Nejjednodussi zpusob na vytvoreni firemniho webu

Co byste poradili znamemu, co to s Internetem moc neumi (je pravnik) a chce vytvorit firemni stranky?

Proste neco co bude vypadat dobre. Da se to rychle zrealizovat. Nemusi na to najimat firmu, ktere by ani nevedel jak to ma vysvetlit.

Spread the love

28 thoughts on “Nejjednodussi zpusob na vytvoreni firemniho webu

  1. Obavam se, ze bude muset najmout firmu nebo cloveka, co tomu rozumi, co se ho bude dobre cilene ptat a spolecne se doberou k zadani, ktere pak dotycny zrealizuje.

    1. To prece neni treba. Je to web pro pravnika. Co ten potrebuje? Jednoduchou stranku /wordpress ci jine staci bohate/. Potrebuje tam mit stranku O ME (peknou svoji fotku, kde studoval, kde pracoval a na co se specializuje), pak KONTAKT (telefon, skype, mail, sidlo + treba google mapku s kancelari), REFERENCE (par referenci od predeslych klientu, strucne, kraticke), SLUZBY A CENIK (cca kolik si uctuje za hodinu + napr. cestovne pri ceste za klientem mimo mesto nebo jestli to je pro klienta free, atd.), a pak jako bonus by bylo skvele, kdyby zvladal pak jeste udelat kategorie na blog (posts) a psat treba aspon jednou za mesic (idelane casteji) treba nejake novinky z prava, na ktere se zameruje nebo case study a vubec cokoliv. A to proste zvladne napr. v tom wordpressu i tak, ze i rovnou si u wp koupi vlastni domenu, nebude-li chtit instalovat atd. jinde. Pokud bude chtit resit seo, tak tam si muze nekoho najmout, to uz je jina. Nicmene toto by melo stacit. Vzhled staci takovy jako ma tady John na webu, jednoduchy, ucelny (polud nebude chtit vrazet penize do vlastniho thema). Vzdycky me rozesmeje, kdyz tu nekdo rika, ze super vzhled webu je dulezity, kdyz napr. tento Johnuv web je dukaz, ze staci mit slusny standart a dulezity je obsah. Protoze jinak bychom sem prece vsichni nechodili, ze? Kdyby byl skvely super uchvatny design, ale nebylo by co cist..:-) A tak to vidim i u toho pravnika.

      1. Naprosto souhlasí­m, důležitá je účinnost a tady se opravdu jedná o jednoduchou webovou prezentaci, nepotřebuje žádné poslední­ vystřeli kreativity. Podle mě koupit DNS parking a přesměrovat třeba blogger. Př. http://www.chatasabina.sk/ s personalizací­ základní­ šablony, ani nemusí­ žádnou instalovat a kdyby už teda chtěl být moc kreativní­, tak šablon na sí­ti najde hromady.

  2. Klidně to může postavit na wordPressu jako tvůj blog. Jediné co musí­ vyřešit je vzhled a i ten se dnes dá koupit.

  3. Záleží­ na tom, co potřebuje aby web uměl. Pokud to mají­ být jednoduché podstránky bez nějakých speciální­ch funkcí­ (jako třeba mapa s pobočkami etc.), tak bych doporučil v podstatě cokoliv z výsledků vyhledání­ třeba “make website free” 🙂

    1. To byl vtip? 😉 cokoliv ale webnode ne. To ty stránky raději vytvoří­m z nějaké kvalitní­ šablony zdarma. Jen ať není­ prostor zaplevelován takovým odpadem.

  4. Poradil by som mu, aby si firmu/freelancera zaplatil. To je asi rovnake, ako by sa nejaky clovek pytal na fore, ako ma napisat zalobu, ale nechce si na to najat pravnika. Nehovorim, ze sa to neda, ale vysledok bude v ramci danej profesie takou mensou katastrofou a vyjde ho to vo vysledku drahsie.

    Nie je to len o tom “mat stranku”, takych je totiz plny internet. Stranku nerobim preto, ze ju maju vsetci ostatni, ale aby ma predavala. A to uz si vyzaduje urcite skusenosti, vediet potencionalnych zakaznikov na tu stranku dostat a zkonvertovat. Prejst totiz na konkurencnu stranku je otazkou sekund, netreba jazdit krizom krazom po meste. A ludia odchadzaju. Niekto si povie, ze ak nema v poriadku stranku, ako to bude s jeho sluzbami? Alebo bude problem na stranke najst kontakt, ci ine informacie, necitatelne dekoracne fonty a podobne, tak navstevnik len preklikne tab v prehliadaci a uz je u konkurencie. A to ani nehovorim castokrat o nevkuse niektorych zakaznikov (http://theoatmeal.com/comics/design_hell).

    Najlepsie spravi, ak si na to skutocne najme nejakeho odbornika. Urcite nie studenta alebo niekoho, kto to spravi za par korun, to uz si to potom skutocne moze spravit aj on na sluzbe typu Webnode. Tie ceny nie su zasa az tak vysoke, pripadne sa da niekedy dohodnut aj na protisluzbach. V pripade pravnych sluzieb, mu cenu webstranky zaplatia 1-2 klienti, ktorych prostrednictvom tej stranky ziska, takze tu asi ani nie je co riesit.

  5. Proč chce firemní­ stránky?

    Co od stránek očekává?

    V jaké zemi, ČR?

    Stačí­ mu jedna informativní­ stránka, nebo chce komplexnější­ web?

    Kolik má na to času/peněz?

    Třeba mu postačí­ registrace na LinedIn, pří­padně navolnenoze.cz

  6. Q: Co byste poradili tvůrci www stránek, který potřebuje vyhrát soudní­ spor? Prostě něco co bude vypadat dobře, dá se to rychle zrealizovat a hlavně – povede to K DOBRí‰MU VíSLEDKU…
    A: Najmi si právní­ka.

    I těm službám jako je webnode se musí­ věnovat čas. Dobrý tvůrce www (a nejen on) se pozná tak, že ví­ co klient chce i když to neví­ sám klient…

  7. Urcite wordpress, urcite nejaku theme, a trosku stravit nad tym vikend.

    Ak je starsia generacie, resp nevie o webe nic, odporucam si najat nejake chalana, co to urobi, bude to napr za dvojnásobok ,ale stale to je easy.
    Ja som to riesil a ceny su rozn,e co firma to ina cena.. treba pohladat.

    Moj kamarat si takto urobil law site uplne vo vlastnej rezii sam cez vikendy – http://carpathianag.com/

    a myslijm výsledok je v poriadku. Splnuje, reprezentuje, etc..
    Vela zalezi aj od poziadaviek, niekto chape law ako velku site, niekto ako jednostrankovu site s kontaktom…
    nie som zastanca wix, weebly alebo squarespace, nakolko ,si obmedzeny ponukanymi templates. A neviem si poziret dorpedu bez registracie ponukane templates, ci su ví´bec vhodne pre moj ucel.

  8. Fakt ma pobavilo toto: “ktere by ani nevedel jak to ma vysvetlit” – dobrá firma ktorá sa tomuto venuje proste vie, že právnik asi bude potrebovať web kde sú kontakty, čosi o tom ktorým oblastiam práva sa venuje a prí­padne kde študoval, akú má prax…

    A zadarmo to rozhodne nebude, na druhú stranu toto mu ktorákoľvek solí­dnejšia firma spraví­ za 100$ za 3 hodiny + grafika (cca 3 hodiny za ďaľší­ch 100$), + hositng + doména. Suma sumárum za prvý rok zaplatí­ 250$, každý ďaľší­ rok 50$. To sa mu zdá akože veľa? Ak áno, nech ide robiť do továrne k pásu 🙂

    Johne, neber to zle ale každá práca vyžaduje určité počiatočné investí­cie: štúdium (ktoré nie je zadarmo a stojí­ čas a námahu, samovzdelávanie,…). Preto keď nás oslovujú právnici s požiadavkou ako si napí­sal Ty rovno ich vyhadzujeme, sú to jedni z najhorší­ch zákazní­kov – svoj web chcú zadarmo (vrátane hostingu) ale keď sa ich človek medzi rečou opýta nejakú drobnosť (dali mi papuču ale tabula zákaz zastavenia tam nebola) tak ich odpoveďou je “prí­dite zajtra o desiatej, preberieme to spolu” ->chcú skasí­rovať za “konzultáciu” 150euro/hod.

    Sorry…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *