Profesionalita a amaterismus

Nedavno me v USA navstivil jeden ze ctenaru blogu. Trosku jsme povykladali a chtel mi dat trosku feedback. Rekl, ze jeho znami a kamaradi co ctou tento blog maji radi, ze pisu pravdive. Ze to nejsou vymysly a ze davam dobre informace. Taky se jim libi, ze vyuzivam komunity pro ruzne rozhodovani a realne situace v me firme. Takze to, ze je dobre.

Ale taky rikal, ze jak popisuji ruzne zpusoby jak podnikam, ze to pusobi amatersky. Proste ze ten muj pristup je z jejich pohledu hodne amatersky. Neceho podobneho jsem si uz nekolikrat vsiml. Mam pocit, ze i tady existuje trosku kulturni rozdil mezi Amerikou a CR. V CR se hodne dba na image. V USA i uplne nenapadne firmy, ktere maji strasne kancelare, skarede provozovny, hrozne WWW stranky a strasne logo… tak tyto firmy klidne vydelavaji obrovske zisky (v porovnani s CR). Nerikam, ze kazda z nich. Ale videl jsem uz hodne pripadu na vlastni oci.

V USA vam taky brzy projevi dost velky respekt, kdyz zjisti, ze patrite k te nenapadne firme, ktera ma uspechy. A je jedno jak pusobite navenek. Nedavno jsem potkal nejake zastupce nejvetsich firem co se zabyvaji zakladanim firem v Nevade. Maji takovou asociaci do ktere se me nikdy nechtelo zapisovat, ale shodou okolnosti tam moji firmu naposledy dukladne probirali. Dozvedel jsem se to od teto konkurence. Nekdo si v te asociaci udelal dukladnou praci a analyzoval pocty zalozenych firem co mame kazdy rok a jak fungujeme. Dosli k zaveru, ze na kazdem klientovi vydelavame mnohonasobne vice nez konkurenti zpusobem jak nase sluzby nabizime. Takze takto probirali INCPARADISE, muj startup, ktery jsem zalozil uplne na kolene s minimalni investici a stali jsme se jednim z nejvetsich zakladatelu firem v Nevade. A konkurenti, kteri tento business delaji desitky let se z toho meho pristupu snazili poucit. To beru jako velky kompliment.

Podobny respekt jsem citil, kdyz jsem mel dnes schuzi ze zastupci americke posty USPS. I v teto krizi kdy ostatni firmy posilaji mene a mene zasilek, tak Shipito roste. Takze USPS nam nabizi znovu nove slevy na postovnem. Tentokrat, ale skutecne drasticke. Prekonali jsme ocekavani vsech lidi co s nami pracuji. Samotneho me to zaskocilo, protoze se brzy budeme blizit k hranici milionu dolaru rocne za postovne. Patrime ted do kategorie jejich hodne dulezitych zakazniku. Jen se nemuzu dockat nez vse bude implementovano, protoze vsechny slevy znovu predame zakaznikum.

Spread the love

39 thoughts on “Profesionalita a amaterismus

  1. "V USA i uplne nenapadne firmy, ktere maji strasne kancelare, skarede provozovny, hrozne WWW stranky a strasne logo… tak tyto firmy klidne vydelavaji obrovske zisky."

    Toto je niečo čo na USA nechápem …

  2. Myslím, že selský rozum a kalkulačka v ruce je důležitější než perfektní logo, oblek, super auto a hrát si na kdoví jakou firmu. Před rokem jsem četl o majiteli IKEA, že jezdí v 20 let starém autě, a před dvěma měsíci, že vyměnil holiče, protože našel o 10 korun levnéjšího :). V ČR se strašně hledí na to, aby vše vypadalo profesionálně, aby se nic nevyneslo ven, a nakonec se výsledky stejně "střílejí" na poradě jen tak. Mnohdy se ani pořádně nepromyslí, a je vše za 10 sekund hotovo. Johnův přístup, že nad vším přemýšlí, pak se tady ptá dalších lidí, a pak zase přemýšlí se mi líbí :).

