Rozjezd firmy je jak rozjizdet vlak

Ze zacatku musite vydat strasnou namahu, aby se to vubec trosku pohlo kupredu. Usili, ktere vkladate je mnohonasobne vetsi nez dosazeny vysledek. Slabsi povahy to vzdaji, protoze si reknou, ze to nestoji za to.

Casem to zacne byt jednodussi. Neni uz potreba tolik namahy a jede to.

Pak to najednou jede rychle a clovek ma pocit, ze skoro samo. Staci uz jen trosku pozornosti aby se udrzovala rychlost nebo pomalu zrychlovalo. Skutecne staci velmi malo a vsechno jede skoro samo a vypada to velmi, ze lehce a bez namahy.

Spread the love

12 thoughts on “Rozjezd firmy je jak rozjizdet vlak

  1. Ja si myslim, ze to co popisujes, je sber zkusenosti, ze zacatku se jejich mnozstvi rovna nule a casem ti to zacne pripadat stale snadnejsi a snadnejsi, protoze uz nepremyslis tak (a nad tim) jak na zacatku.

  2. Ano, to sedí. Přidám ještě trefnější příměr od Jacka Canfielda – je to jako start raketoplánu … Na začátku je potřeba obrovské úsilí na překonání gravitace, ale jak se dostaneš na oběžnou dráhu, letí to už prakticky samo 🙂

  3. Kdyz jsme u toho "rozjizdeni", muze mi nekdo, kdo uz je vic rozjety v CR v oboru elektronika, poradit schopnou firmu na osazovani plosnych spoju v malych seriich (stovky az tisic kusu) ? Postupem casu jsem uz vymenil tri a ted' hledam ctvrtou, protoze ani ta treti neni pouzitelna. Dostali nekolikastrankovy manual k vyrobe, kde jsou dokonce i fotografie, ale nedodrzeli jej. Uz fakt nevim jak dal…

  4. To: Hinner – jestli by to byla práce, která by se dala dělat jako domácí nebo jen s malými nároky na prostor a vybavení mohl bys hledat někoho, kdo je schopný to udělat doma na smlouvu

  5. Myslím si, že máš pravdu. Na druhou stranu ale platí, že největším nepřítelem úspěchu jsme my sami. Já jsem třeba již 2x za sebou udělal stejnou chybu s tím, že jsem si myslel, že provozování e-shopu je hračka. Není. A přesto jsem znovu šel do e-shopu a znovu to dopadlo špatně. Člověk se ale nesmí vzdávat a musí se pořád snažit něco dělat i za cenu chyb. Důležité je, aby ty chyby nestály moc peněz.

  6. Toto popisal Jim Colling v knihe Good to great ako princip zotrvacnika, kedy su prve otacky velmi narocne ale so zrychlujucou rychlostou je namaha na jednu otacku mensia kedze zotrvacnik uz ma vlastnu energiu k pohybu.

  7. Zrovna vcera jsme to s kamosem probirali. na zacatku clovek tahne jak kun, nez se ten vuz vubec pohne, pak ale prijde prvni krok, druhy, a nakonec to jede… sice je to obcas do kopce, ale jedem. 😉

  8. Se Shipitem to je jeste ve fazi rozjideni… ne to uplne pocatecni, ale vidim par dost velkych ukolu kam to chci posunout.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *