neni zas az tak dulezity, vyse bych postavil spis logo, podle ktereho je to zapamatovatelne…
> Ferdinand:
Jde taky dost o to, že nevhodně zvolený název se špatně vyslovuje (diktuje), pro klienty je hůře zapamatovatelný. Čím kratší (v rozumné míře), srozumitelnější a obvyklý (např. v ČR nemít anglický název) je lepší.
🙂 Dobre jsem se pobavil… Nektere vygenerovane nazvy byly fakt super!
>PAVEL: Tak to je legrace, protoze presne o tech kancly.com jsem premyslel… 🙂
Dobrej vtípek, komu se to nechce myslet, nechá to robotům
Hehe takové názvy by mně vživotě nenapadly. To teda někdy opravdu sekne. 🙂
>Petr
ano, je pravda, ze nazev typu "fnaůlknef" je asi nevhodny (bouchnul jsem do klavesnice:-)) Ale myslim, ze opravdu brandova podpora dokaze i z hure vyslovneho nazvu udelat proste znacku. Napada me napriklad Popocafepetl.
Nemyslim si, ze anglicky zvoleny nazev by byla chyba, ale asi zalezi na nejakem regionalnim cileni firemniho zamereni.
Dik za diskusi.
To je pořád o Webu 2.0 a nikdo pořádně nevysvětlí, co že to vlastně je… Tož asi tolik:
http://kovboj.bloguje.cz/476140-co-je-to-web-2-0….
Díky moc za tento článek. Mám vymyšlenou takovou jednoduchou blbost, ale je to věc, která usnadní cestování v letadle (vyzkoušeno) a hledal jsem příhodný název, volné domény atd. Zkoušel jsem i uvedené roboty a najednou cink, napadlo mě to samo i bez nich.
Vymyslet dneska název společnosti je problém, je to hodně rozebrané. Naštěstí tyhle generátory aspoň navrhnou nějakou rozumnou cestu, kam se ubírat.
V suvislosti s nazvom firmy pri planovanej expanzii do zahranicia je mozne pouzit jeden maly hack- do nazvu mozete pridat aj Ltd., napriklad MyCompany Ltd. s.r.o., vyzera to pre zahranicnych partnerov pristupnejsie 🙂
Taky zrovna vymýšlím ideální název pro moji firmu, která bude cílit nejen na náš trh, ale i okolní státy, takže je výběr názvu o to těžší. Dost jsem si o dané problematice přečetl na https://ideaclub.cz/media/jak-vymyslet-nazev-firmy , ale i tak pořád nevým jaký název by vyhovoval. Musí to totiž znít skvěle jak pro čecha, tak pro poláka či němce.