  3. Jinak moje poštačka je pohodová paní. Já ji obdivuji, jak každý den, za každého počasí, chodí a roznáší.

    Ale z rozvážkou balíků jsem měl problémy taky. Jednou mi volali, že jestli mám připravené přesně drobné na dobírku, tak jsem si na něj stěžoval u šéfa, a teď si on musí obstarávat drobné.

    Ohledně log a stránek firem v USA to nechápu taky, že si nezaplatí lepší, ale pak si vždy řeknu, že je to i dobře. Spousta firem v ČR cpe do WWW strašné peníze, a nebo je dělá nějaký amatér, pořád je mění, a pak je to děsný chaos, klidně tři menu, 50 řezů písma a kontakty jsou někde dole 5ti bodovým písmem. Stránky v USA jsou udělány na konverze, aby prodaly, tady jsou dělány "na efekt" aby vypadaly pěkně. Když vidím tu spoustu "inter" videí před stránkami a flashů, že se přes ně člověk ani nedostane k informacím, tak je mi z toho vždy velmi smutno a mnohdy se pěkně naštvu.

  4. Já myslím, že John uhodil hřebíček na hlavičku…, a není to jen ohledně firem. Je to i o životním stylu atd. V Čechách, je to tím, jak je hodně věcích povrchních, to tak prostě je. Šéf nějaké firmy sice internetu nerozumí (tedy myslím více do hloubky), ale musí mít maximální webovou prezentaci, atd., což je sice v dnešní době velmi důležité, nepodnikáte-li ale na internetu, nikoliv nezbytné. Protože pak zavoláte na tel. z webu a číslo je nedostupné, nebo s vámi mluví maximálně neochotný člověk – klasika. Takže nechť zlepší nejdříve fungování firmy, nikoli web, nebo bílé manažerské košile s ručně vyšitým monogramem. Osobně, ať už v životě nebo v podnikání, k perfektně prezentovaným lidem nemám důvěru; naopak já vidím amatérismus v nefunkčnosti firmy uvnitř, takže to neplatí u všech.

  5. PJ: To by mne zajimalo, jak to s tou celni postou funguje. Nebo spis nefunguje :-). Predpokladam, ze tam maji nejake deklaranty, kteri plni JSDcka, vyzyvaji lidi k dodani prohlaseni, apod. Nebo se pletu?

    Ono to je totiz tak, ze tato posta by mela i ukoncovat zasilky, ktere vystupuji (export) z CR. Ale udelala to jednou, nekdy v lednu. Celni urad v budove mi potvrdil, ze CP zcela ignoruje cokoliv a ze uz meli mit davno fungujici system na ukoncovani vyvozu, ale … "nemaji". (tak trosku mi to prislo jako kdyz ucitelka nadava zakovi, ze nema domaci ukol).

  6. Už i z Čech znám případy, kdy třeba firma má úplně otřesný web, sídlí ve starém zatuchlém pajzlu a přesto vydělává obrovské peníze, které investuje do věcí, ktré mají smysl. Podnikání je totiž o tom, zda člověk umí řešit problém a ne ze sebe dělat bůhvíco. Vidím to třeba na svém překladatelském businessu – dělal jsem pro něj snad již patery webové stránky (některé byly graficky úžasné) a ve výsledku se to na tržbách stejně neprojevilo. Jde o to zda člověk dokáže vyřešit problém – zajistit nějaký rozumný překlad za slušnou cenu. Pokud chce někdo něco většího tak stejně zavolá, apod.

    Já jsem na "profesionální chování" rezignoval před třemi lety kdy mi jakási firma Megapolis Internet (která dnes existuje pod jiným jménem a podniká si vesele dál) nezaplatila fakturu za překlady ve výši 11 000 Kč. Přitom chlapík dělal úžasné cenové nabídky velmi profesionálně zpracované, měli luxusní kanceláře na Praze 3 vedle ekonomické faktulty, měl super nadupaný notebook, krásnou sekretářku a vypadal hrozně chytře a učeně. Pak si objednal překlad za který nezaplatil, když jsem ho začal urgovat tak přestal komunikovat, nakonec uhradil 2 000 Kč, aby prokázal "dobrou vůli a ochotu splácet" a nemohl jsem na něj s exekucí, a když jsem ho ještě více přitlačil, tak prostě firmu do týdne vymazal z obchodního rejstříku bez likvidace a bez konkursu – jak to dokázal mi dodnes není schopen nikdo vysvětlit.

    Od té doby jsou mi milejší lidé, kteří třeba bojují o každou korunu, dělají chyby ale snaží se je řešit než jedinci, kteří nosí šaty od Bosse a jezdí v posledním modelu Meďoura.

    Profesionalita totiž není to pozlátko, ale to jak člověk dokáže řešit problémy klientů a jak má firmu zorganizovanou.

  7. Je super vidiet, ze sa ti dari aj napriek krize. Ako pisali ostatni predomnou, neviem si predstavit, ze takto sa zachova Slovenska Posta.

  8. Věčný problém, kde neexistuje vítěz – obsah vs. forma (forma určuje, jestli to vypadá profesionálně nebo amatersky). Obsah podnikání je velice důležitý, ale forma někdy prodává stejně tak dobře. A to si myslím, že není rozdíl v tom jestli v Americe nebo v Česku.

    Že se někomu daří s odporným/nepoužitelným webem, neznamená, že by se mu nedařilo ještě víc s webem, který je hezký a použitelný.

  9. Tybi: tam by som dal doraz na slovo POUZITELNY viac ako na HEZKY, pretoze to druhe je velmi subjektivne.

    Ako velmi sa ti paci design bankomatoveho software? Ku kolkym si potreboval navod na pouzitie?

  10. je to tak, weby nejsou o designu, ale o pouzitelnosti. Prevlecenim webu do hezciho kabatku se konverze VUBEC nezvednou, to uz jsem si overil nekolikrat.

    Ovsem zjednodusenim pouzitelnosti, zvysenim citelnosti se uz neco dokazat da… a pritom to muze byt porad tak¨hrozny web jako je

    http://prague.craigslist.cz/

    kdyby mel graficky kabatek, tak ano, vypadalo by to lepe… ale myslite ze by tam zaclo chodit vice lidi? chodi tam pro informace, a ne si prohlizet barevne prechody v polozkach menu.

    V tomto konkretnim pripade bude preklad do cestiny o tisice procent ucinnejsi nez zmena grafiky.

  11. Crowen, myslím, že z kontextu je dosť jasné, čo som tým "hezkým" myslel. A že to teda nebolo, či sa niekomu páči modrý dizajn alebo červený.

    Rammi, dizajn je jedna z věcí, která určuje důvěryhodnost webu a tedy u prodejných webů má vliv na konverze. A že ve tvém případě konverze nevzrostli? Může to být třeba tím, že "hezčí kabátek" to byl jenom pro tebe, ne pro tvoje uživatele.

    Craigslist není úplně dobrým příkladem, protože ten dizajn je již součástí brandu. Redizajn by se ale stejně hodil: http://www.smashingmagazine.com/2009/03/11/redesi

  12. Domnívám se, že ta image souvisí obecně s nedůvěrou, která panuje mezi českými obchodními subjekty. V ČR je příliš mnoho nekorektních partnerů, a tak se to někteří snaží na venek maskovat profesionálním vzhledem, vystupováním, …. Nicméně po čase to ostatní stejně odhalí. A aby korektní firmy nevypadaly na venek hůř, než ty nekorektní, tak se také starají o svůj "image". To je možná důvod, proč se tady v ČR na to tolik dbá. Časem se to MOŽNÁ změní, až se do podvědomí většiny lidí dostane, že ne vše co se třpytí je zlato.

  13. Ten poslední­ odstavec opravdu potěší­:-)). Ještě kdyby Česká Pošta fungovala stejně a nekoukali tam na mě jako na člověka, co je strašně otravuje, protože mi denně chodí­ několik balí­ků a +- stejně odesí­lám… Skoro z nich mám pocit, že mi zavedou limit na 7 zásilek týdně a zbytek budou pro výstrahu pálit.

    Taky celnici by to chtělo nějak “obejí­t”. Samotné clo a DPH mi problém nedělá, ale že mi tam balí­ky naprosto zbytečně hnijou ví­c než týden jen proto, aby je pak pustili bez vyclení­, z toho s**u atomový hřiby.

  14. PJ: Jo s Ceskou Postou mam stejnou zkusenost. Tydne posilam kolem 20ti az 30 baliku a ten pohled pani za prepazkou, kdyz zase prijdu s dalsimi baliky, bych Vam pral videt… 🙂

  15. PJ > Problém České pošty je v tom, že má monopol a je to téměř státní podnik. Až bude mít konkurenci v oblasti listovních zásilek (zatím ze zákona nesmí poskytovat nikdo jiný) tak se snad taky pohne…

  16. Nemusí to být nutně jen amatérismus. Podobná volba může být promyšlenou (a docela dobrou) strategií. Zvlášť na tak konkurenčním a velkém trhu, jaký je ve státech. Někteří lidé prostě radši nakoupí v "kvalitním obchodě" a jiní zase v diskontu – i když ve výsledku třeba i za zhruba stejné ceny, jde ale o ten pocit. V čechách je zatím takhle konkurenční jen málokterý obor a tak velký nebude nikdy žádný, takže podobně postupujících firem je jen pár. Ale fungovat to může překvapivě dobře. Už proto že každý netouží nakupovat od firmy, které se na webu zubí tlupa "manažerů" a ke všemu přistupuje proaktivně namísto jakékoli péče o zákazníka.

  17. Tady se děsně dbá na prezentaci. Někdy mi ale přijde, že spíš než na efektivnost nebo aspoň efektnost na to, ukázat, že na to máme.

    Když si třeba firma nechá vyrobit naprosto hnusný prospekty se školáckými chybami v grafice i textu, ale s několika přímými barvami a hned několika různými nevhodnými povrchovými úpravami.

    Jednou jsem třeba na Webtrhu někomu radil, aby při návrhu loga myslel taky na barvotisk a hned se někdo ozval, že "tisknout vizitky CMYKem je prasárna", to je typický…

  18. jsem zvědav kdy dosáhneš takové ceny za poštovné na trase z usa do čr která bude ekvivalentní zaslaní stejně objemné zásilky v rámci čr českou poštou za jejich ceny.

    tímto tempem věřím brzo 🙂

  19. No to jsi mi primo nahral na smec 🙂 kazdy rok jezdi za nami do USA tchan ktery taky v CR podnika, a tak diskuzi na toto tema mame casto. Jednou mne cely vecer presvedcoval ze bez nove Octavky by jeho zamecnicky business tak neprosperoval protoze by si o nem klienti mysleli ze je socka kdyz jezdi na meetingy starsim autem. Nevim nakolik je v CR pravda protoze jsem tam nikdy nepodnikal ale tady to rozhodne tak nefunguje. Zadluzit se na novem aute misto investovani do rozvoje firmy je v ranem stadiu startupu fakt sebevrazda. Kdysi to to krasne srhnul jeden muj znamy ktery rekl ze v cechach je vsechna takova hra na "jako" …

  20. Zrovna u tohoto postu se zbytečně moc přikyvuje. John tu chybu neudělal, ale většina komentářů zevšeobecňuje – "jojo, u nás se hraje jenom na formu a výsledky nikde".

    Jistě že na formě záleží. Kdo někdy třeba prodával reklamu, tomu to nemusím vysvětlovat. Přes weby oslovujete potenciální investory či uchazeče o práci, budujete značky, budíte dojem solventnosti vůči zákazníkům a další "maličkosti". Jistě do nich nemůžete cpát peníze samoúčelně a když se nikdo nestará o maily z webu zaslané, je chyba někde jinde než v povrchnosti.

    Osobně taky vidím u Johnových webů značné nedostatky. John je prostě schopný obchodník a manažer, čímž bohatě kompenzuje slabší web. Sám evidentně nejlíp ví, kam se mu vyplatí investovat energii.

    Čte to tady spousta začínajících podnikatelů, kteří nikdy nebudou mít Johnovy obchodní schopnosti (a vědí to), takže by si měli uvědomit, že mohou mít jiné silné stránky, třeba web 🙂

  21. Na formě záleží, ale když vidím mnohé weby, tak forma zvítězí nad obsahem… Spousta umělců má super duper weby, které jsou tak umělecky cool, že se ani nedají ovládat (místo menu létající čtverečky atd.), a firmy zase mají buď minutová flash intra a nebo tak složitou strukturu menu, že se člověk ani nedostane ke kontaktům…

    Být slepý a dívat se na české weby přes čtečku, tak věru nevím, nedívalo by se mi moc dobře.

    A zrovna reklama (zvlášť televizní) je hodně ujetá. Nevím co kreativci berou, ale mnohdy nepoznám z reklamy ani na co je :).

    Stačí se jen podívat na weby a zhodnotit je podle třech kritírií:

    1) je hned jasné, co se prodává a zakolik

    2) je jednoduché si to koupit

    3) je jednoduché najít kontakty?

    Většina webů se snaží udělat 1-3 ne jednoduše ale maximálně složitě, a čím to dáte lepšímu kreativci, tak vám z toho udělá nejlépe létající hlavolam, který musíte pochopit aby jste mohli něco koupit.

    Ten příklad z bankomatovou aplikací je geniální, takhle by měly vypadat obchody a weby, a byl bych štastný, nakoupeno za minutu…

  22. je pravdou že kdybych johna resp. jeho blog a z něj čitelné nasazení i zázemí shipita alespoň částečně neznal narazit na shipito někde formou text link ad na facebook tak si řeknu mhm a jdu dále.

    pravda i v usa jsem nakoupil resp. jen objednal neb potíže s google checkout – u firmy spec. na hodinky jejíž web byl sice vzhledově úděsný nicméně opět jako programátor jsem rozpoznal určité indicie které nasvědčovaly že i když designer nemohl dostat vypoved protoze tam snad nikdy ani nebyl tak programator se nenudi a ze stranek slo poznat ze se o ne nekdo stara.

    rychle reakce a solidni jednani to potvrdili

  23. adamek – nebude to take trochu tim ze oni nekteri klienti chteji resp. maji pocit ze za sve penize "neco" musi dostat a kdyz by jim pak grafik predlozil neco na zp. http://designbyhumans.com/ tak se budou cukat nad cenou protoze "tam zadna grafika neni"?

    netvrdim ze grafika hutna obsahujici vcelku velky pocet prvku musi byt apriori zla to rozhodne ne naopak ani minimalistikcy design neznamena okamzite kvalitu ale s tou preplacanosti viz body vase body 1 – 3 to ma dle meho urcitou souvislost.

    klient se ma "nazrat" na vsech pozlatkach grafiky a pracovnik nestrhat. pripadne strhat ale poctem zakazek. ono to jde take ruku v ruce s tim kolik jsou lide ochotni zaplatit. takhle dostanou obcas "kolotcarsky" design a pres samy trpyt nevidi absenci uzivatelsky privetive aplikace. hlavne ze se to leskne.

    sam mam s grafikou pramalo spolecneho ale diky bohu mam nejaky dar kdy netrpim jak velka cast porgramatoru slepotou a snad dobre dokazi posoudit s cim se uzivateli bude pracovat dobre.

