Z tohohle tipu od Vita mam skutecne vekou radost:
Je to k clanku o uceni jazyku a v komentarich pridal link na metodu Michel Thomas. Koupil jsem si Japonstinu pro zacatecniky. Na Amazonu za 50 dolaru.
Ten styl uceni je naprosto fantasticky. Muzu porovnat s Pimsleur metodou, ktera je hodne o drilovani a uceni se nazpamet. S tim mam docela problem. Po 10 minutach poslouchani CD Michel Thomas toho uz umim docela dost. Ucitel na zacatku rekne at se nesnazis nic pamatovat a ze prebira veskerou odpovednost za to jestli se jazyk naucite. Tim, ze se nesnazim neco drilovat tak o to rychleji si to zapamatuji. Je to zajimavy pristup a kdyz jsem poslouchal duvod tak me to nutilo se porad usmivat. Kazde nove slovo je vysvetleno tak, abych si ho snadno zapamatoval. A hned se zacne pouzivat ve vetach. Zacina se take slovy, ktere jsou hodne podobne k anglickym slovickum. O to vice je to snazsi. Urcite doporucuji.
Asi by stalo za to uvest link na ukazky: http://www.michelthomas.co.uk/soundclips.htm#java…
Prave posloucham Greek. Proti Pimsleuru mi to prijde takove rozvlacne, malo intenzivni. Ale na druhou stranu je tam logictejsi struktura toho jak to uci, lepe to vysvetluji.
Akorat tyto audioknihy prilis neresi psanou rectinu, coz je skoda. Predpokladam, ze to je stejne i s japonstinou a dalsimi jazyky.
Pro španělštinu, italštinu, francouštinu a mandarínštinu bych doporučil http://fluenz.com/. Výborně zpracované.
Nemate niekdo tip na nieco podobne ale na ucenie anglictiny? Skusal som Rossetu ta je celkom fajn, ale su tam skor len take zaklady.
Re:XMAN
Rosseta je fajn, vse jsou to jenom pomucky, a samozrejme bez vlastni pile to nepujde.
Na anglictinu pouzivam landi.cz, daji se vytvorit vlastni lekce do mp3, vyberes si vlastni slovicka landi ti nabidne ke kazdemu jednoduche vety = v mp3 mas presne to, co se aktualne ucis.
Co takhle software Rosetta Stone? Uceni probiha nenasilnou formou, jako kdyz se male deti uci prvni jazyk, nic se nepreklada…
V ČR existuje Nepustilova metoda. Mělo by to být něco obdobného, ale zkušenosti s tím nemám. Link: http://www.njs.cz
Ja jsem z toho Michel Thomas fakt nadseny… naprosto mi to sedi ten zpusob vyuky.
A s porovnanim s Rosetta Stone to je velmi levne. Hlavne se mi libi jak ti porad rikaji, ze se nemusis nic pamatovat.. to me vzdy rozesmeje.
Hoďte někdo do placu něco podobného pro výuku ang… to co se tu zmiňovalo existuje většinou jen ANG-JPN atd. (kromě RS ale ta je za ranec)..
Uz sa tesim na prvy post od Johna v japoncine. 🙂
pimsleur nema s drilovanim nic spolecneho
jenom poslouchas cd
muzes klidne v aute
Tak jsem právě zkoušel jsem Thomasovu metodu pro Mandarin. Projel 3/4 prvního CD. Potom jsem už neměl chuť jít dál, tak jsem si projel pár stop ze 7. a 8. CD.
Podle mě je Pimsleur o dost lepší. V tom Thomasovi ty věty říkají nepřirozeně pomalu s mezerami mezi slovama. To mě hodně frustruje a mám za to, že se potom jazyk naučíš taky pomalu.
Jinak mi vadila kvalita nahrávky, kdy druhý mluvčí mluvil oproti polovinu hrozně potichu (tak na 50%) a ještě dělal ve výslovnosti chyby. Ty potom sice byly opraveny, ale to je fajn, když si stopu pustíš jenom jednou.