Prace by byla primo v nasi kancelari v Kalifornii. Idealne by to melo zacit internshipem Work & Travel na tri mesice s moznosti na prodlouzeni. Chceme nekoho, aby skutecne aspon par mesicu pracoval s nami a pochopil presne co se ocekava. Kdyz to bude fungovat tak jsou dve moznosti. Spoluprace bude pokracovat i na dalku (vratite se do CR). Nebo pomuzeme vyridit trvalejsi viza na pobyt v USA. To je ale hodne narocne a chceme to udelat jen pro nekoho kdo bude skutecne dostatecne motivovany. Dlouhodobe pracovni viza nemuzeme vyrizovat pro nekoho s kym nemame dobre zkuenosti.
Pozadovane znalosti:
– XML
Ke kazdemu bodu uvedte stupen znalosti, prilozte reference na jiz dokoncene projekty, a nekolik ukazek zdrojoveho kodu, ktery demonstruje pouziti uvedenych pozadovanych technologii. Poslete na email david@incparadise.com. Deadline na odpovedi do 5. unora, 2010.
Mozna by potencionalnim zajemcum pomohlo, kdyby jsi napsal na jakych projektech bude vybrany clovek delat.
Budou to nejake zakaznicke weby ci spis interni systemy? Novy vyvoj ci udrzba starych projektu? Kombinace vseho dohromady?
A kdyz uz jsme u tech programovacich veci, nechtel by jsi nekdy napsat neco blizsiho o systemech, ktere mas ve firme? Systemy myslim vsechny ty veci typu jake metriky sledujete, v Inc Paradise pak bude muset byt hromada ruznych veci, ktere resi opakovane platby, expirace, ruzne stavy vyrizeni vseho. V Shipitu pak nutnost zvladat hromadu malych plateb, prejimek a slucovani.
Jsou to veci o kterych vicemene nepises, nejspis asi proto, ze to bude hlavni duvod proc se ti tak dari podnikat, ale urcite by bylo zajimave nechat jen nahlednout za oponu.
Také se přidávám k Davidovi Filipovi: opravdu by bylo zajímavé a užitečné nahlédnout pod pokličku jaké systémy používáš a jaké s nimi máš zkušenosti. Díky…
Musím dodat, že pro mladé, nezadané lidi je to určitě skvělá příležitost 🙂
No, i pro staré a zadané, ale neumím tak dobře programovat.(
Jinak bych hned jel.-)
Dal bych si říct. Bohužel nejsem student, což je podmínka tuším Work n´ travel.
Že bych to napravil? 🙂
Mozem sa opytat ci to musi byt velmi dobry programator? Alebo aj taky priemernejsi(ja)? Celkom ma to zaujima
Jel bych hned, bohuzel moje programatorske schopnosti by Johna asi nepotesily. 🙂
Ake je konkretne casovanie intershipu? Lebo napriklad skuskove v letnom semestri konci na CUNI az na zaciatu Jula. Zaujem by som mal, aj skusenosti by boli 🙂
toms: zacatek programu musi byt v rozmezi 1.5.2010 – 31.7.2010
peter: viz clanek, posli e-mail s pozadovanymi udaji a uvidi se 😉
Porad je to internship, takze necekame senior developera, na druhou stranu neco umet bude urcite potreba
Dikes za odpoved.
Jako správný Brouk pytlík, všechno znám, všechno umím. Ale SOAP, či MVC architektura, to slyším opravdu prvně, a když programuji tak klasicky a ne přes objekty. Je pěkné, že taky používáte PHP+MySQL.
Tady ty blogy a jiné stránky vypadají dost amatérsky, udivilo mě, co všechno používáte za technologie (AJAX, XML, atd…). Bych řekl, že je to splácáno kdoví v čem, ale jak je vidět z příspěvku, tak jste opravdu profesionální.
Taky bych uvítal nějaký popis vnitřního systému. Speciálně přijímání plateb přes PayPal teď budu programovat asi taky (zákazníci mě k tomu kopou 🙂 ).
Jinak doufám, že někoho seženete :). Pro studenta ve třetáku, čtvrťáku, to může být dobrá zkušenost. Pak se vrátí do ČR, dodělá školu, a hurá zpět do USA :).
I když je velká pravděpodobnost, že když už jednou odjede tak se nevrátí…
Ale SOAP, či MVC architektura, to slyším opravdu prvně, a když programuji tak klasicky a ne přes objekty….ady ty blogy a jiné stránky vypadají dost amatérsky, udivilo mě, co všechno používáte za technologie (AJAX, XML, atd…). Bych řekl, že je to splácáno kdoví v čem….
prosim nepouzivej v tvem pripade slovo programovat ale datlovat diky!
bejt John tak ban na 2 mesice za hloupost
to jarous adamek teda co ty tu meles za kraviny to jsem nezral
Adamek: tak tady ty stránky jsou ve wordpressu, to nemá nic společného s tím co tady bylo uvedené za technologie.
Pokud neznáte OOP tak samo MVC vám nic říkat nebude.
jj OOP je dnes i znalost design patterns a MVC je zaklad, rekl bych ye OOP je MVC, je to obecny styl jak to delat, a ustri spoustu casu a nervu, kdyz se to dela takto a SOAP v dobe webu je zaklad webovych sluzeb, bez toho dnes ani ranu, kdyz chcete spojit hrusky s jabkama vzdalene, data a software s uplne jinym nekompatibilnim softwarem, tak nez psat neco znova, vhodi se mezi to vrstva web services, soap architektura, nejaky remote controlling apod., takze taky uspora case a prachu, ale vse ma sve pro a proti, tak asi tak ve zkratce
Davide, můžu se zeptat, proč chcete programátora z ČR? Nebylo by jednodušší sehnat někoho přímo v Kalifornii? Díky
Pavel: Programatora by asi v Californii najit slo, ale tohle je mysleno primarne jako internship, podobne jako loni a predloni …
Petr: OOP neni MVC, jsou to dve naprosto nezavisle veci (i presto, ze se casto uspesne kombinuji a doplnuji).
MVC je architektura, OOP je programovaci model (viz. http://en.wikipedia.org/wiki/Model–view&nda… a http://en.wikipedia.org/wiki/Programming_paradigm )
I pokud programujes objektove, muzes naprosto ignorovat MVC pristup, a naopak, i pri striktnim dodrzovani MVC architektury je mozne programovat strukturovane …
MVC přístup vzniknul v době, kdy OOP bylo ještě na houbách. Tudíž OOP nepotřebuje. Ve skutečnosti se MVC přístup používal ještě v době, kdy mu nikdo MVC název nedal.
V době „terminálového“ přístupu k počítačům to byl naprosto přirozený model v mnoha případech.
Naopak dnes už je MVC model nutno občas trochu nabourat, byť jen nepodstatně, protože je sem tam dost dřevěný na určité maličkosti. Nicméně stále je platný a použitelný.
Nicméně OOP je velmi výhodné a není důvod se ho vzdávat.
Ale základní principy se v mnoha věcech nepotřebují.
Takže david tu má evidentně největší přehled, takže doporučuji, abyste přijali jeho. 🙂
Miloslav Ponkrác: David dělá určitě pro Johna :)…
Vytocenej: Jen jsem napsal co si myslím. John začíná všechno za minimum peněz, že něco "zbastlí" a pak to dál rozvíjí. Tedy za minimum peněz udělá stránku nevím v čem, ale tipnul bych si, že první verze Shipita, a nebo firmy na zakládání firem rozhodně nebyla dělaná v objektech :), spíš John použil nějaký editor, a k nynější profesionální verzi se propracoval s tím, že mu to dělá nějaký jiný člověk, který to předělal do profesionální podoby…
Jinak díky všem za vysvětlení, našel jsem si to na WikiPedii už když jsem psal první příspěvek taky. Kdysi mě nutili programovat objektově a já to fakt nemusím (umím to, ale nepoužívám to), mám raději takový ten strojákový styl typu udělej něco, pak nekde skoč, pak podmínka atd, a v tom jsem udělal naprosto všechno. Používám maximálně funkce, taky na ty mé miniprojekty s maximálně 3-20k řádky kódu je to celkem ještě přehledné, tak proč bych to lámal.
Jestli mě dát ban, tak ne za blbost ale za sarkasmus a rejpání, ale ty bys ho potřeboval za urážení, protože naznačovat, že psát něco neobjektově je "datlování" je urážka starých dobrých (byť někdy méně přehledných) metod programování (kdy jsou ty doby, kdy program přepisoval sám sebe a další chuťovky)…
S láskou vzpomínám na jeden ze svých prvních programů, který se jmenoval bomba, a když jsem ještě neuměl cykly, a který vypadal takhle
1 vypiš 100
2 počkej sekundu
3 vypiš 99
4 počkej sekundu
5 vypiš 98
…
21 vypiš 90
22 pipni
…
201 vypiš BUM
🙂
Problém nepoužívání OOP není v tom, že by to bez toho nešlo. Ale OOP umožňuje jednak nechutně snížit složitost projektu, totiž snížit počet vazeb mezi jednotlivými částmi programu, což se pro omezený lidský mozek perfektně hodí. A druhá věc je omezení práv ostatních lézt do objektu, což se zase hodí v týmu, kde to snižuje škody a zlepšuje domluvu na rozhraní.
Já bez objektů nenapsal už mnoho let ani čárku. Ani můj web není nic jiného, než mnoho objektů.
Programy, které přepisují sami sebe se dnes používají běžně. Video kodeky, Javovský, nebo .NET runtime a další to používají běžně. Akorát ne s takovou frekvencí přepisování, protože procesor tyhle techniky velmi rychlostně penalizuje. Takže je z toho v zásadě jen JIT kompilace.
Objektové programování je zase předstupeň k vyšším abstrakcím, které je možné najít u pokročilých funkcionálních jazyků. Dal by se tam najít ještě efektivnější a vyšší model, než je OOP, ale protože autoři funkcionálních programovacích jazyků zároveň bazírují většinou na nepraktičnosti jazyků a zhusta jsou zdrojové kódy neudržovatelné, tak čekáme na průkopníka, který si přestane hrát na akademičnost.
Miloslav: vidíš, a mě se vždy myslelo lépe v tom "klasickém" postupném programovacím stylu, zase opráším literaturu a uvidím…
No "zvrhl" jsem to tu pěkně.
Jaromír Adámek: Dělat, nebo udržovat středně velký, nebo větší web postavený jinak, než v MVC, v krajním případě MVP modelu a s objekty je práce pro vraha.
Jinak i to PHP má podporu samomodifikace 🙂 Může napůl sám sebe modifikovat poměrně mocnou a nebezpečnou funkcí eval().
Každopádně je příjemné si popovídat i s jinak myslími lidmi, či názory. 🙂 Někdy je to velmi inspirativní a zajímavé.