  24. Je sice hezké, že tu všichni píši, jak se má víc dbát na efektivitu a spolehlivost poskytovaných služeb než na image, což je v podstatě pravda. Na druhou stranu příklad IKEA je dosti blbý, protože ten člověk už má vybudovanou image schopného podnikatele a sám to moc dobře ví. Stejně tak Warren Buffet si žije v domě, ve kterém se narodil. Ale svět tyto lidi zná. Avšak nemůžete přijít na důležitou 1. schůzku s investorem/klientem v sandálech a červeném saku, protože oni mají předpoklady pro lidi, se kterými chtějí spolupracovat a třeba i takový blbý náznak jako nepunktuálnost, co se týče oblečení může ovlivnit dejme tomu zakázku, kterou ani nedostanete, natož aby jste stihli dokázat kvalitu. Přesně tak to může být i s webem…ale samozřejmě nemusí…

  25. Omlouvam se za OT, ale muze mi nekdo poradit, kde se da v US koupit nejaka kratka "dovolena" ve stylu ukazka mesta behem 2 dnu za prijatelnou cenu? Vyuzivaji normalne americani takovou sluzbu? Nasel jsem http://www.gotobus.com/ z meho hlediska by vyhovovali cenou i nabidkou, ale prosel jsem google a jejich spolehlivost neni uplne idealni, takze mam strach vyuzit jejich sluzeb. Vsem moc diky za radu.

  26. to čo písal hore PJ, tak nejak to mám aj ja.. a ked sa mi náhodou z nejakej desiatky vráti balík ide ich poraziť… a ked som minule posielal 9 balíkov som myslel že ma rovno pošlu domov 😀 …

  27. Me se tento zpusob popisovani libi, protoze se v nem muze clovek inspirovat.To, ze to pusobi na nekoho jinak te nemusi mrzet. Je tu asi spousta lidi,kterym vyhovuje tvuj zpusob psani, protoze z nej pochopi klicovou myslenku i obycejny clovek, ktery neni z oboru.

  28. Popravde – potkal jsem kamose, ktery se me ptal, zda ctu podnikanivusa.com. Pry tam nejaky John Vanhara s velkou davkou naivity a amaterismu popisuje svoje podnikani. Skoro z Johna delal takoveho prostacka. Jenomze Johnovi to funguje…a ten muj znamy, ktery o nem mluvil, doted sedi na tom samem nudnem miste v te same firme a nikdy nic neudela…

  29. Mne sa paci ako to robi John. Vsetko robi jednoducho a zrozumitelne pre kazdeho. Treba si uvedomit, ze ludia chcu jednoduche veci a jednoduche postupy. Co je zlozite to ich nezaujima, lebo ich to obera o cas.

    Denne sa stretavam s cudzimi ludmi a situacia sa velmi zmenila. V 90-tych rokoch boli cierne obleky nevyhnutne a bez neho nemohol clovek prist na dolezitu schodzku. Dnes sa situacia zmenila. Ludia, co maju peniaze nechodia v oblekoch, ale v lezernom obleceni. V ciernych oblekoch chodia prevazne ludia, ktori chcu svojim vyzorom vzbudit dojem, ze maju peniaze. Tyto ludia si kupia oblek vo vypredaji vo Viedni, auto maju firemne a na byt maju hypoteku. Taktiez luxusne kancelarie neznamenaju nic a nehovoria o solventnosti firmy. Dnes je vsetko o pristupe k zakaznikovi, vystupovani a vybudovani si dovery. Dokonca mam skusenosti, ze sami klienti mi povedali, ze nechcu spolupracovat s ludmi v oblekoch, lebo maju pocit, ze im nemozu doverovat.

  30. Co se České pošty týče, mám spíše pozitivní zkušenosti. 9 z 10 pracovnic jsou vždy usměvavé a překvapivě nejmilejší jsou ty nejmladší 🙂 S poštou jsem spokojen, ale všiml jsem si, že pravděpodobně přicházím o konverze, protože nenabízím i jiného přepravce a obecně jsou názory zákazníků na poštu dost negativní.

  31. crowen: webnehovno.cz je poměrně na hovno. ten dotazník je schematický a vůbec nebere v úvahu, že třeba web vůbec nepoužívám ke konverzi jeho návštěvníků na klienty. podstatné je jen to, zda vím, proč web mám, a zda tu funkci plní dobře. všechno ostatní je vedlejší.

  32. bella: svet je barevnejsi, schemata nefunguji.

    moje firma ma klienty v podstate vyhradne ze dvou segmentu – bankovnictvi a statni sprava. kdyz prijdes na jednani do banky v lezernim obleceni, je to podezrele, protoze nezapadas do toho sveta a musis venovat spoustu energie na to, aby ti tvi partneri duverovali. a ta energie ti pak chybi v praci, kterou s nimi potrebujes udelat. a ve statni sprave to plati presne obracene – kdyz jsme tam pred par lety zacinali, tak jsme – zvykli z tech bank – chodili v tmavych oblecich a tvarili se vazne. melo to jediny efekt: prisel za nami reditel toho uradu a pozadal nas, at prijdeme v necem mene formalnim, ze mu plasime lidi, kteri se nas jako zjevne ciziho elementu boji, a mohloby to negativne ovlivnit vysledky nasi prace.

    kvalitni kancelare, do kterych jsme se prestehovali, nemaji s klienty vubec nic spolecneho – je to investice do nasich vlastnich lidi. jim se v prijemnem, lepe dostupnem prostredi pracuje lepe a jsou spokojenejsi, ma to pozitivni dopad i na hledani novych lidi.

    novy web, na kterem ted pracujeme, nam neprinese jedineho noveho zakaznika. a my to vime. na druhou stranu tem stavajicim poskytne zakladni informace o castech firmy, se kterymi se treba jeste nesetkali a pomuze jim tak pochopit kontext prace, kterou pro ne delame. ale primarnim uzivatelem jsou opet spis zamestnanci (tentokrat potencialni) a subdodavatele/partneri. takze na nem nepotrebujeme zadne novinky, formulare se zpetnou vazbou ani nic podobneho. ma celkem asi 10 stranek, na kterych jsou jasne popsane produktove rady, reference, kontakt na firmu a pokyny pro zajemce o praci. nic vic. neni to proste potreba.

  33. Ahoj. Pekne si to zhodnotil. Ja bych jen doplnil, na zaklade debaty na Floride, ze amici to casto maji hozeny tak, ze se vubec neboji experimentovat. A hodne.

    Vysledkem toho vsak take spoustu projektu zavrou a prodelaji dost penez. A, ze pri ceste jsem videl par celkem novych provozoven, ktere zrovna zavreli. Pracuju prave s jednim klukem z Floridy a jeho ceska pritelkyne mi to popsala tak, ze americani moc nehledi dopredu a nejsou opatrni. Proste takovym roztrzitym tekanim zkouseji co pujde a co ne. Vice proinvestuji, ale maji vetsi sanci narazit na zlatou zilu. Podle me kazda cesta ma sve vyhody. Cesi jsou diky komplikovane historii zvykli byt opatrni, americani diky sve divoke historii se zase neboji temer niceho…

  34. Ale taky rikal, ze jak popisuji ruzne zpusoby jak podnikam, ze to pusobi amatersky. Proste ze ten muj pristup je z jejich pohledu hodne amatersky. Neceho podobneho jsem si uz nekolikrat vsiml.

  35. DNK team has been working very hard to think of ways to improve the experience for you, the people, to users. One of the areas we have been working on is in the category of items available. For reference, here’s the current list of categories: google

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *